Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Луната и козметиката  (Прочетена 16789 пъти)

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
Луната и козметиката
« -: Ноември 20, 2007, 08:38:32 pm »

Когато Луната се намира в знака на Овена, в никакъв случай не боядисвайте косата си с боя. Косата ви може да се пресуши и да започне да се чупи. Може да се подстригвате, да си правите маникюр, масажи и други процедури, които желаете.

Когато Луната е в Телец, вие можете спокойно да извършвате всякакви козметични процедури. Маски, масажи, боядисване ще бъдат с много добър ефект. Избягвайте само да се подстригвате, защото след това косата ви ще започне да расте много бързо. Или, в противен случай, ако искате косата ви да порасне, запазете си час за подстригване при фризьор, особено ако Луната е растяща или във фазата малко преди пълнолуние. Запомнете, Луната по пълнолуние има максимална сила!

Когато Луната преминава през знака Близнаци и вие се подстрижете, косата ви ще расте много бавно. Този период е много подходящ за премахване на окосмяване по тялото, почистване на лицето, изрязване ан кожичките около ноктите, лечение на мазоли.

Когато Луната се намира в Рак, можете да се подлагате на всички козметични процедури. Само не подстригвайте косите си, защото ще започнат да растат много бързо. През тези дни пийте повече вода и използвайте овлажняващи кремове, защото кожата ви ще се изсушава много бързо. Избягвайте слънчевите бани през тези дни.

Когато Луната е в знака Лъв, не си боядисвайте косата, защото ще стане прекалено суха и чуплива, ще се изтощи и ще ви трябва много време за възстановяване. Всички останали козметични процедури са успешни и ще имат добро въздействие.

В дните, когато Луната е в знака Дева, можете да се подлагате на всякакви козметични процедури, само избягвайте препарати, в които има химически вещества. Използвайте натурални природни продукти.

Когато Луната е във Везни, вие можете да предприемете всякакви козметични процедури. Ако третирате косата ис с химикали, Везните ще омекотят вредното въздействие на препаратите. Все пак бъдете умерени и не прекалявайте. Когато Луната е в знака на Везните, не пропускайте шанса си да се разкрасите. Ефектът ще е много добър.

Когато Луната се намира в Скорпион, можете успешно да прилагате всякакви козметични процедури и те ще бъдат с много добър ефект. Избягвайте обаче използването на химически препарати, вместо тях използвайте натурални продукти.

През дните, когато Луната е в Стрелец, не бива да режете косите или ноктите си. Те ще станат чупливи и нездрави. Не ходете на фризьор през тези дни, ако имате тънки и сухи коси.

По време на Луна в Козирог можете да се подложите на всички козметични процедури и те ще бъдат с прекрасен резултат. Не се страхувайте да третирате косата си с препарати.

Когато Луната се намира във Водолей, вие трябва да се заемете с отстраняването на козметични дефекти - пърхут, мазоли и други. В тези дни не режете косата и ноктите си и не се третирайте с химически препарати. Ползвайте само естествени материали.

В дните, когато Луната преминава през знака Риби, можете да се заемете с най-различни козметични процедури. Всяка ще се окаже много ефективна. Само не подстригвайте косата си, защото ще започне да расте бързо.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

holanda

• Гост
Re:Луната и козметиката
« Отговор #1 -: Декември 10, 2010, 01:18:00 am »

забелязах нещо..за жалост твърде късно.
Нямам късмет с епилацията по Луна в Козирог. Идва ми твърде hard - или ще ме изгорят,или ще ми се падне някаква нова и кекава козметичка,която не знае как да пипа и..  като се сетя направо ми идва да и запаля салончето  :91:,или ще ми обезобразят кожичката и ще се прибирам като...как да е. Все е зле.
Активен

eaglet

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 411
Re: Луната и козметиката
« Отговор #2 -: Декември 27, 2011, 11:15:22 am »

Чудех се как така вчера се реших и се подстригах - направих си една къса, кариеристична прическа и фризьорката се справи много добре, с мерак ме оформи, а то Луната била в Козирог  ;D И цял ден си правех портфолиото, а  трябваше още преди три години да го направя, но това едва ли се дължи на луната  ;D
Активен
The only distance is that which we create!

Lillie

• Маниак
« Отговор #3 -: Декември 27, 2011, 11:23:17 am »

Ходенето на козметик съобразявам с лунните фази, не толкова със знака на Луната. Подстригване си правя само на растяща Луна или непосредствено около пълнолуние, но тук вече гледам Луната да е в подходяща накшатра според индийския календар.  :blink:
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

eaglet

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 411
« Отговор #4 -: Декември 27, 2011, 11:37:49 am »

Ходенето на козметик съобразявам с лунните фази, не толкова със знака на Луната. Подстригване си правя само на растяща Луна или непосредствено около пълнолуние, но тук вече гледам Луната да е в подходяща накшатра според индийския календар.  :blink:

На мен сега ми стана интересно и тепърва ще започна да наблюдавам тези влияния  :blink: Но, докато ровех в нета, попаднах на твоя пост  :blink: Ще почета малко и в тая насока, струва ми се, че луната ми влияе доста ...
Активен
The only distance is that which we create!

SunMoon

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 792
« Отговор #5 -: Януари 08, 2012, 10:02:20 pm »

В коя лунна фаза е добре да се прави кола маска и да се ходи на козметик ?
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #6 -: Януари 08, 2012, 10:32:22 pm »

За кола маска и почистване на лице се препоръчва намаляващата фаза или малко преди новолуние.
Растящата фаза е подходяща за подхранващи процедури, доколкото знам.
Около пълнолуние кожата става по-склонна към възпаления, особено ако е чувствителна.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Kaya

• Редовен участник
  • Публикации: 2893
« Отговор #7 -: Януари 15, 2012, 09:47:28 pm »

следващата седмица мисля, да ходя на почистване :)  и на изтръгване на космИ
Активен
Надявам се вселената да помага и на моите другарчета. Ще ги чакам.

Provocatrice

• Новак
  • Публикации: 25
« Отговор #8 -: Януари 16, 2012, 02:11:26 pm »

Подстригване си правя само на растяща Луна или непосредствено около пълнолуние, но тук вече гледам Луната да е в подходяща накшатра според индийския календар.  :blink:
Кои са подходящите накшатри? :blink: Но не искам да ми расте бързо косата, точно обратното.
Активен

марсин

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 628
« Отговор #9 -: Март 19, 2013, 07:22:43 pm »

...ех,че хубава темичка......може би защото когато ще предприемам нещо козметично винаги и задължително се съобразявам първо с Луната....фазата й и след това знака в който е - това много работи и недоумявам колко  малко хора го ползват това.... :blink:
Активен
Обичам красотата и хармонията...особено в междуличностните отношения....:)

Lillie

• Маниак
« Отговор #10 -: Март 21, 2013, 08:32:25 am »

А за по-щадящо боядисване предполагам, че Луна във Везни е по-подходяща, отколкото Луна в Лъв? Но пък сега ще се падне по пълнолуние, май ще е по-добре да изчакам малко.

Чудех се кога да си освежа цвета на косата. Преди два месеца се боядисах с трайна боя, тъмният цвет се запази, но се отми шоколадовият оттенък.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

doraraikov

• Новак
  • Публикации: 40
« Отговор #11 -: Март 21, 2013, 08:57:20 am »

За боядисването на косата са подходящи знаците Дева и Везни намаляващи.

За подстригване този месец са подходящи дните :

- 22 март от 8-12 часа (тогава луната е в лъв и е 11 лунен ден)

- 23 март от 15 часа до края на деня (тогава луната е в лъв и е 13 лунен ден)

Подстригването на косата когато Луната е в Лъв заздравява косата особено когато е

нарастваща, но ако искате да ви е по пригладена прическата изберете Луна в Дева, като

обезателно вижте и лунния ден той също е важен освен фазата и.
Активен

jasmin_veni

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 371
« Отговор #12 -: Март 21, 2013, 12:38:11 pm »

мен може да ме питате как да махнете досаден, черен цвят от супер силна боя ;D
Никога повече Вела! 4 месеца не мога да махна почти черно. Сега след две маски вълшебни - пада ли пада тази боя ;)
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #13 -: Март 21, 2013, 01:05:35 pm »

На Вела боите нямат отмиване наистина, много са им трайни цветовете.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
« Отговор #14 -: Март 21, 2013, 04:01:36 pm »

боята няма ли тониращ балсам в тази гама, който да ползваш за миене?

Тониращ нямаше, имаше само подхранващ вътре в опаковката.
Но аз съм с тънка чуплива коса и по принцип избягвам да ползвам такива балсами, те допълнително изглаждат и омекотяват, косата става като перушина.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
« Отговор #15 -: Март 21, 2013, 04:09:43 pm »

Не, от тази марка боя не съм виждала да се продават такива балсамчета в търговската мрежа, но в някои фризьорски салони може и да има, от професионалната грижа.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Нова

• Редовен участник
  • Публикации: 3491
« Отговор #16 -: Март 22, 2013, 01:51:11 pm »

Оффф, пък да споделя /този форум съвсем заприлича на БГ Мама ))))))/, вече близо година и повечко се броят на пръсти пътите, когато съм се гримирала и токала с китосване, отрязала съм ноктенцата до дъно, залагам само на по-скъп крем малко да засияе кожицата, плащам 2-3 пъти над средното на една козметичка да ми прави хубави веждички и туйто, естествено и свежо. Ми едно такова лесно и практично ми е, сутрин нямам грижи и въобще.. даже и хубава се чувствам. Не намирам стимул за повече, щото то е, както казват англичаните Same shit, different day. То който се ме харесва и с, и без грим си ме харесва и обратно. А и някакси напоследък се улавям, че ме дразни като видя по ТВ или на живо много добавки върху някоя буля. Напоследък обаче взех все по-често да срещам критики по въпроса. Първо на 8 март отивам само със спиралка и червилце с 3 други мои женени приятелки, те налакирани, с нарисувани нокти, екстеншъни, боя, едната ме скастри и каза, че винаги има смисъл да се глася в реплика на мое изказване в защита на обратното и каза, че дори и като си е вкъщи и домакинства първо слага грим. После един контрагент ден през ден всеки път като идва в офиса и ми поставя оценка на външния вид и като се сринах до 4,75... Вчера пътувам с една съученичка, дето не сме се виждали 100 години, тя беше с 10-год си щерка, имала и по-малка на 5, та тази домакиня и работеща майка беше и гримирана, и лакирана и аз й се възхитих, че успява, направих й комплимент, щото сега изглежда по-добре от ученическите години, то и аз, де, а дъщеря й, която се оказа, че сме родени на една дата, много съжали, че си нямам детенце и ме гледаше изучаващо. Майка ми допълнително ми каза по тел., че трябва да намирам смисъл... И днес под натиска на обществото, при луна в лъв, венера в овенски ингрес, почти тригониращи урана ми, съм си навила часовника по-рано, станала съм, ексфолиации, глупости, кремове, котешки очи, цапаници и ето ме, Нова. Дори съм решила да се стегна и пак заради другите да се фръцкам /щото не считам, че днес съм по-красива от вчера/, пак получих 5,75 и дори улових, че мъжете в коридора повечко ме заглеждат, с грим зелените ми очи засвяткват, инак се губят. Сега май дори съм уручасана, нещо ми се гади, глава.. ужаст ))) Само остава да ми поизрастнат ноктите ))))
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #17 -: Март 22, 2013, 02:10:12 pm »

Вероятно тия жени има кой да ги издържа финансово и то добре, за да се гримират дори, когато си стоят вкъщи, да си слагат ноктопластики и екстеншъни. Ако ежедневно гонят рейсове и маршрутки, при всякакви метеорологични условия, много бързо ще им окапе екстеншъна.  ;D
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Нова

• Редовен участник
  • Публикации: 3491
« Отговор #18 -: Март 22, 2013, 02:21:38 pm »

Хаххаха, ми не, не бих казала, те са домакини, както отбелязах, сиреч я работят, я не, гледат там по едно дете или хич и така... майтап да става. Ма и не биха тръгнали като мен да препускат след михаля, де, аз съм от тия, дето го играят свободни и независими, те са от тия, дето ми казват, че е крайно време вече да спра та уча и да родя едно дете. Разни хора...
Активен

samoella

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 639
  • И след най-тъмната нощ настъпва утро....
« Отговор #19 -: Март 23, 2013, 11:56:57 am »

Не си единствената на която казват така -и на мен са ми го казвали-много си учила и работила крайно време е да помислиш и за семейство-те хората си нямат работа и гледат в другите, права си РАЗНИ ХОРА...

« Последна редакция: Март 24, 2013, 04:38:30 pm от samoella »
Активен
ВЧЕРА Е ИСТОРИЯ
УТРЕ Е МИСТЕРИЯ
ДНЕС Е ПОДАРЪК