Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Астралните близнаци  (Прочетена 11501 пъти)

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 956
  • небесни прашинки
Астралните близнаци
« -: Март 23, 2010, 02:04:08 pm »

Здрасти!

Както знаем, астрални близнаци са хората, родени по едно и също време и място. На "чистите" се очаква асцендентът им да е еднакъв, но като цяло понятието обхваща цялата дата, месец и година (в рамките на 24 часа). Всъщност, дори хората да са родени в различни години, даже и месеци, само денят от месеца дава някои общи черти от чисто нумерологична гледна точка, бидейки едно от трите най-важни числа във ведическата нумерология (психичното). Това разбира се не са астрални близнаци.

Бих искал да прочета за вашия опит с астралните близнаци, намирали ли сте свои, какви са приликите ви. Хора, родени в един и същи ден, а дори и час, умират ли също "заедно" или на близки дати? Как се разбират помежду си такива хора? Някакви конкретни примери?

:)
Активен

Nebesna

• Гост
Re:Астралните близнаци
« Отговор #1 -: Март 23, 2010, 08:53:59 pm »

С приятелката ми ровичкахме на шега в един сайт за запознанства и случайно попаднахме на мъж, който беше роден точно на моята дата и в същата година. Нито беше красив нито интелигентен. С озлобление говореше за преуспелите и образовани жени. Жалко, че нямам снимка да ви покажа. Имаше типично ромско излъчване. Направо бях изумена от различията между мен и него във всяко едно отношение.
Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #2 -: Март 24, 2010, 11:40:40 pm »

"Разследването" ми за астрални близнаци много прилича на твоето. Дори по-скоро го приемам като една от градските (в случая - звездните) легенди в астрологията.
Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #3 -: Март 26, 2010, 12:49:31 pm »

Почти никой няма какво да каже по темата...?
Активен

daisyline

• Редовен участник
  • Публикации: 3075
« Отговор #4 -: Март 26, 2010, 12:54:11 pm »

Преди време когато се ровичках из астрото, там открих отдел - където всеки може да си види астралния близнак. Само че, годините естествено не съвпадаха - рождените дати и това беше признакът, по който намираше своя астрален близнак. Та си харесах моите астрални близнаци - по които особено си падам и без да съм знаела, че са ми - Антъни Хопкинс и Вал Килмър....
  Но после ще пиша нещо друго по темата....това беше само въведение....
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30528
« Отговор #5 -: Март 26, 2010, 04:41:08 pm »

На моята дата е родена Марая Кери, но не я харесвам особено. Като бях на 17, дори ме оприличаваха външно с нея (преди да си направи силикони и качи няколко килца  ;D).
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

kaily

• Пристрастен
  • Публикации: 5145
    • http://www.kaily.dir.bg
« Отговор #6 -: Март 26, 2010, 04:42:52 pm »

Скоро даваха филм за Сиси, австроунгарската императрица, всъщност създала Австро-Унгария.
Аз много я харесах и потърсих инфо за нея, оказа се родена на моята дата.  :rolleyes:
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #7 -: Март 26, 2010, 06:35:59 pm »

На моята дата е роден синоптика Минчо Празников.  :93:
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #8 -: Март 26, 2010, 06:48:46 pm »

Ооо, тъй ли? Аз съм му голям фен!  ;D ;D ;D
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Nebesna

• Гост
« Отговор #9 -: Март 26, 2010, 07:07:51 pm »

Ъхъ! Голям сладур. ;D ;D ;D
Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #10 -: Март 26, 2010, 07:56:35 pm »

+1 за Минчо Празников и астралните му близнаци!  ;D Много радва.

Мой астрален близнак е Чарлз Дикенс с доста съвпадения в картата.
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #11 -: Март 26, 2010, 08:00:39 pm »

Жалко, че вече не го дават по ТВ. Навремето само като го видех, изпадах в умиление и не спирах да се смея.  ;D
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

sunrain

• Пристрастен
  • Публикации: 6708
« Отговор #12 -: Март 26, 2010, 08:36:06 pm »

Андрей Слабаков е роден на моята дата, но годината не е същата. Фидел Кастро и той. Леа Иванова. Божее, сега потърсих в нета и ...Хичкок и той...

Тук във форума се оказа, че Вижън е родена на моята дата.  :blink: Още едно момче засякох в друг форум преди време, но той взе, че се изгуби някъде, а може и да ходи по други места, но аз не влизам в много.  

Лично не познавам хора, родени на моята дата и година. Като бях малка имах съседка и се чудих колко странно, че и в един блок да се озовем. Не си прилича живота ни с нея особено, но отдавна не знам за нея кой знае колко, а и никога не сме били толкова близки. Съдя по някои външни фактори и случки с нея.  
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 10:44:22 pm от sunrain »
Активен
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

Nebesna

• Гост
« Отговор #13 -: Март 26, 2010, 08:51:45 pm »

Ето тази народна представителка е родена точно на мойта дата:

Ирена Иванова, адвокат, родена в гр. Русе: http://www.parliament.bg/?page=archive&lng=bg&nsid=3&action=show&did=708

Квадратът на Марс с Юпитер предполага правна професия, разбира се важни са и домовете.
Активен

Kali

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1411
« Отговор #14 -: Март 26, 2010, 09:17:23 pm »

В Уикипедия можете лесно да откриете най-известните си астрални близнаци.
Това са моите.

Активен
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

kabala

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1291
    • страницата на Кабала
« Отговор #15 -: Март 27, 2010, 09:51:18 am »

Защо си мисля,че астралните близнаци,освен на една дата, трябва да са родени в една година и час,т.е. всичко да е едно към едно...
Сънрейн,ай,остави Слабака за мене,ся-))))
Активен
Ако човек не знае към какво пристанище да държи курс,за него нито един вятър няма да бъде попътен! , Сенека

sunrain

• Пристрастен
  • Публикации: 6708
« Отговор #16 -: Март 27, 2010, 05:30:48 pm »

;D Тоз Слабаков бе...

И така е наистина трябва и час и ден и година да съвпадат, но понеже не познавам толкова близко до мен само тези примери дадох.
Имах изключително странна случка, но леко към друга тема - двойници.

Влизам в един магазин, в който ходех често да гледам - индийския във Варна. На излизане питам нещо и продавачката ме пита: "Вие за роклята ли...?" И аз разбира се много учудена: "Каква рокля..?". Нали идвахте, казва тя, по-рано пробвахте я и искахте да я запазим!!?? Шах и мат. Викам сигурно има някаква грешка...а жената още по-същисана от мен. "Не е възможно, толкова много си приличате, жестове, говор..." И двете се гледахме като изумени извънземни.  ;D
 Все като ходя из града се оглеждам за моята двойничка и други са ми казвали, че имам, много е странно това усещане, но не съм я срещала.
Има и друг вариант - имам раздвоение или разстроение на личността и тя броди, където си поиска и ме вкарва в неудобни ситуации, ще й се не види.  :rolleyes: ;D ;D   
Активен
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

daisyline

• Редовен участник
« Отговор #17 -: Март 28, 2010, 02:10:21 pm »

Хора, май омотах темата... :lol: :lol: Защо си мисля, че астрален близнак е едно, а астро-близнак е точно това, за което говорим....А заглавието на темата предполага близнаците ни от астрала...хммм :unsure:
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #18 -: Март 28, 2010, 02:20:10 pm »

Хора, май омотах темата... :lol: :lol: Защо си мисля, че астрален близнак е едно, а астро-близнак е точно това, за което говорим....А заглавието на темата предполага близнаците ни от астрала...хммм :unsure:

Верно, не се бях замисляла.
Активен

Рая

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1094
« Отговор #19 -: Март 28, 2010, 02:27:53 pm »

Мой астрален близнак е Руши Виденлиев. Не го познавам лично, но намирам много сходни неща.
Активен

proserpine

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 706
« Отговор #20 -: Април 07, 2010, 08:55:18 pm »

М моя мъж сме родени аз на 21.10 тои на 22.10 и въпреки че сме с 8 години разлика сме много еднакви аз съм раждана в 1.50 той в 2.00
Активен
Слънце 27 градуса Везни
Луна Близнаци
Марс Скорпион
Венера Скорпион
Мерк Скорпион съвпад Уран секст. Сатурн
Асц Лъв
http://www.youtube.com/watch?v=hk65zzUjI9A
Baraka.1992.BRRip.XviD.AC3-CaLLioPE_MoNTEDiaZ.torrent

missKapriz

• Гост
« Отговор #21 -: Април 07, 2010, 09:08:41 pm »

Мой астрален близнак е Руши Виденлиев. Не го познавам лично, но намирам много сходни неща.

Едното да не е богата родителка? ;D ;D
Активен

Рая

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1094
« Отговор #22 -: Април 19, 2010, 11:32:11 am »

;D ;D ;D за съжаление, тук се разминаваме, въпреки че майка ми е от богато семейство, но в сравнение с неговата си е направо беднячка!
 Приличаме си по това, че и двамата сме творчески натури!
Активен

Diyana

• Редовен участник
  • Публикации: 2705
« Отговор #23 -: Април 19, 2010, 12:42:35 pm »

Партньорът ми има "астроблизнак" - преди време бях пускала картата му мисля в темата за безбрачието или многобрачието, не помня вече. Родени са с няколко часа разлика в един и същи град. Запознали са се в казармата :-[. И оттогава са приятели. Всъщност са доста различни и по различен начин изживяват планетните си конфигурации. Сравнението между тях ме накара да осъзная значението на домовете. И, индиректно - да се захласна по джйотиш, защото там акцентът е върху "по-малки" сегменти от картата.
Активен
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

Kaya

• Редовен участник
  • Публикации: 2893
« Отговор #24 -: Април 19, 2010, 12:48:29 pm »

познавам  момиче родено на моята дата и година ( като боя по- скоро мязаше на моя асц ;D)- имаме доста общи черти, но честно казано  не намирам особена прилика в характерите, тя отдавна има семейство и доколкото си спомням имаше доста явно отношение към парите и мъжете с такива
Активен
Надявам се вселената да помага и на моите другарчета. Ще ги чакам.

daisyline

• Редовен участник
« Отговор #25 -: Април 19, 2010, 01:56:48 pm »

Имам две приятелки родени на една и съща /племенникът ми също/  дата. Разликата е 9 години, освен съвпадът на Слънцата, имат съвпад и на Лилитките и възлите, но СЛВ с ЮЛВ....Еднаквото и при двете е че в момента и двете страдат от психично заболяване. Едната е с агарофобия и панически атаки, а другата е с маниакална депресия...Не съм изследвала, кой транзит или не знам кво си там е отключило заболяванията. Но горе-долу се разболяват на една и съща възраст - на 32 години....
  Познавам мой астро-близнак, малко по-голям от мен - имаме доста сходни черти -  дребния ръст, дипломатичност и афинитет къв чужди езици....
Активен

elfidka

• Редовен участник
  • Публикации: 3130
« Отговор #26 -: Април 19, 2010, 02:39:16 pm »

Мой астрален близнак ...Берлускони ;D ;D ;D
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде !!!

abroad

• Гост
« Отговор #27 -: Април 19, 2010, 03:42:17 pm »

Като си гледам астралните близнаци, започвам да се съмнявам и в деня си на раждане ;D
Активен

holanda

• Гост
« Отговор #28 -: Април 19, 2010, 09:46:36 pm »

моя астро близнак е по-голям с 1 час от мен като сме се раждали в същата болница,след време учехме в същия клас,но никога не проявих интерес да го опозная.Явно да си мъж Везни с асц Везни не е особена благодат,защото въпросното момче беше срамежливо,боязливо,вярно..имаше потенциал за динамични спортове и това единствено го приобщаваше към 'момчетата''.Освен това заекваше и момичетата се закачаха с него,хващайки се за несполучливия му външен вид :rolleyes: :rolleyes:.Аз пък-женския му вариант ;D,доста умело поддържах амплоато си на 'мацка'' и успявах в училище ;).Явно тази деликатност и женственост на подчертаната Везна му е създавала сериозни проблеми в интеграцията на 'анимуса'' в себе си.Не съм го виждала от завършването на основното,но доколкото знам си е същия срамежливец... ;) 

Активен

strelicka

• Редовен участник
  • Публикации: 4319
« Отговор #29 -: Юни 05, 2010, 08:54:32 am »

В Уикипедия можете лесно да откриете най-известните си астрални близнаци.
Това са моите.

и дъщеря ми е родена на тази дата ;D

ето ги мойте

http://bg.wikipedia.org/wiki/2_%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%B8
Активен
Свободен е само онзи, който се радва на свободата на всички...
Истински свободен е този, който няма нужда да прави избор...

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #30 -: Юни 12, 2011, 10:12:55 pm »

Вдигам темата, предлагайки добър начин да откриете много свои рождени и астроблизнаци, както и шанс за опровергаване или потвърждаване на астрологията. ;)

1. С програмата Z-Info генерирате за рождената си дата всички възможни валидни ЕГН комбинации за мъже и жени - най-напред за вашата област, след това по желание и за други. Първите шест цифри разбира се ще съвпадат с вашите, само последните четири ще са различни. Още една възможност е да търсите по различни формати на датата в Google, евентуално съобразени с използваните в определен сайт и ограничени до него. Пример:

15 february 1976 site:netlog.comроден 9 март 1987 site:sladur.com
2. От портала на НАП проверявате всяко ЕГН за здравна осигуровка, с което научавате имената на човека. Ще се натъкнете и на празни ЕГН комбинации в зависимост от броя раждания за региона, запълнили ЕГН кодовете. Ако два - три поредни номера в нарастваща посока са празни, можете да спрете с търсенето за областта.

3. Търсите където сварите, преди всичко в Интернет. Много е вероятно да намерите доста от имената във Facebook. По-популярните имена са много на брой, което може да утежни работата ви, но колко ще ви е гъсто ситото решавате вие. Не за всички регистрации са видими град, област и рожден ден, при което възможностите са да проверите дали на стената на човека има поздрави и активност на рождената му дата, както и да огледате повечето му приятели от кой град са.

4. Гарантирано ще имате няакъв успех - поне 10 - 20 българи би следвало да можете да намерите във Фейсбуук. Също така проверете и чуждестранни групи с вашата рождена дата - там често хората споделят през коя година са родени. Разбира се, някои хора изобщо нямат присъствие в интернет или то е много ограничено, така че те трудно биха могли да бъдат достъпени по този начин.

5. Ако контактът е успешен, след като сте се представили за хахото, търсещ родени на неговата дата, следва опознаване, засичане на рожден час, характер и вкусове, някои важни събития в живота. Споделете находките си.  ;D
« Последна редакция: Юни 12, 2011, 11:17:02 pm от Kelvin »
Активен

alabala

• Новак
  • Публикации: 35
« Отговор #31 -: Юни 13, 2011, 02:00:39 am »

Аз не вярвам много в сходствата на така наречените астрални близнаци.
Имам реален брат близнак, и въпреки че сме родени в един ден, година, израснали сме в едно семейство при еднакви условия, сме твърде различни. Различни са интересите ни, разбиранията за света, начина по който протича живота ни...
Сигурно има и някои сходни неща, но основните са различни.
Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #32 -: Юни 13, 2011, 02:21:12 am »

Зависи какво имаш предвид. Но липсата на фундамент от сходни качества и тенденции при еднакъв натал плюс още два - три фактора са минималните достатъчни пирони за ковчега на астрологията и заклеймяването й като псевдонаука окончателно. :)

Активен

AH

• Редовен участник
  • Публикации: 2201
« Отговор #33 -: Юни 13, 2011, 02:34:10 am »

Зависи какво имаш предвид. Но липсата на фундамент от сходни качества и тенденции при еднакъв натал плюс още два - три фактора са минималните достатъчни пирони за ковчега на астрологията и заклеймяването й като псевдонаука окончателно. :)

Астрологията съществува от толкова дълго време – допускаш ли, че няма отговор на всякакви подобни въпроси или си в закачливо настроение:)
Активен

Fairy

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 559
  • трала-ла
« Отговор #34 -: Юни 13, 2011, 04:39:24 pm »

забавно е това с астралните близнаци - погледнах в уикито и в астро-кома смешно ми стана, повечето родени на моята дата или са художници (или поети, писатели) или диктатори  :rolleyes: и военни  ;D
Активен
ЛЮБОВТА Е НАЙ-ГОЛЯМАТА СИЛА, КОЯТО ПРИТЕЖАВАШ! КОЛКОТО ПОВЕЧЕ ЛЮБОВ ИЗПИТВАШ,ТОЛКОВА ПО-СИЛЕН СТАВАШ! КОЛКОТО ПО-БЕЗКОРИСТНА ЛЮБОВ ИЗПИТВАШ,ТОЛКОВА ПО-НЕПОБЕДИМА Е СИЛАТА ТИ!

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #35 -: Юни 13, 2011, 09:26:04 pm »

Fairy, не е достатъчно да е роден на същата дата - трябва да е по същото време и в същата област или поне доста близка. :)

Предполагам, че АН също е в закачливо настроение, защото колкото популярно, толкова и погрешно е схващането, че след като нещо съществува отдавна, значи всичко с него е наред. А широката разпространеност на едно мнение не го прави вярно. :) Разбира се, че астрологията има отговори на тези въпроси, но това не ги прави верни. Много от тях са от типа на лежерни свободни съчинения. Интересното при занимаващите се с астрология е умението им да напластяват различни замазващи обяснения на изключенията, а после и на изключенията от изключенията, когато системата се издъни. Ала никога не подлагат на съмнение коректността на самата система.
В истинската наука дадени зависимости или работят, или не работят. Когато нещо не е сигурно, то може да е само хипотеза и не се афишира с лека ръка. Ако казва, че при наличие на точни рождени данни наталът може и да не съответства на качествата на личността, астрологията се самоизключва и самоумаловажава, след като именно наталът е нишката й към личността.
Активен

holanda

• Гост
« Отговор #36 -: Юни 13, 2011, 10:56:30 pm »

Ако казва, че при наличие на точни рождени данни наталът може и да не съответства на качествата на личността, астрологията се самоизключва и самоумаловажава, след като именно наталът е нишката й към личността.

тъй то :)
Активен

AH

• Редовен участник
« Отговор #37 -: Юни 14, 2011, 12:05:30 am »

Предполагам, че АН също е в закачливо настроение, защото колкото популярно, толкова и погрешно е схващането, че след като нещо съществува отдавна, значи всичко с него е наред. А широката разпространеност на едно мнение не го прави вярно. :) Разбира се, че астрологията има отговори на тези въпроси, но това не ги прави верни. Много от тях са от типа на лежерни свободни съчинения. Интересното при занимаващите се с астрология е умението им да напластяват различни замазващи обяснения на изключенията, а после и на изключенията от изключенията, когато системата се издъни. Ала никога не подлагат на съмнение коректността на самата система.
В истинската наука дадени зависимости или работят, или не работят. Когато нещо не е сигурно, то може да е само хипотеза и не се афишира с лека ръка. Ако казва, че при наличие на точни рождени данни наталът може и да не съответства на качествата на личността, астрологията се самоизключва и самоумаловажава, след като именно наталът е нишката й към личността.

Вярно, в закачливо настроение съм:)
Иначе, или нямаше да реагирам на провокацията, или щях да ти съдействам за изследването:)
А то е сериозна хамалогия, без кой знае какво практическо приложение:)
Или поне аз не го виждам евентуалното практическо приложение:)  Което не значи, че не е интересно изследване:)

А не го виждам, защото установявам, че дори при един и същ човек, при това мислещ , Меркурий, примерно, може да има примитивна проява на моменти и човека да се придържа към банални мисловни модели,  да е убеден, че е прав и не само да не чува другите, но дори себе си да не чува:).
 А  в други моменти,  при същия човек,  същият Меркурий да се проявява на по-висше ниво, човекът да се отделя от собствените мисловни модели, и с думи или други изразни средства да управлява големи групи от хора:)
А наталът си действа и съответства на качествата на личността:)

Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #38 -: Юни 14, 2011, 01:01:22 am »

Зависи какво вместваш в представите си за практическо, но визиите ни тук явно се разминават. Доколко е удобно едно подобно изследване в пълното всесмислие на думата, това е друг въпрос, но че не е безинтересно - да.

"На моменти" е ключово и мисля, че съвсем не спуска "злокобна" сянка, заедно със:

Цитат

Ти го каза, а аз исках да го прочета изрично след предния ти пост, тъй като при това положение е явна импликацията при съвпадащи натали. Интегрирането на тези качества разбира се е друга плоскост - нямам предвид, че следва тези хора да интегрират по един и същ начин. Такъв пълен съвпад е невъзможен.

Във всеки случай, ако евентуално решиш да се включиш в изследването, бих го оценил и приветствал радушно. :)
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 01:10:31 am от Kelvin »
Активен

AH

• Редовен участник
« Отговор #39 -: Юни 14, 2011, 01:38:05 am »

Зависи какво вместваш в представите си за практическо, но визиите ни тук явно се разминават. Доколко е удобно едно подобно изследване в пълното всесмислие на думата, това е друг въпрос, но че не е безинтересно - да.

"На моменти" е ключово и мисля, че съвсем не спуска "злокобна" сянка, заедно със:

Цитат

Ти го каза, а аз исках да го прочета изрично след предния ти пост, тъй като при това положение е явна импликацията при съвпадащи натали. Интегрирането на тези качества разбира се е друга плоскост - нямам предвид, че следва тези хора да интегрират по един и същ начин. Такъв пълен съвпад е невъзможен.

Във всеки случай, ако евентуално решиш да се включиш в изследването, бих го оценил и приветствал радушно. :)

Като започна някакво изследване, имам предварителна обща представа какво ще докажа или няма да докажа, както и за какво ще използвам получения резултат.
Ти какво смяташ, че ще докажеш, освен  че астрологията е псевдонаука:) – шегувам се:) – и как ще го използваш?

Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #40 -: Юни 14, 2011, 03:43:43 am »

Да разбирам ли, че се въздържаш поради липсата на представа? :)
Самата дума изследване предполага събиране на информация с цел (до)очертаване на представата за нещо. Ако резултатите са предвидими и сме предварително наясно какви ще са, това обезсмисля изследването. Така че това, което биха могли те да докажат и отворят като разклонения, можем да предполагаме дали ще се случи, но не и да сме сигурни. Освен това, нерядко след резултатите се отварят нови възможности.

Конкретния случай може да бъде разгледан като статистическо проучване, а доколкото то ще е в угода на астрологията и астролозите, зависи от резултатите. Засега предпочитам да не заемам нито едната крайност твърдо и предварително.

За какво може да се ползват резултатите - от задоволяване на лично любопитство на търсач до написване на голяма статия или малка книга, или представяне пред медии. А какво е псевдонаука и доколко астрология, нумерология, интуитивно лечение и подобни са в тази графа - това вече е описано и всеки може да се информира, започвайки например тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Pseudoscience . За момента не намирам за нужно този етикет да бъде обсъждан повече. Нито зависи силно от нас, нито е толкова лош. :)
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 04:26:12 am от Kelvin »
Активен

Eris

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 92
« Отговор #41 -: Юни 14, 2011, 05:42:19 am »

Шърли Маклейн.Имаме общи неща,съдя от това,ксоето съм чела за нея.
Активен

AH

• Редовен участник
« Отговор #42 -: Юни 14, 2011, 04:17:50 pm »

Да разбирам ли, че се въздържаш поради липсата на представа? :)
Самата дума изследване предполага събиране на информация с цел (до)очертаване на представата за нещо. Ако резултатите са предвидими и сме предварително наясно какви ще са, това обезсмисля изследването. Така че това, което биха могли те да докажат и отворят като разклонения, можем да предполагаме дали ще се случи, но не и да сме сигурни. Освен това, нерядко след резултатите се отварят нови възможности.

Конкретния случай може да бъде разгледан като статистическо проучване, а доколкото то ще е в угода на астрологията и астролозите, зависи от резултатите. Засега предпочитам да не заемам нито едната крайност твърдо и предварително.

За какво може да се ползват резултатите - от задоволяване на лично любопитство на търсач до написване на голяма статия или малка книга, или представяне пред медии. А какво е псевдонаука и доколко астрология, нумерология, интуитивно лечение и подобни са в тази графа - това вече е описано и всеки може да се информира, започвайки например тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Pseudoscience . За момента не намирам за нужно този етикет да бъде обсъждан повече. Нито зависи силно от нас, нито е толкова лош. :)

За всяка работа, в случая изследване, си е важна мотивацията. Тя може да бъде в удоволствието от изследването или в получаването на крайния резултат.
За теб е удоволствие изследването, така че действай:)
На мен крайният резултат към момента ми се струва, че е ясен:)
По тоя повод ти копирам смешка от един клуб:)
Тръгнал един юнак да прекосява пустинята. Вървял, вървял...свършила му водата. Повървял още малко и видял оазис. Казал си "И да е мираж, така и така ще се мре, поне да проверя!" Тръгнал към оазиса, приближил и видял, че е истински. Затичал се, но когато стигнал, видял голям змей да спи на кълбо под едно дърво, точно до кладенеца. Изпсувал на ум юнакът, извадил меча и нападнал змея. Били се известно време и изведнъж змеят се отдръпнал и казал:
- Чакай, бе! Какво искаш?
- Да пия вода! - отвърнал юнакът.
- Ми пий, бе! Що се биеш??? - казал змеят.

:blink:
Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #43 -: Юни 14, 2011, 08:37:02 pm »

И според теб какъв би бил крайният резултат, преди да вмъкна едно любопитно допълнение във връзка с проучването? :)
В този род приказки още като дете съм симпатизирал на змейовете и нямам против, че съм змей.

« Последна редакция: Юни 14, 2011, 08:58:25 pm от Kelvin »
Активен

AH

• Редовен участник
« Отговор #44 -: Юни 14, 2011, 09:57:02 pm »

Значи ти харесва змея:)
Животните, които харесваме, символизират архетипна сила, която ни е важна. Помисли си кои качества цениш у змея и спокойно можеш да им се довериш в ситуации, в които разумът не ти върши работа:)
А за резултата – животът ни е проявление на две групи фактори – дадености и воля. В първата влизат радикса, гените, възпитанието и пр, а във втората- всички избори,  които правим в живота си. Втората група в голяма степен зависи от първата:)
Кажи сега ти:)
Активен

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #45 -: Юни 14, 2011, 11:06:40 pm »

Животните, които харесваме, символизират архетипна сила, която ни е важна. Помисли си кои качества цениш у змея и спокойно можеш да им се довериш в ситуации, в които разумът не ти върши работа:)
Така е наистина, и аз ги разглеждам като архетипи. Също симпатизирам на змиите, совите, гарваните, вълците и котките. Цял вещер излязох. :)

Цитат
А за резултата – животът ни е проявление на две групи фактори – дадености и воля. В първата влизат радикса, гените, възпитанието и пр, а във втората- всички избори, които правим в живота си. Втората група в голяма степен зависи от първата:)

Тук няма място за несъгласие - подкрепям. :)

А това, което имах да добавя, е във връзка със започналото търсене и някои симпатични съвпадения между хора с еднаква рождена дата:

1. Най-напред, в група във Facebook, посветена на рождената ми дата, през 2009 обявих своята рождена година. Ден-два след като започнах търсенето на близнаци (снощи), един американец ми отговори на съобщението от 2009, че и той е роден на същата дата, т.е. той намери мен. Асцендентът му обаче изглежда да е друг.

2. Открих две жени, които имат немалка визуална прилика в лице - като видиш едната, сещаш се веднага за другата. Предполагам ги за истински астрални близначки, с еднакъв асц. И двете имат деца и са изрусени. :)

3. Художничка, която живее в Испания и споделя рождената ми дата, носи същата фамилия като моята, като се има предвид, че тя не е от често срещаните. При това и двамата сме с творчески наклонности (моите обаче са към музиката повече).

4. Оказва се, че съгражданка и колежка от студентските ми години, с която учихме еднакви специалности и в университета, и в техникума, но в съседни класове и групи, е родена на същата дата.

5. С един български автор, също с интереси в духовно-философската сфера, споделяме общ рожден ден, както и някои виждания, напр. пантеистичната нагласа, поне доколкото съм засякъл за момента.

От нумерологична гледна точка пък съм установил, че често сме на много близка честота с хора, чиито психично число е като моето, т.е. денят от месеца, в който са родени.

« Последна редакция: Юни 14, 2011, 11:23:55 pm от Kelvin »
Активен

Stella

• Пристрастен
  • Публикации: 7764
« Отговор #46 -: Юни 15, 2011, 12:30:30 am »

Поне дискусията е културна.
Активен
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

Silence

• Ентусиаст
  • **
  • небесни прашинки
« Отговор #47 -: Юни 15, 2011, 12:35:40 am »

Поне? Какво не й е наред според теб? А има ли причина да не е културна? Не че бих се учудил - по българските форуми съм се нагледал на какви ли не еквилибристики. :)
Активен

Вещичка

• Пристрастен
  • Публикации: 5943
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
« Отговор #48 -: Юни 15, 2011, 12:42:10 am »

Поне? Какво не й е наред според теб? А има ли причина да не е културна? Не че бих се учудил - по българските форуми съм се нагледал на какви ли не еквилибристики. :)

шшшшшшт, да не събудиш ламята  ;)

:rolf: :rolf: :rolf:
Активен

- Бабо, да си барала хапчетата ми, с надпис "LSD" ?
 - Майната им на хапчетата. Иди да видиш к'ви дракони има в кухнята!

http://podaraciunikati.alle.bg/  http://darovenaprirodata.alle.bg/

Stella

• Пристрастен
  • Публикации: 7764
« Отговор #49 -: Юни 15, 2011, 12:47:47 am »

Точно това казвам и аз. Зажадняла съм за културни дискусии. ;)
Активен
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥