Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Каква е точната дата- Украйна?  (Прочетена 12745 пъти)

blud

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 406
Каква е точната дата- Украйна?
« -: Декември 02, 2013, 03:00:45 pm »

Това ли е раждането на Украйна 24.09.1991 18.00ч тогава се подписва акта за независимост?Любопитно ми е да поразгледаме картата. Ако това е картата- то първото което се набива на очи почти точния, но разходящ съвпад на тр Плутон към  нат Уран, съвпада е в 12 том Пл.  упрл 9 дом/ съуправител/наталния Пл. пък съвпада с тр. Сатурн. На дсц. пък Юпитер съвпада с юж. възел
Та моите изводи  протестите са провокирани, от друга страна, това е нещо коета Украйна вече е изживявала ,  нищо няма да се промени..
Активен
Слънце-Стрелец
Асцедент -Лъв
Луна -Водолей

Марая

• Маниак
  • Публикации: 28272
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
Re: Каква е точната дата- Украйна?
« Отговор #1 -: Декември 02, 2013, 03:22:59 pm »

Намерих  тази карта  на Украйна.
Прикачвам я за по нагледно...
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
« Отговор #2 -: Декември 02, 2013, 03:24:53 pm »

Днес цял ден се чудя дали да пусна нова тема - "Протестите в Украйна", мислех да го направя довечера.

http://e-vestnik.bg/19349/masovi-protesti-nasilie-zaplahi-za-izvanredno-polozhenie-v-ukrayna/

Това е картата на съвременна Украйна - в деня и часа на обявяване на нейната независимост след разпада на бившия СССР.

http://www.astrologyweekly.com/countries/ukraine.php

Не съм мунданен астролог, но като гледам транзитите на тежкарите през картата на Украйна, ми се струва, че ситуацията е дирижирана отвън или от опозицията. Донякъде напомня някогашната им Оранжева революция, макар че не следя протестите по телевизията.

Правят ми мпечатление следните аспекти:
- тр. Уран в квадрат към АС/ДС
- тр. Плутон в точен съвпад с Уран около АС
- тр. Сатурн в съвпад с Плутон в 10 дом (и сходящ квадрат с Луната)
- тр. Юпитер в съвпад с Кету в 7 дом (в картата има Плутон в секстил със СЛВ)

Вчера изгледах видеозапис от протестите в Киев - не знам какво се случва в София, но в украинската столица протестите минават в преобладаваща нецензурна форма. :)

Нямам категорична позиция относно "за" или "против" асоциирането им с ЕС. Тази стъпка би имала за тях и плюсове, и минуси. От една страна трябва да запазят добросъседските си отношения с Русия и Беларус, а от друга страна да си осигурят по-добро "европейско" бъдеще. А в Украйна, независимо че от гледна точка на доходите населението на тази страна не живее по-добре от нас, все още има какво да се краде и какво да се унищожава - развито селско стопанство, промишленост, полезни изкопаеми... И докато в България 80% хранителни стоки вече са внос, включително някои традиционни за страната продукти, Украйна още може да си позволи да се самоизхранва. Има си и природни дадености.

Напрежение ще има, може да се разместят някои пластове в държавното управление, но засега не мисля, че може да падне правителството. Украйна е президентско-парламентарна република, управлението на държавата не е така авторитарно като в съседните Русия и Беларус. Украйна, откакто се разпадна Съветският съюз, винаги е била под кръстосан огън, между чука и наковалнята - хем агнето да е цяло, хем вълкът да е сит. Хем да не си развали окончателно отношенията с братска Русия, хем да угоди на външни геополитически интереси (Европа, САЩ). В това отношение си приличат с България - не само от политическа гледна точка, а и като начин на мислене и начин на живот.

« Последна редакция: Декември 02, 2013, 03:29:18 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Марая

• Маниак
« Отговор #3 -: Декември 02, 2013, 03:31:21 pm »

Първото,което ми се наби в очите е Уран на АСЦ .В момента транзитния е в точна квадратура.
Упр, на АСЦ-Сатурн е в 10-ти дом и е в секстил и тригон с Нодалната Ос.
Юпитер е в 7-ми дом и е в съвпад с Южния възел.
Мисля,че ситуацията в Украйна ще донесе сериозни промени по отношение облика на страната и народа.
Сериозна външна подкрепа ще имат стачкуващите.
Не изключвам и гражданска война.
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

blud

• Нов участник
  • *
« Отговор #4 -: Декември 02, 2013, 04:06:36 pm »

В украинските астро сайтове /в които странно защо се пише на руски ;)/ часът е  18.00/ на мен ми се струва по вероятены някак си повече  ги виждам тежкарите в 12дом.Не зная защо но все ми се струва , че тази страна има нещо задкулисно в цялата си история,и даже  уж независимостта и някак не съвсем независимост. С този час,  ясно си личи, че може би целият им бунт е провокиран отвън... знам ли..
Активен
Слънце-Стрелец
Асцедент -Лъв
Луна -Водолей

Марая

• Маниак
« Отговор #5 -: Декември 02, 2013, 06:31:38 pm »

В украинските астро сайтове /в които странно защо се пише на руски ;)/ часът е  18.00/ на мен ми се струва по вероятены някак си повече  ги виждам тежкарите в 12дом.Не зная защо но все ми се струва , че тази страна има нещо задкулисно в цялата си история,и даже  уж независимостта и някак не съвсем независимост. С този час,  ясно си личи, че може би целият им бунт е провокиран отвън... знам ли..

Уран е планета свързана с новото...и много и пасва да е на АСЦ-то на новосъздадена държава ..,каквато е Украйна. Да не забравяме,че беше част от СССР.
Много труден и тежък аспект е Плутон съвпад Уран,а последния квадратура наталния в това число и на АСЦ/ДСЦ.
последното затъмнение в Скорпион акцентира МЦ от картата...
ПРАВИТЕЛСТВОТО на Украйна ще падне..,но е възможно и кръв да се лее...
Активен

blud

• Нов участник
  • *
« Отговор #6 -: Декември 02, 2013, 06:46:04 pm »

Уран е планета свързана с новото...и много и пасва да е на АСЦ-то на новосъздадена държава ..,каквато е Украйна. Да не забравяме,че беше част от СССР.
Много труден и тежък аспект е Плутон съвпад Уран,а последния квадратура наталния в това число и на АСЦ/ДСЦ.
аз пък мисля, че няма да падне, или пък другият вариант е ново правителство, и вечна дружба с Русия ;) , ще видим...
А и още нещо, да нова държава, но все си мисля, че само документално. В цялата си история, Украйна е била под нечии ботуш.
Активен
Слънце-Стрелец
Асцедент -Лъв
Луна -Водолей

Lillie

• Маниак
« Отговор #7 -: Декември 02, 2013, 07:05:23 pm »

В цялата си история, Украйна е била под нечии ботуш.

Под полски, под руски (съветски), а преди това татаро-монголските орди също са минали оттам, но влиянието им много повече се усеща в Русия.

Украйна е разположена на много стратегическо място, от лингвистична гледна точка с това е свързано и името на държавата. На запад граничи със страни, които имат проевропейска ориентация - Полша, Словакия, Унгария, Румъния, на североизток с "матушка" Русия, на юг има изход към Черно море.

Ако говорим за геополитически съображения, тук играят много сериозни интереси, при това външни. Целта е да се заобиколи Русия с враждебно настроени бивши "братски" републики - от една страна Балтийските държави, от друга страна Грузия, а сега и Украйна.

В крайна сметка и за съжаление не народът избира, а управляващите го поставени лица. А в случая не става въпрос за президентски и парламентарни избори, тук играят геополитически и дипломатически интереси, не само на ползу роду. Освен ако не обявят общонароден референдум, но малко се съмнявам...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
« Отговор #8 -: Декември 03, 2013, 12:53:29 pm »

Не знам дали ще се стигне до криза в управлението и до смяна на правителство – вероятно това е целта. Затова тези, които дърпат конците, сега са яхнали народното недоволство и използват гнева на разярената тълпа на площада в Киев - същият модел като в България, само че украинските протести минават с много повече агресия, не са така мирни. Но положението може да се усложни, имайки предвид, че една част от Украйна (по на запад) е с проевропейска ориентация, там са големи националисти, а друга част (на изток) е с проруска ориентация, с преобладаващо рускоезично население. И в трите области, които са най на запад, са обявили ефективна стачка – именно там, където са най-негативно настроени спрямо рускоговорящите. Гражданска война може и да няма и да не се стигне до разцепване на държавата, но е достатъчно да ескалира напрежението в по-големите градове и хората да тръгнат едни срещу други – националистите спрямо тези с проруска ориентация. В Украйна никога не е имало напрежение между руснаци и украинци, само в най-западните области отношението към рускоговорящите е по-резервирано, но не бих се учудила, ако някой се опита да създаде такова разделение между хората, използвайки фалшив патриотизъм. А и откакто се отдели и стана "незалежна" (независима), Украйна все го играе "с един г-з на два майдана" (мегдана).

Украински астролози: http://glavred.info/archive/2012/01/25/134639-19.html

Засега
Цитат
Парламентът на Украйна не подкрепи вот на недоверие за правителството на Микола Азаров. За предложения от опозицията вот гласуваха само 186 депутати, предаде Интерфакс.
Според закона за приемането на вот на недоверие към правителството на Украйна са нужни най-малко 226 гласа.

« Последна редакция: Декември 03, 2013, 01:18:27 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

blud

• Нов участник
  • *
« Отговор #9 -: Декември 03, 2013, 01:22:27 pm »

Мдааа, познавам "западни" украинци, те се имат за  нещо много по различно от другите. Баба ми / рускиня/ дали от мания, че произхожда от велик народ, някога ми разказваше как е възникнала Украйна,  един от първите руски царе , имал дъщеря която забременяла от коняря, баща и я натирил в у-края на царството, там живеели някакви такива недоразвити племена ;D, та започнали те да се размножават заедно с княгинята и дамите и  от раждане на раздане ей ти У-крайна ;D. Дали е права не знам, руснаците  ги гледат със своего рода превъзходство и не , че не са прави те.
По.добре биха стояли и по им е изгодни при Путин....но
Активен
Слънце-Стрелец
Асцедент -Лъв
Луна -Водолей

Lillie

• Маниак
« Отговор #10 -: Декември 03, 2013, 01:30:02 pm »

От Киев, който в момента е столица на Украйна, е тръгнала някогашната Рус (Киевска Рус) - впоследствие те се разделят на Червена, Бяла и Черна Рус, респ. Русия, Беларус и Украйна. Москва става столичен град доста по-късно, но там има доста придошли северни народи. Украинците, доколкото съм чела, имат общи корени не само с руснаците, а също така с поляци и сърби, т.е. западни славяни. Докато руснаците са микс между славянски, северни и азиатски племена. Кой кого превъзхожда по произход - не мога да кажа.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

astro

• Global Moderator
  • Нов участник
  • Публикации: 475
« Отговор #11 -: Януари 23, 2014, 05:48:25 pm »

http://www.astrologyweekly.com/countries/ukraine.php

Гледам картата на Украйна и виждам, че новолунието в козирог е акцентирано в първи дом...в конюкция с АСЦ...в съвпад с Уран.
Днешните вести са потресаващи.

http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0_l.a_i.525666_at.1.html

http://www.blitz.bg/news/article/246136

Властите в Украйна: Натовски снайпер е разстрелял демонстранта (НА ЖИВО)

Новолунието във водолей на 31.01.14г. ще съвпадне с нат.Венера от картата ,а пълнолунието ще афлектира Луната...и Юпитер.
Гражданска война! Бог да бди над украйнците....
Слаба дипломация...и силна подкрепа на Америка..както и масонски и др.тайни организации...Мафията също е замесена.
Около 31.01.2014 ще бъде обявено извънредно положение в Украйна...
« Последна редакция: Януари 23, 2014, 05:53:38 pm от astro »
Активен

Yaya

• Редовен участник
  • Публикации: 2265
« Отговор #12 -: Януари 23, 2014, 06:43:08 pm »

Пази Боже!!! И всичко заради отказа да станат подлоги на ЕС. Дано Путин удържи Украйна.
Активен
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Състраданието към животните е толкова тясно свързано с добротата на характера, че може с увереност да се твърди: не може да бъде добър към хората този, който е жесток към животните.
А Шопенхауер

blud

• Нов участник
  • *
« Отговор #13 -: Януари 23, 2014, 07:54:39 pm »

Яценюк , украинския опозиционен лидер. 22.05.1974г 05.00 Черновцы. Мощен първодомен близнак, мъжки планети в женски, знаци и обратното, а бе.....един лидер
Активен
Слънце-Стрелец
Асцедент -Лъв
Луна -Водолей

astro

• Global Moderator
  • Нов участник
  • Публикации: 475
« Отговор #14 -: Януари 23, 2014, 09:46:17 pm »

Колкото повече гледам картата...толкова повече съмнения имам по отношение "разпад" на Украйна... :-\ :rolleyes:

Едната част към Европа...другата към Русия... :rolleyes: Въобще не го изключвам това.... :-\
Активен

Yaya

• Редовен участник
  • Публикации: 2265
« Отговор #15 -: Февруари 20, 2014, 09:48:07 pm »

Връщам темата заради събитията. За мен Украйна е много важна, тъй като подкрепям Русия. Прочетете този анализ на колегата. Безпощаден, както винаги. Препоръчвам.
ПП. Марая, благодаря за търсачката  ;)

http://komentator.bg/dots-ivo-hristov-ukrajna-e-chervenata-liniya-zad-koyato-rusiya-ne-mozhe-da-otstapva/
Активен
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Състраданието към животните е толкова тясно свързано с добротата на характера, че може с увереност да се твърди: не може да бъде добър към хората този, който е жесток към животните.
А Шопенхауер

Lillie

• Маниак
« Отговор #16 -: Февруари 20, 2014, 09:55:07 pm »

Жал ми е, че Украйна се превръща в бойно поле за външни интереси.

Чудя се обаче как са успяли да мобилизират толкова хора от народа? В момента там не живеят по-зле от нас, никак даже.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Нерил

• Редовен участник
  • Публикации: 2598
« Отговор #17 -: Февруари 20, 2014, 10:01:57 pm »

Жал ми е, че Украйна се превръща в бойно поле за външни интереси.

Чудя се обаче как са успяли да мобилизират толкова хора от народа? В момента там не живеят по-зле от нас, никак даже.
Лили аз лично следя нещата там отгоре отгоре...сигурно някой малумник може да каже, че тези протести са платени.
Не знам дали знаеш, но от втората световна война украйнци са се били на страната на Фюрера сигуно и те са били платени.
Просто не обичат руснаците, защото са били и сега се опитват да рестартнат империята на злото...това е
Активен
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.

Lillie

• Маниак
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2014, 10:03:22 pm »

Не знам дали знаеш, но от втората световна война украйнци са се били на страната на Фюрера сигуно и те са били платени.

Само в най-западните части. То и сега от там е тръгнало недоволството към столицата.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Нерил

• Редовен участник
  • Публикации: 2598
« Отговор #19 -: Февруари 20, 2014, 10:04:48 pm »

Само в най-западните части. То и сега от там е тръгнало недоволството към столицата.
Лил 500 хил украинци по площадите, ли са купени?
Просто хората не искат, дори и за 15 млрд долара и куп облекчения в мита, да са в един цирк с императора на злото...това е
Активен
Тайната на успеха в живота е да си готов за добрата възможност, когато тя настъпи.