Astrosite.org - Форуми

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: синастрия  (Прочетена 330513 пъти)

Freya

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1178
Re: синастрия
« Отговор #2620 -: Януари 27, 2012, 09:06:04 pm »

Във астрото има вариант да ти отвори в pdf  формат табличка с аспектите помежду ви. Където те са обозначени с символи.
Ето тук е описано всеки аспект какъв му е символа http://en.wikipedia.org/wiki/Astrological_aspect
Ако искаш пък гледайки картата можеш да ги разгадаеш... Сините са хармоничните аспекти - тригон, секстил. Червените - квадрат, опозиция... В горния линк също пише точно колко градуса е всеки един от тях и така...

Като направиш картата на синастрията, в десния ъгъл има един линк - View additional tables (PDF), отваряш го, скролваш най-надолу и там е мрежата с аспектите. Нататък мисля, ще се оправиш.  :P
Точно там... аз от там почнах защото първоначално ми беше трудно по картата да ги определям. И по двата начина може.
Активен

LibrawithTaurus

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 589
  • Искам истинска, взаимна и споделена любов.
« Отговор #2621 -: Януари 27, 2012, 09:16:15 pm »

Мерси много и на двете!  :88:
Активен
Искам истинска, взаимна и споделена любов. Без тайни, без лъжи, без игра на гоненица. Лоялни и предани отношения. С много фантазия, въображение и хумор.
https://www.facebook.com/RadostArt - ръчно изработени декоративни къщи :)

zora

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 169
« Отговор #2622 -: Януари 29, 2012, 05:31:21 pm »

Как би могло да се тълкува в   синастрията -негов 7 дом в неин 1 дом и в същото време неин 7 дом в  1 дом  на мъжа,негов  Юпитер в неин 4 дом и неин Юпитер в 4 дом в картата на мъжа.Благодаря,ако някой изкаже мнение.
Активен

valiastankova

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 577
« Отговор #2623 -: Януари 30, 2012, 11:29:39 am »

Привет от мен,момичета много ще съм благодарна ако  кажете 2-3 думи за тази синастрия.Благодаря предварително
Активен
Бедата е там, че пределите на разумното се налагат от малоумните.

ThunderGoddess

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1324
« Отговор #2624 -: Януари 30, 2012, 11:37:47 am »

Хубаво, акцентирани 5 и 7 синастрични домове, тригон на Слънцата, опозицийката на Луната мисля, че с тия хубави индикации, може да я преборят и да работи доста добре за тях.  :rolleyes: Мисля, че това може да е едно доста успешно партньорство.  :P
Активен

valiastankova

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #2625 -: Януари 30, 2012, 11:39:40 am »

Хубаво, акцентирани 5 и 7 синастрични домове, тригон на Слънцата, опозицийката на Луната мисля, че с тия хубави индикации, може да я преборят и да работи доста добре за тях.  :rolleyes: Мисля, че това може да е едно доста успешно партньорство.  :P

Благодаря ти Мони  :wub: Мисля,че опозицията са я преборили по мой наблюдения  :blink:
Активен

virgo

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 456
« Отговор #2626 -: Януари 30, 2012, 09:31:56 pm »

Какво ще кажете да този композит? Интересен съвпад на Слънце, Меркурий, Венера и Уран? Какво мислите!
Активен

jokonda

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 55
« Отговор #2627 -: Февруари 01, 2012, 03:01:22 pm »

Здравейте, може ли някой да погледне синастриалната ни карта и да коментира главните аспекти  :blink: :blink:
Активен

Mirabella

• Пристрастен
  • Публикации: 5209
« Отговор #2628 -: Февруари 01, 2012, 04:00:04 pm »

Публикуваната от теб карта най-вероятно е натална, т.е. рожденната карта на един човек, а не синастрия - сравнение (наслагване) на две натални карти. Или си публикувала композита/комбина ви?

Ето как да си направиш синастрична карта (онлайн, без използване на допълнителен софтуер), ако проявяваш интерес и желание.

Влизаш в astro.com. От лентата с менюто почти най-горе на страницата избираш Free Horoscopes. След това кликваш върху линка Extended Chart Selection (най-долу в дясно). От Add New Person въвеждаш рожденните данни - твоите и на половинката ти. След това се връщаш обратно в подменютата на Extended Chart Selection. От Horoscope for и Partner избираш вашите карти, а от падащото меню на тип карта (Please select the type of chart you want) избираш Synastry chart. Кликваш върху бутона Click here to show the chart, за да излезе картата.

Съхравяваш картинката, затриваш личните данни с някакъв редактор за изображения (напр. Windows Paint) и ъплоудваш тук.
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 04:16:08 pm от Mirabella »
Активен

jokonda

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 55
« Отговор #2629 -: Февруари 01, 2012, 04:30:49 pm »

мерси,това вече е синастриалната карта:)))))))
Активен

Freya

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #2630 -: Февруари 01, 2012, 07:03:50 pm »

Луните ви са в опозиция.. може би на емоционално ниво не можете да постигнете хармония. Твърде различни сте. Луна опозиция Венера мисля че би трябвало да се тълкува сходно..
Марс и Плутон в точен съвпад - навярно има сексуално привличане помежду ви. Опозиция на марсовете мисля, че също потвърждава това. Не съм сигурна.
Съвпадът на Слънце с Венера, предполагам говори за силно привличане, особено на този с Венерата към другия.
Това си мисля... но нямам много познания за синастрия все пак.
Активен

марсин

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 629
« Отговор #2631 -: Февруари 04, 2012, 12:33:50 pm »

Доста е страшничка тази синастрия... :-\ :rolleyes:...Стелиуми...5 и 8 ми...И много любов...тук има много любов...
Дай боже всекиму.... ;D..
Нормално е да се чувстваш сега...Страст и огън...Просто само с пръсче да те докосне и палиш.... :rolleyes:

по -скоро страст- от моя страна предимно...той ме възприема като "безкрайно интересна и различна от другите"....реших да прекратя тези отношения , пожелахме си щастие в живота, аз го изтрих от скайпа си и се разбрахме и той да ме изтрие,но той ...още н е ме е изтрил...а аз искам да не го виждам там,за да не се изкушавам да контактувам с него/ сега вече съм тотално объркана/....мисля,че тук има намеса влиянието на квадратурата на моя Нептун  и транз.Нептун :-\
Активен
Обичам красотата и хармонията...особено в междуличностните отношения....:)

марсин

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #2632 -: Февруари 04, 2012, 01:06:46 pm »

Ествествено ,че ще имаш главоболие,много Плутониански скрит интензитет,напрежение се натрупва между вас ,но ако успеете да приемете ,че секса и интимността,ще са основната ви "храна" на връзката и ще ви "разголват" душите един пред друг-няма да те боли главата. :blink:....Може би друго...но тая е сладка болка  :P(извини ме ако съм ти прозвучала цинично :-[)

да...съвпада на неговите Слънце и Плутон мисля усещам и ми влияят така....относно "сладката болка"- ми "нека ме боли" така.... :P :wub:

Важното е да приемаш нещата,от към забавната страна  :P,тъй като и при двамата е силно застъпена Плутоновата тема така,че няма да се размине без "болка","силни страсти","обсебване" ;).Когато партньорски планети 'пълнят" синастричен 12 дом (а при вас това е двойно подчертано) или бягаш от тази връзка,ако те е страх ,че непрекъснато ще влизат непозволено в най-съкровените ти тайни или свързваш на много дълбоко ниво с другата личност и...каквото сабя покаже. ;)А пък и ти имаш нужда някой да ти разпуска и забавлява Венерата съвпад със Сатурн,а какъв по-добър избор от един по детски ,драматичен и страстен Лъв в случая. :P

...абсолютно вярно  :blink:, само дето за него аз съм "отворена книга" -всичко ,което го интересува му го снасям,без да се замислям много-много/ а не съм такава принципно/, а той ме разпитва доста, по-вече от нужното за него...мисля,че тенденциозно се стреми да ми обсебва....целенасочено...Отн. мен- аз пък научих някои негови "тайни" абсолютно без да съм искала....моите Слънце и Луна в негов 12д.... :P
всъщност за удобство предлагам отново картата :
http://www.astro.com/tmpd/cconfileU7xLqa-u1284485084/astro_61gw_05_06_vali_pl_rumi.39783.28429.gif?29609
Активен

Freya

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #2633 -: Февруари 04, 2012, 02:11:41 pm »

по -скоро страст- от моя страна предимно...той ме възприема като "безкрайно интересна и различна от другите"....реших да прекратя тези отношения , пожелахме си щастие в живота, аз го изтрих от скайпа си и се разбрахме и той да ме изтрие,но той ...още н е ме е изтрил...а аз искам да не го виждам там,за да не се изкушавам да контактувам с него/ сега вече съм тотално объркана/....мисля,че тук има намеса влиянието на квадратурата на моя Нептун  и транз.Нептун :-\

Хаха.... Позната история... Няма да ти казвам какво следва  :blink:
Активен

valiastankova

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #2634 -: Февруари 04, 2012, 03:14:52 pm »

Момичета,можете ли да погледнете синастрията и да ми кажете има ли е някаква кармична връзка ;)
При него домофикацията не е вярна,не му знам точния час  :blink: В момента на запознанството при мен тр Хирон съвпад с АЦ, при него тр СЛВ съвпад с нат Луна, тр Уран съвпад с нат СЛВ, тр Сатурн съвпад с нат Лилит  :rolleyes:
Активен

марсин

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #2635 -: Февруари 04, 2012, 06:55:29 pm »

Хаха.... Позната история... Няма да ти казвам какво следва  :blink:

безкрайно съм любопитна....плс... ;D
Активен

Freya

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #2636 -: Февруари 04, 2012, 07:45:03 pm »

Сама ще разбереш... Човек сам най-добре си научава уроците.
А защо пускаш отново синастрия с него, след като искаш да го забравиш?  :blink:
Активен

Stella

• Пристрастен
  • Публикации: 7765
« Отговор #2637 -: Февруари 04, 2012, 07:47:50 pm »

Момичета,можете ли да погледнете синастрията и да ми кажете има ли е някаква кармична връзка ;)
При него домофикацията не е вярна,не му знам точния час  :blink: В момента на запознанството при мен тр Хирон съвпад с АЦ, при него тр СЛВ съвпад с нат Луна, тр Уран съвпад с нат СЛВ, тр Сатурн съвпад с нат Лилит  :rolleyes:

Слънце опозиция сатурн.
Активен
Възхищавам се на сърцето ми, защото дори да е ранено в приятелството или любовта, намира сили да победи, защото все още вярва в истинските стойности ♥ ♥ ♥

valiastankova

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #2638 -: Февруари 04, 2012, 07:48:29 pm »

това за мен ли е  :-\
Активен

Freya

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #2639 -: Февруари 04, 2012, 07:49:54 pm »

Валя, и на мен ми е интересно това за кармичните връзки... макар, че май има различни представи за това какво е карма...
Наистина не знам... но си мисля, че възела в съвпад с лична планета (както в случая с негова Луна) може да даде предпоставки за нещо такова  :rolleyes:
Сатурн и Плутон също е възможно да имат някакво значение в такива случаи...

това за мен ли е  :-\

Не мила, написах коментара за марсин, без да се обръщам към нея, защото го написах точно под нейния  :blink:
Сега като се замислих, наистина би могло да звучи като за твоя случай ;D Ама ти искаш ли да го забравиш или не?
Активен