Астрология, Мистика, Съновник, Здраве > Астрология

Аспекти за женска сексапилност и еротично излъчване

<< < (20/56) > >>

Lillie:

--- Цитат на: Stella в Декември 12, 2010, 11:07:06 pm ---
--- Цитат на: Lillie в Декември 12, 2010, 10:19:47 pm ---Не свързвам позицията на господаря на АС в 8 дом със сексапил и еротико-сексуално излъчване задължително. Ами ако АС се управлява от нелична планета?

--- Край на цитат ---

Всички планети са лични, особено ако имат отношение към асцендента. Това е единият от митовете на астрологията - деленето на лични и нелични планети в ПЕРСОНАЛНИЯ хороскоп. Но това е мое мнение. Все едно да кажеш, че Плутон не е сексуален, при това е естествен управител на 8-ми дом.

--- Край на цитат ---

Гол Плутон в 8 дом трудно бих определила като показател за сексапил, ако не го потвърждават други аспекти. Ако има аспект със светило, Венера или Марс, тогава може би да. Но и тук се намират изключения, в първия си пост по темата включих две примерни карти, вижте втората - тя е изключение от правилата.

Плутон минава за сексуална планета, да.
Но моят въпрос беше какво правим с останалите бавни планети, ако управляват изгряващия знак:
- Юпитер
- Сатурн
- Уран
- Нептун
Тяхната позиция в 8 дом е гаранция за сексапил? Не гледаме аспекти, не гледаме доминанти, само това е достатъчно.

На първо място гледаме АС (физическото тяло), както и бързите планети, обръща се също така внимание дали има планети по ъглите и какви са те - те ни помагат да определим доминиращия архетип, който е от изключително значение за правилната интепретация на картата и заложеното в нея.
У8 в първи дом и У1 в осми беше и един от показателите за суицид, доколкото си спомням, така пишеше в книгите. Но нима при всеки ще се прояви тази тенденция, ако не е потвърдена от още няколко фактора в хороскопа?

Stella:

--- Цитат на: Lillie в Декември 12, 2010, 11:06:29 pm ---Ето картата на Моника Белучи.

--- Край на цитат ---

Господарят на Асцендента в аспект с Венера.

Марая:
Най-сериозната доза сексуалност е притежание на Плутон според моето скромно мнение...
Марс е начина на изява... :blink:

Stella:

--- Цитат на: Lillie в Декември 12, 2010, 11:15:49 pm ---
--- Цитат на: Stella в Декември 12, 2010, 11:07:06 pm ---
--- Цитат на: Lillie в Декември 12, 2010, 10:19:47 pm ---Не свързвам позицията на господаря на АС в 8 дом със сексапил и еротико-сексуално излъчване задължително. Ами ако АС се управлява от нелична планета?

--- Край на цитат ---

Всички планети са лични, особено ако имат отношение към асцендента. Това е единият от митовете на астрологията - деленето на лични и нелични планети в ПЕРСОНАЛНИЯ хороскоп. Но това е мое мнение. Все едно да кажеш, че Плутон не е сексуален, при това е естествен управител на 8-ми дом.

--- Край на цитат ---

Гол Плутон в 8 дом трудно бих определила като показател за сексапил,

--- Край на цитат ---

Кой ти говори за "гол Плутон в 8-ми"? Изобщо не съм споменала подобно нещо. Ставаше дума за връзка на сексапила с асцендента или У1 с 8-ми дом или неговия управител, а твоето твърдение беше, че ако асцендентът се управлявал от НЕЛИЧНА ПЛАНЕТА, това нямало как да се отрази на сексапила. Моето твърдение беше, че няма лични и нелични планети в ПЕРСОНАЛНИЯ хороскоп и дадох пример с Плутон, който макар да е нелична планета (според някои определения) все пак е естествен управител на 8-ми дом.

Lillie:
Красотата на Моника Белучи минава за класическа, не е тип еднодневка - АС Козирог и Венера в мажорен аспект с управителя на изгряващия знак.
Има и други фактори, определящи излъчването й - съвпад на Луна и Марс в ъглов дом, Нептун в съвпад с МС.
Не е нужно уравителят на АС да бъде в съвпад или друг аспект с Венера, за да дари родения с физическа привлекателност. Може и да не притежава такава, но по един или друг начин да изразява принципа на Венера в живота - чрез занимания с изкуство, дизайн, поезия, в отношенията с хората и т.н.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия