Здравей Гост

Аватарите

• 59 Отговора
  • 15543 Прегледи
*

Lillie

• 30532
Re:Аватарите
« Отговор #40 -: Май 30, 2009, 01:37:17 pm »
Цитат
Формите и в растителния, и в животинския свят се развиват, подчинявайки се на две тенденции:

* симетрия относно посоката на растеж и движение
    * златно сечение, което се проявява в пропорциите на частите перпендикулярно на направлението на ръста.

В природата отделните части са или симетрични или в златни пропорции. В частите се проявява повторението на строежа на цялото.

Всичко, което расте, се стреми да заеме максимален обем. С тази цел расте нагоре и се разстила в ширина...

По въпроса за естетиката нямам какво да добавя. Очевидно е, че следваме някои естествени природни закони, визирам последните две изречения от цитата.  ;D

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Инти

• 2068
« Отговор #41 -: Май 30, 2009, 01:38:49 pm »
Форумът е с астрологическа насоченост, доколкото Астрологията е част от езотериката. Визирам секцията на форума, в която се пише най-активно, а тя е "Астрология". Има и други секции - Мистика, Сънища, Алтернативна медицина, Полезни връзки, в които всеки е добре дошъл да пише по съответната тематика. Хубаво би било да се направи и секция за Нумерология, ако все още няма такава, за да не превръщаме астрологичната секция в балкански миш-маш. За езотерика и окултизъм е предвидена съответната секция - Мистика.
Напоследък забелязвам, че в повечето астрологични теми не остава почти никакво място за астрологията. Аз лично също съм привърженик на идеите, които ти активно изразяваш, но напоследък все по-малко астрологични теми има, в които на зададен въпрос се отговаря астрологически. Първото впечатление на човек, който случайно влезе в астрологичната секция на форума, е "по дяволите, къде е отишла Астрологията от този форум!?". Разбира се, можеш да го отречеш, защото ти самата не си астролог и не се занимаваш активно с консултации. Оценявам обаче това, че винаги се включваш в темите, опитвайки се да помогнеш на питащия, независимо от това, че не предлагаш търсената от него астрологична консултация. Доколкото изобщо може да се говори за консултации в публичен форум, за това все пак има професионални астролози с опит и адекватна подготовка в съответната сфера.

Lillie, не си ли ти автора на темата Арт Галерия в секция Астрология.

*

Инти

• 2068
« Отговор #42 -: Май 30, 2009, 01:50:02 pm »
Съгласна съм , че трабва да има разпределение по секции, и така нужната информация да бъде на мястото си, но това пак не е гаранция, че всеки един написан ред ще бъде в съответствие с темата, това и да искаме, е практически неизпълнимо, като всеки участник във форума е писал не винаги по зададената тема. Това е истината.

За предложението да се открие нова секция НУМЕРОЛОГИЯ съм съгласна напълно. Мисля, че ще има достатъчно високо участие в нея!

*

Lillie

• 30532
« Отговор #43 -: Май 30, 2009, 01:51:36 pm »
Да, дори написах мнение по въпроса, но се затри преди да го изпратя.
Аз лично, независимо от недостига на свободно време, винаги съм се опитвала първо да оразмеря изображенията и да ги кача в някой албум, за да създам повече удобства ио лекота за останалите потребители, които ще влизат в темата след мен.
Но, както вече се убедихме, това е въпрос на лична преценка.
Теми като Арт, Аудио, Видио галерия и Говорилня бяха създадени с цел да се "разчупи" атмосферата на това място, което с течение на времето се превърна в наш общ дом, но форумът е и продължава да функционира като астрологичен. Тук включвам и езотерика, мистика, алтернативна медицина и пр. И аз споделям същото мнение за свободата на изразяването, но идеята, за която пледирам, е и да се погрижим за максимално удобна навигация в този форум. В крайна сметка сайтове за фотография и картинки има безброй, а този сайт все още продължава да бъде астрологичен.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Синухе

• 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #44 -: Май 30, 2009, 02:08:38 pm »
Вече ми стана забавно,Меркурий е малко преди стационарен...явно прихващаме като астролози по-бързо влиянията  ;D

И не виждам как една единствена тема -Арт галерия,пречи на сайта да бъде астрологичен,че да се изтъква това постоянно  ??? В смисъл има и производни,не чисто астрологични теми,но какво от това.Кой е казал,че в един форум по астрология трябва да се говори само на астрологичен език и да се разглеждат нещата само през призмата на астрологията?А и в крайна сметка астрологията основно е определена призма през която се разглежда животът, който е истинският предмет ,а той е шарен и многообразен и включва всички теми от живота-не може средството да е по-важно от предмета.И именно заради това в който и да е форум ще се споделят лични неща от живота,хората ще бъдат себе си и ще разглеждат многообразието на живота такъв какъвто е,тук не са се събрали книги по астрология които взаимно да си "общуват",а личности които ги обединява астрологията и не само.И като обществен форум той служи предимно за общуване-а теми и средства и начини за общуване много.Това НЕ Е астрологическо училище(макар че човек ако иска винаги може да научи нещо),нито сайт за консултации (макар че се дават такива в някаква степен),нито сайт само за качване на суха информация,а именно за общуване.Нормално е нещата да са си в човешкият,а не роботизираният им вид  :) Пък и в сайта човек често предлага не астрологични знания като мнение в астрологични теми-а и личната си ценностна система (това го правим всички) или опит,но никой не го обвинява за това нали-защото тука хората задават въпроси на които не винаги е необходимо да се отговаря астрологически,както има и такива теми.Пък и като се замислите всичко е астрология доколкото всички до един си изразяваме картите  ;D Така че колко астрологични са темите пак зависи от гледната точка  ::) Астрологията не е само науката астрология, а и пак казвам-доколкото знам това е обществен форум,а не училище за науката астрология или сайт за консултации.Реалността е такава,че този сайт се ползва за всичко  и не виждам нищо лошо в това.Както казах -това не е "Вел.Нар.Събрание"  :-[ ;D ;D

*

Lillie

• 30532
« Отговор #45 -: Май 30, 2009, 02:16:52 pm »
Синухе, вярно е, че това е сайт за общуване, но тук всички сме обединени от сходни интереси. Не е училище по астрология, не е и сайт, в който да се предоставят астрологични консултации (за това си има специалисти и те не пишат по форумите) на всеки поискал. Всичко е на доброволни начала. Общуването и начинът, по който общуваме, са много важни. Но нека все пак не го отъждетсвяваме с безразборен чат. То е ясно, че сайтът не е научно-популярно списание, но да го превръщаме в чат руум?  :D
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Синухе

• 4978
« Отговор #46 -: Май 30, 2009, 02:27:55 pm »
Ами не мисля,че го превръщаме в такъв ,не че в някои теми го няма този елемент-но все си мисля,че е било в рамките на нормалното.Имали сме сериозни теми и не толкова сериозни ,както и т.нар. оплаквачески теми (за личният живот на някой),но какво да направим-не сме дошли тука да контролираме всичко я  ;D Нали уж е свободно пространство- кой където и когато си поиска се включва,включително и сериозните астролози.Вече е ясно,че тези които се занимават с това професионално си имат практика извън форума и не влизат тука заради това.А че има много астролози,които въобще не участват във форуми си е така.Лично за себе си мога да кажа,че е имало какво да науча тук и се радвам на многото практически примери и разнородни теми с които сме се занимавали астрологически,защото аз съм имал сериозна практика много преди да вляза във форума,но тука разглеждаме някои въпроси и страни на нещата,които принципно повечето търсещи консултации не искат и определено съм на мнение,че само даването на консултации и писането на хороскопи не ти дава пълният потенциал на практиката в астрологията (а какво остава за останалото).И не на последно се радвам на самото свободно общуване по толкова интересни теми  :)

*

Инти

• 2068
« Отговор #47 -: Май 30, 2009, 02:35:03 pm »
Да, дори написах мнение по въпроса, но се затри преди да го изпратя.
Аз лично, независимо от недостига на свободно време, винаги съм се опитвала първо да оразмеря изображенията и да ги кача в някой албум, за да създам повече удобства ио лекота за останалите потребители, които ще влизат в темата след мен.
Но, както вече се убедихме, това е въпрос на лична преценка.
Теми като Арт, Аудио, Видио галерия и Говорилня бяха създадени с цел да се "разчупи" атмосферата на това място, което с течение на времето се превърна в наш общ дом, но форумът е и продължава да функционира като астрологичен. Тук включвам и езотерика, мистика, алтернативна медицина и пр. И аз споделям същото мнение за свободата на изразяването, но идеята, за която пледирам, е и да се погрижим за максимално удобна навигация в този форум. В крайна сметка сайтове за фотография и картинки има безброй, а този сайт все още продължава да бъде астрологичен.

Посоката на темата много си видоизмени и вече преминахме в друга насока.

Думите не са единствения източник на информация, макар човечеството да е свикнало да приема всичко през призмата на интелекта си, и най-вече чрез лявото полукълбо, а не чрез дясното полукълбо за съжаление, което не е достатъчно развито при хората, и отговаря за интуицията, за схващането на символите, които прониквайки през подсъзнанието могат също да работят за усъвършенстването на личността, така че в това число,смятам че темата АРТ галерия не е просто за забавление , развличане и т.н., аз лично много ценя труда на Синухе , твоя също и на всеки , който поддържа не само астрологичните теми, защото ние трябва да се научим да бъдем способни да извличаме и информация дори и от една картина, а както вече се спомена, дори един подпис, може да ти каже много за личността. Аз лично не съм сложила просто случайно какъвто и да било подпис или аватар, това е част от мен, и чрез картината аз разкривам  на публиката част от същността.

Паралелно ще вмъкна, че не случайно извънземни цивилизации направиха в житните кръгове всички тези символи, защото в тях е заложен скрития замисъл, енергийно-информационен зачатък от вселената. Символът е кодирана информация, а дори да не носи езотеричен замисъл, художественото творчество, не може да отклони този форум от неговата астрологична цел. Достатъчно теми има, в които се обсъждат астрологични тематики, не виждам която и да било, аудио, видео, или арт галерия да е засенчила по някакъв начин това.

Lillie, погледни 18,19 и 20 страница от Арт галерията, има постнати и големи картинки от теб лично, за максимална и удобна навигация.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #48 -: Май 30, 2009, 02:50:09 pm »
Посоката на темата много си видоизмени и вече преминахме в друга насока.

Да, и аз така мисля.
Неслучайно си правя труда да маркирам нещо, което държа да се разбере, с курсив. Ефект нулев, ама нейсе.  :)
В този форум все повече започва да прозира една тенденция, която не ми се струва подплатена с достатъчно обективност. Да се делят юзърите на групички според някои общи, да кажем, пристрастия и да подскачат вкупом като ощипани моми веднага, щом някой си позволи да се усъмни в позицията на който и да било член на групата. Виж, Вещичка също има  впечатления за видоизменена атмосфера във форума, макар че нейното мнение бе в друг контекст. Не мисли, че това е мое моментно хрумване. Отдавна наблюдавам и вече имам изградено мнение за тази интересна тенденция тук. Може би просто сега, малко преди Меркурий да е станал стационарно-директен, е моментът това впечатление да се сподели, за да не оставаме някои с погрешно впечатление относно реакциите на другите.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #49 -: Май 30, 2009, 02:57:59 pm »
Всъщност Меркурий вече е стационарен.  :)
С което приключвам отговорите си в тази тема, тъй като го считам за безпредметно.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Синухе

• 4978
« Отговор #50 -: Май 30, 2009, 02:59:38 pm »
И аз така,макар че аватара ми преди малко изчезна,после се появи...  ??? Явно Меркурия си прави шегички  ;D

*

Lillie

• 30532
« Отговор #51 -: Май 30, 2009, 03:03:00 pm »
Да, Синухе, по време на стационарност имам усещане за някакъв вакуум, говорим си и въпреки това не можем да се "чуем". Затова предпочитам повече да не коментирам и ще си турА един голям и шарен подпис аз.  :P ;D
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #52 -: Май 30, 2009, 03:28:47 pm »
Lillie, погледни 18,19 и 20 страница от Арт галерията, има постнати и големи картинки от теб лично, за максимална и удобна навигация.

Тази ти реплика ме изкуши да погледна какви съм ги вършила на стр. 18, 19 и 20 от темата. И - о, чудо! - не видях там нищо, което да е от мен.  :)
Стационарен Меркурий, какво да се каже. Астрологията работи, в това няма никакъв спор.  :)
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Инти

• 2068
« Отговор #53 -: Май 30, 2009, 04:57:03 pm »

Тази ти реплика ме изкуши да погледна какви съм ги вършила на стр. 18, 19 и 20 от темата. И - о, чудо! - не видях там нищо, което да е от мен.  :)
Стационарен Меркурий, какво да се каже. Астрологията работи, в това няма никакъв спор.  :)

Сори, но съм направила опция първо да се изписва последния пост, т.е. е в началото на страницата, а не в края и поради това има несъответствие в страниците, но не и в съдържанието им. Просто погледни дългата серия от картинки , която си слагала в арт галерията и ще ти стане ясно.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #54 -: Май 30, 2009, 05:26:10 pm »
Както и да е, вече не е от значение.
Мисълта ми беше, че съм поласкана, че си отделила толкова време да преразгледаш цялата Арт галерия, та да можеш да ми репликираш къде съм сложила малко по-голяма картинка.  :)
Впрочем, всички те са качени в албума ми, за да се зареждат от едно място.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

malina

« Отговор #55 -: Май 30, 2009, 05:31:00 pm »
ох, след споровете тук във връзка с арт галерията, аз като маниачка на тема 'качествo на картинките', получих импулс да си кача и моите любими, от по 60 MB едната ..   :P

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #56 -: Май 03, 2010, 02:16:56 am »
.
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 07:06:41 pm от priya »
"По-умният винаги отстъпва" - това обяснява господството на глупостта в света!

*

abroad

« Отговор #57 -: Май 03, 2010, 06:14:37 am »
Здравей Belika,

Тук все още не са го измислили само за нерегистрираните потребители, но тези с регистрация имат избор - или да им е шаренко, или да си активират опцията за изключване на картинките и в подписа и аватара от настройки на профила :blink:
« Последна редакция: Май 03, 2010, 06:37:55 am от abroad »

« Отговор #58 -: Май 03, 2010, 08:12:31 pm »
Belika,

В редакцията на профила можеш да направиш отметка така, че да не излиза подписа и да не ти бави зареждането на страницата.  ;)

Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина.

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #59 -: Май 04, 2010, 10:24:31 pm »
.
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 07:06:25 pm от priya »
"По-умният винаги отстъпва" - това обяснява господството на глупостта в света!