Astrosite.org - Форуми

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Рецепта за маска за коса с Тривитаминол  (Прочетена 90713 пъти)

Aurora Borealis

• Пристрастен
  • Публикации: 7514
Рецепта за маска за коса с Тривитаминол
« -: Септември 16, 2009, 10:08:43 pm »

Повече интересни теми и дискусии тук

=====================================================================================

Сигуно и вие сте чували за нашумялта рецепта за маска за коса с "конски" витамини. Всъщност, това са вит. А, Е и Д. Ако не знаете - ето я. Виждала съм я и в други модификации.

Оригиналната рецепта е следната:

2с.л. тривитаминол,
1с.л. мас,
1с.л. оцет,
1с.л. алкохол,
2-3 капки газ (газта не се препоръчва за изрусявани момичета).

Всичко това се смесва, оставя се да стои поне час-два и се отмива. Маската се прави 2 пъти седмично в продължение на 2 месеца, след което се почива един месец.
Могат да се добавят и други съставки - жълтък, мляко, лимонов сок, хума, мед, бадемово масло, зехтин, аспирин или каквото прецените,че е подходящо за вашият тип коса.

Жълтъкът извлича багрилата от косъма. Трябва да се изплакне с хладка вода, за да не заври яйцето. Ако това стане, остава в косъма и загнива. Представяте ли си как мирише?

Това се маже върху косата. Не се пие!

Тривитаминола се купува от ветеринерните аптеки. Газта от железариите. Ако намеря онлайн продажби, ще ти публикувам тук.

« Последна редакция: Юли 06, 2011, 08:15:39 pm от Aurora Borealis »
Активен
Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина.

Aurora Borealis

• Пристрастен
Re:Рецепта за коса с "Тривитаминол"
« Отговор #1 -: Септември 16, 2009, 10:14:09 pm »

Предложение прочетено в друг форум по същия повод:

Споделих с един фризьор въпросната маска и освен аплауда от негова страна ме посъветва самата консистенция да се загрее малко на водна баня преди нанасяне и веднага с шапката там и познатите ни процедури, освен това хавлията с която ще се покрие самата "каска" е добре да се потопи първо в гореща вода и изтискана да се омотае около нея(процедурата се повтаря поне 2-3 пъти)”

Това може и да е подходящо, но ако няма жълтък....
Активен

Helo

• Гост
Re:Рецепта за маска за коса с "Тривитаминол"
« Отговор #2 -: Септември 16, 2009, 10:35:28 pm »

Тази рецепта я четох в bg-mama. Там е много популярна и много са я обсъждали и я обсъждат.

Ама четох, че ако се прекали с Тривитаминола или ако се прилага в чист вид - без други добавки като яйце и други, може да доведе до обратния резултат и косата да почне да пада.
Активен

Helo

• Гост
« Отговор #3 -: Септември 16, 2009, 10:36:48 pm »

Аурора, ти пробвала ли си я тази маска и какъв е ефекта?
Активен

Aurora Borealis

• Пристрастен
« Отговор #4 -: Септември 16, 2009, 10:39:15 pm »

Аурора, ти пробвала ли си я тази маска и какъв е ефекта?

Не.
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #5 -: Септември 17, 2009, 09:09:50 am »

абе вий откачихте ли бре  :o  ма кък ша си мажете свинска мас на косата  :-X :-X :-X :-X :-X :-X бляяяяяяяяяяяя гнуууус - все едно прасето да ми се изака на тиквата бррррррррррррррррр :-X :-X :-X :-X
Активен

Aurora Borealis

• Пристрастен
« Отговор #6 -: Септември 18, 2009, 06:39:29 pm »

Не сме луди. Информирани сме  :P

Маста е с богато съдържание на витамин Е. Какво количество да се сложи е личен избор. Аз бих сложила повечко газ. Важно е маста да се обезсоли. Това става като се разври и се остави съда с водата с маста на страна да изстине и втърди.
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #7 -: Септември 18, 2009, 07:41:05 pm »

Аурорче, занимавам се с билки от поне 15 години насам, а с ароматерапия от 1,5 година насам - правила съм много маски за коса и са ставали перфектни, ама туй да сложиш свинска мас вътре е пълна гнус според мен брррррр.....

има достатъчно етерики и базови масла за тази цел - природата е прекрасен снабдител за козметика и лекарства  :P  ама да гониш "Гошо" за да му стопиш масчицата си е кощунствено и смрадливо занимание  ;D ;D ;D
Активен

Aurora Borealis

• Пристрастен
« Отговор #8 -: Септември 18, 2009, 07:58:37 pm »

Не виждам какво общо има твоят опит с ефективността на посочената маска. Всеки намира метода за себе си не дай си Боже да има проблем. Класическата маска с мас, газ и оцет се практикува от повечето родилки при окапване на косата след преминалата бременност. Даже препоръчват да преспиш с нея. Доколкото си спомням и въшки се избиват с подобна маска. Обикновено има забележки към миризмата на газта.  :)
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #9 -: Септември 18, 2009, 08:04:57 pm »

просто визирах факта, че има природни методи които са доста по-добри от това да се използват животински продукти и химични продукти  ;)

а за подхранване на косъма едно от най-добрите масла е зехтина  :P  и мирише много по-добре от газта  ::)
« Последна редакция: Септември 18, 2009, 08:09:41 pm от Вещичка »
Активен

Aurora Borealis

• Пристрастен
« Отговор #10 -: Септември 18, 2009, 08:11:34 pm »

О, така е. Да. Аз знам и за майонеза, но не си спомням в конфигурация с какво беше. То пък, вече в майонезана няма яйца....
Активен

sunrain

• Пристрастен
  • Публикации: 6710
« Отговор #11 -: Септември 20, 2009, 04:46:09 pm »

В животинските продукти няма нищо страшно, напротив. И не им отива да се пишат редом до химическите, Вещичке.  :)
Активен
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

Demia

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 140
« Отговор #12 -: Септември 23, 2009, 12:04:33 pm »

Като бях малка, някъде 6-ти или 7-ми клас бях въшясала доста и имах дълга коса. Майка редовно ме мажеше с маската за въшки - гас, мас, и оцет. Имам снимки от това време, косата ми изглежда точно като от реклама на Panten  ;D , без издухване и други подобни. Но на истина понамирисва  ;D, за сметка на ефекта.
Активен

Ropotamo

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 752
« Отговор #13 -: Октомври 06, 2009, 12:43:47 pm »

Майката на приятелката ми винаги е изглеждала добре и имаше много нежна кожа. Спомням си веднаж ни каза, че цял живот се е мазала само със свинска  мас.
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2009, 09:42:07 pm »

Нищо и няма на свинската мас, стига да е добре пречистена. бабите я прекарват през 10 води и става пухкава и бяла. Мажат се бебешките дупета с мас срещу подсичане. вече има бебешки пудри и мазила, но повечето съдържат консерванти. сигурна съм. А свинската мас е естествен, екологичен продукт. Като малки със сестра ми имахме красиви и гъсти коси, именно благодарение на свинската мас и газ, с които майка ни мажеше портив въшки. Това е прекрасна маска за коса.
Активен

Ropotamo

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 752
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2009, 02:43:54 pm »

Който не иска свинска мас може да опита да я замени със зехтин. Аз онзи ден, вдъхновена от разни форуми, си намазах косата със зехтин и така стоях половин час преди да я измия. Сега ми се вижда лъскава и жива и ако не е от балсама значи ще е от зехтина ;D. Тъй или иначе естественото си е най-добро.
Активен

Aurora Borealis

• Пристрастен
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2009, 02:46:52 pm »

Може, може.

Маста придава вид на емулсия на самата смес. Да можеш да се оплескаш по-лесно  ;D Сега само тя ми остана от рецептата да я намеря. Ще проверя в близката месарница.
Активен

*Lina*

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 456
« Отговор #17 -: Октомври 14, 2009, 03:54:32 pm »

Пробвала съм всичко от изброеното -мас ,тривитаминол ,зехтин ,яйца ,мляко ,етерични и растителни масла  с изкл.на газта /нея са ми я слагали против въшки като малка,но не по мое желание /.Въобще от пубертетските си години си падам по натурални маски за коса и лице ,но винаги си експериментирам -добавям ,махам и ефект винаги е имало към подобряване  с каквото и да съм се клепала. Единствено правилото е да не се прекалява  ;)

missKapriz

• Гост
« Отговор #18 -: Ноември 19, 2009, 12:24:35 am »

Цитат
Ама четох, че ако се прекали с Тривитаминола или ако се прилага в чист вид - без други добавки като яйце и други, може да доведе до обратния резултат и косата да почне да пада.
???За пръв път чувам,че Тривитаминола вреди в чист вид.Всичките ми познати го използват чрез директно втриване-когато е на маслена основа.И ефекта е мн добър.Смятам и аз да се витаминизирам малко.Моята рецепта е-директно втриване,затоплящ компрес за 30 мин и измиване.По възможност с шампоан с ниско Ph-за боядисани и третирани коси,не агресивен
Активен

*Lina*

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 456
« Отговор #19 -: Ноември 22, 2009, 09:20:38 am »

Мис Каприз ,малко трудно се измива при директно втриване,както зехтина   :)

Специално аз го смесвах със стимулант за коса ,може и малко алкохол за по-лесно измиване да се добави.