Здравей Гост

ЧРД!

• 2958 Отговора
  • 378821 Прегледи
*

Инти

• 2068
Re: ЧРД!
« Отговор #220 -: Декември 28, 2008, 06:04:11 pm »
За мен най-важното независимо от време и пространство  е да съм в хармония със себе си. Другото е само въпрос на силно желание и работа по въпроса, все пак не си мечтаем невъзможни неща.

*

kaily

• 5145
    • http://www.kaily.dir.bg
« Отговор #221 -: Декември 28, 2008, 06:16:37 pm »
Аз искам главно да си живея живота занапред.
Писна ми да го страдам, да го мъча, да го преживявам някак си, да изчислявам, да го дебна, да го уреждам...искам вече да си го живея.  8)

А невъзможните неща...ето нещо, което не знам как е възможно, може би само АН ще се досети какво е, щото е хуанистка. И Сърча, ма той е твърде зает с орлите.  ;D

Преди два месеца изпищях относно работата. Стана така, единият ден шефът ми ни привиква и ни казва да се ослушваме за друга работа, на другия ден ми се обажда сегашният ми работодател и ме кани на интервю. На следващия ден шефът казва да подаваме молби за напускане, новият се обажда за още една среща. Всичко става буквално за часове. На новият моето сиви му е изпратено служебно от един сайт, в който аз съм регистрирана и не съм влизала там от година, даже не помня, че ми виси сиви там.
И той отваря сайта и получава мейл с моето сиви като подходяща кандидатура.

Аз като пуснах тук молба за хорар, Лили ми каза, че на интервюто ще бъда одобрена, а аз още не знаех даже, че ще имам интервю. И и казах, че то убу, ма още не съм подавала документи никъде.

А сега кажи това възможно нещо ли е?
И как после да не вярваш в чудеса и да ги смяташ невъзможни?

*

kaily

• 5145
« Отговор #222 -: Декември 28, 2008, 06:33:44 pm »

Нета е пълен с красиви картинки.  ;)

*

Инти

• 2068
« Отговор #223 -: Декември 28, 2008, 06:52:29 pm »
Чудесата не са само коледни, те са навсякъде около нас, макар в случая това да е чисто и просто синхронизация с твоя  Аз.

Кайли, твоя ангел хранител не е спал по това време. И аз и много други хора сме попадали в подобни ситуации, в които всичко сякаш всичко се наглася от самосебе си. Когато от теб лъха позитивизъм, вселаната също отвръща с подобно, така не се учудвай много. Във всичко е заложено висш смисъл.

Радвам се за теб ;D

*

kaily

• 5145
« Отговор #224 -: Декември 28, 2008, 07:28:59 pm »
Тогава какво е чудо?
За мен това са чудесата, не да ти поникнат крила, а светът да върви в твоята посока или да се окаже, че ти си вървял в неговата.

чисто и просто синхронизация с твоя  Аз...колко семпло...и пошло...ми то и животът е чисто и просто, и Бог е чисто и просто, и магията е чисто и просто...

Висш смисъл има само в учудването, ако успеем да привикнем даже към чудесата, за какво го живеем този живот-чудо?

Случва се чудо и разумът чисто и просто го свежда до разумни обяснения непричем.
Вселената отвръща на вярата в чудото, на разумните счетоводни обяснения просто не обръща внимание.

*

kaily

• 5145
« Отговор #225 -: Декември 28, 2008, 10:53:28 pm »
Пардон, малко се ядосах повече, чувствам се редко изнервена в последно време.

Ама чудото е чудо и към него трябва да се подхожда с благоговение. Не става въпрос за конкретния случай, принципно.

А не с опошляване, принизяване и свеждане до някакви си глупави причинно-следствени връзки, които на всичко отгоре пак не обясняват нещата, само успокояват ума, че уж са ги обяснили.

Ако чудото се случва, образно казано, в три измерения, опитите за обяснение приличат на двумерни квадрати, пробващи да обяснят куб. Нито го обясняват, нито го изчерпват, а само го принизяват.

Светът е създаден от чудо, държи се на чудо, крепи се на чудо и чудесата се случват всеки ден, затова светът още Е.

Ние живеем в три измерения, а чудесата се разполагат в пет. Да речем. Никой не може да обхване необхватното-Кузма Пручков.

« Отговор #226 -: Декември 28, 2008, 11:13:36 pm »
Да се включа и аз...чудото се случва,когато предварително си посял семена в благодатна почва.Сякаш си ги забравил,но те бавничко се развиват,показват стъбълца,поникват.И изведнъж-о,чудо!Ти виждаш разцъфнало цвете-ей така,като от нищото.Ама това е,защото просто си "забравил",че си сял. Дънов пише-пожелай си нещо много концентрирано,а после го забрави,не рови повече,дори не мисли как ще стане;Вселената ще има грижата за това...Прекаленото насочване на мисловна енергия,нетърпение и очакване само пречат нещата да се случват.

*

kaily

• 5145
« Отговор #227 -: Декември 28, 2008, 11:17:54 pm »
Да, само че това не е чудо, а възнамеряване.
А чудото включва и елемента на божията милост.

Нещо, което нито си се сетил да искаш, нито си заслужил, нито си предизвикал.

« Отговор #228 -: Декември 28, 2008, 11:21:13 pm »
Дънов пише-пожелай си нещо много концентрирано,а после го забрави,не рови повече,дори не мисли как ще стане;Вселената ще има грижата за това...

Ама за това се иска горям майсторлък! Може би затова казват, че нещата се случват едва, когато си се отказал от тях.
Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина.

*

Nebesna

« Отговор #229 -: Декември 29, 2008, 12:52:18 am »
Вселената отвръща на вярата в чудото, на разумните счетоводни обяснения просто не обръща внимание.

Ето това ще си го закача на табелка в стаята като мото за следващата година.

*

Марая

• 28282
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #230 -: Декември 29, 2008, 01:31:09 am »

Ето това ще си го закача на табелка в стаята като мото за следващата година.
и аз ще си го закача на табелка!много вярно и простичко казано! :)

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

*

Skarlet

« Отговор #231 -: Декември 29, 2008, 07:37:45 am »
Дънов пише-пожелай си нещо много концентрирано,а после го забрави,не рови повече,дори не мисли как ще стане;Вселената ще има грижата за това...

При мен вече стана практика- да искам нещо конкретно,да се боря за него.....и нищо.Естествено,човек не може да има всичко.И накрая се отказвам да се боря с вятърни мелници.И точно,когато си се отказал,то вземе че стане.Вярно,че не всичко,от което си се отказал,става,но някои неща те изпълват с радост и удовлетворение.Хубаво е човек да вярва в чудеса и най-вече-да ни се случват чудеса.Дай Боже повече чудеса през Новата година за всички.  ;D

« Отговор #232 -: Декември 29, 2008, 05:23:18 pm »
Цитат
И точно,когато си се отказал,то вземе че стане
Това и аз ще потвърдя.При мен нещата са идвали точно по този начин.Но тогава наистина нямам усещане за чудо,а по-скоро измъченото чувство-..."защо толкова късно,чак сега ли..."И естествено не мога да се зарадвам истински.Наистина трябва "да забравя",че съм искала,за да имам усещане за чудо.И аз пожелавам на себе си и на всички прекрасни съфорумци да ни се случи точно онова чудо,за което най-силно сме копнели през всичките тези години на лични изпитания.Ще си повтарям мантрата:"Вярвам в чудото!"Няма значение какво сочи соларния ми хороскоп. :P ;D

*

kaily

• 5145
« Отговор #233 -: Декември 29, 2008, 07:48:04 pm »
Да потвърдя и аз, че нещата се случват, като вече нямаш нужда от тях. Това съм го чела много отдавна, но напоследък започва и да се себедоказва.
Примерно настоящата работа е оная, която преди 2-3 години исках много силно. Сега се появи, ма аз вече искам нещо малко по-друго.

Тъкмо по телевизията говорят що е то чудото  ;D
Събитие, което се случва с много малка вероятност...и т.н.....

*

kaily

• 5145
« Отговор #234 -: Декември 29, 2008, 07:49:44 pm »
Но вярата е много важна за сбъдването де. ....

Боже, тъкмо го пиша и по телевизията продължават-Защото вярата е свързана с чудото и други подобни.

хм...верно ме чакат чудеса, това е знак...  ;D ::)

« Отговор #235 -: Декември 29, 2008, 07:57:04 pm »
Амин,Кайли ;D!

« Отговор #236 -: Декември 29, 2008, 09:25:03 pm »
Тези по телевизията бяха "много неподготвени" по темата.Но и аз го приех като знак-тъкмо си пишем тук ...и хоп,чувам некадърна интерпретация с намеса на учени(о,ужас) по това велико явление.

*

Nebesna

« Отговор #237 -: Декември 29, 2008, 09:38:17 pm »
Тези по телевизията бяха "много неподготвени" по темата.Но и аз го приех като знак-тъкмо си пишем тук ...и хоп,чувам некадърна интерпретация с намеса на учени(о,ужас) по това велико явление.

Техните интерпретации бледнееха в сравнение с тези тук във форума. Много научно беше поднесена тази възвишена тема. Не ми допадна репортажа.

« Отговор #238 -: Декември 29, 2008, 11:48:51 pm »
Докато говорим за чудеса и се опитваме да ги поставим в дефиниция, едно такова се случи в Пловдив след днешната катастрофа с автобус. Никакви пострадали. Слава на Бога. Провидението си знае работата. Сетих се за миналите години по големите празници, когато имаше жертви и си помислих колко сме щастливи днес.

http://www.dnes.bg/article.php?id=63345
Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина.

*

Инти

• 2068
« Отговор #239 -: Януари 16, 2009, 09:52:22 am »
Ч.Р.Д. , СИНУХЕ !Вървейки по пътеката постлана с нотите на Любовта

Душата ти разголена, скрита от очите на света

нека се сгуши сред облаци от хармония и светлина

с ръка протегнала жезъла на Мъдростта

спиралата на себепознанието издига те към Щастието

превръщайки се в СИЛАТА отвела те отвъд "МАЯ", отвъд "СЪНЯ"

« Последна редакция: Януари 16, 2009, 02:15:20 pm от Asaia »