Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: синастрия  (Прочетена 413683 пъти)

unicorn

• Гост
синастрия
« Отговор #40 -: Май 05, 2008, 04:48:29 pm »

Като си говорим за астрокома,какво мислите за интерпретациите на посещенията на разни държави и възможното въздействие на планетите на тяхна територия.От известно време съм пощуряла на тема Южна Америка,установих,че според астрокома,там ще се чувствам мнго добре в почти всичкидържави.Някой има ли наблюдение за достоверността на тези интерпретации?
Активен

kaily

• Пристрастен
  • Публикации: 5145
    • http://www.kaily.dir.bg
синастрия
« Отговор #41 -: Май 05, 2008, 04:55:41 pm »

Не знам, обаче аз винаги съм се чувствала ужасно в София. Откак съм дошла тук.
И като гледах в астрокома така си и излиза-кофти работа тук за мен.
Кой знае, може и да има нещо вярно, въпреки че пише, че не се използва за постоянно живеене, ами само за екскурзии и прочее.
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
синастрия
« Отговор #42 -: Май 05, 2008, 05:22:26 pm »

За релокация и астрокартография ли говорите?
На мен пък ми е трудно да преценя...
Да се бях преместила някъде по-надалеч, та Юпитер да ми застане на МС. А  пък и дали Марс ще е в съвпад с IC или по-навътре в 4 дом разлика не усещам никаква.  
Позицията на планетата в определена част от даден дом има значение според последователите на Бруно Хубер и неговата школа. Но там системата на Плацидус се заменя с тази на Кох.

Има и някои, които така се вманиачават, че заминават в чужбина около рождения си ден, за да променят заложеното в солара. "Всичко трябва да бъде под контрол!"  :D
Както казва един познат астролог, на повечето хора им е трудно да приемат и изживеят съдбата си, камо ли да я променят  :)

« Последна редакция: Май 05, 2008, 05:30:12 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

unicorn

• Гост
синастрия
« Отговор #43 -: Май 05, 2008, 05:47:17 pm »

Не,нямам желание да си сменям натала,но от извстно време усещам някакво странно увлечение към държава,в която никога не съм била,но нещо ме тегли натам,а що се отнася до супер късметлийски вариант,за мен това е Исландия,Венера на МС,Юпитер на десцендента,да стягам куфарите направо към земята на огъня и леда :D  
Активен

kaily

• Пристрастен
синастрия
« Отговор #44 -: Май 05, 2008, 06:04:52 pm »

Бе и аз от известно време усещам странно влечение да си стегна куфарите и да се омета от тая държава, щото ми писна с всичко. Като почна от навръх нова година кога седнах да зяпам по гугъл ърт страхотни кътчета по земята, мина през втори януари, когато най-неочаквано за мен самата отидох и си подадох документи за паспорт, а на първи януари даже не знаех, че ще го правя.
И досега ме държи.
То тая година ми е особена де, 1-ца по число, Плутон връз слънце, Уран връз луна, Сатурн връз МС и Юпитер връз стелиума във втори.
Та и аз съм пошашавена насам натам.

<_<  
Активен

unicorn

• Гост
синастрия
« Отговор #45 -: Май 05, 2008, 06:09:50 pm »

Аз, уж, само на екскурзия искам да ходя,но все ми се върти из ума като на лента,една къща в другия край на света,добре укрепена и с нотариален акт на мое име,луда работа.Иначе съм в година 6.Току що установих,че във Виетнам имам големи шансове да се влюбя и да се срещна  с тъмната си половина,тази която дреме в мен.Но не ме влече,колкото Южноамериканската дестинация.
« Последна редакция: Май 05, 2008, 06:21:16 pm от unicorn »
Активен

123

• Гост
синастрия
« Отговор #46 -: Май 05, 2008, 06:29:20 pm »

Minimal importance of reference place
Contrary to a wide spread misconception, the place where you live has very little relevance for a horoscope. For the horoscope readings offered on this website it has no influence at all. The birth place and birth time determine your Ascendant and the houses in your horoscope. They become part of your astrological 'makeup' at the moment of your birth, and like your genetic information, they do not change later just because you live somewhere else.

Transits depend only on where you are born (because this influences your Ascendant and houses). They do NOT depend on where you live.

The only exceptions are of minimal impact. The time when a transit occurs is fixed in Universal Time (aka Greenwich Time). It is the time when a moving planet crosses a particular degree of the zodiac, where your birth planet (or house cusps) is considered to have left a mark. This time is the same, from wherever on the earth you may be watching! Only the local clock time for this moment however will be different, depending on the timezone, in which you live. The 'reference place' at the bottom of the daily horoscope page is used to determine, in which time zone these transit times should be printed. If you know about time zones, you can however do the conversion from one to the other just as well in your head, as you often do when you watch a nation-wide or world-wide TV network.

Some special chart techniques like Solar or Lunar return charts (for which this site does the charts but no interpretation) might also use as a reference place the city where you live. Only if you do such charts you should set the correct reference place for each one. Because they are done only by very few people, we consider one global setting for the reference place as sufficient.

автор
http://www.astro.com
Активен

unicorn

• Гост
синастрия
« Отговор #47 -: Май 05, 2008, 06:37:41 pm »

Това е ясно.С  купуване на къща,преместване в другия край на света и всякакви упражнения в този дух до прескачане на натала няма да се стигне,но в случая става дума за въздействието на конкретното място към конкретната личност.Със сигурност няма да се трансформирам в друг човек,но ще проявя не до там използвани и познати или добре забравени черти от характера си ,в следствие новата обстановка.
« Последна редакция: Май 05, 2008, 06:39:59 pm от unicorn »
Активен

kaily

• Пристрастен
синастрия
« Отговор #48 -: Май 05, 2008, 06:41:34 pm »

Абе не е така, мястото си е много важно, всяко място си има излъчване, има места на силата.
Има места дето си по-щастлив и критични места.
Само дето не знаем как да ги намерим и пробваме да ползваме астрология.

Изобщо не е без значение мястото, те на изток цяла наука имат фен шуй за дома, който те обгражда, та камо ли за земната повърхност, земята е древно създание с различни места, действащи по различен начин на различни хора.
Активен

Kali

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1411
Re: синастрия
« Отговор #49 -: Юни 18, 2008, 12:25:21 pm »

Разглеждам една синастрия с двоен аспект /квадрат и съвпад/ Сатурн-Марс.Как да я разглеждам? Сатурн ограничава ли изявата на Марс или го подтиква към действия?
Активен
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

Lillie

• Маниак
« Отговор #50 -: Юни 18, 2008, 01:15:35 pm »

Може да ти прозвучи учудващо, но в разнополовите синастрии това е един от аспектите, който разпалва страстите. В началото на отношенията може да породи силно /сексуално/ привличане, дължащо се на разликата в темпераментите. Как ще влияе този аспект впоследствие зависи от двамата партньори и склонността им да правят взаимни компромиси.
Тоя аспект съм го изпробвала вече неведнъж, наистина работи  :-[
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Kali

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #51 -: Юни 18, 2008, 02:22:50 pm »

Имах предвид колегиални междуполови отношения, началото им беше някъде преди 10 години и не го помня добре  ;). Обмислям занимания в свободното време в сфера, която бях занемарила последните години, а много ме влечеше по време на следването.
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #52 -: Юни 18, 2008, 03:37:42 pm »

За колегиални (и роднински) е малко по-сложно. Хубаво е да се потърси "отдушник", с който да се потушава напрежението, което периодично може да възниква. Да речем, в някаква съвместна креативна дейност, която предвижда взаимно зачитане на личното пространство на другия. Този аспект в синастрията, ако е много точен, дава склонност към двустранно заинатяване, всеки иска да е прав. Затова споменах за взаимни компромиси, независимо за какъв тип отношения става въпрос.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Kali

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #53 -: Юни 18, 2008, 04:26:59 pm »

Благодаря ти. Ще го имам предвид.
Активен

grosde

• Новак
  • Публикации: 32
« Отговор #54 -: Август 25, 2008, 08:54:43 pm »

Къде мога да прочета повече за синастрията?
Активен

Aurora Borealis

• Пристрастен
  • Публикации: 7514
« Отговор #55 -: Август 25, 2008, 09:00:13 pm »

Къде мога да прочета повече за синастрията?

Мартин Шулман "Кармична астрология" - том 3
Линда Гудма - "Знаци на сродните души" - тази книга е писана по нейни записки след смъртта й и затова не прилича на нейна книга. Искам да кажа - много добра книга е. ;D
 И от други места съм чела, но сега не си спомням  :-\
Активен
Информацията не е знание. Знанието не е мъдрост. Мъдростта не е истина.

liamfieta

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 193
« Отговор #56 -: Август 28, 2008, 06:26:52 pm »

"Цикли на живота и взаимоотношенията"-Стиван Аройо.На мен лично ми се струва добра основа за синастричните хороскопи
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #57 -: Август 28, 2008, 09:39:47 pm »

Може да ти прозвучи учудващо, но в разнополовите синастрии това е един от аспектите, който разпалва страстите. В началото на отношенията може да породи силно /сексуално/ привличане, дължащо се на разликата в темпераментите. Как ще влияе този аспект впоследствие зависи от двамата партньори и склонността им да правят взаимни компромиси.
Тоя аспект съм го изпробвала вече неведнъж, наистина работи  :-[

Не мога да ти опиша колко си права :-* :-* :-* :-*
Аз и моят приятел имаме натални куинсконси Марс/ Сатурн. Куинсконсът винаги изисква компромиси. Получава се така, че неговият Сатурн прави съвпад с моя Марс във Везни, а моят Сатурн с неговия Марс в Риби. Двойно подчертаване. Явно имаме да учим кармични уроци в областта на секса. Но аз винаги съм си мислела, че това е крайно ограничаващ аспект. А сексуалната страст я свързвах с опозицията на неговия Плутон с моята Луна, или с това, че неговият Марс и моята Венера са в един и същи знак (Риби). Между другото, много е трудно, да се откъснеш от някого, на когото Сатурн е "кацнал" върху твоя Марс, даже и да си неудовлетворен. Сатурн държи здраво. ;) ;) ;) А сексуалните теми се проработват в детайли.....почти до съвършенство.
Активен

Rosslyn

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 289
« Отговор #58 -: Август 28, 2008, 10:42:13 pm »

А какво ще кажете за неговия Сатурн в съвпад с мойта Венера?Неговия Плутон в квадрат на мойто Слънце.Би трябвало да се спасява човек при такива показатели.Но нещо наистина не ме пуска да изляза от тази връзка.Изживява се като изключително силно привличане в началото,чувстваш,че другият  има влияние над теб.Но после....А и като добавя двойно подчертана квадратура между Луните и Венерите ни-то май не остава никаква надежда. :-\ :(
Активен

Nebesna

• Гост
« Отговор #59 -: Август 28, 2008, 10:57:49 pm »

А какво ще кажете за неговия Сатурн в съвпад с мойта Венера?Неговия Плутон в квадрат на мойто Слънце.Би трябвало да се спасява човек при такива показатели.Но нещо наистина не ме пуска да изляза от тази връзка.Изживява се като изключително силно привличане в началото,чувстваш,че другият  има влияние над теб.Но после....А и като добавя двойно подчертана квадратура между Луните и Венерите ни-то май не остава никаква надежда. :-\ :(

Двойното подчертаване на квадратурите между Луните и Венерите не е страшен аспект. Има силно привличане, но вкусовете, настроенията и предпочитанията ви може да се разминават. Това обаче ви дава възможност да разберете от какво се нуждае другия, какво обича и какво го кара да се чувства добре, и да се постараете да му го дадете. С Плутон в квадрат със Слънце може да има известна доза психологическо насилие в тази връзка...или поне така ще се преживява от човека със Слънцето. Неговата светла страна ще влиза в конфликт с тъмната страна на пратньора и ще се опитва да я надскочи. Борба между тъмнитата и светлината, между подсъзнателни инстинкти на партньора и твоята съзидателна воля. Това е труден аспект за една връзка, ако няма други смегчаващи аспекти към въпросните планети, връзката може да се преживее като наказание. Съвпадът Сатурн-Венера е показател за брак по сметка или брак за "положение". Партньорът може да полага грижи за вас, да ви закриля, да ви даде сигурност, но не очаквайте да ви глези, и не очаквайте романтика. Това е един от аспектите за брак. Мисля, че той ви държи заедно. Това е....на парче. :P :P :P
Активен