Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: синастрия  (Прочетена 421029 пъти)

Niika

• Новак
  • Публикации: 29
синастрия
« Отговор #20 -: Май 04, 2008, 09:36:06 am »

За мен лично десети дом е и по-логичният вариант. Някой е застанал на най-високото място в хороскопа ти. А и десетият дом е по Сатурн. А между Сатурн и обвързването има доста високо ниво на корелация. Нали Сатурн е задържащият фактор все пак.
Само че въпросът ми не беше за обвързващ фактор, а за оказващ огромно влияние и трайно променящ.  
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
синастрия
« Отговор #21 -: Май 04, 2008, 12:26:40 pm »

Цитат
Дори ако стелиума на единия е в 10-ти на другия пак ли се смята за обвързващ ?

Не знаех... :huh:

По-скоро мислех че е обвързващ, когато  е включен 1-ви дом на партньора.

:rolleyes:
В 1ви, 7ми и 4ти. Партньорски планети в 10 дом имат малко по-различно значение. Но принципно всяко подчертаване на ъглите в синастрията се взема под внимание.
А имате ли наблюдения как могат да се проявят лични партньорски планети на МС или в 10 дом на другия? Моите наблюдения са доста противоречиви, особено в не-интимни синастрии, да речем в две женски карти...
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #22 -: Май 04, 2008, 12:39:45 pm »

Цитат
А и десетият дом е по Сатурн. А между Сатурн и обвързването има доста високо ниво на корелация. Нали Сатурн е задържащият фактор все пак.
Може би зависи кои планети на партньора активират твоя 10 дом.
От личен опит мога да споделя, че в служебен план имам добра симбиоза, т.е. съ-съществуване с лични планети в началото на Дева - Слънце, Венера, Меркурий, в който знак ми е МС.
Сатурн в първа декада Дева в повечето случаи усещам като "задържащ" и "ограничаващ" фактор, понякога дори силно потискащ /в опозе към Марс/.
Не съм се замисляла за синастриите, в които другият има МС в Овен или Овен в 10 дом. Но ми се е случвало такъв човек да ме възприема като един вид конкуренция /ако синастрията е с жена/. За разнополови синастрии и подчертаване на 10 дом имам други наблюдения, съвсем не е задължително познанството да има професионален характер или общи професионални цели, както някой би предположил...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Niika

• Новак
синастрия
« Отговор #23 -: Май 04, 2008, 12:42:19 pm »

Цитат
А имате ли наблюдения как могат да се проявят лични партньорски планети на МС или в 10 дом на другия?
За лични планети не се сещам, а за Сатурн и Уран на MC. Отчасти поради силното им влияние си правя изводите за връзка между планети на МЦ и силно обвързване.
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #24 -: Май 04, 2008, 12:56:44 pm »

Мисля, че в някои женски синастрии съвпадът на Слънцето и/или Венера на едната с МС на другата може да се прояви - в по-негативния си вариант  - като завист, ревност, конкуренция. И като че ли по-"засегната" се чувства особата, чийто 10 дом е активиран от планетите на другата.
Макар че с девишкия стелиум в службата отношенията не са белязани от гореспоменатите моменти. Може би най-дразнещият аспект е квадратът Марс-Марс, но пък напрежението, което провокира, бързо отминава  ;)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Niika

• Новак
синастрия
« Отговор #25 -: Май 04, 2008, 01:01:48 pm »

За Сатурн на МС верно, че действа задържащо и ограничаващо.
А иначе лични планети не мога да се сетя да ми попадат в 10-ти дом. Но при някои хора мой набор горе - долу, които имат Сатурн в Стрелец върху моето Слънце в 10-ти дом, ефектът е сходен.  
Активен

Niika

• Новак
синастрия
« Отговор #26 -: Май 04, 2008, 01:04:30 pm »

За женска конкуренция мисля, че и напрегнат аспект Луна- Венера пак има подобно влияние. Ако не се лъжа и в книгата на Линда Гудман за синастриите го пишеше.  
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #27 -: Май 04, 2008, 01:51:59 pm »

Цитат
За женска конкуренция мисля, че и напрегнат аспект Луна- Венера пак има подобно влияние.
Съгласна, особено опозициите  ;)
Луна-Венера, Слънце-Венера, Венера-Венера...

За доуточняване винаги поглеждам "производните" карти - комбин, композит. Нерядко там се крие ключът от бараката  ;)

« Последна редакция: Май 04, 2008, 02:53:01 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

kaily

• Пристрастен
  • Публикации: 5145
    • http://www.kaily.dir.bg
синастрия
« Отговор #28 -: Май 05, 2008, 12:04:21 am »

Хайде сега, като сте толкова печени, какво дава тоя композит и тоя комбин за тая двойка?

Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #29 -: Май 05, 2008, 12:00:57 pm »

Цитат
Хайде сега, като сте толкова печени, какво дава тоя композит и тоя комбин за тая двойка?
Kaily, според теб интерпретира ли се карта без контекст?

Нито една синастрия не се разглежда без анализ на картите на двамата партньори поотделно. С така зададен въпрос би могла да имаш късмет в някой друг астрологичен форум  ;)

Композитът и комбинът сами по себе си нищо не "дават".
Планетите в картата нищо не "причиняват". Те само показват етапа на вътрешно, индивидуално развитие, в който се намираме тук и сега, в даден момент, и неговото "отражение" във външния свят.

Със същия успех би могла да постнеш тук комбин, построен за теб и, да речем, някое събитие. Но, разгледана по този начин, картата не показва нито какво е събитието, нито личното ти отношение към него.

« Последна редакция: Май 05, 2008, 12:12:16 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

kaily

• Пристрастен
синастрия
« Отговор #30 -: Май 05, 2008, 01:01:30 pm »

Е що така бе Миме.  :o
Астрокома си тълкува ли тълкува, има си там партньорска карта, щракаш си и си ти бърбори.
Има и даже тълкуване отделно от картата.
И все по нея и без да те пита да ти тълкува отделните карти.

Сега питам аз, астрокома лъже, така ли излиза?   :unsure:
Или е капан за наивници.

Бе на мен ми е безпределно ясно, че винаги се гледа цялото, ама също така ми стана ясно, че като пипна астрокома, ми казва повече и по-точни неща от всички, де гледат само цялото и 3 дена гледат, та кажат едно изречение, на което нищо му се не разбира.
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #31 -: Май 05, 2008, 01:10:18 pm »

Астролози много, Кайли... и всякакви...
Все някой може да ти даде задоволяващ отговор  :)

Никога не съм се изкушавала да използвам готови текстови интерпретации - нито в astro.com, нито от вградените в някоя астрологична програма.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Еvridica

• Новак
  • Публикации: 14
синастрия
« Отговор #32 -: Май 05, 2008, 01:22:00 pm »

Ако мога да се включа в темата - изчела съм страшно много астрологична литература - и на мен готовите текстове някак си не ми се връзват.Но като четох интерпретациите на Лили по различни теми ми се струва,че тя е напипала интуитивно връзката.Аз все още се уча...и всеки ден ми се струва,че все повече нищо не знам...
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #33 -: Май 05, 2008, 01:34:40 pm »

Астрология се учи цял живот...
Според мен един истински астролог никога не се ограничава с вече наученото независимо от нивото си на знания и практически опит. За да си в крак с времето, информацията трябва непрекъснато да се ъпдейтва и обогатява. Статичното знание, т.е. знание, което се трупа без да се споделя и обогатява, е застинало, "мъртво" знание.
А интуицията наистина е нужна и важна в астрологията, макар че и една "гола" интуиция не е достатъчна. Всеки теоретичен модел се изпробва и доказва (или се отхвърля, оспорва) от емпиричния опит. Астрологичната практика изисква и известна доза научно мислене, и голяма доза интуиция.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

kaily

• Пристрастен
синастрия
« Отговор #34 -: Май 05, 2008, 02:19:03 pm »

Бе аз, както всички знаят, не се барам професионален астролог, та си давам всякакви интерпретации. Особено такива, проверени през годините.
При мерно астро.ком.
Примерно Кайнер.
Ползвам ги от 5-6-7-8 години и все ми вършат работа. Нищо, че астрото са готовки напълно, пък Кайнер даже още по-лошо - даже пише хороскопи за зодии, какъв ужас.
И все пак в повечето случаи предпочитам готовите хороскопи за козирог на Кайнер, нежели специално направен за мен от некой астролог.

Питам се що ли...да не би пък да има и некви други принципи, които те да знаят и затова да познават.
А какво за ведическата астрология, дето западната спрямо нея си е направо прощъпулник.

И какво излиза-има някакви правила и принципи, дето на ведическата не могат да стъпят на малкия пръст, ама за сметка на това с претенции за всемирни закони.

Просто не ми се връзва. Аз от астрото съм взела толкова много невероятно полезна ми инфо, и това правя от толкова години, че или аз греша, или твоите принципи грешат.
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #35 -: Май 05, 2008, 04:06:24 pm »

Цитат
Просто не ми се връзва. Аз от астрото съм взела толкова много невероятно полезна ми инфо, и това правя от толкова години, че или аз греша, или твоите принципи грешат.
Кайли, някъде да сме споменали за принципи?
Или някой тук да е оспорил полезността на astro.com?
Някой тук да е заявил, че всички "други" астрологии в сравнение с ведическата са прощъпулници, занимавка за аматьори?
Не се сещам.
Аз лично проблем с "принципите" нямам, пък сигурно ако имах, щях да използвам готовите текстови интерпретации за комерсиални цели, не мислиш ли? Или да пълня сайта с всичко друго, но не и астрология...
Между другото, в астро.кома имало и платени интерпретации, разбрах го от един колега. Не знам какво представлява платеният астро-профил, но доколкото виждам, колегата е останал доволен. При все това, че не си знае часа на раждане и го е налучкал "по интуиция", дори ректификация не му е правена  B)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Niika

• Новак
синастрия
« Отговор #36 -: Май 05, 2008, 04:17:04 pm »

Мисля, че Lillie не иска да даде мнение само по композит и комбин, защото би било непрофесионално и откъслечно тълкувание. В смисъл, че композитът и комбинът отразяват само част от междуличностните отношения и нещо повече - явяват се надстройка над синастрията. В сайта в глава Синастрия АН е посочила:

IV.Последната стъпка в тая методика е композитната
карта, която представя двете личности като едно цяло.

Макар че невинаги компзитът/ комбинът са само завършващ елемент, тъй като понякога точно там на яве излизат елементи, които липсват в самата синастрия.

А лошото на автоматизираните хороскопи е, че отчитат всичко поотделно и по този начин всеки аспект е с еднаква тежест. И така няма как да се открои важното. Все едно да смяташ средна непретеглена величина: събираш 20 аспекта, като на всеки от тях придаваш еднакво значение. И по този начин получаваш много различни интерпретации, които често си противоречат. А тук е нужен субективният елемент, който да внесе яснота по въпроса кое как и защо.

Активен

123

• Гост
синастрия
« Отговор #37 -: Май 05, 2008, 04:26:13 pm »

Цитат
Между другото, в астро.кома имало и платени интерпретации, разбрах го от един колега. Не знам какво представлява платеният астро-профил, но доколкото виждам, колегата е останал доволен. При все това, че не си знае часа на раждане и го е налучкал "по интуиция", дори ректификация не му е правена  B)
има, и не са от евтините, но доколкото разбирам от начина на поръчка-доставка става дума за компютърни интерпретации, което звучи доста несериозно, особено за 50 евро
а що се отнася до астрологичните профили съм склонна да се съглася с едни записки "против" астрологията, където връчили на няколко човека един и същ профил, с който повечето са се съгласили, че ги характеризира съвсем точно

http://astrollusion.free.bg/
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #38 -: Май 05, 2008, 04:26:53 pm »

Цитат
IV.Последната стъпка в тая методика е композитната
карта, която представя двете личности като едно цяло.

АН е права.
Последователността в разглеждането на партньорската съвместимост, която спазвам, е следната:
- общ поглед върху синастричната карта
- разглеждане на картите поотделно и тяхното сравняване
- композитна карта
- комбин.

Цитат
Макар че невинаги компзитът/ комбинът са само завършващ елемент, тъй като понякога точно там на яве излизат елементи, които липсват в самата синастрия.

Понякога композитът дава информация как и при какви обстоятелства е започнала връзката, т.е. може да се приеме за символична отправна точка. Комбинът дава информация за предназначението на връзката и нейните качество, динамика, потенциал за развитие.

Друг е въпросът, че комбинът все още не се ползва с голяма популярност и признание в бг астро среди  B)

« Последна редакция: Май 05, 2008, 04:27:50 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #39 -: Май 05, 2008, 04:29:23 pm »

Цитат

има, и не са от евтините, но доколкото разбирам от начина на поръчка-доставка става дума за компютърни интерпретации, което звучи доста несериозно, особено за 50 евро

Да, колегата спомена, че цялото "удоволствие" му е струвало 60 USD  B)  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.