Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: за една стара приказка...  (Прочетена 3475 пъти)

lin

• Гост
за една стара приказка...
« -: Ноември 26, 2004, 09:19:38 am »

Всички знаем, когато неволно разлеем нещо за пиене от чашата си, се казва: "На някой му се е пиело"...

Друго, което правим за да почетем хора, които вече не са сред нас, е да отлеем малко от собствената си чаша в-ху пръст /примерно в някоя саксия с цветя.../

Не съм в период на мистични случайности и странности, но ми направи впечатление как 2 вечери подред всичко, което поставех на масата в къщи се разливаше по най-гупавия и невероятен начин.
И снощи научих, че мои съсед, който живееше над мен, е починал. :ph34r:  :(  
Активен

АН

• Гост
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2004, 01:42:14 pm »

може би ти не случайно сънуваше тия смърти последните дни....Усещала си нещо, а подсъзнанието ти го е превеждало на личен за теб език...
Това добре, но защо все пак сънуваше точно смърт....

Тя всъщност за теб какво е? Плаши ли те?

Има различни хора...Някои не желаят да чуят за тоя най-нормален край на човешкото битие в тая инкарнация....- отказват осъзнато да мислят за нея, както е възможно и нервно да прекъсват или избягват разговорите и мисълта за смъртта...Други - мисълта за смъртта ги преследва и плаши почти панически...Крайни варианти....

Трябва да си спомняме за смъртта......- важно е за ценностната ни система, изобщо за начина на живот...Може би трябва по-често да се радваме, че сме живи и здрави и да сме благодарни...

Може би сънищата ти са допълнили нещичко към ценностната ти система...- нещо за семейството и родители...- втренчени в себе си, може би си позабравяме за тях....
Активен

lin

• Гост
« Отговор #2 -: Ноември 26, 2004, 02:33:02 pm »

Истината е, че този човек го познавах до толкова, че като се видим веднъж месечно във входа, да се поздравим.
Никога не съм имала каквото и да било специално отношение към него.

Странно, че преди 2 седмици почина съседът ни над нас в старото ми жилище при родителите ми....

Отплесвам се прекалено... :ph34r:

Смърта.
Не ме плаши. Моята собствена смърт е нещо много интересно за мен. /по-скоро това, което ще последва.../
И това го мисля и казвам най-сериозно.

Това, което ме плаши е страданието и неразбирането на другите.
Знам, че ако с мен се случи нещо майка ми и баща ми няма да искат да живеят повече и това ще е началото на техния край.

Аз знам също, че ще страдам много, когато дойде този миг на раздяла - т.е. знам че точно онова, което сънувах ще го изпитам наистина.

Всъщност в последния сън от трилогията ;)  майка ми вече я нямаше. Аз страдах безумно и дори виках от мъка.
Успокоих се, когато усетих присъствието на духа й.
Виждах как се затваря прозореца и знаех, че тя ми дава знак за да знам че е при мен.
Т.е. сънят имаше сравнително добър завършек.

И ако трябва съвсем точно да отговоря на въпроса ти АН:
смъртта не ме плаши изобщо и я разбирам прекрасно от окултна гледна точка.
Плаши ме страданието и начинът по който се реагира на естествения ни край. Как хората се променят трайно поради него също.
Аз страдах половин година за баба си.
После още толкова треперих за това как майка ми се чувства и каква насторйка към живота има...

И нещо весело за завършек :D
Късно снощи, като посягах към ключа на лампата за да светна в стаята, си представях как духът на починалият ми възрастен съсед ще стои спокойно поседнал насреща ми и ще ме гледа кротко за мой голям ужас.
И излиза, че нямам нищо против смъртта, но един призрак би ме шокирал :D  :D  :D  
Активен

gostenka

• Гост
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2004, 03:10:12 pm »

Lin syjalqvam za syseda ti! :(
Men syshto ne me e strah ot sobstvenata mi smyrt ,no me e strah da ne zagubq blizki ,priqteli ,skoito sym emocionalno obvyrzana..
Prizracite..
Shte vi prerazkaja sbito edna strann sluchka ,koqto mi razkaza moq blizka rodnina ot zodiq rak syvsem skoro..
Tova i se e sluchilo predi okolo 7 godini..V onzi period e bila bolna ,stoqla si e edna vecher sama v semeiniq hol ,lejala si e na divana s glavobolie i ryce na glavata ,znaeiki ,che sypruga i i decata i spqt po staite si ot chasove ,chuva se otvarqne na vratata i stypki ,qsni ,tq ne e poglednala ,no nqkoi se e pribljil prekalen blizko do nego ,i tq e vijdala samo krakata ,oblecheni v pijamata na sypruga i ,i reshila ,che e toi ,tova neshto ,koeto q e priblijilo leko q e zakachilo za nosa ,tq e izmyrmorila neshto ,no ne e poglednala kym glavata ,chula stypkite mu kak se otdalechavat ,edno zloveshto izhilvane ,dosta nepriqten sqh kakto mi go opisa i hlopvane na vratata.Na sledvashtiq den ,po vreme na zakuska popitala sypruga si s okuritelen ton ,zashto sled kato znae kakvo e systoqnieto i idva da q zakacha posrednosht i da i se smee ,i toi se klel ,che cqla nosht e spql neprubudno ,koeto napravo q e ujasilo ..A itoi ne e s takyv temperament..
I na men mi se sluchi otdavna neshto podobno ,sled kato tq mi go razkaza ,se setih za edni misteriozni  stypki ,okolo staqta mi ,i na drugiq den ,vsichki me pitaha ,zashto sym tropala cqla nosht ,a az obvinqvah drugite ,izkushavah se neq vecher da pogledna no neshto me sprq.. :ph34r:
I tezi neshta nqmat obqsnenie za men.
Активен

lin

• Гост
« Отговор #4 -: Ноември 26, 2004, 05:30:49 pm »

Мисля, че всеки с подобна на нашата нагласа и мислене може да разкаже подобни случки от живота си.

А за конкретния случай с твоята близка ми се струва възможен и друг вариант.
Ако да речем съпругът й е направил това насън.
На мен лично много често ми се е случвало да стана от леглото и да правя разни неща, след което просто да си легна и после нищо да не помня - ама нищичко наистина!

И това го знам, защото най-често майка ми ме е проследявала и кротко ме е връщала в леглото :D  
Активен

АН

• Гост
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2004, 02:09:48 pm »

и има още едно поверие- че нещата вървят по 3-ки...

Споменаваш вече за два случая на смърт...
Активен

lin

• Гост
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2004, 02:54:34 pm »

АН, много си права за 3-ките :ph34r:  :(  :ph34r:  :(

Ужас!
И съвпадението - все съседи, живели над нас...

Дано си остане само съвпадение!!!!!
Активен

АН

• Гост
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2004, 08:13:33 pm »

и да ти напомня, че с такива неща се срещаме, когато действа Сатурн :)

а една позната ми разправяше, че нощна лампа, която не светела от преди 6-7 години, откакто съпругът и е починал, изведнъж се оказало че свети, когато синът и си довел съпруга в къщата :) - харесвам такива знаци - направо ми се струва, че помагат в доста случаи :ph34r:

а това със смъртта, от където почнахме ....- явно си има някакъв смисъл за теб...- естествено няма да умираш :)  
Активен

lin

• Гост
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2004, 09:38:45 am »

Цитат
и да ти напомня, че с такива неща се срещаме, когато действа Сатурн :)

а една позната ми разправяше, че нощна лампа, която не светела от преди 6-7 години, откакто съпругът и е починал, изведнъж се оказало че свети, когато синът и си довел съпруга в къщата :) - харесвам такива знаци - направо ми се струва, че помагат в доста случаи :ph34r:

а това със смъртта, от където почнахме ....- явно си има някакъв смисъл за теб...- естествено няма да умираш :)
Това е хубава история за твоята позната.
И аз вярвам в такива знаци.

А за значението на смъртта за мен.
Не мога да се ориентирам много...
А и честно казано, моята собствена смърт не ме притеснява.
По-скоро се притеснявам, ако това се случи с мой близък.
Активен

АН

• Гост
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2004, 02:07:44 pm »

нещо символично явно е смъртта в случая....
нищо, че и реално се случва около теб....То тя винаги се случва, стига да я виждаме....

иначе е полезно да се сещаме за нея :ph34r: - особено, когато нещо ни е подразнило :ph34r: - себе си имам предвид в случая :) - да не се объркаш :)  
Активен

lin

• Гост
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2004, 02:39:42 pm »

Цитат
иначе е полезно да се сещаме за нея :ph34r: - особено, когато нещо ни е подразнило :ph34r: - себе си имам предвид в случая :) - да не се объркаш :)
Интересно какво би се случило, ако преди векове /мисля си, че е било на II-рия вселенски събор през 400 и някоя година/, официалната църква не бе извадила и забранила текстове, касаещи окултните науки и най-вече закона за прераждането.

Идеята е била ясна - да бъдат държани обикновените хора в страх и подчинение, защото законите са наказвали със смърт, а без прераждане - няма живот.

Ако идеята за прераждането не е била възпряна, смятам, че сега щяхме да живеем в коренно различен свят.

Щяхме да сме преминали фаза, в която животът щеше да е обезценен.
Най-вероятно наистина е щяло да има период на анархия.
Но и щяхме да знаем много повече за отвъдното и да имаме по-ясна визия за живота и духовните ценности.

А за случаите, в които се дразня от нещо дребно ...
На мен ми помага, ако си припомня не тези, които са си отишли от този свят, а онези, които са тук и живеят в действително трудни условия и с наистина големи и сериозни проблеми.
Онази приказка, която писах до Жени скоро - за недоволството на човека, който нямал обувки, докато не съзрял човек без крака.
Това на мен ми действа по-силно от смъртта.
Активен

Guest

• Гост
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2004, 05:03:02 pm »

Лин, не е необходимо да правиш чак такива сложни упражнения от сорта на "какво би станало ако през четиристотин и някоя година...". За по-лесно погледни какво е "станало" в Индия с живота на "обикновените хора", които за разлика от християните, не са били държани "в страх и подчинение".
Активен

lin

• Гост
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2004, 05:07:06 pm »

Цитат
Лин, не е необходимо да правиш чак такива сложни упражнения от сорта на "какво би станало ако през четиристотин и някоя година...". За по-лесно погледни какво е "станало" в Индия с живота на "обикновените хора", които за разлика от християните, не са били държани "в страх и подчинение".
Аааа - аз не правя никакви такива сложни и задълбочени анализи.
Това беше просто мисъл, провокирана от друга такава. :)  
Активен

АН

• Гост
« Отговор #13 -: Декември 01, 2004, 04:47:40 am »

Цитат
[Интересно какво би се случило, ако преди векове /мисля си, че е било на II-рия вселенски събор през 400 и някоя година/, официалната църква не бе извадила и забранила текстове, касаещи окултните науки и най-вече закона за прераждането.

наистина интересно... :)

казват обаче, че надарен и обучен човек е голяма сила - много по-голяма сила от ядрена бомба... :ph34r: - сигурно му е безкрайно рано на човечеството да напредне в някои от окултните науки :ph34r:  - но ще стане :) - след още хилядолетия :)  
Активен

АН

• Гост
« Отговор #14 -: Декември 01, 2004, 04:53:25 am »

Цитат
 какво по-точно имаш предвид? :)

аз не знам как точно живеят в Индия, но от разкази на познати и от филми и книги не съм забелязала някаква особена разлика...- може би имаш предвид материалния стандарт на живот?

и значи ли, че според теб, някоя от религиите е доказала превъзходство и общовалидност за цялото човечество, с което да направи ненужни и незначителни останалите религии? :)  
Активен

gostenka

• Гост
« Отговор #15 -: Декември 03, 2004, 02:17:19 am »

:) Kym Lin- napylno e vyzmojen tozi variant ,i az si go pomislih ,da ne e nqkoe synohodene ,no tq kategorichno otreche ,smqta che e slojno ,tova da se sluchi na praktika ,zashtoto onazi kyshta ,v koqto sa jiveli togava ,toi se e namiral na edin etaj po-gore ,dylgi koridori ,stylbishta , i t.n. ,i e trudnichko,drugoto ,koeto i e symnitelno e bil ujasqvashtiq smqh ,koito ne prilichal na negoviq , a i az ne sym prisystvala ,no s uplaha ,s koito mi go razkaza ,i na men mi podeistva stresirashto ,a tq za tezi godini e iztormozila sypruga si s vyprosi ,i nishtene v detailte..naistina se nadqvam da e ..synohodene/az q izmislih taq duma;)/,zashtoto inache e strashnichyk ,nepriqtniq variant , :lol: az samo vednuj se seshtam ,che se sybudih na sredata na staqta i neznaeh nakyde bqh trygnala ..mnogo veselo! :)
AH! :) I az imam lampeni istorii ,no malko po-razlichni !Okolo men ,chesto gorqt lampi ,v razlichni kyshti ,dori v razlichni dyrjavi ,kydeto i da otida ,uporito si gorqt lampite !Opitvam se da prebroq misleno na kolko ,koi po-tocno mesta i po kolko pyti ,no se zatrudnqvam..ehh matematikata  :angry:  :D -na 9 mesta priblizitelno i se sluchva chestichko,naskoro i dve luminiscentni si kupih i dvete izgorqha!A!I vse si namiram razni obqsneniq ,no  :ph34r: mi se vijda i donqkyde stranno. :)  
Активен

АН

• Гост
« Отговор #16 -: Декември 03, 2004, 11:09:58 am »

Цитат
AH! :) I az imam lampeni istorii ,no malko po-razlichni !Okolo men ,chesto gorqt lampi ,v razlichni kyshti ,dori v razlichni dyrjavi ,kydeto i da otida ,uporito si gorqt lampite !Opitvam se da prebroq misleno na kolko ,koi po-tocno mesta i po kolko pyti ,no se zatrudnqvam..ehh matematikata  :angry:  :D -na 9 mesta priblizitelno i se sluchva chestichko,naskoro i dve luminiscentni si kupih i dvete izgorqha!A!I vse si namiram razni obqsneniq ,no  :ph34r: mi se vijda i donqkyde stranno. :)
при мен като започнат да гърмят елуреди в някой момент, сякаш всички, до които се допра, са неизправни :ph34r: - помага излизането от дома, душа и разни такива- даже преобличането с други дрехи... :)  
Активен

RaHari

• Гост
« Отговор #17 -: Декември 12, 2004, 08:54:01 am »

Ami AN sled hilkadoletija? :)))
"My uzhe pobedili, prosto eto eshcho ne tak zametno" :)))

A za smyrtta - ne znam dali sum razkazval, no
kato bjah 4 godishen si pomislih kakvo li e da umre chovek -
i posle se razplakah s vikove: "Mamo ne iskam da umra!"
A mama dojde i mi kaza - "ne se pritesnjavaj - ti dokato si
zhiv - doktorite shte izmisljat lekarstvo i nikoj poveche njama da umira!"
Ta pouspokoil se za minuta dve sled tova nadavam nov rev: " Mamo, mamo!
Ami ako ne izmisljat?" :)))
Активен

АН

• Гост
« Отговор #18 -: Декември 12, 2004, 04:34:02 pm »

Хари,
страх ли те е още от смъртта? :ph34r:

ами взимай цигулката :) - всъщност защо ли са ти я подарили :)  
Активен