Astrosite.org - Форуми

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Съвпад на лунните възли при синастрия  (Прочетена 13179 пъти)

maggee

• Новак
  • Публикации: 32

Бих искала да попитам, какво значение има съвпадът противоположните лунни възли (северен с южен и обратно) на мъжа и жената при синастрия? Какви орбиси използвате по отношение на лунните възли?

Извинявам се, ако въпросът ми се повтаря (търсих, но не намерих отговор).
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30533
Съвпад на лунните възли при синастрия
« Отговор #1 -: Март 22, 2008, 10:22:20 pm »

Казва се обрат /противофаза/ на Лунни възли, в предиктивната астрология се счита за един от важните периоди.
В синастрията предполага около 9 години разлика във възрастта  ;)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

maggee

• Новак
« Отговор #2 -: Март 22, 2008, 10:27:41 pm »

9 са, да :) Благодаря :)
Активен

liamfieta

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 193
« Отговор #3 -: Март 23, 2008, 12:52:47 am »

всъщност нямам наблюдение при размяна на възлите в синастриите но при моите по връзки ,ккоито са по значими за мен съм наблюдавала  съвпад на северен лунен възел върху десцендента ми както и възли в 12 дом ,което всъщност не ми ясно дали говори за някаква кармичност но аз така съм го почувствала.както и аспекти на сатурн към луната ми-нехармонични обаче.явно необходимост от научаване на уроци.но всъщност може би в размяната на възлите може да има нещо кармично ,нещо за научаване.

Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #4 -: Март 23, 2008, 01:08:46 pm »

Усещане за "съдбовност" има и при съвпад на нодалната ос на единия с лична планета на другия в синастрията, а също и с кръста на хороскопа...
Ефект на скачените съдове, както го наричат някои астролози  B)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Синухе

• Редовен участник
  • Публикации: 4978
  • Chance favors the prepared mind
« Отговор #5 -: Март 23, 2008, 01:40:06 pm »

Тази "съдбовност" се наблюдава и не само при съвпад с кръста,но и с останалите двойка куспиди (особено 5/11 дом) и естествено до 1 градус за да се активира това силно.Особено силно това се проявява когато в една и съща синастрия и двете двойки възли правят съвпад с кръста и други куспиди и със лични планети (на мен това ми се е случвало  ;)  ).  
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #6 -: Март 23, 2008, 01:55:50 pm »

Всеки синастричен аспект се проявява в пъти по-силно, когато е "огледален", т.е. когато има двойно подчертаване.
Например:
Слънце на Х. в опозиция със Сатурн на У.
и
Слънце на У. в квадрат със Сатурн на Х.

Венера на Х. в съвпад с Юпитер на У.
и
Венера на У. в тригон /или секстил/ с Юпитер на Х.

Юпитер на Х. в съвпад със СЛВ на У.
и
Юпитер на У. в съвпад с ЮЛВ на Х.

и т.н. в най-различни вариации  :)

Ефектът на скачените съдове е налице и при наличие на партньорски планети в един и същи градус, особено ако се намират в един кръст /кардинален, фиксиран, мутабелен/. По този начин транзит на тежка планета ще засегне едновременно двамата партньори.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Kali

• Ентусиаст
  • **
  • Публикации: 1411
« Отговор #7 -: Март 23, 2008, 07:08:37 pm »

Наблюдавала съм още един интересен случай на взаимодействие между възлите в синастрия - противоположно по дом разположение.

Например СЛВ на 1 в 8-ми дом и СЛВ на 2 във 2-ри дом. И в други домове съм срещала подобно противоположно разположение.
Активен
Ние можем да бъдем промяната, която искаме да видим в света.

Lillie

• Маниак
« Отговор #8 -: Март 23, 2008, 07:46:36 pm »

Цитат
Наблюдавала съм още един интересен случай на взаимодействие между възлите в синастрия - противоположно по дом разположение.

Или например, още една аналогия по линията на възлите:
Лунни възли по оста Овен/Везни
могат да кореспондират
с партньорски Лунни възли по оста 1ви/7ми дом...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

maggee

• Новак
« Отговор #9 -: Март 23, 2008, 09:43:27 pm »

Моят Северен възел е в 5 дом (Стрелец) в съвпад с моя Нептун и неговия Южен възел. Южният ми възел в 11 дом (Близнаци) е в съвпад с неговия Северен възел, неговата Венера и неговата Луна. В общата ни карта се образува голям кръст и възлите се разполагат по едната му ос.

А що се отнася до "съдбовността"... в този случай астрологията е почти излишна. Влюбихме се след 2-3 часа чат, без да сме се видели на снимка дори. Усещане един за друг без думи (имаме слънчев съвпад) - аз като сложен и непонятен дори за себе си Близнак, за първи път през живота си имах усещането, че някой е попаднал на упътването за моята употреба :) Реалната ни среща надмина и най-смелите ни очаквания. След което започна една телепатична връзка - разбирам какво се случва с него, понякога знам със сигурност, друг път усещам настроенията му и след това разбирам, че му се е случило нещо. Имаме сънища, които показват развитието на връзката ни и се сбъдват. Преди да го срещна, изобщо не съм вярвала, че подобна връзка може да съществува (когато се запознахме транзитният Уран направи точен съвпад с моя Юпитер в 8 дом).

Бих искала да попитам има ли някакво съществено отношение към синастрията съвпадът на Лилит и аспектите на Хирон (моят Хирон, в съвпад с моята Венера, прави секстил с неговия Северен възел, Венера и Луна, а неговият Хирон - тригон с моя Марс и квадрат с лунните възли)?

Още веднъж благодаря за изчерпателните отговори :)

Активен

liamfieta

• Нов участник
  • *
« Отговор #10 -: Март 23, 2008, 11:15:38 pm »

в една от връзките ми която за мен беше много силна и според усещанията ми кърмична имам съвпад на  лилит на партньора ми с моят южен лунен възел в 12 дом ,както и неговия хирон в 12 дом пак в опозиция с моята луна.
Активен

Kali

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #11 -: Март 23, 2008, 11:28:31 pm »

Лилит с какво съвпада? С твоя ДСЦ ли?

Имате хубави аспекти в синастрията и сериозни дори астрологични основания да се чувствате добре заедно.  :)  Казват, че когато Нептун на единия аспектира лични планети или важни точки на другия, често се наблюдава разбирателство дори без думи.  :)

За Хирон и Лилит можеш да намериш различни мнения.
Активен

maggee

• Новак
« Отговор #12 -: Март 23, 2008, 11:46:31 pm »

Моята Лилит е на десцендента, във Водолей, и съвпада с неговата. А що се отнася до Нептун - моят Нептун прави аспекти в почти всичките му планети.
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #13 -: Март 24, 2008, 09:54:35 am »

Да, за Лилит и Хирон мненията ще са доста противоречиви...
Руската школа им придава съществено значение, включително и в синастрията. Съвпадът на Хирон на единия с лична планета на другия се счита за важен показател. Лилит в съвпад (или опозиция) със Слънцето, Луната, Венера или Марс на партньора обаче трудно би могла да се тълкува еднозначно. Привличането е силно магнетично, но има много подводни камъни...
Усещане за силна "кармичност" имах във връзка с огледален съвпад Луна-Лилит, но имаше и други, по-важни констелации: моето Слънце в съвпад с Венера/Меркурий и Южния възел на партньора, точен синастричен квадрат Венера-Луна, партньорска Луна на Дсц ми, активиране на водните домове от важни партньорски планети...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Kali

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #14 -: Март 24, 2008, 12:42:19 pm »

А какво мислите за напрегнатите аспекти на Сатурн към лични планети на партньора, независимо от типа отношения?

Вярно ли е, че са необходимо условие за дълготрайна връзка? Или са по-скоро усложнение и изходът е неясен, да не кажа негативен?
Активен

Lillie

• Маниак
« Отговор #15 -: Март 24, 2008, 03:13:03 pm »

Досега в повечето ми дълготрайни връзки се повтаря напрегнат синастричен аспект Слънце-Сатурн. Не мисля обаче, че този аспект, или какъвто и да било друг, определя изхода.
Не бих казала, че е необходимо условие, но поне един сатурнов аспект нерядко присътства в дълготрайните отношения.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

liamfieta

• Нов участник
  • *
« Отговор #16 -: Март 24, 2008, 03:22:34 pm »

не съм сигурна че сатурн е гаранция за дълготрайна връзка,мисля че зависи от желанието на хората да преодолеят трудностите от тези аспекти и всъщност от желанието им да бъдат заедно.имах една връзка при която сатурн на партньорът ми е в опозиция с луната ми,но връзката не издържа поради страха от поемане на отговорност и от двете страни.а пък друга мой сатурн в квадрат с негова луна и тази вразка продължава вече 9 години въпреки че е имало много трудни моменити-раздели за много дълъг период от време от по една година.така че според мен не сатурн а и която и да е друга планета не може да бъде гаранция за нищо
Активен

sunrain

• Пристрастен
  • Публикации: 6710
« Отговор #17 -: Март 25, 2008, 12:26:06 am »

А Сатурн го може .. Дава гаранция за продължителност. Но май такива отношения обикновено са като едно изпитание, урок и за двамата.
Активен
Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили.

Kali

• Ентусиаст
  • **
« Отговор #18 -: Март 25, 2008, 10:05:51 am »

Затова Вселената ни пуска и приятни съвпади, така че нещата да не са само черни.  :D  
Активен

liamfieta

• Нов участник
  • *
« Отговор #19 -: Март 25, 2008, 10:50:18 am »

може пък да е така вие редполагам имате повече наблюдения.при нас може би по скоро проблема идваше от многото напрегнати аспекти на плутон-неговия плутон в съвпад с луната ми ,и моят плутон в квадрат с неговата луна и слънце, а при тези аспекти дори и сатурновите аспекти не могат да ни задържат дълго явно ,а пък и сатурновия аспект не е от най лесните-сатурн опозиция с луна.
Активен