Здравей Гост

МАГИЧЕСКАТА СИЛА НА ЦВЕТЯТА

• 89 Отговора
  • 39581 Прегледи
*

priya

• **
  • 1263
Re:МАГИЧЕСКАТА СИЛА НА ЦВЕТЯТА
« Отговор #80 -: Август 24, 2010, 08:48:19 am »
.
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 10:18:45 pm от priya »
"По-умният винаги отстъпва" - това обяснява господството на глупостта в света!

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #81 -: Август 24, 2010, 08:57:26 am »
.
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 10:18:59 pm от priya »

*

Марая

• 28282
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #82 -: Септември 05, 2010, 01:59:15 am »
Културният език на цветята....

http://rastenia.hit.bg/

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

« Отговор #83 -: Септември 06, 2010, 08:05:03 pm »
и аз обичам цветя но не вярвям че те могат да те предпазт тай че стига с тия глупости
Напротив много е интересна и хубава е темата. Можеш да не вярваш в тия "глупости" според теб, може да са суеверия,но е много интересна.

« Отговор #84 -: Септември 06, 2010, 08:05:49 pm »
ЛИЛИЯ (Lilium)

Род: женски
Планета: Луна
Стихия:Вода
Божества:Венера,Юнона

Магическа сила: защита, любовен чар

Магическо ползване: засаждайки в градината си лилия се предпазвате от зли сили,духове ,лоши очи.
Лилията ви помага да се съвземете от стара връзка.
Ако откъснете първата цъфнала бяла лилия, я запазете ,тя ще ви даде сили.

Много е интересна темата Зъболекар.

*

priya

• **
  • 1263
« Отговор #85 -: Октомври 24, 2010, 11:56:47 pm »
.
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 12:59:12 am от priya »

Re: МАГИЧЕСКАТА СИЛА НА ЦВЕТЯТА
« Отговор #86 -: Август 19, 2011, 12:52:55 pm »
Много интересна и полезна тема! А някои има ли информация за божур? :blink:

*

Asol

• 4140
« Отговор #87 -: Март 08, 2013, 07:17:29 pm »
Видях потребител да гледа тази тема и ми се стори интересна.

« Отговор #88 -: Май 11, 2013, 05:50:22 am »
Хубава, много хубава тема подари на Лилито.

I have been a FunForFreedom survivor since 7/2/12!
Diablo 3 Gold
Buy Runescape Gold
Supporting Leon X Zara! <3
I have a blog!

« Отговор #89 -: Юни 15, 2013, 10:32:22 pm »
МАК (Papaver )

Род: Женски
Планета : Луна
Стихия : Вода
Божества: Деметра
Магически сили: Любов,сън,пари,плодовитост,успех,невидимост.

В миналото са използвали семената на мака в смеси за здрав и спокоен сън.Семената са се дъвчели за привличане на пари и по-голяма детеродна способност.
Пъпките на мака се поставяли в златен обков и се носели като талисман за придобиване на богатство.Семената са се добавяли в храната на любимия човек за да се възпламени неговата любов или са ги поставяли в торбички за привличане на любов.
Ако искате да узнаете отговора на въпрос ,който ви интересува , напишете го на лист бяла хартия и го поставете в макова пъпка. След това поставете пъпката под възглавницата и ще получите отговора в съня си.
Ако поставите макови семена във вино и го оставите да отлежи 15 дни,а след това 5 дни пиете само от виното, без да се храните,то ще получите способност да ставате невидим винаги ,когато пожелаете.

Драги Зъболекар, дали бих могла да ви помоля да споменете какъв е източникът на информацията, която предлагате. Съвсем неотдавна макът бе обект на научните ми интереси, във връзка с  едни  изображения на макови плетеници върху луксозната римска керамика т. нар. terra sigillata произвеждана през 1-ви в. н.е. в южна Галия (днешна южна Франция). Керамичните съдове са били използвани в ритуала при погребенията чрез трупоизгаряне, като са били  умишлено счупвани, а после хвърляни в огъня...Потърсих информация с кое  божество и култ е бил свързан макът в  древен Рим и от  достъпните ми научни публикации се изясни, че негова покровителка и ползвателка е била богинята Венера. намерих информация още, че римляните  са използвали мака в сватбения ритуал, като са давали на  младоженката да пие преди първата брачна нощ млако размесено с мак.
Откровено казано  не ми беше трудно да намеря връзката на Венера със сепулкралния култ, тъй като нейните атрибути се срещат често върху  различни паметници и артефакти от този тип... Но Деметра...Това което вие споменавате също събуди сега интерса ми, тъй като тя е майката на Персефона, а Персефона е съпругата на Хадес, богът на Подземното царство...
"Когато ни споходи нещастие е най-добре да запазим спокойствие, защото все още не се знае какви ще са вредите, а какви ползите от него."
Платон