Здравей Гост

Безвредна ли е хомеопатията?

• 5 Отговора
  • 3030 Прегледи
*

Kali

• **
  • 1411
Безвредна ли е хомеопатията?
« -: Декември 08, 2007, 10:23:51 pm »
Хомеопатия:  терапевтичен метод, основаващ се на принципа "На подобното с подобно!".

Основен източник на информация са случаите на съзнателен или случаен прием на различни видове субстанции. Има и изключения. Обективните резултати от проведени експерименти демонстрират способността на хомеопатичните разреждания да стимулират по-бързото отделяне и по-слаба изява на патологичните ефекти на приети вещества.

При хомеопатично лечение се предписват тези медикаменти от Материя Медика, картината на които е най-близка до тази, наблюдавана у пациента.

Всички знаете, че беленето и рязането на лук например, е съпроводено с кихане и водниста секрация от носа и очите. А хомеопатично разреждане лука или Allium cepa е изключитено ефективно при лечение състояния ( напр. хреми), протичащи с подобни признаци.

И така уместно е да попитаме кои са тези активни субстанции, на които се дължи изявената клиника (в случая с рязането на лук)? Намираме възможно най-подробния химичен състав на това растение, после всяко едно съдържимо copy - paste в Гугъл и четене, на това което е изследвано и открито.

СПРАВКА

Забелязваме, че в състава влизат бързо и силно действащи субстанции, чиято активност лесно може да бъде усетена и описана, а това е основен метод за събиране на информация.

Но освен тях откриваме и такива, които нормално участват в биохимичните процеси на човешкия организъм и тяхното присъствие не е ново, чуждо или патологично. Следователно е по-трудно уловимо и не е описано в картината на Allium cepa.

Обръщането на ефекта важи ли и за последните? Ако да - не е ли това една от причините за нежеланите влошавания по време на хомеопатично лечение?
« Последна редакция: Декември 08, 2007, 10:27:29 pm от Kali »
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

Re:Безвредна ли е хомеопатията?
« Отговор #1 -: Май 13, 2010, 11:31:06 pm »
Здравейте! Някой може ли да ми препоръча добър хомеопат!?

*

sunrain

• 6710
« Отговор #2 -: Май 14, 2010, 08:45:27 am »
Здравей! Зависи откъде си. Аз мога за Варна само да препоръчам. 
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

« Отговор #3 -: Май 14, 2010, 09:12:53 am »
Благодаря ти sunrain, но съм в София и предпочитам да е някъде по на близо. ;) ;)

*

Diyana

• 2705
« Отговор #4 -: Май 14, 2010, 10:23:43 am »
Благодаря ти sunrain, но съм в София и предпочитам да е някъде по на близо. ;) ;)
Медицински център Хирон - който и да е от там. Намира се на Стамболийски, в една къща, кооперация с голям двор, близо до пресечката със Самуил. Класически хомеопати са, не са боаронци. За първото интервю си отдели три часа минимум. И се приготви да се запишеш за към след месец и половина - два  ;).
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

« Отговор #5 -: Май 14, 2010, 09:57:36 pm »
3 часа!?!? Това не е ли адски много време?! Обаче съм се решила и сигурно ще ги посетя. Много ти Благодаря Дианче за координатите.