Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Общи астрологични въпроси  (Прочетена 53803 пъти)

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
Re: Общи астрологични въпроси
« Отговор #480 -: Март 31, 2014, 12:31:47 pm »

Когато-Дирекционна и Прогресивна планета са в СЪВПАД,или друг аспект...при колко градуса-започва да се усеща и да действа аспекта?До 1 градус ли трябва да е точен, или може и по-голям орбис да се вземе?

От половин до един градус преди точния аспект, но не съм засичала кога именно започва да действа. Би трябвало да има подходящ транзит или аспект на прогр. Луна да го отключи. И на мен ми предстоят хубави дирекции, лошите отминават вече, сега се чудя кога ще започнат да се усещат в събитиен план.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

bebe2

• Новак
  • Публикации: 3
« Отговор #481 -: Април 04, 2014, 08:41:52 am »

Здравейте,
търсех си начин в нета за определяне на дата на секцио, но докато се регистрирам в сайта, загубих страничката където се обсъждаше и за това ще пиша тук
По същество, терминът ми за раждане е на 27/07/14 и очаквам второто си детенце- момиче. Секциото ще е планово, тъй като първото ми дете (момче) беше родено със спешно секцио, но си тръгна самичко.
Аз съм родена на 09.11.1986  в 13ч15 в София, мъжът ми е роден на 27.01.1979 към 08 сутринта в Монтобан, Франция, а синът ми- на 18.12.2008 в 16ч15.
Много ще съм благодарна ако някой може да ме ориентира към благоприятна дата
Активен

Happy58

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 204
« Отговор #482 -: Април 04, 2014, 02:47:08 pm »

изхождам принципно от факта, че датата не може да е много по-различна от заплануваната.

бих казала, че съдбата е определила датата и не бих препоръчала да я сменяш. Всички вие сте с дати, свързани с 9 - 9,27,18, а сега пак 27. Не заставай на пътя й.

Ако вземем трите дати - 26,27,28 - 27 наистина е най-добре за момиче. 26 принципно не е лоша, но при сметките по-нататък има нещо, което не е подходящо.

Така че, не мисля, че трябва да я сменяш.

Но бих ти препоръчала нещо - помисли си, на кого и за какво би дала пари от сърце - нещо като благотворителност - и го прави докато не мине рожденния ти ден. Но го прави от сърце и не се стискай! Освен това, ако здравето ти позволява, ходи си на работа, но не с риск за здравето.

това е номерологичен анализ, не астрологичен
Активен

riosmile

• Новак
  • Публикации: 24
« Отговор #483 -: Април 04, 2014, 03:47:53 pm »

Здравейте!

Струва ми се, почти съм сигурен дори, че усещам влиянието на преминаването на Луната през знаците една идея по-рано.

Какво имам предвид - когато е в Близнаци аз вече усещам влиянието на Рак, когато е в Рак, на Лъв и тн. Дори да не е така, определено след 15-ят градус на даден знак, аз вече долавям влиянието на следващия, предстоящ знак.

Може би, е дреболия и не особено важно нещо, но ми е интересно да си го обясня.

Асцендентът ми е в Рак. Което, може би, спомага за по-осезаемото и евентуално, предварително усещане?

Следя положението на планетите тук:
http://www.beinsadouno.com/old/astro/daily_planets.php

Също в астро.ком и няколко сайта, горе-долу показват едно и също. Не мисля, че е технически проблема?

И ще помоля да ми се спестят обясненията как задълбавам излишно и че не трябва да се разбира астрологията толкова буквално и да се очаква невероятна точност и тн. Мисля, че съм изолирал положението и според мен се случва. Дано е любопитно и на другиго. Ще се радвам на отговори.
Активен

riosmile

• Новак
  • Публикации: 24
« Отговор #484 -: Април 04, 2014, 03:50:13 pm »

За транзити става въпрос.
Активен

bebe2

• Новак
« Отговор #485 -: Април 05, 2014, 02:56:20 pm »

изхождам принципно от факта, че датата не може да е много по-различна от заплануваната.

бих казала, че съдбата е определила датата и не бих препоръчала да я сменяш. Всички вие сте с дати, свързани с 9 - 9,27,18, а сега пак 27. Не заставай на пътя й.

Ако вземем трите дати - 26,27,28 - 27 наистина е най-добре за момиче. 26 принципно не е лоша, но при сметките по-нататък има нещо, което не е подходящо.

Но бих ти препоръчала нещо - помисли си, на кого и за какво би дала пари от сърце - нещо като благотворителност - и го прави докато не мине рожденния ти ден. Но го прави от сърце и не се стискай! Освен това, ако здравето ти позволява, ходи си на работа, но не с риск за здравето.

много благодаря за отговора. Моите наблюдения върху числата са същите, но проблемът е че секциото ми ще е медицинско, т.е планово и никой лекар няма да ме остави до термин 27. Принципно ги правят 10-14 дни преди датата. На мен откъм тази логика най-би ми харесало да 21, тъй като 2+1 прави 3, което пък е основата на поредицата с девятките...
Активен

astro

• Global Moderator
  • Нов участник
  • Публикации: 475
« Отговор #486 -: Април 06, 2014, 09:02:36 pm »

Здравейте,
търсех си начин в нета за определяне на дата на секцио, но докато се регистрирам в сайта, загубих страничката където се обсъждаше и за това ще пиша тук
По същество, терминът ми за раждане е на 27/07/14 и очаквам второто си детенце- момиче. Секциото ще е планово, тъй като първото ми дете (момче) беше родено със спешно секцио, но си тръгна самичко.
Аз съм родена на 09.11.1986  в 13ч15 в София, мъжът ми е роден на 27.01.1979 към 08 сутринта в Монтобан, Франция, а синът ми- на 18.12.2008 в 16ч15.
Много ще съм благодарна ако някой може да ме ориентира към благоприятна дата

Благоприятна може да бъде всяка дата...,зависи какво се цели като краен резултат.
Така или иначе по време на планирания период големия кръст на небето ще бъде размит. Това е ден след новолунието и е видно ,че в знака Лъв ще има стелиум с любезното участие на светилата.
От гледна точка на индийската астрология е нужен по-задълбочен анализ...,но на пръв прочит според мен не е най-подходящия ден.
Активен

Adel

• Новак
  • Публикации: 10
« Отговор #487 -: Април 07, 2014, 03:17:04 pm »

Кой е диспозиторът на лунацията при пълнолуние,управителят на знака в който се намира слънцето ли?
Активен

Марая

• Маниак
  • Публикации: 28273
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #488 -: Април 07, 2014, 05:31:40 pm »

Кой е диспозиторът на лунацията при пълнолуние,управителят на знака в който се намира слънцето ли?

Гледаме и диспозитора на Слънцето , но основно значение има диспозитора на Луната...все пак говорим за лунация.
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

Adel

• Новак
  • Публикации: 10
« Отговор #489 -: Април 07, 2014, 07:18:45 pm »

Много БЛАГОДАРЯ !
Активен

Happy58

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 204
« Отговор #490 -: Април 08, 2014, 12:22:03 pm »

много благодаря за отговора. Моите наблюдения върху числата са същите, но проблемът е че секциото ми ще е медицинско, т.е планово и никой лекар няма да ме остави до термин 27. Принципно ги правят 10-14 дни преди датата. На мен откъм тази логика най-би ми харесало да 21, тъй като 2+1 прави 3, което пък е основата на поредицата с девятките...

а, извинявай, аз мислех, че секциото е назначено за тази дата. Значи е периода около 13-17. Аз бих си избрала на първо четене 15 за момиче. Но за повече сигурност се иска пак пресмятане.
Активен

bebe2

• Новак
« Отговор #491 -: Април 09, 2014, 07:35:28 am »

а, извинявай, аз мислех, че секциото е назначено за тази дата. Значи е периода около 13-17. Аз бих си избрала на първо четене 15 за момиче. Но за повече сигурност се иска пак пресмятане.
Happy58, голямо благодаря за отговора и за отделеното време
Активен

Марая

• Маниак
  • Публикации: 28273
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #492 -: Април 12, 2014, 12:00:37 pm »

Когато-Дирекционна и Прогресивна планета са в СЪВПАД,или друг аспект...при колко градуса-започва да се усеща и да действа аспекта?До 1 градус ли трябва да е точен, или може и по-голям орбис да се вземе?

Зависи от планетата...По принцип градус преди окултацията аспекта е действен.
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

Ivanina

• Новак
  • Публикации: 2
« Отговор #493 -: Май 21, 2014, 01:01:30 pm »

Здравейте на всички!  :blink:

От няколко месеца чета различни материали по астрология. За мен се оказа много интересна наука, въпреки, че бях доста скептично настроена. Четейки всякакви материали и автори, попаднах разнообразна и дори понякога противоречива информация.

Въпросът ми е следния: Моят приятел е роден на 29.07.1986 година, в 3:00 часа сутринта в София. В неговата натална карта Марс и Нептун попадат в 7-ми дом, а Плутон - в 5-ти. Зная, че не е добре нещата да се гледат "на парче", но много бих била благодарна, ако някой от вас може да ми каже, дали това наистина вещае евентуална преждевременна смърт на партньора, или пък внезапна раздяла или болест.
Старая се да не гледам фаталистично на нещата, но често попадам на автори, чиито материали влияят така.

Искрени благодарности!
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #494 -: Май 21, 2014, 01:40:45 pm »

Доколкото виждам, Марс в картата на приятеля ти попада в последния градус на 7 дом, т.е. се води в съвпад с куспидата на 8 дом. А ако евентуално е роден няколко минутки по-рано, Марс отива директно в 8 дом. Сравнително близо до Десцендента се намира Уран, освен това е в квадрат с Венера – според мен не е препоръчително ранно и необмислено сключване на брак.

От друга страна има и компенсиращи фактори – и двете женски планети при него са разположени в земни знаци, а опозицията на Луна в Телец с Плутон дава тенденция към по-трудно излизане от връзка, особено когато е трайна и е преминала на по-дълбоко ниво. Има голям земен тригон в хороскопа, има и т-квадрат на светилата с Плутон, при това във фиксирани знаци – в съчетание с Марс в Козирог това може да даде тенденция да властва във  връзките и да проявава себичност, понякога дори прилепчивост, освен ако не си намери майстора – жена, която да го доминира или най-малкото да е достатъчно силен характер.

В общи линии и накратко това е, нужен е много по-детайлен анализ, но тук го коментираме като във форум за общи приказки на астро тематика, не е астрологична консултация.  :blink:

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Ivanina

• Новак
  • Публикации: 2
« Отговор #495 -: Май 22, 2014, 01:42:02 pm »

Lillie, от сърце благодаря за разяснението!!!   :-[ :blink:

Трябва да се науча да гледам по-цялостно хороскопа, но за момента ми е все още трудно. Този форум много ми помага за различни казуси, но понякога изпадам в паника без да има реално съществуваща причина (Възможно да е от моментният транзит на Нептун, който прави квадрат с наталния ми Меркурий в Близнаци  :-\ ) .

Следя темите и коментарите с голям интерес!

Отново, сърдечно благодаря!
Активен

Londa

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 561
« Отговор #496 -: Юни 02, 2014, 01:38:16 pm »

Мили мои, бясна съм на този гаден Юпитер в рак....Хич не го харесвам... :angry:
До 5 юни ми се маха от наталната Луна в Рак в 3 дом.Дано най-после ги сваля останалите 5 кила, който ме мъчат.Някой изпитвал ли е същите неволи при този аспект?
Какво  ли не правя.....не се спирам.Малкият ходи от 3 месеца, ходя и на фитнес, ограничавам се в храната ,но тези 5 кила не ги свалям.Чувствам се закръглена и обла като месечина.Винаги съм го мразила този Юпитер.При мен не дава добри резултати.... ;)

Lillie

• Маниак
« Отговор #497 -: Юни 02, 2014, 01:46:20 pm »

По време на Юпитер в Рак качих за броени месеци десетина кила (или поне 7-8), обратен ефект след рязко отслабване.
Но в рамките на същия транзит, след като Сатурн ми застана на АС, си възвърнах предишната форма и отслабнах само за 2-3 месеца. Никакъв спорт, никакви диети, само промяна в съдържанието на храната. Мини на риба и зеленчуци, има ефект.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Londa

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 561
« Отговор #498 -: Юни 02, 2014, 02:02:59 pm »

По време на Юпитер в Рак качих за броени месеци десетина кила (или поне 7-8), обратен ефект след рязко отслабване.
Но в рамките на същия транзит, след като Сатурн ми застана на АС, си възвърнах предишната форма и отслабнах само за 2-3 месеца. Никакъв спорт, никакви диети, само промяна в съдържанието на храната. Мини на риба и зеленчуци, има ефект.

Lillie, доколкото си спомням и твоята Луна е в Рак, то този съвпад минал ли е при теб вече?Блазе ти заради транзита на Сатурн. :blink:Преди много години, когато бях на 20 благодарение на Сатурн през Ац ,започнах да спортувам и това ми стана начин на живот.Ако не спортувам ставам раздразнителна.Надявам се след 5 юни нататък да не съм толкова подута имам чувството ,че задържам течности..
Проблемът ми е,че нямам воля за диети, само за спорт имам.Надявам се поне сега това да даде ефект.

Нова

• Редовен участник
  • Публикации: 3491
« Отговор #499 -: Юни 02, 2014, 02:06:37 pm »

Според мен, това лято половината зодиак сме застрашени. Ще трябва доста пост и молитва /и спорт и мотика/, че да станат нещата или поне да останат приемливи.
Активен