Astrosite.org - Форуми

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Прогресивната Луна  (Прочетена 107931 пъти)

holanda

• Гост
Re:Прогресивната Луна
« Отговор #440 -: Октомври 23, 2010, 11:48:12 pm »

моята прогресивна Луна е в 8ми дом,та какво да очаквам?И е цъфнала в телец  :-\
хмм,оттам идвам.
Не е много приятно,възможно е да се забъркваш с Плутонови личности /забелязала съм,че мястото на прогресивна Луна поставя акцент над определени качества и енергии,които човек ще трябва да проработи чрез досега си със хора,изразяващи силно природата на съответния дом или знак/
..ще си крайно-емоционална.Изобщо..ще се наложи да се справяш с емоционалния си свят,но дали ще ти е трудно и за какви точно емоции говорим-погледни си положението на натална Венера,как се проявява,какво управлява.Може пък и да не ти се отрази зле,имам спомени,че си с Венера-Сатyрн,т.е. при теб не става въпрос за  къкрещи страсти,които ще те zалеят с тази нестабилна Луна в 8дом,а може би ще започнеш да се отваряш повече и да се научиш да освобождаваш ''духа от бутилката''..т.е. един вид удряш аспекта Венера-Сатyрн и започваш да проработваш емоционалната страна,която той изрязява
Активен

xtz

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 630
  • Усмихвай се докато имаш зъби.
« Отговор #441 -: Октомври 24, 2010, 12:01:02 am »

Моята прогресивна луна най-накрая напусна 8ми дом и навлиза в 9ти :)) Надявам се да отида на бригада :)) Докато минаваше през 8ми особено накрая направо ме побърка и :)) Сега ще видя как ще започне да ми се отразява прави ми тригон с меркурии, венера, уран и нептун и квадратче с ретро марс, което ще отмине бързо надявам се :))) Прогресивната луна ми е в дева и имам чувството, че проявявам някои девешки черти :)))

Ти тъй като вече си го преживяла,а пък аз сега погледнах моята прогресивна Луна е в 8ми дом,та какво да очаквам?И е цъфнала в телец  :-\

При мен имаше много сълзи и емоционални сривове, и голяма депресия, бях много чувствителна. Всичко, което ми се случваше приемах тежко. Голямо люшкане от емоции. И все ми се случваха лоши неща, никак не ми вървеше, особено с плановете. Много неочаквани обрати и промени! Добри и лоши промени. Даже и нови приятелства създадох, разделих се също така с някои приятели. Съвет от мен да не се доверяваш много. Проверявай всичко и ако някои иска твои вещи, дори за малко, не си ги давай. Даже и в болница бях и някакъв луд ме нападна посред бял ден!
Дано не усетиш негативните страни :)) Ти ще споделиш как вървят нещата при теб :))) Сега съм по-усмихната и се чувствам по-леко :)))

Ами тя е на 13тия градус сега я погледнах,колко време й трябва,за да излезе от 8мия ми дом?
Много непреятности явно са ти се случили.Аз по принцип съм много чувствителна,ама да видим...
За нещата,който разказа,че хич не ти е вървяло и само сълзи...смисъл само на прогресивната ти Луна ли се е дължало,да не е имало и някой друг виновник или някой аспект тежък?

При мен доста време беше в 8ми около 2 години. В 8ми дом също са ми Хирон и Юпитер (прогресивни). Сега гледам, че е имало тежки аспекти. Луна опозиция слънце, меркурий. После сатурн опозиция луна.. Пр. Луна опозиция натални венера, марс..
Квадрати на плутон и слънце към луната.. Но и доста хубави тригони е имало. На теб какви аспекти ти предстоят ;щ
Активен
Life is short! Break the rules, forgive quickly, kiss slowly, love truly, laugh uncontrollably, and never regret anything that made you smile!

Last_Kiss

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1902
« Отговор #442 -: Октомври 24, 2010, 12:10:36 am »

Лилавке,Венера и Сатурн в натала са ми в 4ти дом и са в съвпад.Дай Боже да се отворя и да го пусна тоя дух от бутилката,че толкоз време го държа затворен/сумати време имах транзит на Сатурн в 12ти дом,добре,че излезна най-накрая/.Абе не знам за плутонови личности,но като каза така,подсетих се,че Лъвчо е асцендент Телец  :-\ дали има нещо общо?

Хтз, сега гледам,аз още съм начинаеща,но пише,че Луната ми е екзалтираща,прави секстил с прогресивен Марс,полусекстил с Юпитер,квадрант със Сатурн и Хирон,тригон с Уран и Нептун, bQ с възлите.Такива са аспектите в прогресивната карта.Според теб тежки ли са?
Активен

xtz

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #443 -: Октомври 24, 2010, 12:22:46 am »

Аз си мисля, че не е зле положението. Въпреки, че тоя сатурн и хирон ще направят някоя пакост, но покрай тези тригони може да има някакви благоприятни моменти. Може да ти се случи нещо лошо, което в последствие да се окаже за добре, да те подтикне към някаква промяна в положителна насока :)) И аз съм супер начинаеща, така че може и да греша :)))
Активен
Life is short! Break the rules, forgive quickly, kiss slowly, love truly, laugh uncontrollably, and never regret anything that made you smile!

holanda

• Гост
« Отговор #444 -: Октомври 24, 2010, 12:40:05 am »

Лилавке,Венера и Сатурн в натала са ми в 4ти дом и са в съвпад.Дай Боже да се отворя и да го пусна тоя дух от бутилката,че толкоз време го държа затворен/сумати време имах транзит на Сатурн в 12ти дом,добре,че излезна най-накрая/.Абе не знам за плутонови личности,но като каза така,подсетих се,че Лъвчо е асцендент Телец  :-\ дали има нещо общо?

да.С огнено Слънце и чувствен асцендент определено минава за емоционален.Все пак,точно заради него задаваше по-такива въпроси,значи провокира в теб наложителността от трансформация на нещата,прочетени в книгите  :rolleyes:  :P
Активен

Last_Kiss

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1902
« Отговор #445 -: Октомври 24, 2010, 12:59:09 am »

Ох,тия трансформации...провокира ли,не ги ли провокира,то ще се види скоро какво ще стане,дано да е това,което аз искам,както казваше някой в темата за асц. Везни - преследват това,което искат и най-често го получават,пък аз твърде много време го преследвам тоя Лъв,крайно време е да е на моята  :rolleyes: хахах

Хтз, дано всичко мине гладко,макар че малко ме притеснява,че ще е толкоз дълго време...прогресивния Хирон е в 10ти дом в Лъв  :-\ а Сатурна си е още в 4ти дом,във водолей.Дано да е за добро,каквото и да се случи  :wub: на теб ти пожелавам хубави преживявания сега с Луната в 9ти дом,може би някое пътуване?
Активен

xtz

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #446 -: Октомври 24, 2010, 01:17:21 am »

Значи това, което ще се случи засяга 4ти и 10ти и тук са важни другите аспекти на сатурн и хирон и управителите на тези домове. Но определено ще има трансформации. Виж и тези квадрати дали ще са точни и колко време ще се задържат. Интересно ми е другите какво ще кажат и какво ще се случи :)) Стискам палци всичко да премине хубаво и "духа от бутилката" да иЗкочи :)))
Аз се надявам моята луна да ме отведе в Англия  ;D Въпреки, че не ми липсват пътувания, всяка седмица си пътувам от Свищов до вкъщи
Активен

Марая

• Маниак
  • Публикации: 28255
  • Който каквото ми мисли двойно да му се връща!
« Отговор #447 -: Октомври 29, 2010, 07:23:08 am »

Имам въпрос .....
Дайте някакви посоки за тълкуване  :blink: :rolleyes:
ПР.Луна тригон МЦ , секстил ИЦ....
Все някой преживял го има.... :rolleyes:
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

Diyana

• Редовен участник
  • Публикации: 2705
« Отговор #448 -: Октомври 29, 2010, 07:37:55 am »

Имам въпрос .....

Последния път, като ми се е случило съм се дипломирала, реших, че преставам да бачкам кво да е и почнах да си търся целенасочено работа, каквато ми се иска. Друго - май няма. Луната ми е в Скорпион по това време, в пети дом - и бебета няма, и някакви сътресения на любовния фон - също. Кротко и лежерно.
Активен
Obscenis, peream, Priape, si non
uti me pudet improbisque verbis
sed cum tu posito deus pudore
ostendas mihi coleos patentes
cum cunno mihi mentula est vocanda

Марая

• Маниак
« Отговор #449 -: Октомври 29, 2010, 07:40:30 am »

Имам въпрос .....

Последния път, като ми се е случило съм се дипломирала, реших, че преставам да бачкам кво да е и почнах да си търся целенасочено работа, каквато ми се иска. Друго - май няма. Луната ми е в Скорпион по това време, в пети дом - и бебета няма, и някакви сътресения на любовния фон - също. Кротко и лежерно.

Mersi mnogo Диана! :kissd:
Дано още някой се включи.... :wub:
Активен

Пътувайки към себе си..пътувам към теб и Вселената в която ти се съдържаш! :-)))останете с чисто сърце и ще видите знаците

Santi

• Гост
« Отговор #450 -: Октомври 29, 2010, 08:11:10 am »

Прогресивната Луна в Риби какво и е влиянието ? А и също другата година през пролетта ще ми мине през АСЦ-та . Сега е към 20-я градус на Водолей в 12-дом и не е никак приятно .
Активен

kabala

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1291
    • страницата на Кабала
« Отговор #451 -: Октомври 29, 2010, 02:26:31 pm »

По принцип, зависи от наталната луна. Ако тя е в знак, който квадратира и опозиционира водолея, няма как да се чувствате добре. Освен това, трябва да видите и в коя фаза се намира прогресивната луна спрямо прогресивното слънце. Преминаването на Луната през Асц може да е свързано с промяна на външния вид, промяна на мисленето и дори поява на бременност. Когато прогресивната луна е била в моя 12 дом съм забременяла и при попадане на асц съм родила. Фазата е била нарастваща и е направила секстил с моята луна.
Активен
Ако човек не знае към какво пристанище да държи курс,за него нито един вятър няма да бъде попътен! , Сенека

Santi

• Гост
« Отговор #452 -: Октомври 29, 2010, 04:54:49 pm »

Наталната е в Овен и е У5, т.е секстилът е минал . Пр. Слънце е на 20 градуса в Рак и нямат отншение един към друг .
Предстоят няколко секстила към нат. Уран(у1), Юпитер(у10) и при преминаването през АСЦ-та ще направи тригон със нат. Слънце(у7) .
Активен

Kaya

• Редовен участник
  • Публикации: 2893
« Отговор #453 -: Октомври 29, 2010, 05:00:12 pm »

овен и рак са все пак в каре знаци
Активен
Надявам се вселената да помага и на моите другарчета. Ще ги чакам.

demmetra

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 351
« Отговор #454 -: Октомври 29, 2010, 07:31:21 pm »

Имам въпрос .....
  При мен мина през тази позиция тази година,но нищо специано не се е случило.Стабилност по отношение на работа
Активен
Слънце Близнаци,Луна Телец,Асц Дева,Венера и Марс в Рак

Марая

• Маниак
« Отговор #455 -: Октомври 29, 2010, 07:40:02 pm »

Имам въпрос .....
  При мен мина през тази позиция тази година,но нищо специано не се е случило.Стабилност по отношение на работа

Много благодаря! :blink:
Активен

Kali

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1411
« Отговор #456 -: Октомври 29, 2010, 08:46:38 pm »

При мен е минала преди 5 и половина години, сега като връщам лентата излиза, че по това време са ме повишили в службата, ама аз си бях още глупава  ;D и тогава въобще не осъзнавах същността на събитията.
Активен
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

Ropotamo

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 752
« Отговор #457 -: Октомври 30, 2010, 07:32:34 pm »

При мен пргресивната Луна приближава (на два градуса почти е) наталния Нептун и на четири градуса от него в прогресивната карта. Някой може ли да ми каже какво може да е изражението на този аспект. Случва се в шести дом по прогресия и седми по натал.
Активен

xtz

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #458 -: Октомври 30, 2010, 08:25:38 pm »

При мен пргресивната Луна приближава (на два градуса почти е) наталния Нептун и на четири градуса от него в прогресивната карта. Някой може ли да ми каже какво може да е изражението на този аспект. Случва се в шести дом по прогресия и седми по натал.

Възможност за нова любов или затвърждаване на връзка, а много вероятно е в работата да се издигнеш на по-отговорна длъжност, но качи картата.. съчинение без картинка не става  ;D ;D ;D
Активен

Stella

• Пристрастен
  • Публикации: 7765
« Отговор #459 -: Октомври 30, 2010, 08:46:50 pm »

Луна в 7-ми дом в съвпад с Нептун - идеализация на брака и партньорството. Може да има загуба на илюзии, когато луната напусне дома.
Активен
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥