Здравей Гост

Храните, които ни поболяват

• 4 Отговора
  • 1867 Прегледи
*

apostoloff

• *
  • 83
  • Напред и нагоре!
    • Астрология с главно "А"
Храните, които ни поболяват
« -: Май 05, 2009, 07:56:02 am »
              ОТКЪДЕ ИДВАТ ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ „ПАРАЗИТНИ”
                                              КАЛОРИИ

Те идват от следните „храни”:

•   Млечен шоколад
•   Сладолед
•   Чипс
•   Сладки газирани напитки
•   Ядки 
•   Сухи меса- пастърма, луканки, сухи салами
•   Широко рекламираните „зърнени закуски”
•   Алкохол

Защо тези „храни” ни съсипват?

•   Млечният шоколад съдържа до 60% мазнини и 28% захар. Той внася над 600 калории в нашия организъм, които могат да бъдат изгорени с... 1 (един) час джогинг.
•   Сладоледът съдържа до 30% мазнини и 20% захар.
•   Чипсът е истинска калорийна бомба- той съдържа до 35% мазнини,  60% сложни въглехидрати и минимум 550 калории в порция от 100 гр.
•   Сладките газирани напитки съдържат до 15% захар и въглероден двуокис, убиващ чревната микрофлора.
•   Ядките, изсушени и след това изпечени или изпържени, съдържат максимум 5 % вода. Всичко друго са мазнини и въглехидрати! 100 гр. ядки внасят в организма не по- малко от 650 калории. Освен това те често са пресолени. 
•   Сухите меса най- често са с неизвестен срок на годност и произход на месото. Те съдържат до 30% мазнини и страшно много консерванти и сол. Те направо разрушават сърдечно- съдовата система.
•   „Зърнените закуски” придават измамното чувство, че сте се нахранили и така цели ... 30 минути. После трябва да хапнете още една порция, след малко трета и т. н. Тези „закуски” съдържат около  70% въглехидрати и 10% мазнини.
•   Алкохолът- един грам чиста мазнина съдържа 9 калории, а един грам чист алкохол- 7 калории. Направете си сами сметката...

Ако искате наистина да сте здрави, не се докосвайте до гореизброените „деликатеси”!

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net

*

Silence

• **
  • 956
  • небесни прашинки
Re:Храните, които ни поболяват
« Отговор #1 -: Май 07, 2009, 02:16:31 pm »
Така поднесен, постът може да бъде схванат от някои като казващ, че калориите са вредни за тялото изобщо, което е... хммм... Да не забравяме, че имат значение още дневната дажба, активността, психологията, гените и метаболизмът.
Газираното като цяло е вредно, но някои ядки имат и много полезно действие.

*

malina

« Отговор #2 -: Май 07, 2009, 03:26:00 pm »
Освен това не е задължително ядките да са непременно печени, пържени и пресолени ..

А аз тичайки по 1 час всеки ден, да разбирам ли че мога да си позволявам от тези ''„храни”, които ни съсипват '' ?!   :P

*

Lillie

• 30532
« Отговор #3 -: Май 07, 2009, 10:51:09 pm »
Ох, дояде ми се сладолед.
Но проблемът не е в калориите и мазнините, а че не ми се ходи до денонощния...  :-[
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

malina

« Отговор #4 -: Май 10, 2009, 09:07:18 am »
ее Lillie, погледни от добрата страна - колкото по-далече е денонощния - толкова повече калории изгаряш за да отидеш до него ., съответно може да си позволиш по-голям сладолед ..   :P