Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Дебел, ама здрав!  (Прочетена 2037 пъти)

apostoloff

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 83
  • Напред и нагоре!
    • Астрология с главно "А"
Дебел, ама здрав!
« -: Януари 21, 2009, 10:04:56 am »

ЗДРАВИТЕ ШИШКОВЦИ

От незапомнени времена се налага идеята, че всички ние трябва неистово да се борим с наднорменото тегло. Обаче!... Резултатите от едно ново изследване, публикувани наскоро, предизвикаха абсолютен фурор дори в научните среди. Според тях хората, които имат няколко килограма в повече, живеят по-дълго и в най- общи линии са по- здрави.

Резултатите от изследването, публикувани пред няколко дни в авторитетното списание Journal of the American Medical Association, противоречат едва ли не на всички други препоръки, които се дават на хората. Учените, участвали в изследването, твърдят, че мастните наслоения (разбира се, не прекалено големите) удължават живота!

Установени са и ред други неща. Наистина, наднорменото тегло увеличава риска от диабет или болести на бъбреците, но то не влияе по никакъв начин на ред други заболявания- в това число онкологичните и сърдечно-съдовите. Това заявяват изследователите категорично и недвусмислено. В заключителната част на статията се обобщава, че "повишената телесна маса очевидно съпътства значително по-ниската смъртност като цяло".

"Това са пълни глупости. Нелепо е да се твърди, че повишената телесна маса не е рисков фактор, когато става дума за смъртност", заявява професорът по диетология Уолтър Уилет от Harvard Medical School.
Не смятайте, че резултатите от изследването са покана за премахване на бдителността и ядене до насита, предупреждават самите специалисти, изнесли резултатите от новото изследване. Те подчертават, че описаните от тях положителни последици се отнасят само за хората с леко до умерено повишена телесна маса и определено не засягат хората, страдащи от затлъстяване (тези с индекс на телесното тегло над 30).

Учените подчертават още, че хората, чиято пълнота не е достигнала степента на затлъстяване, много по-рядко умират в резултат на заболявания и опасни състояния като емфизем, възпаление на белите дробове, болест на Алцхаймер, травми и някои инфекциозни заболявания.

"Няколкото килограма над нормата способстват не само за избягването на редица болести, но и за оздравяването след сериозни операции, травми и инфекции", заявява Катрин Флагел, ръководител на изследователската група. "Вероятното обяснение се крие в това, че тези хора имат повече резерви, от които може да се възползва организмът в критичен момент".

Според учените, малкото превишаване на теглото е най-полезно за хората, които са на една възраст между 25 и 59 години.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

Активен

Апостол Апостолов

www.SuperAstro.net

AH

• Редовен участник
  • Публикации: 2201
Re: Дебел, ама здрав!
« Отговор #1 -: Януари 21, 2009, 10:33:16 am »

:)
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
« Отговор #2 -: Януари 21, 2009, 10:43:44 am »

Да взема да стана 100 кила ли? Хем вече влизам във възрастовата граница.  ;D
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

AH

• Редовен участник
« Отговор #3 -: Януари 21, 2009, 12:05:02 pm »

Да взема да стана 100 кила ли? Хем вече влизам във възрастовата граница.  ;D
Ами ако нормално си 98, според тая статия няма лошо да си 100 :)
Аз при ръст 171 е добре да съм 61, но нормално съм 58, а сега съм 56. Опитвам да кача поне 1-2кг с надежда, че 20-30гр ще са на лицето ми, ама не става :)
Активен

jinom

• Administrator
  • Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1753
« Отговор #4 -: Януари 21, 2009, 02:35:29 pm »

"Няколкото килограма над нормата способстват не само за избягването на редица болести, но и за оздравяването след сериозни операции..."

Интересно какви са тия "сериозни операции" при положение че си дебел и всичко би трябвало да ти е наред уж..

Да ти имам логиката.  >:(
Активен

AH

• Редовен участник
« Отговор #5 -: Януари 21, 2009, 03:20:33 pm »

"Няколкото килограма над нормата способстват не само за избягването на редица болести, но и за оздравяването след сериозни операции..."

Интересно какви са тия "сериозни операции" при положение че си дебел и всичко би трябвало да ти е наред уж..

Да ти имам логиката.  >:(

""Няколкото килограма над нормата способстват не само за избягването на редица болести, но и за оздравяването след сериозни операции, травми и инфекции", заявява Катрин Флагел, ръководител на изследователската група. "Вероятното обяснение се крие в това, че тези хора имат повече резерви, от които може да се възползва организмът в критичен момент". " ;D- да не обиждаш на женска логика сега ;D- Катрин Флагел е казала :"вероятно"- и го измъкваш от контекста ;D
Активен

Kali

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1411
« Отговор #6 -: Януари 21, 2009, 04:06:49 pm »

Виждам, че ви е весело, затова ще ви разкажа един виц за женска логика.  ;D

Една рускиня се връщала от пазар с 2 големи торби, преливащи от покупки. За нещастие точно в този час асансьорът на кооперацията, в която живеела, се развалил. Жената трябвало да качи двете големи торби чак до 15-тия етаж. Тръгнала бавно по стълбите и някъде по средата, на 8-ия етаж, решила да си почине. Както си почивала, един гол мъж изтичал от единия апартамент до другия на етажната площадка. В този момент жената си изпуснала торбите, ударила се по челото и казала "Пак забравих да купя яйца!".
Активен
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

AH

• Редовен участник
« Отговор #7 -: Януари 21, 2009, 04:19:05 pm »

Виждам, че ви е весело, затова ще ви разкажа един виц за женска логика.  ;D

Една рускиня се връщала от пазар с 2 големи торби, преливащи от покупки. За нещастие точно в този час асансьорът на кооперацията, в която живеела, се развалил. Жената трябвало да качи двете големи торби чак до 15-тия етаж. Тръгнала бавно по стълбите и някъде по средата, на 8-ия етаж, решила да си почине. Както си почивала, един гол мъж изтичал от единия апартамент до другия на етажната площадка. В този момент жената си изпуснала торбите, ударила се по челото и казала "Пак забравих да купя яйца!".

ами да - на който каквото му е в главата ;D

И в тоя студ е много важно чувството за хумор- голяма сила е :)
Активен