Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: синастрия  (Прочетена 421761 пъти)

liamfieta

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 193
синастрия
« -: Април 15, 2008, 08:08:51 pm »

някой може ли да погледне една синастрия и да изрази мнение по една синастрия-за съжаление обаче не знам неговия час на раждане.
данните са: 24.08.1979 гр.благоевград в 22.30
ако е възможно така да се сравнят върху мойта карта, или аспектите
« Последна редакция: Март 04, 2010, 11:36:39 pm от liamfieta »
Активен

kaily

• Пристрастен
  • Публикации: 5145
    • http://www.kaily.dir.bg
синастрия
« Отговор #1 -: Април 20, 2008, 02:24:23 pm »

Я кажете драги съфорумци,
при синастрия:
-съвпад мъжки Меркурий, женски Марс
-съвпад женски Уран, мъжки Марс
-точен тригон мъжки Меркурий, женски Нептун
-точен съвпад мъжка луна, женско Слънце

На какви мисли ви навява. Че се гледа цялата карта ясно и можете да прескочите нравоучението.  :P  
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
синастрия
« Отговор #2 -: Април 20, 2008, 02:54:09 pm »

Цитат
при синастрия:
-съвпад мъжки Меркурий, женски Марс
-съвпад женски Уран, мъжки Марс
-точен тригон мъжки Меркурий, женски Нептун
-точен съвпад мъжка луна, женско Слънце

Общо взето, резултатът ще е "смес" от:
- силно /първоначално/ привличане - по Луна-Слънце
- голям екшън /ша фърчат искри  :P / - по Марс-Уран
- склонност към надприказване и надцакване с думи - по Меркурий-Марс  :D

Ако става въпрос за твоя синастрия, мисля, че ти ще си "провокаторът" във връзката, с тенденция да бъдеш едновременно и стимул, и дразнител - активираш Меркурий и Марс при мъжа  :D
Тригонът между Меркурий и Нептун от време на време може да ви "дарява" с усещането, че като че ли се разбирате без думи, телепатично. Но чини ми се, че това усещане ще е краткотрайно и ще бъде следвано от дълъг и неспирен порой от думи от страна на партньора - в момента, в който проявиш някакъв вид "марсова" инициатива - за него това ще е вид провокация от твоя страна :rolleyes:

ПП. Дали привличането ще е само "първоначално" или ще се трансформира в нещо друго, зависи от цялата синастрия, разбира се  :P

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

kaily

• Пристрастен
синастрия
« Отговор #3 -: Април 20, 2008, 03:36:22 pm »

Бе то и с теб, гледам, не можем се надприказва  :P  
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #4 -: Април 20, 2008, 03:57:27 pm »

Цитат
Бе то и с теб, гледам, не можем се надприказва  :P
Виж ни синастрията тогаваз  :P

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Mims

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 772
синастрия
« Отговор #5 -: Май 02, 2008, 06:23:02 pm »

Моля за помощ! :(
Каква е прогнозата за :
Жена-12.02.1976 -13,50ч.
Мъж-04.06.1973-06,45ч.
Освен това ,че асцендентите и луните са ни в Рак,съвпад на мой Марс и негова Венера,другото ми се губи в космическа мъгла.... :blink:
А имам особено усещане за този човек..
Много благодаря на този,който се опита да помогне... :rolleyes:  
Активен

kaily

• Пристрастен
синастрия
« Отговор #6 -: Май 02, 2008, 06:36:33 pm »

При така изброените аспекти що ти е да знаеш повече?
Активен

Mims

• Ентусиаст
  • **
синастрия
« Отговор #7 -: Май 02, 2008, 06:55:41 pm »

Ами просто любопитство... :rolleyes:
За една седмица не успях да изуча астрологията.... :P  
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #8 -: Май 02, 2008, 07:42:42 pm »

Тъкмо си пуснах отговора на предварителен преглед и компютърът блокира преди да го публикувам. Сега ще го надраскам пак.

На прима виста синастрията ви изглежда обещаваща. Теб какво те притеснява?
Всъщност съвпадът между неговата Венера и твоя Марс е с доста широка орбиса (твоят Марс попада върху мидпойнта му Слънце/Сатурн), но въпреки това е факт. Макар че този аспект разпалва страстта, наличието му далеч не е гаранция за дълготрайна и стабилна връзка. Ако изобщо можем да говорим за "гаранции" в астрологията  :)

В синастрията ви следва да се обърне внимание и на съвпада на твоя Сатурн с неговата Луна, при това твоята Луна е в съвпад с неговия Южен лунен възел.
Еднаквите Луни обуславят донякъде сходни реакции при определени обстоятелства, но далеч не идентични. Разликите в емоционалната нагласа се обуславят от аспектите на Луните, а разликите в реакциите спрямо определени стимули/дразнители - от различните позиции и аспектация на Марс.
Това, което ви сближава, е акцентът върху архетипа Венера/Сатурн, който се пренася в междуличностните отношения. Струва ми се обаче, че при теб афинитетът към "сигурен" партньор е по-силно изразен.
Влиянието на семейството и неговия емоционален модел /или товар/ при двама ви е силно подчертано и има "свойството" да се пренася и преповтаря в настоящите ви връзки, не е изключено да е намерило огледално отражение и в отношенията ви по един или друг начин. В партньорската ви карта има "препратка" към актуална марсова тема, която съществува и в наталните ви карти, разгледани поотделно.

« Последна редакция: Май 02, 2008, 08:30:18 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #9 -: Май 02, 2008, 07:44:07 pm »

Цитат
При така изброените аспекти що ти е да знаеш повече?
Мдааа...
Както се казва,
да не бях питал, нямаше да зная (...).
  :)
« Последна редакция: Май 02, 2008, 07:44:34 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Mims

• Ентусиаст
  • **
синастрия
« Отговор #10 -: Май 02, 2008, 07:53:22 pm »

Голямо "БЛАГОДАРЯ"  на Лили!
Продължавам с опитите да навляза в дебрите на астрологията..
Времето ще покаже...
Иначе си много права за търсения "Сигурен на 100%"  от мен.. :D Макар да знам,че "такова животно нема"...
Благодаря ти.. :)  
Активен

Mims

• Ентусиаст
  • **
синастрия
« Отговор #11 -: Май 02, 2008, 11:31:31 pm »

Още един въпрос..Съвпада на Луната ми с Южния му възел показател за кармична обвързаност ли е?И какво точно имаш предвид,посочвайки Марс? :o  
Активен

Niika

• Новак
  • Публикации: 29
синастрия
« Отговор #12 -: Май 03, 2008, 11:24:50 am »

Малко сменям темата, но е пак за синастрии. Чудя се по какво в синастрията може да се установи за коя от двете страни връзката ще окаже по-значително влияние. Например едната страна в следствие на взаимоотношенията си с другата да смени възгледите си, очакванията си за партнъора, пък дори и ценностната си система. В същото време другата страна излиза от връзката, така както е влязъл е нея.
По принцип смятам, че няма нищо случайно и никой случаен не влиза в живота ни. Щом е влязъл, значи е с някаква цел. Но влиянието, което си оказваме един на друг, не е нито еднакво по съдържание, нито по сила.
И оттук - кое го подсказва. Мисля си, че примерно ако Сатурн/ възлите на едната страна аспектират планети на другата, може да се очаква, че именно другата ще има да учи от връзката и ще излезе променена.
Има ли мнения?...

Активен

Синухе

• Редовен участник
  • Публикации: 4978
  • Chance favors the prepared mind
синастрия
« Отговор #13 -: Май 03, 2008, 12:54:40 pm »

Една от възможностите за единия (както е често) връзката да е по-променяща- е когато неговите вътрешни планети и възли са по-акцентирани при синастрични аспекти за разлика от другата карта и то особено от Юпитер нагоре на другия  ;)
Това съвсем общо,но си има своята логика.
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #14 -: Май 03, 2008, 01:07:03 pm »

Цитат
Още един въпрос..Съвпада на Луната ми с Южния му възел показател за кармична обвързаност ли е?И какво точно имаш предвид,посочвайки Марс? :o
В синастрията съвпадите на личните партньорски планети с нодалната ос на другия действат по много интензивен начин, като един вид "лепило". Разбира се, не винаги на принципа "докато смъртта ни раздели" - това би трябвало да е ясно на всеки занимаващ се с астрология.
Гаранции нЕма. Ако някой все пак търси и се нуждае от такива, това вече е въпрос, стоящ на фокус в наталната му карта. В повечето случаи астрологичната практика го показва и доказва  :)
Да, общо взето според повечето астролози съвпадите с възлите в синастриите са "силно кармични". Но лично за себе си съм приела, че в междуличностните човешки отношения всичко е кармично - какъвто смисъл и да се влага в тази дума. Всяка мисъл, желание, действие или бездействие може да бъде и причина, и следствие. В този смисъл няма "кармични" и "некармични" хороскопи, синастрии и връзки  :)

А темата за Марсовете е друга и не се вмества в рамките на синастрията, разглеждана тук. Като за начало, би могла да обърнеш внимание и да изследваш позициите на Марс в твоята карта и в картата на партньора. Сигурна съм, че ще намериш някои прилики, а тук-там и разлики. А в синастрията, ако правилно разбирам констелациите в партньорската карта, "ролите" се разделят на Венера-Плутон и Слънце-Марс. Ти ли си по-себичната?  :rolleyes:

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Mims

• Ентусиаст
  • **
синастрия
« Отговор #15 -: Май 03, 2008, 01:33:59 pm »

Ами май да-себична съм... :( Повече,отколкото трябва...
Винаги съм се интересувала от астрология,но по-скоро от характеристики на зодии,съвместимост и т.н. Да си направя натална карта даже не ми е и хрумвало...И сега,в рамките на седмица, всичките възли,Лилит,Хирон,аспекти и архетипове  ми идват в повече..
За кармичността питах,защото понякога имаме особено усещане за човек,срещнат случайно,но с когото имаш чуството,че се познаваш отдавна...И без да го познаваш добре,ти липсва..И сякаш предусещаш всяка негова мисъл,дума,настроение..
Точно това усещане ме накара да търся причините в синастрията..
Наистина,хиляди благодарности,Лили...Хубаво е да си ''Пътеводна светлина'' за някого,а като гледам във форума,май си такава за доста хора... :)  
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #16 -: Май 03, 2008, 01:42:15 pm »

Цитат
...И сега,в рамките на седмица, всичките възли,Лилит,Хирон,аспекти и архетипове  ми идват в повече..
Ами виж, като за начало пробвай да си изследваш хороскопа с по-малко фактори, с необходимия минимум: Слънцето и Луната, Меркурий, Венера и Марс, Юпитер и Сатурн, Уран, Плутон и Нептун, Лунни възли - в рамките на кръста на хороскопа, дефиниран от АС-DС и МС-IC.
И вече по-нататък, след като ти се изяснят основните моменти, можеш да разшириш диапазона на изследването, като включиш Лилит, Хирон, арабски точки и някои по-важни астероиди...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Niika

• Новак
  • Публикации: 29
синастрия
« Отговор #17 -: Май 03, 2008, 04:47:29 pm »

Цитат
Една от възможностите за единия (както е често) връзката да е по-променяща- е когато неговите вътрешни планети и възли са по-акцентирани при синастрични аспекти за разлика от другата карта и то особено от Юпитер нагоре на другия  ;)
Това съвсем общо,но си има своята логика.
А ако планетите на другия ти пълни ъглови домове? Примерно чужд стелиум, настанил се в 10-ти или 1-ви наш дом?  
Активен

Lillie

• Маниак
синастрия
« Отговор #18 -: Май 03, 2008, 08:36:16 pm »

Цитат
А ако планетите на другия ти пълни ъглови домове? Примерно чужд стелиум, настанил се в 10-ти или 1-ви наш дом?
Това се счита за един от "обвързващите" фактори в синастрията, независимо за какъв тип отношения става въпрос  :)  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Яспис

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 125
синастрия
« Отговор #19 -: Май 03, 2008, 11:13:13 pm »

Цитат
Цитат
Това се счита за един от "обвързващите" фактори в синастрията, независимо за какъв тип отношения става въпрос  :)
Привет на всички ! :)

Дори ако стелиума на единия е в 10-ти на другия пак ли се смята за обвързващ ?

Не знаех... :huh:

По-скоро мислех че е обвързващ, когато  е включен 1-ви дом на партньора.

:rolleyes:
Активен