Здравей Гост

Новото

• 52 Отговора
  • 11558 Прегледи
*

astro

• 475
Новото
« -: Юни 03, 2009, 01:48:33 pm »
Изберете си един или два нови форума, които да бъдат създадени.
Може да са „номерология” и „специални”- във втория да се публикуват по-обемни, сериозни и специални астрологични изследвания или лично творчество- оставяме преценката на автора.
Може да са „развлекателни” и „астрологични школи и техники”.
Може само „специален” .
Може само „избрано”  - тук си изнесете стари ценни теми, които ползвате или препрочитате- нищо че се повтарят, щом някой участник преценява, че са му любими или си заслужава.
Подфорумите, които общо взето всички харесахте, ще се явят като описание на основните форуми, за разяснение на нови участници.
Ако искате да си превърнете някоя тема в чат, личен разговор или говорилня, направете го, а авторът да не се обижда, а да си вади изводи и да продължава напред.
Хаосът, който се създава, си е наш хаос  и отразява развитието и израстването на форума. Същото се отнася за повърхностни и подводни течения и настроения. Ще се приемаме, каквито сме в дадения период.
По отношение на подреждане, картинки, подписи, аватари, звездички и пр., продължаваме да се самоцензурираме, самоподреждаме и самомодерираме.
На някой, ако му се загуби звездичка, да си каже в прав текст- ще му подариме 10 за компенсация – това в рамките на шегата.
Сега всеки, който има мнение, да си избере един или два нови форума и ако стигнем до консенсус, ще ги създадем. Ако не стигнем, значи е рано и ще се върнем към тоя въпрос в бъдеще време.

*

Lillie

• 30532
Re:Новото
« Отговор #1 -: Юни 03, 2009, 01:53:01 pm »
Хареса ми идеята за "Избрано".  :)
Тук можем да преместим не само някои от старите разработки, които не бихме искали да потънат в забрава, а и да публикуваме нови такива, по-сериозни, които предполагат определена подготовка и лично творчество.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Kali

• **
  • 1411
« Отговор #2 -: Юни 03, 2009, 02:05:08 pm »
На мен ми харесва идеята за подфорум със сериозни и специални астрологични изследвания или лично творчество, но без лични драми, "виртуална астрологична, номерологична и др. библиотека". Няма значение как ще се нарича.

Може да се обедини с "Полезни връзки", според мен няма нужда от много подфоруми.
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

« Отговор #3 -: Юни 03, 2009, 02:46:41 pm »
В къщи на стационарния комп имам качени избрани теми от форума,които на мен са ми били от огромна полза в астрологията .

Например тази вързала прах тема ,която е забутана назад във форума ,но е ценна за практиката . Това са неща ,които трудно се намират ,но кой знае защо никой не им обръща внимание .
http://astrosite.org/forum/index.php/topic,251.msg4274/topicseen.html#msg4274
Изчисляване на примарни дирекции .

как ще се извършва сортирането на въпросните теми ?

« Отговор #4 -: Юни 03, 2009, 03:08:26 pm »
Ако ще има подфоруми , то един за развлечения е достатъчен за да се изолират темите ,които напълниха Астрология и не се вместват в никой от така създадените форуми.

*

Синухе

• 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #5 -: Юни 03, 2009, 04:19:36 pm »
Аз мисля,че тези два под форума "Развлечения" и "Избрано"(може и "Архив" да го наречем) са достатъчни.

Само че в това "Избрано"-само астрологическите статии ли ще се събират?Защото има и други ценни не астрологически или те ще си останат по съответните форуми ?

*

Lillie

• 30532
« Отговор #6 -: Юни 03, 2009, 05:02:47 pm »
Хубаво е да има секция, в която да архивираме всичко ценно.
Но не ми се ще да я превръщаме, ако се създаде такава, в безразборен копи-пейст. Забелязвам, че напоследък има тенденция да се копират готови статии във форума, понякога без да се спомене източникът.
Ако има такава секция, да се даде приоритет на личното творчество пред копи-пейста. Има ли желаещи да пишат материали, кратки статийки, разработки по конкретни казуси? Копи-пейста всеки го може, не виждам резон да му предоставяме отделна секция във форума.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Синухе

• 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #7 -: Юни 03, 2009, 05:14:50 pm »
Не съм против копи-пейста,защото така се откриват много статии,които други не са чели и вероятно няма и да видят.
И на мен ми се е случвало и съм бил благодарен,че съм прочел нещо,което не се знае дали сам щях да попадна на него.
Пък и нали има Висш Разум-човек се натъква на това което му трябва в точно определен момент  ;)

А иначе който има желание и време винаги може да създаде нещо ново.Но не е сигурно доколко няма да се повтаря обща информация като цяло,в крайна сметка знанията отдавна са спуснати в света.Освен да са някакви изследвания.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #8 -: Юни 03, 2009, 05:23:38 pm »
И аз не съм против, но не ми се ще копи-пейстът да преобладава за сметка на личното творчество. Има си понятие като "интелектуално право" все пак.

Цитат
И на мен ми се е случвало и съм бил благодарен,че съм прочел нещо,което не се знае дали сам щях да попадна на него.
По тази логика може да се даде и линк вместо да се копира всичко.
То е ясно, че знанието е дадено, за да се разпространява, но следва да уважим и правата на човека, пожелал да го сподели. В света на висшия разум, който изтъкваш, съществуват и понятия като елементарна етика, елементарно уважение към чуждия труд.

Задавам си въпроса неслучайно. Преди известно време постъпи запитване за направа на електронно астрологично списание и мисля, че така създадената секция би могла успешно да подслони и тази идея, стига да има сериозни намерения от страна на бъдещите съавтори.  :)
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 05:29:29 pm от Lillie »
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #9 -: Юни 03, 2009, 06:43:58 pm »
И аз не съм против, но не ми се ще копи-пейстът да преобладава за сметка на личното творчество. Има си понятие като "интелектуално право" все пак.

Цитат
По тази логика може да се даде и линк вместо да се копира всичко.
То е ясно, че знанието е дадено, за да се разпространява, но следва да уважим и правата на човека, пожелал да го сподели. В света на висшия разум, който изтъкваш, съществуват и понятия като елементарна етика, елементарно уважение към чуждия труд.

Задавам си въпроса неслучайно. Преди известно време постъпи запитване за направа на електронно астрологично списание и мисля, че така създадената секция би могла успешно да подслони и тази идея, стига да има сериозни намерения от страна на бъдещите съавтори.  :)

Предпочитам да е копирано ,а отдолу да има препратка към оригинала ,защото половината линкове са спрели да действат и се губи информацията от тях.

*

AH

• 2201
« Отговор #10 -: Юни 03, 2009, 08:57:32 pm »
Да се опитам да обобщя:
Два нови форума:
1.”Избрани”
2. „Лично творчество и други  теми”

1. „Избрани” ще е между форумите „Астрология” и „Мистика”
-В него ще се публикуват обзорни теми от всички други форуми- астрология, мистика, съновник и алтернативна медицина.
-За начало желаещите може да актуализират и редактират ценни стари теми. Например, както Зъболекар предложи темата за примарните дирекции. Сега е възможно темата да е публикувана с автор, който на практика е по-точно съставител и редактор, но това също си е съществен принос – така или иначе в момента темата ще е негова компилация, така че е негова в тоя смисъл. Е, в реда на нещата е да посочи и останалите автори от оригиналната тема, но ако не е ги съхранил, сега може и да не се престарава да ги търси. Естествено, в такава тема коментарите, отзивите и др. по-несъществени неща ще отсъстват.
Ако авторът си е основно един и в оригиналната тема няма много коментари, е по-лесно. Такива ценни теми имаше Синухе в „мистика”. Разбира се, възможно е сега такава тема също да се появи с нов автор след актуализацията и редакцията.
-Новосъздадените обзорни теми, които авторът е насочил към форум „избрано”, ще е подходящо да се публикуват първо в точния форум, да си протече някаква дискусия, да се включат с нещо важно и други участници, а след това, изчистена от несъщественото, да се публикува в „избрано”.

2. Форумът „лично творчество и други теми” ще е след „алтернативна медицина”
- В него ще се публикува лично творчество от всякакви жанрове – музика, поезия, проза, снимки, картини и пр. Примерно, кое да е произведение от личното творчество на Ра Хари – един от вдъхновителите за създаване на астросайта преди 100г.
-всякакви интересни, важни или забавни неща, които са ни провокирали да напишем тема, която не си намира точното място в другите форуми.

*

Инти

• 2068
« Отговор #11 -: Юни 03, 2009, 09:18:39 pm »
Имаше запитане от страна на Лили към админа за откриване на нов форум : НУМЕРОЛОГИЯ, но тук не се спомена, че евентуално ще се вмести сред новите форуми, а мисля ,че заслужава нужното внимание.

Поради липса на такъв форум, заедно със Синухе сме слагали нумерологични теми във форум "Мистика".

Може ли да въведем и такъв форум сред нововъведените?

« Отговор #12 -: Юни 03, 2009, 09:23:39 pm »
Сега искам да помоля за още нещо ,което мисля ,че ще е от полза .
Всички ценни теми на "вносни езици " да бъдат преведени на наш роден език.
Тези дни се наемам да направя превода на темата с Композита (нещо ,което бях обещал преди време).
С руски се справям в превеждането ,но от английски и немски не мога да гарантирам хубав превод,затова тези ,които са с по-големи възможности в двата езика ,могат да подпомогнат информацията да достига до тези ,които ще я ползват на майчин език.

*

AH

• 2201
« Отговор #13 -: Юни 04, 2009, 05:51:33 am »
Имаше запитане от страна на Лили към админа за откриване на нов форум : НУМЕРОЛОГИЯ, но тук не се спомена, че евентуално ще се вмести сред новите форуми, а мисля ,че заслужава нужното внимание.

Поради липса на такъв форум, заедно със Синухе сме слагали нумерологични теми във форум "Мистика".

Може ли да въведем и такъв форум сред нововъведените?

Спомената е номерологията в началото на темата, но условието е за един, максимум два нови форума и мненията за сега се обединиха около други два. И това не е фаталното – важно е да си има с кого да обсъждаш някаква тема, а не специалното място за нея. Щом имаш специален интерес към номерологията, обедини си всичко ценно, пусни си новата тема в „избрани” и ще ти е под ръка за справки винаги.

*

AH

• 2201
« Отговор #14 -: Юни 04, 2009, 05:52:39 am »
Сега искам да помоля за още нещо ,което мисля ,че ще е от полза .
Всички ценни теми на "вносни езици " да бъдат преведени на наш роден език.
Тези дни се наемам да направя превода на темата с Композита (нещо ,което бях обещал преди време).
С руски се справям в превеждането ,но от английски и немски не мога да гарантирам хубав превод,затова тези ,които са с по-големи възможности в двата езика ,могат да подпомогнат информацията да достига до тези ,които ще я ползват на майчин език.

Прав си. Идеята е статиите от тоя сборен форум лесно да отиват на титулната страница на сайта. Последното предполага да са в завършен вид и леки.
Ясно е, че големината на картинките, подписи и пр, не е каприз на админа, а условие сайтът и форумът да се отварят бързо и лесно и при лоши условия- примерно, при нестабилен фри уайрлес или ограничение на трафика при мобилен оператор.
Админът ни е компетентен и сравнително икономично стопанисва сайта – миналото лято имах един период, в който никакъв друг български сайт не можех да видя, но астрото се отваряше бързичко.:)

*

Kali

• **
  • 1411
« Отговор #15 -: Юни 04, 2009, 08:23:01 am »
Аз също мога да прежеда нещо от английски, само кажете кое ви интересува.

*

Aniri

• *
  • 256
  • Where the land meets the sea
« Отговор #16 -: Юни 04, 2009, 11:59:32 am »
Също  :)
It takes two to speak the truth: one to speak, and another to hear.

« Отговор #17 -: Юни 04, 2009, 12:01:16 pm »
Вече започнах да редактирам руския текст ,но ти си напущала в същата тема текстове на английски за аспектите в композита  и ако имаш време може да започнеш с тях и да я стегнем по бързо .

« Отговор #18 -: Юни 04, 2009, 12:03:14 pm »
Също  :)

Ами може да си разпределите труда с Кали ,защото си е много работа .

*

Kali

• **
  • 1411
« Отговор #19 -: Юни 04, 2009, 12:44:36 pm »
Док, дай линк към темата.
Psychea, ти първа избираш коя част да превеждаш  :)