Здравей Гост

МАГИЧЕСКАТА СИЛА НА ЦВЕТЯТА

• 89 Отговора
  • 39579 Прегледи
*

Lillie

• 30532
« Отговор #40 -: Февруари 24, 2007, 08:58:12 pm »
И аз съм на същото мнение, чичо Док  :rolleyes:  :D
По-важно е *според мен* колко и как сме обичали, независимо от това дали сме успели да съхраним любовта или сме я загубили.
 :)  
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #41 -: Февруари 24, 2007, 09:08:08 pm »
Цитат
И аз съм на същото мнение, чичо Док  :rolleyes:  :D
По-важно е *според мен* колко и как сме обичали, независимо от това дали сме успели да съхраним любовта или сме я загубили.
Има една мисъл за страстта ,но и за любовта е същото.
Само този ,който е изживял любовта,той я познава.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #42 -: Февруари 24, 2007, 09:24:18 pm »
Да де, същото се опитвам да кажа и аз за 'прогностиката' в астрологията - само този, който я е приложил на практика и е видял, че наистина работи, може да твърди /макар и с известна доза колебание/, че познава механизма й. Отричат я тези, които не знаят как, за какво и по какъв начин може и/или не може да се използва. Да отречеш дадено нещо все още не означава, че то не съществува. Смисълът на нещата става осезаем чрез емпирика, а не теоретика.

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #43 -: Февруари 25, 2007, 04:18:27 pm »
Цитат

Няма никакво значение дали ще ги харесаме :D ,по-добре е веднъж да обичаме и да загубим любов,отколкото да имаме хиляди ухажори,но и количеството не е излишно :lol:  :D
 :P Док и аз смятам че е по-добре да обичаш и да загубиш отколкото никога да не си обичал.Но има значение дали ще ги харесаме, защото неможеш да обичаш човек,когото не харесваш. А за количеството ами то всеки човек иска да се чувства харесван, но за мен е от главно значение качеството. Имам много случай да попадна на ухажори,които са с по -слаб характер от моя, че после се сърдят че съм ги отрязала. Леле в тая насока колко хора има да говорят зле за мен , аз по принцип съм си ангелче. :(

P.S.Какво стана с бобеца?
"Сърцето има доводи, които разумът не познава"  Паскал

« Отговор #44 -: Февруари 25, 2007, 05:33:06 pm »
Цитат
Цитат

Няма никакво значение дали ще ги харесаме :D ,по-добре е веднъж да обичаме и да загубим любов,отколкото да имаме хиляди ухажори,но и количеството не е излишно :lol:  :D
:P Док и аз смятам че е по-добре да обичаш и да загубиш отколкото никога да не си обичал.Но има значение дали ще ги харесаме, защото неможеш да обичаш човек,когото не харесваш. А за количеството ами то всеки човек иска да се чувства харесван, но за мен е от главно значение качеството. Имам много случай да попадна на ухажори,които са с по -слаб характер от моя, че после се сърдят че съм ги отрязала. Леле в тая насока колко хора има да говорят зле за мен , аз по принцип съм си ангелче. :(

P.S.Какво стана с бобеца?
Мързел и то голям,музата ме е напуснала.
Има ли някоя кандидатка за длъжността

*

Lillie

• 30532
« Отговор #45 -: Февруари 25, 2007, 09:44:56 pm »
Драги ми колега Док,
тъй като вече имам наблюдения върху цикличността на нашата "Муза", смея да предположа, че същата ще ни посети след обръщане на Меркурий от ретро към директно движение  :rolleyes: а дотогава има малко повече от седмица  :P  :D затова сега само чатя и се лигавя - Меркурий е виновен!  :lol:

Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

*

Lillie

• 30532
« Отговор #46 -: Март 14, 2007, 07:16:13 pm »
Цвете за всяка "зодия"  :)

Flowers & the Zodiac
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #47 -: Април 04, 2007, 09:41:22 pm »
АСТРА (Callistephus chinensis)

Род-Женски
Планета-Венера
Стихия-Вода
Магически сили-любов

Астрата е била свещенна за всички божества в древна Гърция и е вземала участие във всички ритуали .За привличане на любов носете цветове на Астра в торбичка или засадете това цвете в градината си.

« Отговор #48 -: Април 16, 2007, 11:58:24 am »
и аз обичам цветя но не вярвям че те могат да те предпазт тай че стига с тия глупости

« Отговор #49 -: Април 16, 2007, 01:06:13 pm »
Цитат
Тайната защита на нашите баби ;)

ПЕЛАРГОНИЯ (Pelargonium) -мушкато,геран,муловка

В много български къщи е традиция да има засадена пеларгония ето и нейното значение.

Род:женски
Планета : Венера
Стихия :вода
Магически сили:плодовитост,защита, любов,здраве.

Магическо действие:предпазва от змии,в миналото червени мушката са били засаждани около къщите на жени ,които са имали някаква магическа сила,врачки ,баячки,вещици.
Розово мушкато се е ползвало в любовна магия,а бяло за засилване на плодовитоста,червеното укрепва здравето и дава защитна сила.
Вярва се ,че цветовете на пеларгония имат способноста да покажат,кога ще се появят чужди хора и посоката на тяхното появяване.

айде кажи ми как една маловка ще ми каже и покаже кога и от каде ще ми дойдат гости :lol:  

*

AH

• 2201
« Отговор #50 -: Април 16, 2007, 01:39:36 pm »
Цитат
АСТРА (Callistephus chinensis)

Род-Женски
Планета-Венера
Стихия-Вода
Магически сили-любов

Астрата е била свещенна за всички божества в древна Гърция и е вземала участие във всички ритуали .За привличане на любов носете цветове на Астра в торбичка или засадете това цвете в градината си.

я да видим сега как се опитваш да отработваш висшата изява на господаря на Слънцето си :) - предполага се, че ако си направиш труд да влезеш в сблъсък с някого, той ще се губи енергията си и ще се извинява :)

Отнася се и за закачките в Съновник :D  

« Отговор #51 -: Април 16, 2007, 07:34:03 pm »
Цитат
и аз обичам цветя но не вярвям че те могат да те предпазт тай че стига с тия глупости
Фафчето ,нямам намерение да те убеждавам в каквото и да е ,което е предавано като познания през вековете .Тези вярвания  са се носили  от уста на уста ,но да не забравяме ,че във всяка информация от древността се крие частица истина.Форума е за да споделяме познания ,а не да се впущаме в безмислени спорове ,които не водят до нищо ползотворно.
Ако откриеш нещо ,което да доказва ,че написаното не е вярно моля да го споделиш със съфорумците и тогава ще се получи спор ,който да доведе до нещо полезно :D .

*

Lillie

• 30532
« Отговор #52 -: Април 16, 2007, 07:47:30 pm »
Цитат
Решението е много просто - щом не вярваш в дадено нещо, просто го подминаваш. Четенето с определена нагласа нерядко се превръща в безсмислено хабене на енергия, която би могла евентуално да се оползотвори за нещо друго, по-градивно.

« Последна редакция: Април 16, 2007, 07:48:29 pm от Lillie »
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #53 -: Април 16, 2007, 09:44:31 pm »
znaete li do kakuv izvod stignax az 4e va6ite misli i temi sa mi super bezrazli4ni cvetq ,sani6ta i ne znam si o6te kakvo 6tom se upovavate na ne6to takova va6i si rabota aide tva be6e ot men ve4e nqma da izrazqvam mnenieto si i nqma da vi zanimavam s ni6to a za energiqta az si imam kade da si q opolzotvorqvam :angry:  

*

Lillie

• 30532
« Отговор #54 -: Април 17, 2007, 06:07:21 am »
Така си и мислех, хората могат да бъдат много предсказуеми. Радвам се за теб  :)  
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

« Отговор #55 -: Април 17, 2007, 02:49:28 pm »
Цитат
Цитат
Фафчето ,нямам намерение да те убеждавам в каквото и да е ,което е предавано като познания през вековете .Тези вярвания  са се носили  от уста на уста ,но да не забравяме ,че във всяка информация от древността се крие частица истина.Форума е за да споделяме познания ,а не да се впущаме в безмислени спорове ,които не водят до нищо ползотворно.
Ако откриеш нещо ,което да доказва ,че написаното не е вярно моля да го споделиш със съфорумците и тогава ще се получи спор ,който да доведе до нещо полезно :D .
spodelqi si poznanieto... nikoi ne ti pre4i  

« Отговор #56 -: Април 17, 2007, 06:42:23 pm »
Ами когато в къщи няма друго освен кактуси??? :huh:  

« Отговор #57 -: Април 17, 2007, 10:05:46 pm »
Цитат
Ами когато в къщи няма друго освен кактуси??? :huh:
КАКТУС

Магическа сила: защита и целомъдрие
Кактусите от всички видове притежават защитни свойства .Имат способността да поглъщат негативната енергия .В миналото са се използвали трънчетата на кактусите при направата на вещерска бутилка,която да защитава от зли въздействия. :)

« Отговор #58 -: Април 18, 2007, 03:55:22 pm »
Значи добре,че си ги гледам кактусите :)     като се има в предвид колко лесно се стресирам от всичко, добре е да ме пазят :)  :)  :)  

*

Jeni

« Отговор #59 -: Април 18, 2007, 06:01:51 pm »
Цитат
Значи добре,че си ги гледам кактусите :)     като се има в предвид колко лесно се стресирам от всичко, добре е да ме пазят :)  :)  :)
Hubavo e neposredstveno do komputyra da ima 1 kaktus.
« Последна редакция: Април 18, 2007, 06:02:07 pm от Jeni »