Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: ЛИЛИТ В РОЖДЕНИЯ ХОРОСКОП И В СИНАСТРИЯ  (Прочетена 61957 пъти)

Rosslyn

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 289
Re: ЛИЛИТ В РОЖДЕНИЯ ХОРОСКОП И В СИНАСТРИЯ
« Отговор #40 -: Март 15, 2009, 02:44:16 pm »

Сега вече се обърках-с коя позиция да работим?При усреднената Лилит ми е в 22* скорпион,5 дом, и почти цял живот имам съдбовна работа с тези отровници  :P Но при реалната позиция Лил. ми отива в 9* стрелец,6 дом.И какво там...???
Всички важни личности в живота ми до един са Скорпита и никак не ми е лесно с тях.Позицията на Лил там някак си ми обясняваше нещата.Сега вече обяснението трябва да се търси другаде.
Активен

sovata

• Гост
« Отговор #41 -: Март 15, 2009, 03:04:26 pm »

Сега погледнах в таблицата действителното положение на Лилит в натала ми. До сега  средната стойност е поставяла Лилит     24 Sag 23' 18" 11 дом, а при действителната отива 12 дом в козирог 11; 25R. Интересно ми е това с какво променя картата ми? АСЦ ми е козирог (24 Cap 21' 11"), а в 12 ми  дом също се намира True Node   07 Cap 40' 30" R. При средна стойност Лилит правеше тези аспекти :Lilith   Quincunx   Venus   0.03
Lilith   Opposition   Saturn   1.08 :-\

« Последна редакция: Март 15, 2009, 03:21:29 pm от sovata »
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #42 -: Март 15, 2009, 03:25:16 pm »

А вие коя позиция на лунните възли използвате-истинската или усреднената? Според мен действителната позиция на Лилит е най-точната, защото тя показва къде точно е бил апогеят на Луната в момента на вашето раждане. Другата е средно-статистическа величина. Все пак и средната не е за пренебрегване - тя носи същността на "мид-пойнта", с тази разлика, че тук няма усредняване на позициите на две различни тела, а на едно и също тяло (Луната). Все пак, когато работим с мидпойнтите, не пренебрегваме и истинските позиции на телата с аспектите им, нали?
Активен

kaily

• Пристрастен
  • Публикации: 5145
    • http://www.kaily.dir.bg
« Отговор #43 -: Март 15, 2009, 03:33:36 pm »

Гледам сега истинското движение на Лилит, ма как може да скача за един ден с по пет градуса?  ???
На 1 декември 1960 е била в 14,44 рак, на 2 декември вече е в 19,21.  :-\
И то тогава като трябва да е до 3 градуса аспекта, даже вътре в рамките на един ден нямаш сигурност имаш ли аспект, нямаш ли.
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #44 -: Март 15, 2009, 03:40:06 pm »

Гледам сега истинското движение на Лилит, ма как може да скача за един ден с по пет градуса?  ???
На 1 декември 1960 е била в 14,44 рак, на 2 декември вече е в 19,21.  :-\
И то тогава като трябва да е до 3 градуса аспекта, даже вътре в рамките на един ден нямаш сигурност имаш ли аспект, нямаш ли.

Това е много важно подчертаване. Лилит се движи много ексцентрично в различните периоди от време. Затова и най-сигурната орбиса е като при неподвижните звезди от 0,5 до 1 градус, а 3 градуса вече е прекалено слаба орбиса.
Активен

sovata

• Гост
« Отговор #45 -: Март 15, 2009, 03:44:58 pm »

Небесна, как да разбера коя позиция на лунните възли ползвам? От програмата в която съм заложила данните си?
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #46 -: Март 15, 2009, 03:54:10 pm »

Небесна, как да разбера коя позиция на лунните възли ползвам? От програмата в която съм заложила данните си?

Аз не зная ти коя програма ползваш, но истинската позиция на възлите се отбелязва, като вътре в самия символ се поставя буквичката "Т", което идва от "True". Ако построиш хороскопа си в astro.com задай му опцията "Винаги използвай истинските възли" (Extended Chart Selection - Additional objects - always use True Node)
Активен

Марая

• Маниак
  • Публикации: 28272
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #47 -: Март 15, 2009, 03:58:09 pm »

небесна ,от части я цитирам в направен ми от нея синастричен хороскоп с едно лице ,за което съм ти разказвала.ще прочета задължително статията на тази руска авторка ,но това ,което тя охарактеризира като качества на връзката беше много точно и правилно.тя ми каза категорично ,че по лилит проработка няма защото никой друг не умее да изкушава така ,както нея!и да ти кажа за сега и аз така го усещам.....не се проработва това изкушение,дяволите го взели! ;D
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

sovata

• Гост
« Отговор #48 -: Март 15, 2009, 04:00:37 pm »

Аз не зная ти коя програма ползваш, но истинската позиция на възлите се отбелязва, като вътре в самия символ се поставя буквичката "Т", което идва от "True". Ако построиш хороскопа си в astro.com задай му опцията "Винаги използвай истинските възли" (Extended Chart Selection - Additional objects - always use True Node)

Аха- значи програмата която ползвам е с истинската позиция на възлите, защото има Т
Активен

kaily

• Пристрастен
« Отговор #49 -: Март 15, 2009, 04:13:31 pm »

Нема нещо което да не може да се проработи.
Както и нема изкушение, на което да не може да се устои.  ;)
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #50 -: Март 15, 2009, 04:14:11 pm »

небесна ,от части я цитирам в направен ми от нея синастричен хороскоп с едно лице ,за което съм ти разказвала.ще прочета задължително статията на тази руска авторка ,но това ,което тя охарактеризира като качества на връзката беше много точно и правилно.тя ми каза категорично ,че по лилит проработка няма защото никой друг не умее да изкушава така ,както нея!и да ти кажа за сега и аз така го усещам.....не се проработва това изкушение,дяволите го взели! ;D

Много ще ти е трудно с неговата лилит в Скорпион. Тук Лилит е силна, дава много силни изкушения за приносителя на Лилит, които той проектира директно върху твоята личност (ако наистина е в допустимата орбиса с твоя Асцендент). Той те използва като "инструмент", за да опознае своята "скрита" страна, чрез теб експериментира с подсъзнателните си усещания, наблюдавайки твоите непосредствени реакции. Когато е засегнат твоя Асцендент, няма как реакциите ти да останат скрити за него. Ти си неговата обратна връзка с подсъзнанието. Понеже Лилит няма собствена енергия, не е материално тяло, тя използва евергията на материалните тела, които са попаднали в нейната орбита. Качествата, които ще даде Лилит са още в "зародишно състояние", те са като "необработен диамант", който трябва да се шлифова, за да заблести. Приносителят на Лилит е този, който  трябва да проработи своята Лилит - да придаде на тези качества обществено приемлива и конструктивна форма. Спетента на проработка зависи от духовното ниво на индивида.

Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #51 -: Март 15, 2009, 04:24:51 pm »

Небесна, току що открих най-голямата мистерия  ;D ;D ;D
Лилит беше единственото тяло в земен знак в хороскопа ми, а според таблиците TRUE позицията е във водолей... с една дума в моя натал няма кьорава планета в земен знак... Лилит пък няма мажорни аспекти... повечето ми аспекти са въздушни тригони... хъммм много дълбоко се замислих над себе си... и все повече въпроси нахлуват в главата ми... защо я няма тая проклета земя в хороскопа ми бреее  :'( :'( :'(  и сега моля ви не ми пишете, че летя в облаците или стандартните отговори на този въпрос - не ме интересува стандартното изобщо... искам да знам истината... знаех си аз, че в моята карта има нещо странно, но едва сега го осъзнах... пфу да ....
Активен

kaily

• Пристрастен
« Отговор #52 -: Март 15, 2009, 04:25:02 pm »

Селена тогава и тя ли има такова смахнато движение?  ???
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #53 -: Март 15, 2009, 04:32:02 pm »

Кайли, предлагам ти да откриеш нова тема за Селена. Аз смятах да направя това, ама исках първо да поразчоплим лилит, но нищо, давай!
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #54 -: Март 15, 2009, 04:34:06 pm »

Небесна, току що открих най-голямата мистерия  ;D ;D ;D
Лилит беше единственото тяло в земен знак в хороскопа ми, а според таблиците TRUE позицията е във водолей... с една дума в моя натал няма кьорава планета в земен знак... Лилит пък няма мажорни аспекти... повечето ми аспекти са въздушни тригони... хъммм много дълбоко се замислих над себе си... и все повече въпроси нахлуват в главата ми... защо я няма тая проклета земя в хороскопа ми бреее  :'( :'( :'(  и сега моля ви не ми пишете, че летя в облаците или стандартните отговори на този въпрос - не ме интересува стандартното изобщо... искам да знам истината... знаех си аз, че в моята карта има нещо странно, но едва сега го осъзнах... пфу да ....

Първо Лилит не е планета, затова не се безпокой, че не попада в земния елемент. Та това ще означава нещо по-лошо, струва ми се. лилит в земен елемент ще изкривява принципа на материализма. Виж дали имаш подчертани земни домове като компенсация.

ПП. И аз нямам нито една планета в огнен знак, а лилит ми е в Овен. Но пък също е слаба- неаспектирана....А, забравих, Асцендентът ми е огнен.
Активен

Марая

• Маниак
  • Публикации: 28272
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #55 -: Март 15, 2009, 04:35:56 pm »

Кайли, предлагам ти да откриеш нова тема за Селена. Аз смятах да направя това, ама исках първо да поразчоплим лилит, но нищо, давай!
според някой източници , селена е точно с/у лилит ,според други не е така.някой може ли да ми каже ,кое как е всъщност с тази селена? :)
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

veshti4ka

• Гост
« Отговор #56 -: Март 15, 2009, 04:39:06 pm »

Първо Лилит не е планета, затова не се безпокой, че не попада в земния елемент. Та това ще означава нещо по-лошо, струва ми се. лилит в земен елемент ще изкривява принципа на материализма. Виж дали имаш подчертани земни домове като компенсация.

ПП. И аз нямам нито една планета в огнен знак, а лилит ми е в Овен. Но пък също е слаба- неаспектирана....А, забравих, Асцендентът ми е огнен.

К3 е теле, К11 и К12 козирог, но управителите им са въздухари .... има нещо в тоя натал, но още не мога да фана какво точно е то.... вътрешно знам, че има нещо.... уф ще ме побърка това - да не можеш да разбереш какво точно има под мътилката ...  >:( >:( >:(
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #57 -: Март 15, 2009, 05:07:38 pm »

Лилит в огнен знак ще изкривява огнения принцип. Човек става твърде необуздан и импулсивен, егоцентриран. При успешна проработка ще формира нови качества в огнения елемент (в Овен - лидерство, първопроходство, в Лъв - лична воля, достойнство, в Стрелец -духовни знания и прозрения, високи цели и стремежи, висша духовна справедливост).

Лилит във воден знак ще изкривява възприемането на водния принцип. Човек става лесно внушаем и прекалено емпатичен, а и самият той може да задушава и обсебва другите, да им проектира своите подсъзнателни страхове и противоречия. При проработка ще формира нови качества във водния елемент (Риби - милосърдие, съпричастност, лечителство; Рак - грижовност, чувство за семейна общност; Скорпион - психологическа толерантност, дълбока интимност, споделяне)

Лилит във въздушен знак ще изкривява въздушния принцип - ще изкривява информацията, разбирането на връзките и ще опорочава контактите. Най-типичното проявление тук е податливостта на интриги. При успешна проработка ще формира нови качества във въздушния елемент: (в Близнаци - висши комуникативни умения и майсторство в боравенето с голям обем енциклопедицна информация; във Водолей - искрено приятелство, новаторство, дружелюбие, колективизъм; във Везни - дипломатичност, обективност, чувство за партньорство, социална справедливост)

Лилит в земен знак ще изкривява принципа на материализма. Хората стават прекалено обсебени от идеята за материално оцеляване и от здравето си, но може и да бъдат прекалено небрежни към тези неща. При проработка дава добри практици и природолечители, добри практици. (в Дева - практико-приложни специалисти, истински майстори в своята професия, еколози, природолечители , в Козирог - усърдни администратори с чувство за обществена йерархия; в Телец - добро боравене с формата и материалните блага, правилно разпореждане със своите средства и ресурси).
Активен

Kasiopea

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 138
« Отговор #58 -: Март 15, 2009, 05:38:24 pm »

От моя скромен личен опит и съвсем пресен мога и аз да споделя нещичко.Моята Лилитка е в 12д,Лъв и при синастрията с вече бившият партньор,прави съвпад с неговия Марс в 8д.Споделям мнението,че болката е наистина голяма,но за притежателят на Лилит,трудно се преживява.Споделям и мнението на Небесна относно преработката.Моята Лилитка в лъв,наистина действа импулсивно и необуздано и мисля,че всички неприятности които ми докарва са с цел да се науча,на повече воля и самооценка.
Активен
Слънце в Телец,АС в Дева,Луна в Риби,МС в Близнаци,ИС в Стрелец

elfidka

• Редовен участник
  • Публикации: 3128
« Отговор #59 -: Март 15, 2009, 05:55:56 pm »

Здравейте, темата е страхотно интересна и разгледах местоположениети на Лилитките в синастрията ми с благоверния. оказа се че неговата прави съвпад с моето Слънце, което доста ме притесни.....

Активен
Слънце - Везни
Луна – Близнаци
Асц. - Лъв
Венера – Лъв
Марс - Дева

Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде !!!