Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Съвпад на лунните възли при синастрия  (Прочетена 17668 пъти)

maggee

• Новак
  • Публикации: 32

Бих искала да попитам, какво значение има съвпадът противоположните лунни възли (северен с южен и обратно) на мъжа и жената при синастрия? Какви орбиси използвате по отношение на лунните възли?

Извинявам се, ако въпросът ми се повтаря (търсих, но не намерих отговор).
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30528
Съвпад на лунните възли при синастрия
« Отговор #1 -: Март 22, 2008, 10:22:20 pm »

Казва се обрат /противофаза/ на Лунни възли, в предиктивната астрология се счита за един от важните периоди.
В синастрията предполага около 9 години разлика във възрастта  ;)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

maggee

• Новак
« Отговор #2 -: Март 22, 2008, 10:27:41 pm »

9 са, да :) Благодаря :)
Активен

liamfieta

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 193
« Отговор #3 -: Март 23, 2008, 12:52:47 am »

всъщност нямам наблюдение при размяна на възлите в синастриите но при моите по връзки ,ккоито са по значими за мен съм наблюдавала  съвпад на северен лунен възел върху десцендента ми както и възли в 12 дом ,което всъщност не ми ясно дали говори за някаква кармичност но аз така съм го почувствала.както и аспекти на сатурн към луната ми-нехармонични обаче.явно необходимост от научаване на уроци.но всъщност може би в размяната на възлите може да има нещо кармично ,нещо за научаване.

Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #4 -: Март 23, 2008, 01:08:46 pm »

Усещане за "съдбовност" има и при съвпад на нодалната ос на единия с лична планета на другия в синастрията, а също и с кръста на хороскопа...
Ефект на скачените съдове, както го наричат някои астролози  B)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Синухе

• Редовен участник
  • Публикации: 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #5 -: Март 23, 2008, 01:40:06 pm »

Тази "съдбовност" се наблюдава и не само при съвпад с кръста,но и с останалите двойка куспиди (особено 5/11 дом) и естествено до 1 градус за да се активира това силно.Особено силно това се проявява когато в една и съща синастрия и двете двойки възли правят съвпад с кръста и други куспиди и със лични планети (на мен това ми се е случвало  ;)  ).  
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #6 -: Март 23, 2008, 01:55:50 pm »

Всеки синастричен аспект се проявява в пъти по-силно, когато е "огледален", т.е. когато има двойно подчертаване.
Например:
Слънце на Х. в опозиция със Сатурн на У.
и
Слънце на У. в квадрат със Сатурн на Х.

Венера на Х. в съвпад с Юпитер на У.
и
Венера на У. в тригон /или секстил/ с Юпитер на Х.

Юпитер на Х. в съвпад със СЛВ на У.
и
Юпитер на У. в съвпад с ЮЛВ на Х.

и т.н. в най-различни вариации  :)

Ефектът на скачените съдове е налице и при наличие на партньорски планети в един и същи градус, особено ако се намират в един кръст /кардинален, фиксиран, мутабелен/. По този начин транзит на тежка планета ще засегне едновременно двамата партньори.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Kali

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1411
« Отговор #7 -: Март 23, 2008, 07:08:37 pm »

Наблюдавала съм още един интересен случай на взаимодействие между възлите в синастрия - противоположно по дом разположение.

Например СЛВ на 1 в 8-ми дом и СЛВ на 2 във 2-ри дом. И в други домове съм срещала подобно противоположно разположение.
Активен
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

Lillie

• Маниак
« Отговор #8 -: Март 23, 2008, 07:46:36 pm »

Цитат
Наблюдавала съм още един интересен случай на взаимодействие между възлите в синастрия - противоположно по дом разположение.

Или например, още една аналогия по линията на възлите:
Лунни възли по оста Овен/Везни
могат да кореспондират
с партньорски Лунни възли по оста 1ви/7ми дом...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

maggee

• Новак
« Отговор #9 -: Март 23, 2008, 09:43:27 pm »

Моят Северен възел е в 5 дом (Стрелец) в съвпад с моя Нептун и неговия Южен възел. Южният ми възел в 11 дом (Близнаци) е в съвпад с неговия Северен възел, неговата Венера и неговата Луна. В общата ни карта се образува голям кръст и възлите се разполагат по едната му ос.

А що се отнася до "съдбовността"... в този случай астрологията е почти излишна. Влюбихме се след 2-3 часа чат, без да сме се видели на снимка дори. Усещане един за друг без думи (имаме слънчев съвпад) - аз като сложен и непонятен дори за себе си Близнак, за първи път през живота си имах усещането, че някой е попаднал на упътването за моята употреба :) Реалната ни среща надмина и най-смелите ни очаквания. След което започна една телепатична връзка - разбирам какво се случва с него, понякога знам със сигурност, друг път усещам настроенията му и след това разбирам, че му се е случило нещо. Имаме сънища, които показват развитието на връзката ни и се сбъдват. Преди да го срещна, изобщо не съм вярвала, че подобна връзка може да съществува (когато се запознахме транзитният Уран направи точен съвпад с моя Юпитер в 8 дом).

Бих искала да попитам има ли някакво съществено отношение към синастрията съвпадът на Лилит и аспектите на Хирон (моят Хирон, в съвпад с моята Венера, прави секстил с неговия Северен възел, Венера и Луна, а неговият Хирон - тригон с моя Марс и квадрат с лунните възли)?

Още веднъж благодаря за изчерпателните отговори :)

Активен

liamfieta

• Нов участник
  • *
« Отговор #10 -: Март 23, 2008, 11:15:38 pm »

в една от връзките ми която за мен беше много силна и според усещанията ми кърмична имам съвпад на  лилит на партньора ми с моят южен лунен възел в 12 дом ,както и неговия хирон в 12 дом пак в опозиция с моята луна.
Активен

Kali

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #11 -: Март 23, 2008, 11:28:31 pm »

Лилит с какво съвпада? С твоя ДСЦ ли?

Имате хубави аспекти в синастрията и сериозни дори астрологични основания да се чувствате добре заедно.  :)  Казват, че когато Нептун на единия аспектира лични планети или важни точки на другия, често се наблюдава разбирателство дори без думи.  :)

За Хирон и Лилит можеш да намериш различни мнения.
Активен

maggee

• Новак
« Отговор #12 -: Март 23, 2008, 11:46:31 pm »

Моята Лилит е на десцендента, във Водолей, и съвпада с неговата. А що се отнася до Нептун - моят Нептун прави аспекти в почти всичките му планети.
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #13 -: Март 24, 2008, 09:54:35 am »

Да, за Лилит и Хирон мненията ще са доста противоречиви...
Руската школа им придава съществено значение, включително и в синастрията. Съвпадът на Хирон на единия с лична планета на другия се счита за важен показател. Лилит в съвпад (или опозиция) със Слънцето, Луната, Венера или Марс на партньора обаче трудно би могла да се тълкува еднозначно. Привличането е силно магнетично, но има много подводни камъни...
Усещане за силна "кармичност" имах във връзка с огледален съвпад Луна-Лилит, но имаше и други, по-важни констелации: моето Слънце в съвпад с Венера/Меркурий и Южния възел на партньора, точен синастричен квадрат Венера-Луна, партньорска Луна на Дсц ми, активиране на водните домове от важни партньорски планети...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Kali

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #14 -: Март 24, 2008, 12:42:19 pm »

А какво мислите за напрегнатите аспекти на Сатурн към лични планети на партньора, независимо от типа отношения?

Вярно ли е, че са необходимо условие за дълготрайна връзка? Или са по-скоро усложнение и изходът е неясен, да не кажа негативен?
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #15 -: Март 24, 2008, 03:13:03 pm »

Досега в повечето ми дълготрайни връзки се повтаря напрегнат синастричен аспект Слънце-Сатурн. Не мисля обаче, че този аспект, или какъвто и да било друг, определя изхода.
Не бих казала, че е необходимо условие, но поне един сатурнов аспект нерядко присътства в дълготрайните отношения.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

liamfieta

• Нов участник
  • *
« Отговор #16 -: Март 24, 2008, 03:22:34 pm »

не съм сигурна че сатурн е гаранция за дълготрайна връзка,мисля че зависи от желанието на хората да преодолеят трудностите от тези аспекти и всъщност от желанието им да бъдат заедно.имах една връзка при която сатурн на партньорът ми е в опозиция с луната ми,но връзката не издържа поради страха от поемане на отговорност и от двете страни.а пък друга мой сатурн в квадрат с негова луна и тази вразка продължава вече 9 години въпреки че е имало много трудни моменити-раздели за много дълъг период от време от по една година.така че според мен не сатурн а и която и да е друга планета не може да бъде гаранция за нищо
Активен

sunrain

• Пристрастен
  • Публикации: 6708
« Отговор #17 -: Март 25, 2008, 12:26:06 am »

А Сатурн го може .. Дава гаранция за продължителност. Но май такива отношения обикновено са като едно изпитание, урок и за двамата.
Активен
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

Kali

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #18 -: Март 25, 2008, 10:05:51 am »

Затова Вселената ни пуска и приятни съвпади, така че нещата да не са само черни.  :D  
Активен

liamfieta

• Нов участник
  • *
« Отговор #19 -: Март 25, 2008, 10:50:18 am »

може пък да е така вие редполагам имате повече наблюдения.при нас може би по скоро проблема идваше от многото напрегнати аспекти на плутон-неговия плутон в съвпад с луната ми ,и моят плутон в квадрат с неговата луна и слънце, а при тези аспекти дори и сатурновите аспекти не могат да ни задържат дълго явно ,а пък и сатурновия аспект не е от най лесните-сатурн опозиция с луна.
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #20 -: Март 25, 2008, 10:56:02 am »

@liamfieta

А пробвала ли си да потърсиш евентуално отговор и в картата наречена "комбин", в композитната карта също?  :)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Инти

• Редовен участник
  • Публикации: 2068
« Отговор #21 -: Март 25, 2008, 11:46:29 am »

Какви наблюдения имате на съвпадите на възлите при синастрия с куспиди на домове, и ако това е подсилено и от съвпад на планета с възел, можем ли да твърдим че е индикация на силна връзка?
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #22 -: Март 25, 2008, 12:18:05 pm »

Цитат
Какви наблюдения имате на съвпадите на възлите при синастрия с куспиди на домове, и ако това е подсилено и от съвпад на планета с възел, можем ли да твърдим че е индикация на силна връзка?
Ако съвпадът е с ъгловите куспиди, имам наблюдения, макар че зависи от цялата синастрия. Няма гаранция за "доживотна" връзка - нито по линията на възлите, нито по Сатурн, нито дори по Плутон...
Дотук мога да споделя само за лична опитност с партньорски Южен възел (и Венера) върху моето Слънце на куспидата на 5 дом. Наистина бе нещо, което не се забравя... за добро или зло  :huh:
« Последна редакция: Март 25, 2008, 12:18:32 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Инти

• Редовен участник
« Отговор #23 -: Март 25, 2008, 02:01:21 pm »

Цитат
Ако съвпадът е с ъгловите куспиди, имам наблюдения, макар че зависи от цялата синастрия. Няма гаранция за "доживотна" връзка - нито по линията на възлите, нито по Сатурн, нито дори по Плутон...

Нямах предвид, този показател да е индикация за дълготрайност на връзката, а като индикатор за нейният интензитет. Това което някой може изпита в една връзка дори и платонически ,макар и мимолетно ( спрямо аспекта време,което за вселената е безкрайност и цикличност), може да други да не успеят за цял живот, та в този смисъл въпросът ми беше възможно ли е съвпада на възел с куспида на дом да канализира по-силно енергията, отколкото при проявата на платнетния принцип. Не искам да смесвам ,нито пък да категоризирам по този начин влиянието на възлите при съвпад с домове спрямо съвпада им с планети, това все пак е само един от синастричните показатели, но възможно ли по-силно да влие върху индивида?
« Последна редакция: Март 25, 2008, 02:02:20 pm от Asaia »
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #24 -: Март 25, 2008, 02:18:00 pm »

В интерес на истината никога не се бях замисляла, не съм и правила такъв тип изследвания в синастриите...
Но все пак ми се струва, че съвпадът с реална планета би трябвало да предполага по-интензивно енергийно взаимодействие от съвпада с куспидна ос. От друга страна, от голямо значение е коя партньорска планета участва в съвпада и коя куспидна ос. Мисля, че приоритет винаги имат личните партньорски планети и куспидите на ъгловите домове.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

liamfieta

• Нов участник
  • *
« Отговор #25 -: Март 25, 2008, 06:30:29 pm »

Lillie,
аз всъщност съм начинаеща  в астрологията и не съм много наясно с композитите и комбините.повечето неща които съм чела за тях е от форумите като изклячим итълкуването на М.Марч и Дж.Макевърс за комбините,но общо взето не съм наясно.
не знам кое е същественото при този вид хороскоп и на кое трябва да се наблегне при разглеждането им.мисля обаче че може би нептун на ас в комбина е някаква илюзия която съм си създала за тази връзка.аз обичам да слагам розовите си очила.за съжаление.
ако можеш нещо да разясниш относно комбина,ще ти бъда благодарна.
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #26 -: Март 25, 2008, 06:47:04 pm »

Ако искаш, пробвай да използваш опцията за търсене във форума. Някъде из архивите трябва да има една или две теми, посветени на този вид партньорски карти - композити и, в частност, комбини.
Комбинът е по-малко популярната (засега) в България техника за разлика от композита, а информацията за начина на тълкуването му е доста оскъдна. Но който търси - намира  :)

Комбинът е осреднена партньорска карта, а опцията за построяването й можеш да намериш в astro.com под наименованието Davison relationship chart или "картата на Дейвисън".

Комбинът като техника обаче не е заслуга на Дейвисън, а на астролога Филип Шифман.
Combin vs. Composit
*за немскочетящи

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
« Отговор #27 -: Март 25, 2008, 06:50:23 pm »

Цитат
.мисля обаче че може би нептун на ас в комбина е някаква илюзия която съм си създала за тази връзка.аз обичам да слагам розовите си очила.за съжаление.

Потвърждаваш впечатленията ми. Но досега все си мислех, че си внушавам...
Наистина често има такова "усещане" при Асц/Дсц в двойката знаци Близнаци-Стрелец в комбина, особено в съвпад с Нептун  :huh:  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

liamfieta

• Нов участник
  • *
« Отговор #28 -: Март 25, 2008, 08:30:38 pm »

в комбина имам нептун на ас в стрелец на дс близнаци-абе общо взето не съм вярвала че аз с мойте практични земни луна и слънце в дева мога да си създавам такива илюзии ,но явно е така .

Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #29 -: Март 25, 2008, 08:34:57 pm »

Никой не е застрахован от илюзии...
Има моменти, в които на всеки от нас, дори на най-практичния и прагматичния, му се ще да чуе омайната мелодия на райските камбанки...
Това за камбанките е метафора  :D

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

maggee

• Новак
« Отговор #30 -: Март 25, 2008, 09:27:42 pm »

Заинтригува ме темата и поразгледах връзките си :)

При "неизбежните", кармични за мен в пълния смисъл на думата връзки, онези, в които аз съм обичала повече и съм била склонна на доста промени по Аз-а си, винаги има
- аспекти на Хирон на партньора с моите лунни възли
- съвпад на Лилит на партньора с мои лични планети и в повечето от случаите съвпад на моята Лилит с лична планета на партньора
- тригон или квадрат на моя Плутон със Слънцето на партньора (имам Скорпион на върха на 5 дом)
- Сатурн на партньора, попадащ при мен в Риби (в 8 дом)
- аспекти на Марс и Венера на партньора към лунните ми възли

При романтичните ми връзки, онези, в които аз съм била обичана повече и отношенията са били спокойни и хармонични, липсва Сатурн в Риби и има съвпад на Хирон на партньора с мои лични планети.
« Последна редакция: Март 26, 2008, 03:27:05 pm от maggee »
Активен

Инти

• Редовен участник
« Отговор #31 -: Март 26, 2008, 10:19:09 am »

Цитат

При "неизбежните", кармични за мен в пълния смисъл на думата връзки, онези, в които аз съм обичала повече и съм била склонна на доста промени по Аз-а си, винаги има
- аспекти на Хирон на партньора с моите лунни възли
- съвпад на Лилит на партньора с мои лични планети и в повечето от случаите съвпад на моята Лилит с лична планета на партньора
- тригон или квадрат на моя Плутон със Слънцето на партньора
- Сатурн на партньора, попадащ при мен в Риби
- аспекти на Марс и Венера на партньора към лунните ми възли

От това което споделяш като наблюдения се съгласявам, защото аз също съм констатирала някои от тях в синастриалните взаимоотношениея. Особено трудни са аспектите на Слънце и Плутон, които  когато са в напрегнат аспект ( при мен в синастриалната карта имаме квадрат между двете светила, а Слънцето на партньора попада  в моя осми дом ), още повече засилва напрежението, тъй като едната личност винаги ще се чувства под натиск, но пък позитивното e, че и двамата могат да претъпят взаимни трансформации, които да изчистят ненужното и да поставят взаимоотношенията на едно друго ниво.

При важни кармични взаимоотношения възлите винаги са аспектирани , имаме силен акцент на Хирон,като в един от случаите имаме двойно аспектиране на Хирон съвпад Слънце и Слънце опозиция Хирон, като същевременно Сатурн е в съвпад със Слънцето, а в другия случай имаме Слънце тригон Хирон. Интересното е, че Сатурн върху Слънцето не оказва сковаващото и  ограничаващо влияние, както примерно Сатурн върху куспидата на 5ти дом, предполагам това се дължи на факта, че двете личности изявяват сатурновите  качества по съвсем различен начин.
« Последна редакция: Март 26, 2008, 10:51:58 am от Asaia »
Активен

Инти

• Редовен участник
« Отговор #32 -: Март 26, 2008, 10:54:45 am »

Динамични фактори в синастрията  

Синастрията е дял от астрологията, който се занимава с човешките взаимоотношения. В буквален превод думата синастрия означава съвместимост. За да търсим обаче съвместимост между двама души, то задължително е те да са в отношения помежду си. Само тогава има смисъл да се занимаваме със всичко това, за което по-нататък ще стане дума. Кога между двама човека има отношения? Това е въпрос на който е много важно да се отговори и да се има предвид, преди да се занимаем със сравняване на два хороскопа, за да не се изпада в търсене на неща, които реално не съществуват.

Трябва да направим една много категорична разлика между общуване и отношения. Различаваме два варианта на общуване или две ситуации на общуване:

Едната е така нареченото контактно общуване – когато между хората просто има контакт. Както на улицата - питаме някого за нещо или със съседа, с който живеем заедно от години.

Другата ситуация на общуване е общуване, в което има отношение между партньорите, има взаимоотношения между двама души. Но преди да го има това отношение, ние сме имали процес на развитие. Хората навлизат в отношения и това е процес. Какво разбираме под влизане в отношения? Това е процес в който една личност започва да се занимава с друга личност. Най-добра илюстрация за това е влюбването, като някакъв процес на навлизане в отношения с друг човек. Как да го разтълкуваме този процес. Запознаваме се с един човек. Това е още контактното ниво. Но какво става в един хубав миг, за какво си даваш сметка? Има един ключов момент, в който непогрешимо разпознаваме че сме влюбени – и това е момента, в който започваме да мислим за другия, когато не е около нас. Това е сигнал, че вече сме навлязли в отношения. Няма значение какво мислим, дали мислите са положителни или негативани. Симптомът за това, че сме в вече в отношения с някого е, че мислим за него в негово отсъствиe.

Давам за пример процесът на навлизане в отношения при влюбване, защото той е най-често тема на работата ни с клиентите. Но ние имаме и други отношения освен любовни – брачни, бизнес, родители - деца, роднински и т.н. Поради тази причина, когато пристъпваме към работа с темата за синастията, първото и най-важно условие е да направим подготвителен разговор с клиента, за да установим, че тези отношения съществуват, че не се касае само за един контакт или любопитство. С други думи добре е да се информираме дали между тези двама души има налице отношения и най-вече дали те са двустранни. Защото представете си, че другия човек няма и идея, че е обект на внимание – тогава за взаимоотношение или търсене на съвместимост не бива да се говори. Влюбен е в артист/ка от екрана например. Може ли тогава да говорим за съвместимост. Разбира се че астрологически – да, но въпросът е струва ли си и на кого би било полезно това. Синастрията дава отговор и на това дали един контакт може да се превърне в отношение и дали това ще се случи двустранно.

Второто нещо, което е много важно да имаме две напълно ректифицирани карти и много добър поглед върху наталната карта на всеки един от партньорите.

Основни положения в подхода към синастрията. Как разглеждаме две карти?

1. Поляритет – мъжки, женски знаци. Дисхармония се наблюдава, когато има преобладаване на планети в мъжки или женски знаци в двете карти.

2. Взаимоотношения по синтетичен знак. Дисхармония при синтетичните знаци.

Огъня търси страст, емоции
Земята търси сигурност, опора, вярност
Водата търси любов, съчувствие, интимност
Въздухът търси общуване, контакт, интелект, равностоен партньор

3. Аспекти.

Когато гледаме аспектите акцентираме върху точните аспекти с орбис 2 градуса и реалните аспекти - тези които са в една стихия. Съвпади на планети по орбис, когато са в различни знаци не са толкова силни, защото липсва усещането за „споделен опит”. В този смисъл най-силни са съвпадите и опозициите.

Съвпади на планети по орбис, когато са в различни знаци не са толкова силни.

Най-продължителни са връзките с опозиции – те дават привличане на противоположностите, взаимно допълване, обмен на енергия.

Най-проблематични са съвпади и квадратури на злосторници в картата на единя партньор с лични планети на другия.

Квинконс - важен в синастрията, особено в проблематичните отношения. Трябва да е в орбис максимум 1 градус. Този аспект е в различни стихии и провокира първоначална трудност в адаптацията, изисква двустранни усилия в преодоляването.

Сливане на 2 квадратури – квадратура в картата на единя партньор е в съвпад с квадратура на другия.

Сливане на конфигурация – дава белег за карма.

Сливане на тригони може да образува голям тригон – това е силно сексуален аспект, но не е белег за продължителни, трайни взаимоотношения.

Големия кръст е много труден, но много свързващ – установява трайни, продължителни, но нехармонични отношения.

Скрити аспекти - квадрат и половина и полуквадрат – скрити са защото работят подмолно.

Кармични аспекти – много важни. Действат много интензивно и имат ефект на бързо приключване.

1. При търсене на брачна съвместимост разглеждаме основно взаимоотношенията на Слънце и Луна на двамата партньори
2. При любовни отношения разглеждаме и връзката между Марс и Венера
3. При бизнес отношения разглеждаме Слънце, Луна, Сатурн, Юпитер. Венера – в контекста на парите и Марс в контекста на дееспособността.
4. При отношения майка – дете разглеждаме основно планетите Слънце, Луна, Меркурий, Сатурн.
Активен

liamfieta

• Нов участник
  • *
« Отговор #33 -: Март 26, 2008, 12:07:48 pm »

а някой има ли знае ли например при такива кармични връзки как евентуално може да се разбере в какви отношения са били двама човека в миналия си живот-майка-дете,съпрузи,брат-сестра и т.н.
ако има някъде такава литература или информация по темата и някой знае нещо по въпроса да сподели
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #34 -: Март 26, 2008, 12:52:35 pm »

Цитат
а някой има ли знае ли например при такива кармични връзки как евентуално може да се разбере в какви отношения са били двама човека в миналия си живот-майка-дете,съпрузи,брат-сестра и т.н.
ако има някъде такава литература или информация по темата и някой знае нещо по въпроса да сподели
В "Кармична астрология" на Дороте Кьохлин дьо Бизмон има обстойно разглеждане на тази тема, макар че според мен остава малко под въпрос...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

liamfieta

• Нов участник
  • *
« Отговор #35 -: Март 26, 2008, 03:34:42 pm »

Благодаря за иформацията,Lillie.Ще я потърся тази книга.
искам да потвърдя мнението на maggee,за трудността ина връзките сатурн в риби особено пък той е и в 12 дом,квадрат на плутон с слънцето.
също нещо което ми е направило впечетление,но незнам дали има някакво значение опозиция на неговия лилит с моя,пак в 12 дом.
прави ми впечетление че при една моя такава много трудна любов и много изстрадана от мен имам много силно присъствие на кармични планети в моят 12 дом който е зает от риби на върха-там са неговия сатурн , лилит, хирон всички в риби.
определено смятам че 12 дом и рибите носят някаква карма
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #36 -: Март 26, 2008, 04:05:27 pm »

Цитат
определено смятам че 12 дом и рибите носят някаква карма
Да, водните домове - 4ти, 8ми и 12ти - наричат "кармични", наред с аспектите на Лунните възли, Сатурн, Плутон, Нептун и /отчасти/ Хирон и Лилит в синастрията (според астрологичната школа). В този смисъл има цял раздел в астрологията, известен с наименованието "кармична".
Съществува и друго направление в астрологията, в което е застъпена тезата, че няма "кармични" и "некармични" хороскопи.  

И докато руската школа се отличава със силен акцент върху кармичността и фатализма и за някои нейни привърженици е характерно да се прави разделение на "по-малко" и "повече" кармични хороскопи, според езотеричната или, да я наречем холистична, астрология целият хороскоп е отражение на причинно-следствените връзки, а не само отделните негови компоненти.  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

maggee

• Новак
« Отговор #37 -: Март 26, 2008, 04:21:50 pm »

Цитат
Големия кръст е много труден, но много свързващ – установява трайни, продължителни, но нехармонични отношения.

Имате ли лични наблюдения върху големия кръст?

Голям кръст се появява в една моя връзка, която наистина е достойна по продължителност за Гинес :rolleyes: - 8 години бяхме заедно, разделени сме от 6 години, но май никога няма да бъдем съвсем. Моят Марс в 12 дом, Рак (в съвпад с неговата Луна) е в опозиция на неговите Венера и Меркурий, а моята Венера (в 10 дом) е в опозиция на неговия Нептун, който пък е в съвпад с моя Уран. Освен това има и опозиция на моя Сатурн (пак в 12 дом, в съвпад с неговия Уран) с неговото Слънце. И много съвпади - освен горните, точен съвпад на моята Луна с неговия Плутон, моя Плутон с неговия Сатурн. С една дума - връзка-трепач :ph34r:, буквално разби всичките ми илюзии тази връзка.

В друга моя връзка, която продължава вече 6 години, има голям кръст между моето Слънце и неговия Нептун и неговата Луна и моя Юпитер. Тази връзка е доста по-хармонична от предишната :)
« Последна редакция: Март 26, 2008, 04:42:52 pm от maggee »
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #38 -: Март 26, 2008, 04:31:15 pm »

Цитат
Цитат

Имате ли лични наблюдения върху големия кръст?
Имам, но става въпрос за частен случай.
Голям фиксиран кръст в композит и огромен стелиум в един знак (и дом) в комбин. Усещането е за енергийна блокада, като в клетка, затворен омагьосан кръг, периодично има повтаряне на една и съща ситуация... Нито единият, нито другият е склонен да отстъпи...
Не става въпрос за любовна/интимна синастрия.
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

maggee

• Новак
« Отговор #39 -: Март 26, 2008, 04:48:30 pm »

Цитат
Усещането е за енергийна блокада, като в клетка, затворен омагьосан кръг, периодично има повтаряне на една и съща ситуация... Нито единият, нито другият е склонен да отстъпи...
Не става въпрос за любовна/интимна синастрия.
Да, такива са и моите впечатления. Всъщност, понякога имам чувството, че просто сме принудени да си даваме неприятни уроци. В тези връзки съм имала невероятни ситуации, които нямат обяснение от гледна точка на рационалния ум. И въпреки обидите, огорченията, травмите (психологични), оставаме свързани, прощаваме и продължаваме напред. За мен това са връзки-учители - в които оставането е непосилно, а напускането невъзможно.
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #40 -: Март 26, 2008, 05:04:26 pm »

Цитат
Всъщност, понякога имам чувството, че просто сме принудени да си даваме неприятни уроци. В тези връзки съм имала невероятни ситуации, които нямат обяснение от гледна точка на рационалния ум.
Абсолютно съм съгласна.
Такова е и моето усещане...
Неведнъж съм се питала защо просто не вземем да спрем това въртене в кръг, защо си причиняваме това... Рационално обяснение така и не намерих.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Kali

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #41 -: Март 26, 2008, 10:53:02 pm »

Мунданно - Венера съвпад Меркурий и Уран в Риби, секстил Юпитер от Козирог - пишем за любов във форум в интернет, за кармичните връзки и разтягаме едни дълги теми. :)  
Активен

Kaya

• Редовен участник
  • Публикации: 2893
Re: Съвпад на лунните възли при синастрия
« Отговор #42 -: Октомври 22, 2008, 11:11:17 pm »

здравейте:)
определено не се считам за обективна по отношение на собствените си синастрии и затова 
искам помощ:

съвпад (3 гр орб) на моя нептун с неговия СВ и на моята лилит с неговия ЮВ (по остта 2-8)
моите възли с неговите в точен секстил
Активен
Надявам се вселената да помага и на моите другарчета. Ще ги чакам.

Lillie

• Маниак
« Отговор #43 -: Октомври 23, 2008, 11:19:23 am »

Привет  :)

Ами аз лично не разглеждам синастриите по този начин, избягвам да коментирам откъслечни моменти и парченца от дадена синастрия. Същото важи за наталната и предиктивната астрология. Друг ми е подходът.
Но някой от колегите във форума може да се включи  :)
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Kaya

• Редовен участник
  • Публикации: 2893
« Отговор #44 -: Октомври 23, 2008, 10:00:02 pm »

Lillie,
и аз разсъждавам за другите така (съгласn  съм с теб)
пък за своите неща- не :P

приемам и идеи на парче::)а
Активен
Надявам се вселената да помага и на моите другарчета. Ще ги чакам.

proserpine

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 706
Re:Съвпад на лунните възли при синастрия
« Отговор #45 -: Ноември 14, 2010, 03:48:40 am »

Съвпадите на Лунни възли с Планети са също важни сподем мен.Има ли някой наблядения на синастрични съвпади на Луннен възел с Плутон
Активен
Слънце 27 градуса Везни
Луна Близнаци
Марс Скорпион
Венера Скорпион
Мерк Скорпион съвпад Уран секст. Сатурн
Асц Лъв
http://www.youtube.com/watch?v=hk65zzUjI9A
Baraka.1992.BRRip.XviD.AC3-CaLLioPE_MoNTEDiaZ.torrent

Lillie

• Маниак
« Отговор #46 -: Ноември 14, 2010, 03:59:49 am »

С каква орбиса го искаш?  :blink:
Имахме такъв съвпад с бившия - орбисата е около 3-4 градуса, но според мен аспектът е действащ. Има и малко по-широка опозиция с моята Венера на ЮЛВ.
Дълга връзка... И се познавахме много по-отрано, преди да започне връзката, т.е. нейният интимен вариант. След като връзката приключи, всичко се върна по местата си - там, откъдето и с каквото е започнало. Без скубане на коси, изричане на клетви и т.н. а ла Плутон.  ;D
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

proserpine

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #47 -: Ноември 14, 2010, 04:09:35 am »

Имахме такъв съвпад с бившия - орбисата е около 3-4 градуса, но според мен аспектът е действащ. Има и малко по-широка опозиция с моята Венера на ЮЛВ.
Дълга връзка... И се познавахме много по-отрано, преди да започне връзката, т.е. нейният интимен вариант. След като връзката приключи, всичко се върна по местата си - там, откъдето и с каквото е започнало. Без скубане на коси, изричане на клетви и т.н. а ла Плутон.  ;D

С половинката ми имаме точен съвпад на Моя Северен Възел  с неговия Плутон
Активен
Слънце 27 градуса Везни
Луна Близнаци
Марс Скорпион
Венера Скорпион
Асц Лъв

proserpine

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #48 -: Ноември 14, 2010, 04:12:07 am »

С половинката ми имаме точен съвпад на Моя Северен Възел  с неговия Плутон
Грешка не е точен 2 градуса И по точно моя възел с неговия Марс и Плутон той има съвпад на Марс и Плутон
Активен
Слънце 27 градуса Везни
Луна Близнаци
Марс Скорпион
Венера Скорпион
Асц Лъв

holanda

• Гост
« Отговор #49 -: Ноември 15, 2010, 06:46:40 pm »

Съвпадите на Лунни възли с Планети са също важни сподем мен.Има ли някой наблядения на синастрични съвпади на Луннен възел с Плутон

на 2 старu приятелчеta Северния възел съвnадаше с мои Плутон и Венера. С единия нямаше сериозен kick,но с другия
uмахме много добра сексуална съвместимост и разбирателство-в началото на отношенията се заигравахме на ''аз гоня ,ти гониш'' ,мнинеlност,ревност ,тестове за издръjливост и всякакви подобни глупости,но не продължиха дълго-човека с Възела пое инциативата да се свалят картите и всичко претърпя трансформация..беше много ползотворно партньорство,все още сме приятели ..
може би заpади знака Скорпион ,в които се случваше съвпада,но привличането беше силно и хората с СЛВ имаха по-сериозно отношение.И бяха по-умни   :lol:  ;D

Северния възел е по-активен във връзката,той е този,който опипва почвата и се заема ,докато този с Плутон е по-запознат с материята ,нова за Възела..и съответно действа само,когато нещата се изплъзнат от неговата собствена идея за вид u последователност на отношенията.

« Последна редакция: Ноември 15, 2010, 09:23:32 pm от жълтолилава »
Активен