Здравей Гост

Арт галерия

• 1698 Отговора
  • 229296 Прегледи
*

Lillie

• 30532
Арт галерия
« Отговор #40 -: Септември 24, 2007, 04:16:13 pm »
Фен съм на фентъзи арт и някои неща от сюрреализма ми допадат, с по-мистичен привкус, като тази -
"Очите на Психея"

Картинката е взета от тук, един от любимите ми сайтове  :)
« Последна редакция: Септември 24, 2007, 06:05:01 pm от Lillie »
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

unicorn

Арт галерия
« Отговор #41 -: Септември 24, 2007, 04:37:55 pm »
Великолепна картинка ,великолепен сайт,образ,който въздейства.Особено сюрреалистичния пейзаж,постнат малко по-горе, е от най-привлекателните за мен.

*

Lillie

• 30532
Арт галерия
« Отговор #42 -: Септември 24, 2007, 05:00:32 pm »
Картинка, подбрана по плутонов вкус  :P  :rolleyes:
И тази къщичка много ми харесва... дали е храм? На такова място с удоволствие бих прекарала остатъка от живота си...

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Jeni

Арт галерия
« Отговор #43 -: Септември 24, 2007, 07:33:00 pm »
Цитат
Картинка, подбрана по плутонов вкус  :P  :rolleyes:
И тази къщичка много ми харесва... дали е храм? На такова място с удоволствие бих прекарала остатъка от живота си...

Лили, и аз мечтая за нещо такова,където да се усамотявам при нужда .
Отдалечено от всичко останало, с високи зидове и басейн .
Какво му трябва повече на човек
 :)  

*

Lillie

• 30532
Арт галерия
« Отговор #44 -: Септември 24, 2007, 07:37:32 pm »
С полъх от Плутон е зеленоочката картинка, нямах предвид тази  :)  
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Jeni

Арт галерия
« Отговор #45 -: Септември 24, 2007, 07:40:39 pm »
А пaк си е хубава.
А тя по Нептунов ли е, ако е храм ?

*

Lillie

• 30532
Арт галерия
« Отговор #46 -: Септември 24, 2007, 07:49:38 pm »
Цитат
А тя по Нептунов ли е, ако е храм ?
Хм... ами, затруднявам се да отговоря  :rolleyes:
Има високи планини, стръмни върхове, което предполага сатурново присътствие. Храмът изглежда будистки и, доколкото разбрах съвсем наскоро в друг форум, будизмът като религия е по Сатурн и Плутон. А какъв е тибетският будизъм?
За християнството съм чувала, че е сатурнова религия, макар че са силно застъпени нептуновите добродетели. Може би е симбиоза на Сатурн и Нептун, колкото и несъвместими на пръв поглед да изглеждат тези два принципа... не знам, тук не се чувствам особено компетентна, не съм теолог.
Ислямът... в крайния ислямски фундаментализъм според мен има силно застъпен Плутон... с този фанатизъм, екстремизъм...
За други, по-алтернативни религии не мога да кажа, не съм се и замисляла...
Пак офтопикясах темата  :huh:

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

unicorn

Арт галерия
« Отговор #47 -: Септември 25, 2007, 02:31:25 pm »
Lilie,а какво мислиш за стълбите,които водят към дълбините.По коя планета би трябвало да са,аз залагам на нептун и плутон?Това е един от любимите ми "визуални парадокси",напомня за подводния двойник на Амбър от "Хрониките на Амбър".

*

Синухе

• 4978
  • Chance favors the prepared mind
Арт галерия
« Отговор #48 -: Септември 25, 2007, 02:54:36 pm »
"Хрониките на Амбър" ми е един от любимите фентъзи романи! :) И макар ,че се меся неканен стълбата има като цяло Сатурнов символизъм заради постепенното изкачване в случая слизане кадето опасността или неудобството е сведено до минимум,виж ако беше Марс досега да е скочил от ръба на някоя скаличка  :lol:  И доколкото Плутон е свързан с воден знак Скорпион на тайните,подземията,пещерите и т.н. в случая имаме Плутонова вода/атмосфера(Нептун е необятен и за това управлява океаните,според някои източници този символизъм върви така-Скорпион дълбоко езеро,блато и т.н. където е застояла водата-неподвижност,Рак-река (дори думите са сходни) обикновено бързо течаща или пълноводна -за кардиналност,Рибите вече са ясни и от там Нептун)-и заради тъмнината и заради цялостната тейнственост и неизвестност,Нептун е повече по мистичното или мега заплетеното,поне в тази картина аз така ги виждам нещата  ;)  

*

unicorn

Арт галерия
« Отговор #49 -: Септември 25, 2007, 03:15:11 pm »
Много се радвам,че ми отговори,а що се отнася до хрониките и Зелазни въобще,аз съм просто addicted :D .Спомняш ли си онзи момент в петата книга,когато Мерлин попада в един свят на негативна реалност в буквален смисъл,където нито Логрус,нито Лабиринтът могат да надделеят.Много ме впечатлява тази реалност,няма цветове,всичко е един необятен негатив.

*

Синухе

• 4978
Арт галерия
« Отговор #50 -: Септември 25, 2007, 03:35:57 pm »
За съжаление точно сега не се сещам,постепенно иначе ми идват картини разни,не че книгите не са ми под ръка,но ти си е цялостно преживяване навлизането в света на Амбър,на мен ми харесва като цяло идеята заложена там сякаш отразява възможността за преплитането на различните измерения и какви роли изпълняваме във всяко едно от тях без да се губи общата реалност на нещата и връзката на героите с дворцовите карти на Таро,абе няма какво да го говоря този роман... ;)  Това което споменаваш е може би праначалото на нещата т.нар. черно "празно" пространство/измерение или състояние на битието предхождащо творението...хм точно днес на Ошо Зен Тарото ми се падна като карта за деня именно празната черна карта представящата това което споменах като междинно състояние на акумулиране на енергия или просто това,което е отвъд проявлението на нещата :)  

*

unicorn

Арт галерия
« Отговор #51 -: Септември 25, 2007, 03:42:53 pm »
Негативът,по-скоро разбирам като затвор,отколкото като първообраз,място ,което не е хоас-началото,нито ред-краят.А по-скоро изпитание,което трябва да се преодолее,един емоционален и психически вакуум.

*

Синухе

• 4978
Арт галерия
« Отговор #52 -: Септември 25, 2007, 03:46:41 pm »
По отношение на романа-да,все пак негатива е вид сянка на реалността и като такъв е вид отражение/изкривяване,колкото до Таро картата ,да това са различен вид положения,това за което аз говоря е свързано с абсолютността на съзнанието което не се задържа над нищо освен в своя център на излъчване без да проследява до къде отиват лъчите му един вид живот без последици и обратен образ или Вечното Сега на едно чисто същестуване ;)  

*

unicorn

Арт галерия
« Отговор #53 -: Септември 25, 2007, 03:48:53 pm »
Аз така оффтопикясах темата,но сега се реванширам,с коя планета асоциирате снега и леда?

*

unicorn

Арт галерия
« Отговор #54 -: Септември 25, 2007, 03:52:38 pm »
Цитат
По отношение на романа-да,все пак негатива е вид сянка на реалността и като такъв е вид отражение/изкривяване,колкото до Таро картата ,да това са различен вид положения,това за което аз говоря е свързано с абсолютността на съзнанието което не се задържа над нищо освен в своя център на излъчване без да проследява до къде отиват лъчите му един вид живот без последици и обратен образ или Вечното Сега на едно чисто същестуване ;)
Съществуването на интелект в чиста форма,без границите,поставени от телесност и физическите измерения на реалността,като такова е възможно хипотетично във виртуалното пространство.
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 03:52:56 pm от unicorn »

*

Синухе

• 4978
Арт галерия
« Отговор #55 -: Септември 25, 2007, 04:01:34 pm »
:)  Ех ти пък сега това за леда,излишно е да казваме че е по Сатурн-като студ,кристали,твърдост и еднотипност на цвета-бял(независимо че Сатурн не го управлява),дори снега си е свързан със зимата,Сатурн не обича излишествата и многобразието,ледниковите области като суровост на климата са си Сатурн без влияние на други астро фактори,виж ако ще слагаш нещо дай да е нещо много сложно и преплетено да можем да си развихрим астрологическото въображение  :lol:  

*

Синухе

• 4978
Арт галерия
« Отговор #56 -: Септември 25, 2007, 04:07:41 pm »

Не са толкова сложни...като за начало! ;)  

*

Синухе

• 4978
Арт галерия
« Отговор #57 -: Септември 25, 2007, 04:13:40 pm »

Катоцяло имам афинитет към това творчвство,което има ясно изразен Нептунов оттенък като атмосфера и влияние,макар че вече някое действие в самата картина мжое да описва някой друг планетен принцип. :)  

*

unicorn

Арт галерия
« Отговор #58 -: Септември 25, 2007, 04:16:18 pm »
Цитат
:)  Ех ти пък сега това за леда,излишно е да казваме че е по Сатурн-като студ,кристали,твърдост и еднотипност на цвета-бял(независимо че Сатурн не го управлява),дори снега си е свързан със зимата,Сатурн не обича излишествата и многобразието,ледниковите области като суровост на климата са си Сатурн без влияние на други астро фактори,виж ако ще слагаш нещо дай да е нещо много сложно и преплетено да можем да си развихрим астрологическото въображение  :lol:
Може и глупаво да прозвучи,но не знаех,че зимата е по сатурн.Винаги съм си мислила,че е по уран.

*

unicorn

Арт галерия
« Отговор #59 -: Септември 25, 2007, 04:26:05 pm »
Явно моите вкусови предпочитания са с плутоново-сатурново звучене.Направо се размазвам на мистични водни пейзажи и на всякакви вариации на зимата.Акцентите са мистика и лед :D