Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Луната и козметиката  (Прочетена 16825 пъти)

Mims

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 772
Re: Луната и козметиката
« Отговор #20 -: Март 23, 2013, 02:16:00 pm »

боята няма ли тониращ балсам в тази гама, който да ползваш за миене?

Тониращ нямаше, имаше само подхранващ вътре в опаковката.
Но аз съм с тънка чуплива коса и по принцип избягвам да ползвам такива балсами, те допълнително изглаждат и омекотяват, косата става като перушина.
На Палете имаше преди години тониращи балсами и почти съм убедена,че пак ги мернах наскоро .
Много добри бяха ,страхотни отенъци и блясък придават и успешно ми спестяваха едно боядисване.
Активен

марсин

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 628
« Отговор #21 -: Март 25, 2013, 06:07:33 pm »

...ех,че хубава темичка......може би защото когато ще предприемам нещо козметично винаги и задължително се съобразявам първо с Луната....фазата й и след това знака в който е - това много работи и недоумявам колко  малко хора го ползват това.... :blink:
Хубава тема, но гледам за Луна в рак пише, че не трябвало да се подстригва човек, защото после бързо щяла да расте косата, а то не е така- расте гъста и буйна коса ако се подстрииже при Луна в лъв, а при Луна в рак не е хубаво да се стриже, защото после стърчи и не подлежи на оформяне, дори не е хубаво да се мие косата при Луна в този знак, зщото после пак стърчи напосоки.

..не само като е в рак,ами във всички водни знаци като е ,луната прави стърчаща косата и лоша прическата... :blink:
Активен
Обичам красотата и хармонията...особено в междуличностните отношения....:)

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
« Отговор #22 -: Март 25, 2013, 07:24:55 pm »

Някъде четох, че при Луна във воден знак ако се подстригва косата, косъмът става по-тънък.

Обикновено се подстригвам или при Луна в първа четвърт, или непосредствено преди пълнолуние, най-късно по пълнолуние. Предпочитам Луна в Телец, Лъв и Везни. Забелязах, че при Луна в Телец ако се подстригвам, косъмът става по-плътен и здрав, по-бавно изтънява.

Връзка между лунните фази и епилацията не забелязах, в тази насока не ми влияят чак толкова.

Всеки път около пълнолуние кожата на лицето ми става свръхчувствителна - имам чувството, че и порите видимо се разширяват, като преди цикъл или овулация. Дори леко притискане може да причини червени петна, които по-трудно и бавно минават. Козметично почистване винаги планирам да е по намаляваща Луна, особено последна четвърт и балсамична, непосредствено преди новолуние.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

марсин

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #23 -: Март 25, 2013, 07:57:09 pm »

Някъде четох, че при Луна във воден знак ако се подстригва косата, косъмът става по-тънък.

Обикновено се подстригвам или при Луна в първа четвърт, или непосредствено преди пълнолуние, най-късно по пълнолуние. Предпочитам Луна в Телец, Лъв и Везни. Забелязах, че при Луна в Телец ако се подстригвам, косъмът става по-плътен и здрав, по-бавно изтънява.

Връзка между лунните фази и епилацията не забелязах, в тази насока не ми влияят чак толкова.

Всеки път около пълнолуние кожата на лицето ми става свръхчувствителна - имам чувството, че и порите видимо се разширяват, като преди цикъл или овулация. Дори леко притискане може да причини червени петна, които по-трудно и бавно минават. Козметично почистване винаги планирам да е по намаляваща Луна, особено последна четвърт и балсамична, непосредствено преди новолуние.

..а аз ползвам деня преди пълнолунието и да не е воден знака....последно се подстригвах ,когато Луната беше във везни и ми стана една от най-хубавите прически,които са ми правили някога/под "прическа" имам предвид подстрижка /...това за Луната в земен знак е много полезно ,всъщност.... :blink:

....отн епилацията -винаги си я правя на самото новолуние и след това мажа с един лосион за намаляване на растежа на косъмчетата и значително по-бавно израстват така....

...отн лицето -започвам да го подхранвам след 4-5 ден от новолунието,щото изобщо не ми повлияват тогава нещата,които мажа по лицето си,а по пълнолунието е нужно много малко време,за да получа и усетя правилния ефект с кожата си..../но не и красива,за съжаление :mellow:/
   :blink:
Активен

Veselin

• Редовен участник
  • Публикации: 2737
« Отговор #24 -: Април 02, 2013, 08:57:02 am »

Когато Луната преминава през знака Близнаци и вие се подстрижете, косата ви ще расте много бавно.
Точно това ми трябваше.  :blink: И без това искам да ходя по-рядко да се подстригвам, за да пестя пари. Ще ида този месец на 14 или 15 април, когато Луната ще е в Близнаци, да видя после дали няма по-бавно да ми израсте косата след това.
Активен

romantica

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1637
« Отговор #25 -: Април 02, 2013, 10:11:48 am »

Когато е в Козирог и Водолей пак може да се постигне бавен растеж. Поне така пише в Лунните календари, които чета ;D
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #26 -: Април 02, 2013, 10:37:44 am »

Правила съм епилация и по пълнолуние, за да усетя разликата, дали наистина повече боли и косъмчетата по-бързо израстват. Честно да ви кажа, не забелязвам разлика.

Но за косата е важно кога се подстригва и се третира при фризьор.
За кожата също, особено когато се правят по-агресивни козметични процедури.

А това за знака може да бъде относително, защото има различни календари. За подстригване специално спазвам ведическия календар - избирам подходящи накшатри и титхи (лунни дни), по-малко се влияя от знака, макар и да се стремя да го синхронизирам с препоръките според западната астрология. По-важна за мен е лунната фаза.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Нова

• Редовен участник
  • Публикации: 3491
« Отговор #27 -: Април 05, 2013, 11:42:11 am »

За разкрасяване, например подстрижка или покупка на нова дреха, обувки гледате ли положението на наталната венера и преминаването на луната през знака й или строго се фиксирате върху само знака на транзита по дефолт?
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #28 -: Април 05, 2013, 11:46:13 am »

До такава степен не се вживявам да го планирам астрологично, но съм забелязала, че често при по-големи покупки, извършени на пръв поглед спонтанно, съм имала по-интересни транзити.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Нова

• Редовен участник
  • Публикации: 3491
« Отговор #29 -: Април 05, 2013, 11:56:26 am »

Е, да есента транзитна венера като мина през юпито ми, че май имаше и някво затъмнение май тогава.. пълнолуние... Изхарчих всичко в тоз живот ))))) скъпи парфюми, дрехи с етикет... )))) направо не беше за разказване, с лека ръка за един ден ))))))

Обаче въпросът ми беше друг.. Например венерата ти е в скорпи. По дефолт при луна в лъв можем да се стрижем, купуваме злато и така... Обаче пък дрънчи каре на венерата? Ами тогава? Май за натала не е много удачен лъва, по-хубаво да чака везните или също телец пак ще е по-добре?
Активен

Veselin

• Редовен участник
« Отговор #30 -: Април 13, 2013, 08:23:31 pm »

Днес ходих към 17:30 да се подстригвам, тамън Луната беше в Близнаци, да видим колко бързо ще ми порасте косата после. ;D Не можах да изчакам Луната да стане и намаляваща, дано все пак има ефект.
Активен

марсин

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #31 -: Април 20, 2013, 02:50:16 pm »

За разкрасяване, например подстрижка или покупка на нова дреха, обувки гледате ли положението на наталната венера и преминаването на луната през знака й или строго се фиксирате върху само знака на транзита по дефолт?

до сега съм гледала само Луната къде и как е,но ти сега ме подсещаш да я свързвам с нат Венера :blink:.....

...а относно бързината на растежа,Веско  съм забелязала,че когато се подстрежеш при намаляваща Луна/по-близо до новолуние,дори/ ще ти расте по-бавно....и като съчетаеш и със Луна в близнаци ....би трябвало изобщо да не порасте ;D

Активен

Veselin

• Редовен участник
« Отговор #32 -: Април 21, 2013, 08:31:21 am »

В случая обаче Луната беше започнала да нараства.  :( Дано все пак да расте по-бавно. Чак след два месеца най-рано да ми се наложи да ходя да се подстригвам пак.
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
  • Публикации: 3190
« Отговор #33 -: Април 21, 2013, 10:28:10 pm »

Аз гледам и деня от седмицата,в който се подстригвам.Понеже съм родена в петък,знам че не бива да се подстригвам във вторник,понеже вторник е антагонист на петъка...Другото,което знам е че трябва да те "пипа" фризьор от твоя пол. Гледам и аспектите,които образува Венера.Незнам дали е актуално.Моя си приумица  :blink:
Активен
''Скромността е за тези,които нямат други качества освен нея!''-Оскар Уайлд

doraraikov

• Новак
  • Публикации: 40
« Отговор #34 -: Април 22, 2013, 05:09:58 pm »

Аз гледам и деня от седмицата,в който се подстригвам.Понеже съм родена в петък,знам че не бива да се подстригвам във вторник,понеже вторник е антагонист на петъка...Другото,което знам е че трябва да те "пипа" фризьор от твоя пол. Гледам и аспектите,които образува Венера.Незнам дали е актуално.Моя си приумица  :blink:
Защо пък вторник и петък да са антагонисти, това пък за първи път го чувам, вторник е денят на марс, а петък денят на венера.
Но по принцип  и аз не се подстригвам във вторник, той е марсов ден, марс е управител на скорпион който пък има отношение към косата.
Писала съм в по горен пост, за подстригване гледам лунен ден, увеличаваща луна и луна в лъв или дева.
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #35 -: Април 23, 2013, 10:07:08 am »

Ами аз си го обяснявам с това,че Венера не се чувства добре в Овен...
Активен

doraraikov

• Новак
  • Публикации: 40
« Отговор #36 -: Април 23, 2013, 11:09:18 am »

Много интересно, сега погледнах, че сме подхванали полемика за Венера и Сатурн, а пък сега и тук продължаваме за дните от седмицата.  :rolleyes:
Има логика в това което казваш, може и да се избягва да кажем вторник като ден за подстригване, то излиза че най хубавия ден е петък за подстригване, а също и за маникюр и педикюр.
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #37 -: Април 23, 2013, 11:26:21 am »

Много интересно, сега погледнах, че сме подхванали полемика за Венера и Сатурн, а пък сега и тук продължаваме за дните от седмицата.  :rolleyes:
Има логика в това което казваш, може и да се избягва да кажем вторник като ден за подстригване, то излиза че най хубавия ден е петък за подстригване, а също и за маникюр и педикюр.
Предполагам,че е така освен ако не си роден във вторник. Тогава трябва да избягваш петъка. Жалко,че не се сещам за другите дни антагонисти в момента...
Активен

Just_a_Dream

• Редовен участник
« Отговор #38 -: Юни 12, 2013, 07:59:25 pm »

За пореден път се убеждавам,че трябва да избягвам вторника за козметични и разкрасителни процедури. Веднъж отидох на маникюр във вторник и не останах доволна нито от рисунката,нито от самата работа по гела.Вчера пък бях на козметичка и ме претупа...
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #39 -: Юни 18, 2013, 12:10:58 pm »

Днес е подходящ ден за козметични процедури и шопинг, може да се възползвате.  :blink:
« Последна редакция: Юни 18, 2013, 12:15:24 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.