Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Сънищата между Бъдни вечер и Коледа  (Прочетена 18397 пъти)

gal

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 351
Re:Сънищата между Бъдни вечер и Коледа
« Отговор #40 -: Декември 28, 2010, 06:19:37 pm »

Ами де да знам, то връзката със совата май е някаква конспиративна теория ..  :rolleyes: http://www.cremationofcare.com/illu_molech.htm

Някой друг ако сънува сова, да прочете World Owl Mythology и после да си я тълкува както му е удобно ..  :P
Активен
Only the open mind can be ready to listen to something that goes against it. The closed mind can listen only to that which supports it.

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
Re: Сънищата между Бъдни вечер и Коледа
« Отговор #41 -: Декември 25, 2012, 12:15:15 am »

Да споделите какво сте сънували в нощта срещу Коледа.  :blink:

Изчетох старите си сънища от 2008 и осъзнах, че не са би случайни... Доста неща, закодирани в тях, се случиха впоследствие...
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

MoonLight

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1304
« Отговор #42 -: Декември 25, 2012, 08:12:39 am »

От 23 декември не спирам да сънувам,но всичките сънища са много накъсани-започва едната случка,веднага прескачам на другата. :angry:  (много е дразнещо така).

Единият  сън беше с приятелката ми-събирахме праскови,а после тя ми помогна да си събера багажа.Предполагам за преместване,пък може и за пътуване да е било.Изведнъж се озовавам на някакъв пазар,където давам и последните си пари,за да си купя тетрадка.А накрая-преминах през пътека с много препяствия и бях спасена от ромче. :unsure:
Другият не го помня много добре,но съм сигурна,че видях къщата на баща ми,и по-странното в случая-с любимия правехме "таен секс". ;D ;D
Активен

Кирин

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 191
« Отговор #43 -: Декември 25, 2012, 10:51:07 am »

Аз сънувах, че съседката от долния етаж ме моли да отида и да прибера едни пари които е дала на някаква мутра, дето живее през два входа. По пътя видях четири птичета, които бяха като ушити от разноцветни парчета плат. (Изобщо, напоследък все сънувам по четири котки, сега пък 4 птичета...) Някой ми каза, че птичетата са извънземни и трябва да се размножават.
Когато стигнах до къщата на въпросния катил, той дойде до колата ми и ми каза, че друг съдия-изпълнител вече описва имуществото му. Видях всякакви щанги и фитнес уреди, изкарани в двора му. Аз влязох в къщата му (що пък къща?) и започнах да изкарвам храна- мандарини и плодови торти...  ;D Помня, че погледнах нещо в една тетрадка със сметки.
Сумата, която трябваше да взема, беше 400 лв.

Сега ми става едно странно, докато пиша този сън. Същия човек го сънувах преди смъртта на мой близък, но тогава той ме удари и аз припаднах. В онзи сън той търсеше точно този мой близък.
Този път го сънувам в съвсем различен сценарий, да видим...  :thinking:

Активен

romantica

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1637
« Отговор #44 -: Декември 25, 2012, 05:59:31 pm »

За пръв път от не помня колко време имах хубав сън, направо си е чудо това...
На кратко - разхождах се облечена в зелена рокля, придружена от двама мъже в костюми ;D
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #45 -: Декември 25, 2012, 09:14:30 pm »

При мен този път сънят беше толкова рутинен и свързан с битовизми, че няма нищо за разказване, почти не го и помня.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
« Отговор #46 -: Декември 25, 2012, 11:40:18 pm »

Всъщност сега мъничко се сетих за част от снощния сън. Обикновено се случва да сънувам по няколко сънища, несвързани помежду си, т.е. да преминавам от един сън в друг.

Частта от снощния сън, за която се сетих, беше повторение на друг такъв сън, не го сънувам за пръв път.

Сънувах голяма сграда в голям и сякаш непознат град, разположена на централен площад. Дали е било храм или официална сграда, не помня... Но всеки път я търся, намирам я, заставам някъде нависоко и изведнъж виждам как започва да приижда вода, много вода.

Не помня със сигурност откога сънувам тоя сън, но може би е започнало след ингреса на Сатурн в Скорпион или поне оттогава го спомням по-отчетливо и по-често се повтаря. Сатурн се свързва със сгради, каменни постройки, Скорпионът е воден знак - водата се появява внезапно и незнайно откъде.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
« Отговор #47 -: Декември 25, 2012, 11:55:32 pm »

Още е в края на 3 дом, но имам Риби на ИЦ и Марс там (в 6 градуса).

Но това, което сънувам, прилича на потоп.  ;D

Присъства и чувство за дезориентация - голям непознат град, не зная в коя посока да тръгна, вървя по непознати улици, но не смея да се кача в градски рейс или трамвай, тъй като не зная къде ще ме откара.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
« Отговор #48 -: Декември 26, 2012, 12:14:32 pm »

Да не отида накрая в столичен град, разположен на двата бряга на голяма река? Снощи се сетих кой може да е, но не е в България.  ;)

Имаше възвишение с храм, голяма сграда или някаква постройка, малко по-надолу, в подножието й имаше някакви лехи, водата извираше от тях и заливаше всичко. Водата в съня беше чиста, нямаше други (бедстващи) хора, стоях сама и наблюдавах как нивото й се повдига.

И ето какво установих:

Интересно, но имаме клиенти от този град, с които догодина може и да се срещна, ще идват през януари.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Uran

• Пристрастен
  • Публикации: 6041
« Отговор #49 -: Декември 26, 2012, 12:56:35 pm »

Прилича ми на Киев. Мноооого отдавна съм била там- га се разделяха със СССР-то.
5-6 човека вееха байраци и палеха свещи на "Хрешчатик". Нямаше голям ентусиазъм, или по-скоро са се страхували. Ееех, спомени.
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #50 -: Декември 26, 2012, 01:03:22 pm »

Да, това е Киев. Била съм там само транзитно, на гарата.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

activia

• Новак
  • Публикации: 26
« Отговор #51 -: Декември 26, 2012, 01:25:27 pm »

здравейте
Весела коледа на всички:)
аз не си спомням почти никога какво сънувам ,но точно на сутринта на 25-ти се събудих от студ-завивката ми беше омотана около врата и беше смъкната на земята.
Веднага след като си отворех очите започнах да мисля за човек,с когото нито съм се чувала,нито съм се виждала от месеци,и съм му казала да не ме търси никога повече....
Странното е че години наред бяхме много близки приятели,чувахме се непрекъснато изведнъж след едно прибиране от чужбина се разведи със жена си ,заряза си детето заради някаква студентка.Отдалечихме се защото аз бях твърде против това котето правеше.Не се бяхме чували повече от година той ми звънна за един рожден ден-беше разбрал от общи приятели че съм се омъжила.Видяхме се и почна да ми сеоплаква как не бъл щастлив с това момиче кка държал на мен и куп глупости и 100 пъти ме пита защо съм се омъжила....
Много дълго стана моето обяснение,та с две думи какво означава това че съм го сънувала,след като вече всеки си има собствен живот?!
Активен

romantica

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1637
« Отговор #52 -: Декември 26, 2012, 10:57:42 pm »

Не е много по-темата, но не намирам по-подходяща такава.

Цитат
Изказвания на Рудолф Щайнер за 12-те Свети нощи:

1 нощ от 24 към 25 декември – време, когато съзнанието на растенията се съединява със съзнанието на минералите.

2 нощ от 25 към 26 декември – време на кръга на 12-те архангела, от които всеки един  е представител на един от аспектите на Христос. По това време Христос е сред тях.

3 нощ от 26 към 27 декември – време за разбиране на свързаността на хората и човечеството, така да се каже, кръга на хората.

4 нощ от 27 към 28 декември – време, когато душите на хората могат повече да се разбират една друга и да се приближат една към друга. Това е времето на любовта.

5 нощ от 28 към 29 декември – време, когато сънищата имат повече социален характер.

6 нощ от 29 към 30 декември – време, когато деветте блаженства в Проповедта на планината могат да бъдат много дейни и представляват 9 Христови импулса.

7 нощ от 30 към 31 декември – време, когато добрите мисли, думи и дела са особено дейни.

8 нощ от 31 към 1 януари – най-светлото време на духовното Слънце, а също време, когато най-леко може да се упражняваме в разбиране на хората и на самия себе си.

9 нощ от 1 към 2 януари – време, когато кармата може във всички отношения да се насочи по нов път.

10 нощ от 2 към 3 януари – време, когато човешкото познание и всичко, което обикновено е скирто под маска, много лесно може да бъде разкрито в светлината на древното съзнание и познато във всичките истински аспекти.

11 нощ от 3 към 4 януари – през другото време само азът на човека, благодарение на въздействието на ангела пазител изразява човешкия стремеж към добро, а астралното тяло автоматично следва старите –лоши–навици. Но на Рождество е особено важно не само човешкия аз, но също и астралното тяло да придобие склоност към доброто. Това е възможно благодарение на въздействието на кръга на архангелите с Христос сред тях.

12 нощ от 4 към 5 януари – времето на починалите, защото тогава много леко можем да влезем в контакт с тях, да ги подкрепим с добри мисли и чувства.

13 нощ – от 5-6 януари – завършва и обединява изживяванията на предходните 12 нощи.

„Дванадесетте Свети нощи са решаващи за живота и съдбата на цялата предстояща година! По това време може да бъде заложен добрият зародиш на нашата воля. Особено решаващо ще бъде това, което предприемем в нощта на Св. Силвестър (навечерието на Нова година). В нощта на Св. Силвестър за няколко мига ни напуска Духът на народа. Онова, което мислим по това време се обхваща от висшите йерархии и в това се крие силата на изпълнението”.

Изказване на Рудолф Щайнер предадено от Херберт Гана.

(цитатите са взети от сайта: www.anthrobg.net Приятели на антропософията.)
http://www.otizvora.com/forum/index.php?topic=836.msg12417#msg12417
Активен

jasmin_veni

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 371
« Отговор #53 -: Декември 27, 2012, 07:25:43 pm »

Ох,много неща сънувах! И все цветни, цветни, реални :-[

Два от дните сънувах целувки с други хора :-[
Вчера сънувах пачки банкноти и много, много златни монети, преди няколко дни (25 срещу 26), че вече сме в желаната от нас страна.
Но като цяло и много сънувам хубави случки за мен и съпругът ми, нещо сме все влюбени и ходим хванати за ръце.
На 26 срещу 27 той е сънувал, че с него се измъкваме от някакъв край на света, някакъв апокалипсис.
Активен

jasmin_veni

• Нов участник
  • *
« Отговор #54 -: Декември 27, 2012, 08:09:24 pm »

Аз все си мисля, че апокалипсиса тук още не е настъпил :) Нали Бг е 30 години назад, ще наваксваме викаш :)
А дали ще се озовем там - ще видим март-април :blink:
Активен

jasmin_veni

• Нов участник
  • *
« Отговор #55 -: Декември 28, 2012, 10:05:19 am »

Докато не съм забравила за тази нощ - сънувах, че виждам приятелка, която си прави тест за бременност и е положителен. Малко по-късно и моя беше такъв. Спомням си, че втората черта дойде със закъснение, вече мислих да хвърлям теста.
ТЪрсих си червени обувки и някаква чанта, та пообиколих магазини, срещнах съученик.
Знам, че червен цвят в съня е поличба, че сънят ще се сбъдне. Ще ви пиша другата година по това време дали има две чертички :)
Активен

tania

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 743
« Отговор #56 -: Декември 28, 2012, 11:16:34 pm »

Аз точно на Бъдни вечер сънувах, че имаме крава на тавана и доя мляко, а то е страшно много и кофата, в която го събирах преля. Помислих си, че е хубав сън - благополучие, късмет. На следващия ден ми се обади една позната да ми каже, че след опит от нейна страна да си спре кърмата е получила възпаление на млечните жлези и е на антибиотици. Направо щях да падна - не съм очаквала толкова буквално проявление!
Активен
"Спартанецът -
Пред кого трябва да се изповядам? Пред теб или пред Бога?
Жрецът -
Пред Бога.
Спартанецът -
Тогава, ЧОВЕКО, дръпни се настрана!"
                                  Плутарх

3apa

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 829
  • Няма истина, която да боли повече от лъжата...
« Отговор #57 -: Декември 31, 2012, 08:56:33 am »

Аз на Бъдни вечер сънувах Jasmin-veni  и мъжът й, както и още двама-трима мъже, Бяхме на някакъв стадион и нещо си бъбрехме, обсъждахме разни идеи за някакво събиране.
А тази нощ сънувах странен сън. Някаква баба ми обясняваше как трябвало да нахраня мъртвите, че да нямам пречки от тяхна страна. Някакво ядене трябваше да се прекади с тамян, преди да се яде. Та, сега се чудя кога се ходи на гробища след празниците и кога се слага за мъртвите...
Активен

jasmin_veni

• Нов участник
  • *
« Отговор #58 -: Декември 31, 2012, 10:54:21 am »

Ново от тази година, което научих. На всички празници до Ивановден се слагало по чиния и прибори за мъртвите, заделя се малко храна и седи на масата с вас, докато ядете. Така мъртвите са с вас.

Зара, помниш ли подробности за стадиона? Да не е бил новия Герена? :unsure: :unsure:
Активен

3apa

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 829
  • Няма истина, която да боли повече от лъжата...
« Отговор #59 -: Януари 01, 2013, 07:52:27 pm »

Ново от тази година, което научих. На всички празници до Ивановден се слагало по чиния и прибори за мъртвите, заделя се малко храна и седи на масата с вас, докато ядете. Така мъртвите са с вас.

Зара, помниш ли подробности за стадиона? Да не е бил новия Герена? :unsure: :unsure:

Не знам, не си го спомням добре. Може пък някаква мисъл да ми е минала през главата във връзка с новините :)
Активен