Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: ЛИЛИТ В РОЖДЕНИЯ ХОРОСКОП И В СИНАСТРИЯ  (Прочетена 61956 пъти)

veshti4ka

• Гост
Re: ЛИЛИТ В РОЖДЕНИЯ ХОРОСКОП И В СИНАСТРИЯ
« Отговор #20 -: Март 14, 2009, 11:16:09 pm »

попаднах на още нещо интересно в книгата:

"много рядко в хороскопа липсва точен аспект с поне една планета или точка /предполагам се говори за Лилит  ;) /, но ако е така, то това е човек който не посещава Черната Луна на сън и телата му в четвърто измерение все още не изграждат връзка с това небесно тяло. причината може да е, че настоящето прераждане е първо на тази планета. човекът може да идва от друг свят или да е млада душа.
възможно е и да е много извисена духовна същност, която има много чиста и стабилна връзка между отделните си същности и енергията на Лилит да не е необходима, понеже човекът сам успява да поддържа съзнанието и емоциите си чисти от обективни фактори, предизвикващи промяна в енергиите, но това са изключително редки случаи."
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #21 -: Март 14, 2009, 11:22:09 pm »

доста интересно  :P

моята Лилитка има само 1 квадрат с Хирон във втори дом ако приема MEAN позицията, ако приема TRUE позицията май няма кьорав аспект тогава ;D ;D ;D ;D  брей къде ли съм се подвизавала до сега  :-[
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #22 -: Март 14, 2009, 11:26:00 pm »

Много се радвам на последния ти пост. Аз тази книга я нямам и съм ти благодарна за цитатите.
От анализа, който направих за силата на моята Лилит, резултатът е следния:
1. Лилит в Овен (силна)
2. Лилит не е в съвпад с основни оси в хороскопа (слаба)
3. Лилит не сключва нито един мажорен аспект (слаба)

Следователно моята Лилит е слаба, но аз не мога да кажа, че не я усещам. Усещам я при синастрия. И основното чувство е раздразнение. Нямам нужда да събуждам неосъзнатите си импулси, но при съвпад, насилствено ме дърпат за Овнешката опашка. Разбира се това не се усеща през цялото време, а когато транзитни планети "докоснат" въпросния съвпад и ни карат да го "проработим"
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #23 -: Март 14, 2009, 11:27:30 pm »

Гледах един филм по Дискавъри, където даваха една статистика, според която честотата на цунами и изригванията на вулкани е най-висока при перигей - в точката, в която Луната е най-близко до Земята. Така, че от чисто физична гледна точка Лилит (точката на апогея) не би следвало да е толкова лоша и съвременните астролози би следвало да се замислят върху това, а не да пресилват негативните качества на Лилит.

значи ако се приеме, че Лилит пази чистите зародиши на мислите и е апогея на орбита на Луната, а Селена пази НОВИТЕ зародиши на мислите и е в перигея, то изригването на вулканите и цунамитата  означават новото начало на нещо  ???
Активен

Mims

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 772
« Отговор #24 -: Март 14, 2009, 11:29:45 pm »

И за мен Лилит е тъмната страна на нещата..Подсъзнанието,инстинкта,онова,срещу което не смеем да се опълчим..
В синастрия обаче "потърпевш" по-скоро е притежателят на лична планета,отколкото този с Лилит.Има някаква проекция на желанията,страховете и т.н. върху партньора..И се получава омагьосан кръг-иска ти се да избягаш,но нещо необяснимо и чуждо на здравия разум те дърпа назад...И се оставяш на течението.
От Лилит върху Венерата ми избягах с 300 зора преди време,но от същата ,съвпад Луна и асц. ми,не мога.. ;D
Активен

veshti4ka

• Гост
« Отговор #25 -: Март 14, 2009, 11:34:47 pm »

Следователно моята Лилит е слаба, но аз не мога да кажа, че не я усещам. Усещам я при синастрия. И основното чувство е раздразнение. Нямам нужда да събуждам неосъзнатите си импулси, но при съвпад, насилствено ме дърпат за Овнешката опашка. Разбира се това не се усеща през цялото време, а когато транзитни планети "докоснат" въпросния съвпад и ни карат да го "проработим"

абе и мойта са я активирали съвпади на партньорски планети и тогава си усещам дяволите защитници на идеалите ми... в личен план е по-трудно да се усети, защото твърде високата и вибрация явно кореспондира със тежките планети и става преплитане на енергиите... поне аз така си мисля...

аз сега се измитам да се прилеглявам, но утре пак ще зачопля книжката и ако нещо ми се стори интересно ще го пусна тук  ;D  лека нощ на всички  :-[
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #26 -: Март 14, 2009, 11:50:03 pm »

Цитат
абе и мойта са я активирали съвпади на партньорски планети и тогава си усещам дяволите защитници на идеалите ми..

Вероятно, заради позицията на Лилит в 12-ти дом в твоя натал - домът на непреходните /общочовешки идеали.

Цитат
в личен план е по-трудно да се усети,

Аз и ти нямаме мажорни аспекти с Лилит, но да вземем някой, който има съвпад на Слънце или Марс с Лилит?
Активен

kaily

• Пристрастен
  • Публикации: 5145
    • http://www.kaily.dir.bg
« Отговор #27 -: Март 14, 2009, 11:51:58 pm »

Мойта Лилит от 25 и нещо си се фръцна на 1 и нещо си. Таман за точна опозиция със слънцето. Евала.
А на щерка ми си е пак там, само дето съвпадът е по-точен - 2 градуса.
 :-[
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #28 -: Март 14, 2009, 11:57:07 pm »

И за мен Лилит е тъмната страна на нещата..Подсъзнанието,инстинкта,онова,срещу което не смеем да се опълчим..
В синастрия обаче "потърпевш" по-скоро е притежателят на лична планета,отколкото този с Лилит.Има някаква проекция на желанията,страховете и т.н. върху партньора..И се получава омагьосан кръг-иска ти се да избягаш,но нещо необяснимо и чуждо на здравия разум те дърпа назад...И се оставяш на течението.
От Лилит върху Венерата ми избягах с 300 зора преди време,но от същата ,съвпад Луна и асц. ми,не мога.. ;D

Или партньорът започва да се съпротивлява на инстинктивните желания на човека с Лилит, правейки напук, за да го дразни и предизвиква. Това означава, че му е нацелил "Ахилесовата пета". Аз мразя да ме предизвикват, за да не стана за посмешище и ....аз съм тази, която бяга в такива случаи. А оня мисли, че се правя на недостъпна и нали ги знаеш мъжете,....веднага обратно, заемат настъпателна позиция. Нещо като игра на "котка и мишка" в ухажването.
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #29 -: Март 15, 2009, 12:24:31 am »

Ти си нанкай, Вещичке, а аз сега ще ти преразкажа една друга приказка от филма по Дискавъри, който гледах преди време. Дано паметта не ми изневери твърде.

Преди много, много лета, когато Луната още не била спътник на Земята, земната ос е била изправена и денят и нощта се редували на 6 часа, а сезоните не са съществували. Учените предполагат, че друго небесно тяло се е сблъскало със Земята, Луната се откъснала от Земята и започнала да кръжи около нея. От удара Земната ос се наклонила, което направило възможно появата на сезоните, а Луната със своето магнетно поле поддържа наклона на земната ос в сегашното и положение. Обаче с течение на времето, разстоянието между Луната и Земята постепенно се увеличава. Според тази научна хипотеза, ще дойде момент, в който Луната напълно ще се откъсне от Земята. Следователно, ако перигеят (най-близкото разстояние от Луната до земята) предизвиква катаклизми (цунами, вулканични изригвания), то и точката на апогея, поради свойството си да се отдалечава от Земята също ще предизвика катаклизъм. 

Затова аз съм склонна да придам на Лилит свойства като: отделяне от цялото, отхвърляне на първоизточника, суверенитет, самостоятелност, стремеж към независимост, желание да изпиташ себе си "докъде можеш да стигнеш" но и загуба на опорната точка, сливане с Абсолюта, без ясна представа за последиците, "слепешката", когато нещата могат да излязат извън контрол. Смисълът се състои в уравновесяването и баланса на противоположностите. 
« Последна редакция: Март 15, 2009, 12:35:25 am от Nebesna »
Активен

kaily

• Пристрастен
« Отговор #30 -: Март 15, 2009, 12:34:13 am »

Понеже Лилит се счита за тъмна и надолу, аз пък я отъждествявам с несъзнателното, или с подсъзнанието, от което цял свят панически се страхува и така от чичкофройдово време.

Само дето любимият ми Учител вика, че тъмнината е също толкова добра, колкото и светлината, защото зрънцето преди да поникне, трябва да прекара месеци в земята, на тъмно. И ако я няма тъмнината, нищо не покълва в светлината.
Та ако по моите сметки Лилит е подсъзнанието, то пък подсъзнанието е връзката а пък според Подводни подсъзнанието е ДЕЯТЕЛЯТ, за който се говореше тук преди малко. Не умът, а подсъзнанието всичко осъществява. Подводни вика, че умът може само да насочва подсъзнанието, обаче като му даде тласък, после само подсъзнанието може да слезе, влезе, преработи, извади и промени.
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #31 -: Март 15, 2009, 12:51:55 am »

Благодаря на всички, които се включиха в темата. Демострирахте изключително сериозен подход по въпроса. За малко повече от 2 часа - 31 отговора, по същество. А имаме да разнищваме още знаци и домове, и синастрични аспекти.  Очаквам и нови участници в дискусията. Лека нощ! До утре на бистра глава.
Активен

joy

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 61
« Отговор #32 -: Март 15, 2009, 12:56:25 am »

От Лилит върху Венерата ми избягах с 300 зора
преди време,но от същата ,съвпад Луна и асц. ми,не мога.. ;D
При мен в синастрията имаше точно същия ефект, но разликата е, че нещата стояха в обратен ред. Моята Лилит в съвпад с партньорската венера. Неговата Лилит - в съвпад с моя Меркурий.
Все още не мога да се отърся от усещането за някаква кармичност на въпросната връзка. Най-точното твърдение за мен в случая би било - сякаш нещата се случваха напук на здравия разум.
Активен
You only see what your eyes want to see

Марая

• Маниак
  • Публикации: 28272
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #33 -: Март 15, 2009, 06:38:22 am »

черната луна или лилитка така я наричам е точно там където се отключват и се разрешават всички психологически проблеми както в натала така и в синастрията.това са връзки с натрупан кармичен товар и те не се прорароботват.те не приключват . точно когато си мислиш,че всичко е приключило,точно тогава минава едно транзитче и ако е тежко ,ела да гледаш какво става....
лилит носи конкретни събития и действия  и има отношение  към  подсъзнанието, където нашите желания, потребности се  срещат. ние не само сме привлечени в такива ситуаци, но понякога ги формираме и сами. лилит изважда на повърхността нашите скрити желания и пристрастия, вътрешни проблеми и противоречия с външния свят, правейки ги видими за другите и за себе си.
да покажеш на себе си собственния си враг ,както и на света ,като го извадиш от дълбините на душата си,те това е лилитката . и по този същия начин всичко това се случва в синастрията.но тук нещата са още по категорични защото става дума за две енергий,който работят в/у една чувствителна точка.интересното при мен беше ,че там където беше черната луна на човека , е моя асцедент.имаш ли представа небесна за какво става дума:лилит негов мо асц ,лилит моя негов хирон.е можеш ли да прецениш кой го е боляло повече?тук няма победител и победен-не!тук има болка ,защото тя идва от изкусителката , а тя трябва да те накара да извадиш всичко от подсъзнанието си на бял свят.
моята лилитка е в трети натален дом.тук тя е добре поставена.улавям мисли,намерения и желания,изграждам бързи контакти.тук лилит контактува с висши светове и енергий.и още нещо ,тя е в точен съвпад с точката на астрологията при мен ,както и с юнона.силно привличане ,много сексуалност в отношенията и върховни усещания ,носят съвпадите на лилит в синастрията ,но и много болка ,която обаче си заслужава да изживееш! :) и се пази от други транзити, пак се връща -тя е ненаститна.

Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

veshti4ka

• Гост
« Отговор #34 -: Март 15, 2009, 11:49:28 am »

открих още две интересни неща за Лилит когато транзитира. понеже нямам откъде да взема картинка и се принудих да се пробвам да начертая в битмапа /не се смейте за сефте правя такова нещо  :P / за да покажа нагледно за какво иде реч...

"в точка А при транзит Лилит е на Асцедента
в точка Б при транзит Лилит е на Десцедента
точка В е пряко огрятата точка в хороскопа, която съответства на МС

такааа ... в книгата е обяснено със следното - скоростта на водата е най-висока по краищата на фунията!!! което само по себе си означава, че най-интензивната енергия се случва в крайните точки, в които се среща с хороскопа. в точката на АС-то енергията на Лилит се преобразува, за да започне да действа на съзнателно ниво, а на ДС-то ще престане да действа - тогава ще се преобразува и ще продължи да действа на подсъзнателно ниво. Лилит много силно влияе на подсъзнанието, на будичното, менталното и астралното тяло, но тя влияе най-вече върху запазване енергията на новите начала в първоначалният и най-чист вид."

понеже ме мързи всеки път да пиша, че това са цитати от книгата "Черната Луна" на Анелия Цветанова - пиша това тук и всичко, което пиша в кавички по тази тема, да си знаете, че е от тази книга. ако евентуално цитирам друг източник, то ще го съобщавам своевременно.

в подкрепа на това по-горе мога да кажа следното: когато сериозно започнах да се замислям за брака си и в какво се е превърнал, се оказа, че Лилит ми е минала през АС-то, когато прекратих брака си - познайте - Лилит в транзита е била на К7... 
има още нещо интересно по темата, но по-късно ще се включа с него  ;D
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #35 -: Март 15, 2009, 12:42:12 pm »

лилит носи конкретни събития и действия  и има отношение  към  подсъзнанието, където нашите желания, потребности се  срещат. ние не само сме привлечени в такива ситуаци, но понякога ги формираме и сами. лилит изважда на повърхността нашите скрити желания и пристрастия, вътрешни проблеми и противоречия с външния свят, правейки ги видими за другите и за себе си.
да покажеш на себе си собственния си враг ,както и на света ,като го извадиш от дълбините на душата си,те това е лилитката .

лилит негов мо асц ,лилит моя негов хирон.е можеш ли да прецениш кой го е боляло повече?тук няма победител и победен-не!тук има болка ,защото тя идва от изкусителката , а тя трябва да те накара да извадиш всичко от подсъзнанието си на бял свят.

моята лилитка е в трети натален дом.тук тя е добре поставена.улавям мисли,намерения и желания,изграждам бързи контакти.тук лилит контактува с висши светове и енергий.и още нещо ,тя е в точен съвпад с точката на астрологията при мен ,както и с юнона.силно привличане ,много сексуалност в отношенията и върховни усещания ,носят съвпадите на лилит в синастрията ,но и много болка ,която обаче си заслужава да изживееш! :) и се пази от други транзити, пак се връща -тя е ненаститна.

Цитираш Румяна Кожухарова, която от своя страна се опира на руската авторка Биренкс, Ирена “ Под пологом Черной Луны” Москва, 1997 г..

Но в своята работа, авторката посочва и начините на проработка на позицията на Лилит в знаците. Ето линка към пълната статия. http://www.astroto.com/sarticle.php?id=4

Съгласна съм, че отношенията носят болка. Една участничка във форума (мисля, че беше Мимс) спомена (перифразирам), че човекът с Лилит е този, който проектира върху другия своите вътрешни противоречия и се опитва да ги проработи ОПОСРЕДСТВУВАНО, да им намери външно приложение, т.е. разрешение. Аз съм напълно съгласна с казаното. Основният проблем, според мен се състои в това, че човекът с Лилит не може да визуализира или да изрази конструктивно това, което иска по няколко причини: страх от отказ или отхвърляне, срам, при мисълта, че желанията/потребностите няма да бъдат одобрени. Лилит е точката, в която формират нашите млади опитности, тези които не са изпробвани във външния свят, а проработката им крие известна доза риск от отхвърляне или неприемане от обществото. Затова и Лилит е най-уязвимото място - слагайки на масата своите най-съкровени потребости и желания, ти рискуваш да се "оголиш пред другия", да бъдеш смешен, отхвърлен или неразбран. Желанията и потребностите за нови опитности, чрез Лилит се изразяват на символичен език и на принципа "проба-грешка".

С Лилит на Асцендента, партньорът ще смущава твоето личностно себеизразяване, твоя "АЗ - образ" и ще оказва "скрито" въздействие върху лицето, което показваш пред света. Ти даже може да попиеш част от неговия фатализъм. Ако фаталните неща те привличат - връзката може да бъде много продължителна (нека не забравяме все пак, че има други много-по-силни фактори, които са определящи, дали двама души ще останат заедно, като Сатурновите аспекти, например).

Аз мисля, че в синастрията проработката на взаимоотношенията е възможна, но тя е един непрекъснат процес, който не всеки може да издържи. Затова повечето връзки със силна доминанта на Лилит имат периоди на прекъсване и възобновяване. Все пак проработка е възможна, ако човекът с Лилит опознае своите уязвими места и престане да ги проектира върху партньора си или поне се постарае да ги контролира в известна степен.

Със своята Лилит в Овен аз вече знам, че трябва да бъда много внимателна, когато предвождам или представлявам други хора. С Лилит в трети дом трябва да бъда внимателна към думите, при воденето на преговори и кореспонденция, да внимавам за чистотата на словото, да прекъсвам интригите и клюките, да не позволявам да се разпространяват, да не позволявам да ме използват като пратеник с послания на други хора, когато двама души могат да се разберат сами помежду си и т.н.
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #36 -: Март 15, 2009, 12:51:58 pm »

Цитат на Вещичка:

Цитат
Лилит много силно влияе на подсъзнанието, на будичното, менталното и астралното тяло, но тя влияе най-вече върху запазване енергията на новите начала в първоначалният и най-чист вид." Понеже ме мързи всеки път да пиша, че това са цитати от книгата "Черната Луна" на Анелия Цветанова - пиша това тук и всичко, което пиша в кавички по тази тема, да си знаете, че е от тази книга. ако евентуално цитирам друг източник, то ще го съобщавам своевременно.

Много ти благодаря! И аз така си мисля. Мисля, че Лилит е точката на натрупване на подсъзнателния материал в най-суров вид, който стои в основата на нови опитности.

Активен

Uran

• Пристрастен
  • Публикации: 6041
« Отговор #37 -: Март 15, 2009, 01:38:38 pm »

Неговите Лилит и Венера в съвпад с нейната Луна я карат да се чувства фрустрирана и като на изпит в негово присъствие. Самооценката и е през неговите очи (Луната и е във 2 дом).
Активен

Синухе

• Редовен участник
  • Публикации: 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #38 -: Март 15, 2009, 01:40:57 pm »

До сега съм ползвал mean позицията на Лилит и смятам че си работи точно (при мен е в Скорпион 2 градус в на 1 градус от К3, но я зачитам в 3 дом не във 2ри ,в съвпад с Юнона,която е в 3 дом),досега в синастрии съм привличал няколко личности с асцендент точно на 2 градус в Скорпион,както и планети там; отделно съм виждал жена с точен съвпад на Слънце/Лилит ,която има саморазрушителен елемент в изявата си ,говоря за наркотици и други.При транзити на mean Лилит също съм виждал събития. ???  Иначе true Лилит ми е пак в Скорпион,обаче на 19 градус.Видях,че Анелия Цветанова от книгата и за Лилит също ползва mean Лилит.

Лилит е най-силна в Скорпион,след това в Козирог и в Риби  ( т.е. добре кореспондира със тези знаци и техните управители,там има връзка с по-тъмните страни на психиката,окултните като Лилит в мита,за разлика от по-светлите и майчински Телец,Рак и Дева където Селена е най-силна).За мойта Лилит може и роман да напиша  ;D :-X

За нивата на проява на Лилит (+Селена) може да видите в синята малка книжка на Гита Мерджанова "Окултна астрология" Нива на еволюционно развитие стр 170-171.
Активен

kaily

• Пристрастен
« Отговор #39 -: Март 15, 2009, 01:56:27 pm »

Отворих ЗЕТ, махнах всички обекти освен Лилит и пуснах да се върти на интервал един ден. Съвсем прилично си се върти, в смисъл не подскача, а се движи равномерно и последователно през знаците.
То ако се използва усреднената стойност, за по-лесно, къде му е лесното, след като зета си я върти, както и всичко останало.  :-[
Активен