Здравей Гост

Слънчеви и Лунни затъмнения

• 141 Отговора
  • 24047 Прегледи
*

Stella

• 7765
Re: Слънчеви и Лунни затъмнения
« Отговор #120 -: Декември 30, 2011, 06:16:28 pm »
В индийската астрология всеки следващ брак се гледа по производния 8ми дом (броенето започва от 7ми дом), а не през дом - 7ми, 9ти, 11ти и т.н. Логиката е, че всеки следващ брак идва след символичната "смърт" на предходния (с изключение на многоженството, което е узаконена полигамия).

Обикновено при развод се задейства комбинация от домове, не само оста 1/7, зависи и при какви обстоятелства се случва.

Също така често се случва разводът да е след физическата раздяла, т.е. партньорите фактически могат да живеят отделно и да не споделят общо домакинство, но по документи да имат статус на женена двойка. Тогава в прогностиката как ще разграничим двете събития?

развод означава разтрогване на връзка, според мен винаги трябва да има показания за такова разтрогване, за да предскаже астрологът развод. А физическото преместване може да се види, чрез изнасяне на единия от съпрузите от къщи, вероятно - активиран 4-ти дом или нещо такова. Чакай да погледна, аз като се изнесох от къщата на съпруга ми, дали съм имала активиран У4 или ИЦ.
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

*

Stella

• 7765
« Отговор #121 -: Декември 30, 2011, 06:30:22 pm »
Нямам активиран 4-ти дом, нито по прогресии, нито по транзити, нито в слънчевото завръщане.
Нямам активиран и 8-ми дом в прогресивната карта, нито по транзити, нито в солара.
Имам транзитен сатурн в 7-ми натален, Плутон в съвпад с асцендента и тр. Уран върху У7.
В солара Луна и Юпитер са в 9-ти (натален и соларен) дом - съдебното дело мина много бързо и безболезнено - точно за 1 месец. Чеки да видя затъмненията.
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

*

Lillie

• 30532
« Отговор #122 -: Декември 30, 2011, 06:34:56 pm »
И в нашето семейство разводът не съвпадаше с физическата раздяла на родителите.
Баща ми напуска семейството в началото на 1995 г., а официалният им развод е две години по-късно, през това време живеят разделно, той се изнася от жилището (баш на рождения й ден).

В деня, в който той се изнася, транзитният ретро Марс е в 7 дом в картата на майка ми, по това време Плутон прави точен квадрат към наталната си позиция, а Сатурн е в точен съвпад с нейното Слънце.

Погледнах прогресиите при нея, няма опозиция между светилата. Прогресивната Луна е в 5 гр. Телец (в края на 2 дом) и няма мажорни аспекти. Обаче по това време се оформя голям кръст между четири прогресивни планети - Меркурий в Овен, Марс в Козирог, Уран в Рак и Нептун във Везни, като опозицията Меркурий/Нептун е по оста АС/ДС (прогресивна).

В картата на слънчевата революция соларният АС е в 7 натален дом, в точна опозиция към нат. Меркурий в първи дом, соларният Марс е близо до сол. АС (опозиция с Меркурий).

Жалко, че не си спомням точната дата на развода да проверя какви индикации има по това време в картата, макар че за нея разводът бе формална процедура (без много драми) и сдобиване с имот.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Stella

• 7765
« Отговор #123 -: Декември 30, 2011, 06:40:06 pm »
Сега видях, че в периода в който съм взела решението за изнасянето от дома на съпруга ми, новолунието е било на 1 гр. в Скорпион в опасна близост до наталния Марс, който ми е У4 и се намира на 29 везни. А новолунието направо ми е съвпадало с прогресивния Марс в началните градуси на Скорпиона. Може да се каже, че това новолуние върху У4 е подействало като тригер за изнасянето ми в рамките на същия месец.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #124 -: Декември 30, 2011, 06:48:29 pm »
И още нещо забелязах, по същото време транзитният Юпитер е в точен квадрат с нат. Слънце в първи дом, а Сатурн е в точен съвпад с него (Слънцето управлява ДС). Транзитният ретро Марс в сходяща опозиция към Меркурий в знака на АС отключва събитието.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Stella

• 7765
« Отговор #125 -: Декември 30, 2011, 06:57:54 pm »
И при мен изнасянето беше по-рано, през ноември 2003 г., малко след влизането на тр. Уран в Риби. Но официалното съдебно разтрогване на брака е през април 2004 г. когато е точният съвпад на тр. Уран с Меркурий (У7) на 5 гр. в Риби. това е първият точен аспект на Уран.

*

sladurkata

• **
  • 1504
  • Риба въдичар
« Отговор #126 -: Януари 06, 2012, 10:06:53 am »
разглеждам картата на дъщеря ми дето писах по-назад, че след 2 години, когато ще стане на 6 ще има слънчево затъмнение на рожденния й ден. страшна работа е: има и прогресивно новолуние в 10-ти натален, тр. сатурн в четвърти, тр. слв съвпад с иц, слънчевото затъмнение е в съвпад с прогресивна и дирекционна венера, която е У4, а натално е в съвпад с мц.

*

eaglet

• *
  • 411
« Отговор #127 -: Януари 07, 2012, 09:29:22 pm »
През очите ми днес минаха доста книги по астрология, буквално "преядох", колкото и грозно да звучи, с информация .... Бях ето тук: http://issuu.com/astroexplorer  Опитвах се да навържа възлите си, които са по оста Стрелец - Близнаци, с хирон - само той е в положителен аспект с тях... И точно преди да се включа в темата за южния възел и да започна да теоретизирам, че все пак по този възел имаме таланти, които не бива да се пропиляват, а трябва да се споделят с останалите и квадратите никак не са случайни в тази насока и "дърпането назад", то вече и не помня как се случи, дойде ми в повече и изневиделица, видях за затъмнението от 10 декември и че ми засяга оста МC, възлите, слънцето... Дойдох в тази тема и видях и че най-вероятно съм родена по време на затъмнение, а никога, ама никога не съм чела за това....
В момента ми е криво и съм раздразнена, че съм на кота нула по тази тема, а съм любопитна... Може би по-бързо ще навляза в тази тема, ако има някой задълбал се в тази насока, на когото ще му бъде интересно набързо да погледне ситуацията при мен и да ми даде насоки... Та аз не знам дори в колко часа го слагате затъмнението, за да построите транзитна или синастрична карта, явно съм пълна кретенка  :-[
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 09:37:53 pm от eaglet »
The only distance is that which we create!

*

eaglet

• *
  • 411
« Отговор #128 -: Януари 07, 2012, 09:42:43 pm »
През очите ми днес минаха доста книги по астрология, буквално "преядох", колкото и грозно да звучи, с информация .... Бях ето тук: http://issuu.com/astroexplorer  Опитвах се да навържа възлите си, които са по оста Стрелец - Близнаци, с хирон - само той е в положителен аспект с тях... И точно преди да се включа в темата за южния възел и да започна да теоретизирам, че все пак по този възел имаме таланти, които не бива да се пропиляват, а трябва да се споделят с останалите и квадратите никак не са случайни в тази насока и "дърпането назад", то вече и не помня как се случи, дойде ми в повече и изневиделица, видях за затъмнението от 10 декември и че ми засяга оста МC, възлите, слънцето... Дойдох в тази тема и видях и че най-вероятно съм родена по време на затъмнение, а никога, ама никога не съм чела за това....
В момента ми е криво и съм раздразнена, че съм на кота нула по тази тема, а съм любопитна... Може би по-бързо ще навляза в тази тема, ако има някой задълбал се в тази насока, на когото ще му бъде интересно набързо да погледне ситуацията при мен и да ми даде насоки... Та аз не знам дори в колко часа го слагате затъмнението, за да построите транзитна или синастрична карта, явно съм пълна кретенка  :-[

Намерих книгата на Ръшман и почвам да чета, сори за спама преди малко  ;D

*

Stella

• 7765
« Отговор #129 -: Януари 07, 2012, 09:48:51 pm »
видях за затъмнението от 10 декември и че ми засяга оста МC, възлите, слънцето... Дойдох в тази тема и видях и че най-вероятно съм родена по време на затъмнение, а никога, ама никога не съм чела за това....
Та аз не знам дори в колко часа го слагате затъмнението, за да построите транзитна или синастрична карта, явно съм пълна кретенка  :-[

Те затъмненията са посочени в нета по дати и часове. можеш да си ги изкараш за тази година. Даже мисля, че съм ги поставила в тази тема, ако поразровиш.

*

eaglet

• *
  • 411
« Отговор #130 -: Януари 07, 2012, 09:55:44 pm »
видях за затъмнението от 10 декември и че ми засяга оста МC, възлите, слънцето... Дойдох в тази тема и видях и че най-вероятно съм родена по време на затъмнение, а никога, ама никога не съм чела за това....
Та аз не знам дори в колко часа го слагате затъмнението, за да построите транзитна или синастрична карта, явно съм пълна кретенка  :-[

Те затъмненията са посочени в нета по дати и часове. можеш да си ги изкараш за тази година. Даже мисля, че съм ги поставила в тази тема, ако поразровиш.

Да, изчетох темата и започвам другото. Преди два дни, като те четох във форума, ми беше толкова далече тая тема и си се надявах скоро да не ми се наложи да чета по това ... някак си се опъвах... а сега излиза, че това ще ми даде доста инфо защо съм хукнала да кандидатствам за работа и правя простотия след простотия в тази насока... Благодаря ти!

*

Stella

• 7765
« Отговор #131 -: Януари 07, 2012, 10:43:48 pm »

Да, изчетох темата и започвам другото. Преди два дни, като те четох във форума, ми беше толкова далече тая тема и си се надявах скоро да не ми се наложи да чета по това ... някак си се опъвах... а сега излиза, че това ще ми даде доста инфо защо съм хукнала да кандидатствам за работа и правя простотия след простотия в тази насока... Благодаря ти!

моля, със сигурност ще ти бъде полезно! :blink:

*

eaglet

• *
  • 411
« Отговор #132 -: Януари 07, 2012, 11:05:07 pm »

моля, със сигурност ще ти бъде полезно! :blink:

Да, интересно ми е, но май е по-добре да разгледам първо как ми се е отразявало назад във времето, иначе няма да се справя качествено с тълкуването на бъдещите затъмнения. Признавам си, че много ми се искаше някой да хвърли поглед и наготово да ми каже какво се случва в момента, но така или иначе ще видим до края на месеца какъв ще е резултатът с работата. И се оказа, че наистина съм родена на частично лунно затъмнение, а следващото частично лунно затъмнение, което ни предстои през 2012 г., е на рожденния ми ден, но по слънчева революция съм родена предния ден  :blink:

*

Stella

• 7765
« Отговор #133 -: Януари 08, 2012, 03:42:05 pm »
... Тааа, стигаме до извода, че нодалната ос - има значение за такива повратни моменти, рязко взимане на решение и "баста" пък било и то по отношение на работата.

Да, Дейзи, имат огромно значение, защото точно около лунните възли се случват затъмненията. Догодина Телец-Скорпион ще бъдат на преден план. Препоръчвам на тези, които имат ключови планети там да си следят затъмненията. Всъщност още от края на тази година лунните възли правят ингрес в нови знаци.

Обръщайте внимание не само на домовете, в  които попадат нодалните оси, но и на домовете, които засегнатите натални планети управляват. Там ще се случват основните събития и промени.

Не, че всеки месец няма лунации, но затъмненията са най-силни. Аз винаги поглеждам и дома, който луната управлява луната и дома, в който е разположена. Лунните възли са възли на луната, все пак. А когато имаме съвпад на затъмнение с натална луна, това тройно подсилва прогностичното значение, че ще има събитие. Луната е инстинктивна, тя не се интересува от другите транзити. Тя отключва това, което е заложено по натал.

« Отговор #134 -: Януари 08, 2012, 03:56:26 pm »
   Да, за мен са важни, по принцип съм отнесена....но тази година, просто чувствам че ще се случват много неща. Следя лунациите, при мен винаги се отразява с нещо - орбисата на проявление е преди точния съвпад и след точния съвпад +-5 градуса. Като си гледам картата и чета значенията за аспектите, понякога се отчайвам, защото съм блъскана с минорни аспектчета - последните 2-3 години бяха много важни за мен...Мнооого разочарования преживях и има още малко, но и това ще мине....успокоявам се, защото по дирекции тези минорни аспектчета като застанат на толкова градуси от себе си, сякаш се освобождаваш от този товар...Ооооф, не можах да се изразя както трябва.

*

Yaya

• 2265
« Отговор #135 -: Февруари 12, 2013, 07:29:59 pm »

Как се проявяват затъмненията по оста 1/7?
При мен по 3/9 имах лични съдебни дела.
При 2/8 имах движение по финансовата ос - неочаквани пари, увеличение на заплати и др.

Но по 1/7? Не искам да гледам предишни от този цикъл, защото възрастта ми не е реципрочна, за да тълкувам. Сегашните се въртят около Венера, която е в 7, но управлява и 1, и 8.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Състраданието към животните е толкова тясно свързано с добротата на характера, че може с увереност да се твърди: не може да бъде добър към хората този, който е жесток към животните.
А Шопенхауер

*

Papy

• 4343
« Отговор #136 -: Февруари 12, 2013, 07:46:34 pm »
Партньорства-всякакъв вид, ако и венера-ценности, пари, красота, жени

*

abroad

• 2187
« Отговор #137 -: Февруари 12, 2013, 08:06:26 pm »

При мен по 3/9 имах лични съдебни дела.
При 2/8 имах движение по финансовата ос - неочаквани пари, увеличение на заплати и др.

Но по 1/7? Не искам да гледам предишни от този цикъл, защото възрастта ми не е реципрочна, за да тълкувам. Сегашните се въртят около Венера, която е в 7, но управлява и 1, и 8.

да ти кажа - у мен започва да се прокрадва идеята, че за всеки, ефективно действащата прогностична техника, която най-силно му влияе е строго индивидуална
да, масовата практика е общовалидна в да кажем 60-70% от случаите
в останалите - за някои основно транзити + мунданен + слънчева домификация + лунна, за други - прогресии + транзити, за трети - дирекции + транзити, някои разправят за примарни дирекции, може и солар силното да ти влияе и т.н., не случайно астролози едно време са следили натива от раждането му

преди малко повече от година имах съвпад на Лунно затъмнение (съвпадащо с пренаталното за капак) с АС/ДС (до 1 градус, може и съвсем точен, зависи от часа, освен ако не мърда много, но едва ли) - нищо общо с партньорства, по-скоро отчете трудна година, която продължава и сега ;D, нещо като сам срещу другите, защита на аза и утвърждаване в неблагоприятна среда, така че - при всеки е различно, може би

*

Lillie

• 30532
« Отговор #138 -: Февруари 12, 2013, 08:10:42 pm »

При мен ноемврийското слънчево затъмнение в съвпад с АС, последвано от лунно в точен квадрат с нат. Марс на ІС, донесе доста осезаема промяна в обстоятелствата и средата, преместих се да живея в друго жилище. Обкръжението ми също се разчисти, бяха прекъснати някои контакти. Общо взето трудна и напрегната година. Но имам и текущи дирекции, които го предполагат - дир. светила отключиха наталната квадратура Сатурн/Уран, дир. МС в съвпад с нат. Плутон. Голяма чистка в обкръжението.
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Yaya

• 2265
« Отговор #139 -: Февруари 12, 2013, 08:48:59 pm »
Слава Богу, затъмненията от април-май правят само тригони и секстили с натални планети. Но и ЮЛВ е върху Венерата естествено. В солара венерата съвпада със Слънцето, но затъмненията са в опозиция със соларен Сатурн.Явно дейностите, които ще засегнат по 1/7, няма да имат продължителност, а само събитийност. Дали няма да ми прекратят предсрочно договора.....
« Последна редакция: Февруари 12, 2013, 09:19:49 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Състраданието към животните е толкова тясно свързано с добротата на характера, че може с увереност да се твърди: не може да бъде добър към хората този, който е жесток към животните.
А Шопенхауер