Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Жертви на магия - признаци в натала и транзита  (Прочетена 18345 пъти)

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
Re:Жертви на магия - признаци в натала и транзита
« Отговор #60 -: Януари 11, 2010, 03:51:18 pm »

Небостъргачите също са по Раху - "надигащата се мощ".  ;D ;D ;D
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

elfidka

• Редовен участник
  • Публикации: 3128
« Отговор #61 -: Януари 11, 2010, 03:56:59 pm »

Някой има ли карта на човек, който е пострадал от магия ?
Да погледнем, и да проследим транзитите около събитието ?
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде !!!

elfidka

• Редовен участник
« Отговор #62 -: Януари 11, 2010, 04:00:27 pm »

Аз сега отивам да чета едни тухли, че не ме чакат изпити .
После пак ще ви навестя.  :blink:
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде !!!

Lillie

• Маниак
« Отговор #63 -: Януари 11, 2010, 04:04:24 pm »

Магията, ако бъде открита, в повечето случаи е трудно да се разбере кога точно е правена. И тогава какви транзити ще се гледат? Не е събитие, а е намеса в енергийното поле на "адресата". Не зависи толкова от това кога е направена магията, а кога започва да работи. Магията се "вгражда" тогава, когато човекът, за който е предназначена, става най-уязвим, т.е. по някакъв начин трябва да си допуснал злото в себе си. В крайна сметка всички сме хора и може да се случи на всеки.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Марая

• Маниак
  • Публикации: 28249
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #64 -: Януари 11, 2010, 04:05:18 pm »

Мерси Марая, вече ми се изясни.
Дори повече, установих, че на картите на тези жени, тези оси са силно изразени.....

просто там е кармата ;) ,тази ,която сеем по СЛВ  и тази ,която жънем по ЮЛВ.
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

elfidka

• Редовен участник
« Отговор #65 -: Януари 11, 2010, 04:06:28 pm »

Напълно съм съгласна
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Lillie

• Маниак
« Отговор #66 -: Януари 11, 2010, 04:09:30 pm »

Имам ретро Венера в съвпад с ЮЛВ в 5 дом - в някоя предишна моя инкарнация сигурно съм правила любовни магии. Или съм била отровителка на неверни съпрузи.  ;D ;D ;D
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Diyana

• Редовен участник
  • Публикации: 2705
« Отговор #67 -: Януари 11, 2010, 04:10:11 pm »

И Раху, и Кету, ако имат връзка с Луната ("манас"), дават силна възприемчивост и респ. човек е по-податлив на влияния, независимо дали идват отвън, от тълпата - напр. масови психози, или извират от подсъзнанието.... В Джйотиш значението на възлите е много по-разширено и по-добре разработено, затова те заместват значението на транссатрновите планети - Уран, Нептун и Плутон.
Ясно, така е по-лесно за преглъщане.

Четох някъде, че и двата възела се свързват с магически въздействия, но Кету като че ли е по-подмолен, Раху действа стихийно, непредсказуемо. Тъй като и двата възела се свързват с нагите, т.е. свещените змиеподобни същества в индийската митология, Раху и Кету са сигнификатори на всякакъв вид отрови - от змийската отрова включая други видове вредни, токсични вещества. Под влияние на Кету попадат уединените, изолирани места, пещерите, докато енергията на Раху се манифестира в големите градове, в мегаполисите, на оживени места, където постоянно има движение, суматоха, динамика, шум и глъч. Също така това според мен Раху се свързва с местата и местностите, където се смесват различни етноси и се чува разноезична реч. Символичен пример - Вавилонската кула.
Раху се свързва с масовото съзнание, с енергията на тълпите, затова акцентирането му в хороскопа дава умение да се въздейства върху колективната психика, често такива хора се насочват към медийна или друг тип изява, предполагаща някакъв тип въздействие върху целевата аудитория. По Кету са дълбинните подсъзнателни процеси, колективното несъзнателно, психологията. Вероятно и някои фини светове също попадат под негово влияние, докато Раху се свързва със света на гладните духове, демонични същества, нисши егрегори. Въпреки това Раху често е акцентиран в картите на духовните търсачи и учители.
Сега като си помисля - май оттук ми идва объркването. СЛВ - ако е "задачата ни в този живот", е съзнателно или не съвсем търсената ни роля - това, в което трябва да се превърнем, "като пораснем", когато сме "съзрели" - сатурновата аналогия. Тоест, енергията на Раху е насочена навън, силата му идва отвън и стремежите му са в материалния свят - в овладяване на тук и сега, дори да става въпрос за овладяване чрез духовни търсения, чрез експанзия на духа. А енергията на Кету е имплозивна и насочена навътре, търси освобождаване от материята, търси отказ от контакти с външния свят, търси по-скоро изолация и при опасност реакцията е свиване, връщане в "ембрионално" състояние, което е населено с всякакви несъзнателни страхове - шумове, миризми и духове от отвъдното. Май не е за тая тема темата  :(
Активен
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

Diyana

• Редовен участник
  • Публикации: 2705
« Отговор #68 -: Януари 11, 2010, 04:13:43 pm »

Имам ретро Венера в съвпад с ЮЛВ в 5 дом - в някоя предишна моя инкарнация сигурно съм правила любовни магии. Или съм била отровителка на неверни съпрузи.  ;D ;D ;D
Аз по ЮЛВ/Сатурн (в 12) съм омагьосвала "сиви кардинали", а по СЛВ/Лилит -6ти, може да съм измислила виаграта  :72:

edit. Но и двете - само на ползу роду, и  в служба (6-ти) на стриктно хуманни, неегоистични, човеколюбиви (12-ти) подбуди. Или поради психично (12-ти) заболяване (6-ти) ;D
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 04:17:56 pm от Diyana »
Активен
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

Lillie

• Маниак
« Отговор #69 -: Януари 11, 2010, 04:18:26 pm »

Тоест, енергията на Раху е насочена навън, силата му идва отвън и стремежите му са в материалния свят - в овладяване на тук и сега, дори да става въпрос за овладяване чрез духовни търсения, чрез експанзия на духа. А енергията на Кету е имплозивна и насочена навътре, търси освобождаване от материята, търси отказ от контакти с външния свят, търси по-скоро изолация и при опасност реакцията е свиване, връщане в "ембрионално" състояние...

Страхотно си го описала!
Да, именно, Раху се свързва със светските, материални стремежи, с експанзията на духа и интелекта. Кету е завръщане в "утробата" - в състояние, в което се сливаме с цялото и сме част от него. В този смисъл, ако продължим да разсъждаваме, функцията на Кету е да слива, свързва с невидими нишки, докато функцията на Раху е да разделя/отделя и обособява. Раху символизира главата на митичния дракон, която бива откъсната.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
« Отговор #70 -: Януари 11, 2010, 04:22:39 pm »

СЛВ/Лилит -6ти, може да съм измислила виаграта  :72:

По Лилит в съвпад с Юпитер в 7 дом сигурно съм била лъжепророк... или не, по-скоро, както казах, жена-отровителка на заможни (Юпитер в Телец) съпрузи.  :57:
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

elfidka

• Редовен участник
« Отговор #71 -: Януари 11, 2010, 04:24:47 pm »

Кету на мен ми е почти в края на 11 в рак, а Раху е в 5 козирог, в секстил с Лититката.
Брей да му се невиди...
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Марая

• Маниак
« Отговор #72 -: Януари 11, 2010, 04:37:47 pm »

Кету на мен ми е почти в края на 11 в рак, а Раху е в 5 козирог, в секстил с Лититката.
Брей да му се невиди...

1973 ли си родена?
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

elfidka

• Редовен участник
« Отговор #73 -: Януари 11, 2010, 04:40:14 pm »

1972
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Марая

• Маниак
« Отговор #74 -: Януари 11, 2010, 04:44:51 pm »

иии,как се отрази възврата на възлите по 5/11? :blink:
Активен

elfidka

• Редовен участник
« Отговор #75 -: Януари 11, 2010, 04:48:29 pm »

Ми никак..
Аз нищо не усетих...
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Марая

• Маниак
« Отговор #76 -: Януари 11, 2010, 05:09:34 pm »

Ми никак..
Аз нищо не усетих...

а кога беше това?
Активен

Aniri

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 256
  • Where the land meets the sea
« Отговор #77 -: Януари 11, 2010, 05:31:47 pm »

Lillie, mnogo blagodarq za infoto za Rahu/Luna/Saturn. Beshe mi mnogo polezno. Imam Rahu syvpad Luna, syotvetno v aspekt sys Saturn i dali zaradi tova, no opredeleno sym zabelqzala, che mi vliqqt podobni neshta. Pomnq predi dosta godinki, edna ciganka mi predlagashe nqkakva bqla liubovna magiq, syotvetno az q otrqzah. Za syjalenie s neq se okazahme zakovani edna do druga v prodyljenie na dva 4asa...ta kato se pribrah bqh s 40 gradusa temperatura, doshla sqkash ot nishtoto. Dobre, che maika mi togava zacepi kakvo e stanalo i ne pomnq kakvo napravi, no se opravih. Izobshto sym zabelqzala, che podobni neshta mi vliqqt na fizi4esko nivo /syvpada e vyv 2ri dom  :-\ /. Dori nqmam predvid bukvalno cherna magiq, a po-skoro samata obmqna na energii - ako energiqta na otsreshtniq e mnogo silna i se sblyska s moqta obiknoveno me udrq na glavobolie. Ta po tozi povod izbqgvam usileno qsnovidci, vrachki, hodji i podobni - prosto ako sa naistina sposobni neminuemo se stiga do podoben sblysyk/kontakt na energiite. Kato cqlo, dali ot minal opit, koito podozoram, che imam, ili ot neshto drugo sym vyrl protivnik na cherni, beli, rozovi v kakyvto i da bilo drug cvqt magii.
Shto se otnasq do tova, che mislite ni vodqt do sybitiq, sym tvyrdo ubedena, che misylta ni tvori vyv vsqkakyv smisyl. Izprobvala sym nevednyj i faktite neminuemo sa bili nalice. Za syjalenie sqkash negativnite misli mnogo po-lesno i byrzo se pretvorqvat v sybitiq ot pozitivnite...Rri vse, che az lichno mislq, che pozitivnata misyl e mnogo po-silna i typo i uporito reja vsqkakvi negativni  ;D

P.S: Izvinqvam se za latinicita, no mi lipsva kirilica na tozi kompiutyr  :rolleyes:
Активен
It takes two to speak the truth: one to speak, and another to hear.

Mari

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 494
« Отговор #78 -: Януари 11, 2010, 05:37:32 pm »

Ако позволи- постът на Psychea, за да е по-удобно.

Лиллие, много благодаря за инфото за Раху/Луна/Сатърн. Беше ми много полезно. Имам Раху съвпад Луна, съответно в аспект със Сатърн и дали заради това, но определено съм забелязала, че ми влияят подобни неща. Помня преди доста годинки, една циганка ми предлагаше някаква бяла любовна магия, съответно аз я отрязах. За съжаление с нея се оказахме заковани една до друга в продължение на два часа...та като се прибрах бях с 40 градуса температура, дошла сякаш от нищото. Добре, че майка ми тогава зацепи какво е станало и не помня какво направи, но се оправих. Изобщо съм забелязала, че подобни неща ми влияят на физическо ниво /съвпада е във 2ри дом  Ундецидед /. Дори нямам предвид буквално черна магия, а по-скоро самата обмяна на енергии - ако енергията на отсрещния е много силна и се сблъска с моята обикновено ме удря на главоболие. Та по този повод избягвам усилено ясновидци, врачки, ходжи и подобни - просто ако са наистина способни неминуемо се стига до подобен сблъсък/контакт на енергиите. Като цяло, дали от минал опит, които подозорам, че имам, или от нещо друго съм върл противник на черни, бели, розови в какъвто и да било друг цвят магии.
Що се отнася до това, че мислите ни водят до събития, съм твърдо убедена, че мисълта ни твори във всякакъв смисъл. Изпробвала съм неведнъж и фактите неминуемо са били налице. За съжаление сякаш негативните мисли много по-лесно и бързо се претворяват в събития от позитивните...Рри все, че аз лично мисля, че позитивната мисъл е много по-силна и тъпо и упорито режа всякакви негативни  Grin

P.С: Извинявам се за латиницита, но ми липсва кирилица на този компютър  роллеъес
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #79 -: Януари 11, 2010, 05:56:25 pm »

Поствам една карта - на мъж, който непрекъснато мислеше, че все някой му прави магии, жените. Направо му беше фикс идея, параноя отвсякъде.
Не знам доколко е вярно, но си беше внушил, че се е оженил под въздействие на любовна магия.
Къде според вас са показателите?
И бихте ли познали какъв е самият той?
Не знам доколко е точен часът, уж е ректифициран преди години при мастита варненска астроложка.
/На 13-годишна възраст губи майка си, загива в автомобилна катастрофа/.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.