Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: СЛВ в композита  (Прочетена 2898 пъти)

joy

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 61
СЛВ в композита
« -: Януари 07, 2010, 01:56:38 pm »

Здравейте :)
Отдавна не съм се мяркала тук, или по-точно - чета ви, но все още ми е сложно да се включвам в темите, тъй като нивото на форума е доста високо.
Бях пускала тази тема http://astrosite.org/forum/index.php/topic,2869.0.html, в която се включиха доста хора със задълбочени анализи, за което им благодаря :)
Марая беше "предрекла" една значителна за мен връзка за настоящия период.
"та конкретно на въпроса ти , за любовта и партньорите ще ти кажа,готви се голяма любов в края на тази година , началото на другата или по-точно декември 2008 ,януари 2009.но не идеализирай партньора , бъди обективна.тази връзка ще бъде продължителна и кармична.ще разказваш! да ,след 15-ти декември 2009 и през целия януари 2010 има такава възможност и за мен тя е факт на 100%.дали ще бъде козирог , или силното присъствие на сатурн ще бъде залегнало в картата на този човек мога само да гадая,но че тази връзка ще бъде сериозна и стабилна съм сигурна.споко Ухилен,пък после ще черпиш по една рибена чорба на резово ,че там е най-вкусна и ще разказваш "
=>Човекът е със слънце в рак. асц - риби, луна - стрелец. Нещата се развиват много бавно, без някакви големи сътресения, и предвид моите вродени нервност и нетърпение това ми харесва и ми вдъхва някакво хубаво усещане за спокойствие. Старая се да не идеализирам :)
Синухе беше предположил "-може да бъде просто човек работещ в чужбина или работата да му бъде свързана с повече пътувания
-друговерец или с паралелен брак
-бизнесмен с неясни (напълно) приходи
-мафиот ( Ухилен ) и по-малко вероятно полицай,политик,лекар"

=>Човекът е в далечна Америка. Установил се е от около 10 години там.

Та.. опитвам се да направя анализ на композит :-[ Това, което ми прави впечатление като нещо по-специфично е СЛВ в съвпад с DЦ. Опитах да намеря конкретна информация по въпроса, нооо не се справих.
Някой би ли помогнал ::)
Качвам и картата, тъй като може да е интересно за някой, който се е включвал по първата тема
http://rayoflight123.snimka.bg/daily/razni.460216.16804208.big
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 02:28:53 pm от joy »
Активен
You only see what your eyes want to see

elfidka

• Редовен участник
  • Публикации: 3130
Re:СЛВ в композита
« Отговор #1 -: Януари 07, 2010, 02:27:04 pm »

Искаш, да кажеш, съвпад с Деседента ?
Погледнах ви картата....
Ами ако е в 7 дом или клони към него си е брак ????
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде !!!

joy

• Нов участник
  • *
« Отговор #2 -: Януари 07, 2010, 02:32:43 pm »

Искаш, да кажеш, съвпад с Деседента ?
Погледнах ви картата....
Ами ако е в 7 дом или клони към него си е брак ????

хух.. да това исках да кажа. Промених го.
Уау! ::) Някак си ми минаваше една такава мисъл... Макар че отношенията са ни още в един доста ранен етап. (нормално - предвид страскащото разстояние)
Не зная дали правилно съм построила композита. И дали фактът че човекът живее толкова отдавна в чужбина не оказва влияние. Или това е само при наталните карти?
Активен

elfidka

• Редовен участник
« Отговор #3 -: Януари 07, 2010, 02:42:21 pm »

Ами значи, че връзката е създадена за да ви трансформира и това е неизбежно, искате или не с всякакви средства. Само много еволюирали хора могат да са доволни от такава връзка, защото инерцията с която се носим ни пречи на трансформациите. Именно за това са нужни сътресения, за да ни изкарат от летаргичното ни състояне.
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде !!!

elfidka

• Редовен участник
« Отговор #4 -: Януари 07, 2010, 03:29:05 pm »

Не можеш да бягаш от развитието си, ако избягаш от сегашната си връзка, то ще попаднеш на друга, със същото предназначение.  Но ти си знаеш. Трябва да се видят и двете карти за да се види кои, как и що ще се променя.
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Марая

• Маниак
  • Публикации: 28286
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #5 -: Януари 07, 2010, 04:09:11 pm »

:) привет отново! радвам се ,че има неща които звездите ни казват и не ни лъжат! :)
с риск да те разочаровам ,ще ти кажа ,че ,ако не узакониш тази връзка имаш шанс да бъдеш щастлива.
в противен случай ,брак и развод след брака! :)
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

elfidka

• Редовен участник
« Отговор #6 -: Януари 07, 2010, 04:14:46 pm »

Ммммммммммммммммм да....
Като се замисля, Марая е много права.
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Марая

• Маниак
« Отговор #7 -: Януари 07, 2010, 04:25:22 pm »

:) привет отново! радвам се ,че има неща които звездите ни казват и не ни лъжат! :)
с риск да те разочаровам ,ще ти кажа ,че ,ако не узакониш тази връзка имаш шанс да бъдеш щастлива.
ми аз винаги съм знаела , че когато и за когото да се бракувам после ще се разбракувам  :)
а може ли да кажете и за хирон в 5 дом , отиващ към 6 дом?
поста ми е адресиран към джой![/b]
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

joy

• Нов участник
  • *
« Отговор #8 -: Януари 07, 2010, 04:35:23 pm »

Ехххх! Марая привет!:) Страшна си!
Вярно лееекичко съм разочарована, но една такава случка за пореден път в живота ми би била още по-разочароваща. Благодаря за съвета.
А ако не те затруднявам, ще ми кажеш ли кое в картата е индикацията за такова развитие на нещата?
И ако не я узаконя, но отношенията се задълбочат, значи ли че пак мога да съм щастлива с този човек, или въпросът ми идва преаклено хипотетичен?:)
Едит: Спомням си че с Док ме бяхте предупредили, че до към края на 2011 ако има брак, то той няма да е по любов и съответно няма да съм щастлива.
Активен

Марая

• Маниак
« Отговор #9 -: Януари 07, 2010, 04:40:38 pm »

Ехххх! Марая привет!:) Страшна си!
Вярно лееекичко съм разочарована, но една такава случка за пореден път в живота ми би била още по-разочароваща. Благодаря за съвета.
А ако не те затруднявам, ще ми кажеш ли кое в картата е индикацията за такова развитие на нещата?
И ако не я узаконя, но отношенията се задълбочат, значи ли че пак мога да съм щастлива с този човек, или въпросът ми идва преаклено хипотетичен?:)

заложено е и в натала и в композита.... :)
видно от СЛВ в съвпад с ДСЦ ,това е кармична връзка ,която следва да бъде проработена в партньорство . следващата планета след СЛВ е уран , а той не обича ограниченията . брака е истинско ограничение ,когат е узаконен..... :)
винаги търся последователност в астрологията и това много ми помага.... ;)
Активен

elfidka

• Редовен участник
« Отговор #10 -: Януари 07, 2010, 04:54:41 pm »

За любовта нее нужен брак. Бракът е създаден от гледна точка на уреждане  на материалното ниво в отношенията и защитата от евентуална злоупотреба на материално ниво в брака. Пак казвам, на материално ниво.  :)
Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Марая

• Маниак
« Отговор #11 -: Януари 07, 2010, 04:58:36 pm »

За любовта нее нужен брак. Бракът е създаден от гледна точка на уреждане  на материалното ниво в отношенията и защитата от евентуална злоупотреба на материално ниво в брака. Пак казвам, на материално ниво.  :)

нужен или не брака е ИНСТИТУЦИЯ! има бракове с любов и бракове без любов! всичко е конкретно и отразено в натала. има хора,при които това е противопоказно...и други при които е задължително.
Активен

joy

• Нов участник
  • *
« Отговор #12 -: Януари 07, 2010, 05:12:01 pm »

заложено е и в натала и в композита.... :)
видно от СЛВ в съвпад с ДСЦ ,това е кармична връзка ,която следва да бъде проработена в партньорство . следващата планета след СЛВ е уран , а той не обича ограниченията . брака е истинско ограничение ,когат е узаконен..... :)
винаги търся последователност в астрологията и това много ми помага.... ;)
Ех тоз натал бе! :-X Няма ли начин тия мойте планетки да ги сложа в една кутийка, да ги пораздрусам и пак да ги върна. Все ще се уцелят в по-добра позиция май ;D
Мда... Уран. Ясна е работата...
Активен

Марая

• Маниак
« Отговор #13 -: Януари 07, 2010, 05:18:31 pm »

джой ,вселената си знае работата! :-*
Активен

Марая

• Маниак
« Отговор #14 -: Януари 07, 2010, 05:23:34 pm »

А за моя въпрос няма ли да се изкаже някой  ???

не бих желала на парче да говря! дай си данните или качи карта в натални карти! :)
Активен

joy

• Нов участник
  • *
« Отговор #15 -: Януари 07, 2010, 05:24:52 pm »

Убедена съм :) Но е хубаво от време на време човек да си го припомня. Някак по-лесен изглежда животът така :)
Благодаря ти за помощта и доброто отношение, Марая :-*

-----------
П.П. А рибената чорбичка не съм я забравила, да знаеш ;)
Активен

Kaya

• Редовен участник
  • Публикации: 2893
« Отговор #16 -: Януари 07, 2010, 05:25:17 pm »

Ех тоз натал бе! :-X Няма ли начин тия мойте планетки да ги сложа в една кутийка, да ги пораздрусам и пак да ги върна. Все ще се уцелят в по-добра позиция май ;D
;D-  много си сладка

св попадащ в 1-7 дава право на  стабилизиране на връзката, но когато св е в 7 става въпрос за израстването заедно чрез обвързване и на самата връза и отношения помежду ви, докато когато св е в 1 дом става дума за личностовото развитие на двамата във връзката ( изглежда,че разликата не е видима, но е съществена по отношение на подхода към въпросната връзка още повече, че  св попада във везни - там индивидуалността е представен апосредством съюз и общност с местоимението "ние")

уран в 7 дом е права Марая не дава много индикации за "нормалност" на брак, но можете да го трансформирате във взаимна неежедневност на брака няма нужда от скука и еднотипност

но по неговата позиция може да се каже,че след бакара ще иам разваляне на същия ..
« Последна редакция: Януари 07, 2010, 05:32:25 pm от Kaya »
Активен
Надявам се вселената да помага и на моите другарчета. Ще ги чакам.

joy

• Нов участник
  • *
« Отговор #17 -: Януари 07, 2010, 05:26:19 pm »

;D-  много си сладка
Хехехех:))) Благодаря 8)
Активен

Марая

• Маниак
« Отговор #18 -: Януари 07, 2010, 05:29:19 pm »

Убедена съм :) Но е хубаво от време на време човек да си го припомня. Някак по-лесен изглежда животът така :)
Благодаря ти за помощта и доброто отношение, Марая :-*

-----------
П.П. А рибената чорбичка не съм я забравила, да знаеш ;)

скоро ще идвам! така ,че ще се възползвам да хапна една вкусна рибена чорбичка :) , докато излиза още прясна риба т водите на нептун ;D.
иначе винаги и  с каквото мога ще помагам..... ;) :)
Активен

joy

• Нов участник
  • *
« Отговор #19 -: Януари 07, 2010, 05:50:06 pm »

св попадащ в 1-7 дава право на  стабилизиране на връзката, но когато св е в 7 става въпрос за израстването заедно чрез обвързване и на самата връза и отношения помежду ви, докато когато св е в 1 дом става дума за личностовото развитие на двамата във връзката ( изглежда,че разликата не е видима, но е съществена по отношение на подхода към въпросната връзка още повече, че  св попада във везни - там индивидуалността е представен апосредством съюз и общност с местоимението "ние")

уран в 7 дом е права Марая не дава много индикации за "нормалност" на брак, но можете да го трансформирате във взаимна неежедневност на брака няма нужда от скука и еднотипност

но по неговата позиция може да се каже,че след бакара ще иам разваляне на същия ..

Кратко и ясно.
Значи май всичко идва от тоя Уран.. Който и да ми се появи насреща, докато не мине през 7-ми дом...
А с тая мойта нетърпелива натура, дано не си троша отново главата. Щото и Зъболекар и Марая и ти ми го обяснихте пределно ясно. А като има някаква логика в нещата, е по-готино ;)
Активен

UnaDonna

• Гост
« Отговор #20 -: Януари 07, 2010, 07:52:36 pm »

СЛВ в 12 дом как би трябвало да се тълкува при композит?

Активен

Divna

• Гост
« Отговор #21 -: Януари 08, 2010, 02:39:08 am »

А когато СЛВ е в 7 дом и е в съвпад с десцендента но в комбина, как може да се тълкува?
Активен

toroni

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 562
« Отговор #22 -: Януари 08, 2010, 01:03:52 pm »

Много моля Марая или някой също толкова вещ да ме обнадежди с поне едно хубаво нещо за композитен  СЛВ в Риби в  12  ти дом в опозиция със стелиум  :mer: :moo: :ven: :sun: :plu: в 6 ти дом  в Дева. Съответно комбина е същата ситуация, но с разменени домове- СЛВ в 6 ти в опзиция със стелиума в 12 ти дом.
Благодаря безкрайно предварително на отзовалите се.
Активен
Слънце ,Венера, Сатурн и Асц. в Близнаци,Луна в Дева, Меркурий и Марс в Рак

daisyline

• Редовен участник
  • Публикации: 3075
« Отговор #23 -: Януари 08, 2010, 01:14:40 pm »

Не съм веща, но подчертаването на домовете 6-12 и то в Дева и Риби - повтарям е отработване на карма. Която ще бъде отработена по VІ дом, за да се продължи по пътя на 12 дом. Значи мутабелността посочва, че няма да има усещане за сигурност /но само на прима виста/, ако МС и ИС са в неподвижни знаци, значи несигурността ще е в самото начало. Или може да значи чисто и просто движение и развитие във връзката. Според мен /не съм много на ти с комбина и композита/ положенията в двете карти посочват, че кармата ще бъде отработена сполучливо, но акцентирането на Риби и 12 дом, явно чрез жертва, саможертва.
Активен

toroni

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #24 -: Януари 08, 2010, 01:24:00 pm »

Благодаря ти много Дейзи за отговора. В  комбина МЦ е в Рак ИЦ в Козирог , а в композита обратното. Какво те кара да смяташ, че кармата ще бъде отработена успешно?
Активен

Uran

• Пристрастен
  • Публикации: 6037
« Отговор #25 -: Януари 08, 2010, 01:41:25 pm »

И в композита и в комбина имаме стелиум в 10 дом в съвпад с МЦ.
В композита този стелиум барабар със Слънце е в риби, което не е дотам добре, а в комбина- в дева.
Как да го тълкувам това.
Относно композита съм наясно, като с някои от нещата не съм много съгласна ;D :blink:, но за комбина освен постнатото в съседна тема..нищо друго.
Активен

daisyline

• Редовен участник
  • Публикации: 3075
« Отговор #26 -: Януари 08, 2010, 02:06:58 pm »

Благодаря ти много Дейзи за отговора. В  комбина МЦ е в Рак ИЦ в Козирог , а в композита обратното. Какво те кара да смяташ, че кармата ще бъде отработена успешно?

Размяната на положението на стелиума, получава се един вид уравновесяване - визуално си представям нещата като наклонена везна и като събереш двете карти - тежестта се получава равна и от двата края. Водните домове, както и ІV, VІІІ и ХІІ са кармични, а VІ или Дева - в кармичната астрология, аз така го приемам отработването.
Активен

Марая

• Маниак
« Отговор #27 -: Януари 08, 2010, 02:33:30 pm »

Много моля Марая или някой също толкова вещ да ме обнадежди с поне едно хубаво нещо за композитен  СЛВ в Риби в  12  ти дом в опозиция със стелиум  :mer: :moo: :ven: :sun: :plu: в 6 ти дом  в Дева. Съответно комбина е същата ситуация, но с разменени домове- СЛВ в 6 ти в опзиция със стелиума в 12 ти дом.
Благодаря безкрайно предварително на отзовалите се.
предполагам ,че начина по който "работи" двойката е скрит и премерен пред общетвото. 6-ти дом е ежедневието и слугинажа ;D , 6-ти дом е и работата. стелиума говори за съвместни действия по отношение на работата , ежедневието ,здравето. 12-ти дом е дома на далечната чужбина ,на скритите неща ,на завършената карма. като цяло ,вие /ти и той/сте длъжни да разбирате потребностите си ,най-скритите си желания и намерения ,без да ги показвате на околния свят.потребност от разбиране на душата и чувствата на другия . :wink2:

Активен

toroni

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #28 -: Януари 08, 2010, 02:40:51 pm »

Много ти благодаря , Марая. Наистина е така - " скрит и премерен пред обществото". Съвсем точна си, както винаги.
Активен

toroni

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #29 -: Януари 08, 2010, 02:42:09 pm »

Размяната на положението на стелиума, получава се един вид уравновесяване - визуално си представям нещата като наклонена везна и като събереш двете карти - тежестта се получава равна и от двата края. Водните домове, както и ІV, VІІІ и ХІІ са кармични, а VІ или Дева - в кармичната астрология, аз така го приемам отработването.

Уф, Дейзи ..! Дано да си права за уравновесяването . Благодаря още веднъж.
Активен

Марая

• Маниак
« Отговор #30 -: Януари 08, 2010, 02:44:39 pm »

Много ти благодаря , Марая. Наистина е така - " скрит и премерен пред обществото". Съвсем точна си, както винаги.

:sagittariuss: винааги обичам точните неща и назовавам  с тях това ,което разчитам:mer: :kva: :sat: :sat: :blink:
нямам право на грешки .
Активен