Astrosite.org - Форуми

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Юнона и връзките(брака)  (Прочетена 42299 пъти)

Синухе

• Редовен участник
  • Публикации: 4978
  • Chance favors the prepared mind
Юнона и връзките(брака)
« -: Юли 21, 2007, 11:38:49 am »

:blink:
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 02:08:09 am от Синухе »
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30532
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #1 -: Юли 21, 2007, 12:29:51 pm »

Благодаря за статията, интересна е, изглежда ми позната  :)
А кой е авторът? Нали се сещаш...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #2 -: Юли 21, 2007, 12:43:12 pm »

Цитат
...важното е да се разпространява информацията
В стил Меркурий-Близнаци  :P
Знам, че твоя не е там  :rolleyes:  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #3 -: Юли 21, 2007, 12:49:29 pm »

Точно това имах предвид, че ти е силен мерк-а  ;)  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #4 -: Юли 21, 2007, 01:01:26 pm »

Цитат
ти имаш ли наблюдения върху човек с Юнона на Асцендента?
Не познавам такива. Моята е на 10* от Асц, в първи дом. Имам много нетрадиционни схващания за обвързването и брака, предвид опозицията й с Юпитер в 7ми  :D  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

blue77

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 58
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #5 -: Юли 22, 2007, 09:31:23 am »

Тъй като се Скорпион е доста адекватен знак за Юнона и не води до голями ограничения, относно морала и това, което ще кажат хората, бих искала да вметна едно нещо, относно съвпада и с Лилит, както е при мен и при Sinyhe, което съм забелязала още преди доста време.
При този съвпад, поне при мен, ако зная, че една връзка няма да доведе до брак, въобще отказвам да правя неща, с партньора си, които се предполага, че правят женените хора. Да прекарвам повече време с човека, да имаме общи пари, да пера пердета например и др.
Някак си, като стане дума за по - големи общи планова, гледам да изчезна на някъде.
Като включим и безнадежността на връзките по рецепцията на Сатурн и Венера, някак си, като и това се включи, започвам да имам чувството, че ситуацията е наистина трагична.
И че въобще, че разликата между този човек и понятието брак или по - сериозна обвързаност, е някъде от земята до небето.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #6 -: Юли 22, 2007, 12:30:16 pm »

Цитат
При този съвпад, поне при мен, ако зная, че една връзка няма да доведе до брак, въобще отказвам да правя неща, с партньора си, които се предполага, че правят женените хора.
Като включим и безнадежността на връзките по рецепцията на Сатурн и Венера, някак си, като и това се включи, започвам да имам чувството, че ситуацията е наистина трагична.
А сигурна ли си, че това, което споделяш за съвпада Юнона/Лилит, не се дължи поне отчасти на рецепцията на Венера в Козирог със Сатурн?
Има жени, които ако знаят, че връзката няма да приключи с брак, т.е. не е "перспективна" - според рамката, определена от обществото - се опитват да държат партньора на дистанция, като с цялото си същество му изпращат негласното послание "ти си дотук". В повечето случаи, повярвай ми, дори няма нужда това да бъде казвано, просто се усеща, дори от не особено чувствителен и интуитивен партньор.
Хм, не съм забелязала връзките по рецепцията Венера-Сатурн да са трагични, но нерядко те са онази сфера от живота, която изисква специално отношение и сериозен размисъл. Когато нещо "не върви", имаме навика да му обърнем по-сериозно и задълбочено внимание и респ. шансът да направим нещо конструктивно в тази насока се увеличава.
 :)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #7 -: Юли 22, 2007, 12:53:20 pm »

Преди няколко години много се захласвах по астероиди, планетоиди и прочие -иди, сега да взема да си припомня някои позабравени неща...
Ако сте чели "Митична астрология", там се дава много добро описание на архетипната символика и митологията на планетите и някои по-известни астероиди в астрологията.
Склонна съм да приема, че астероидите не управляват и не екзалтират в знак, но могат да се свържат енергийно с проявленията на характеристиките на някой знак от Зодиака, защото представят определен архетип.
Така бе прието, че Юнона се свързва със знака Везни и Скорпион,
Церера най-добре се "чувства" в Рак, Дева и Телец,
Веста отразява енергиите на Дева и Скорпион -> обърнете внимание по какво си приличат глифовете на тези два знака и по какво се различават - там е "разковничето" - Веста ги обединява,
Атина Палада се свързва с архетипа на Овен, "жена-войн", но тук за разлика от Арес няма първичен гняв, агресия и безразсъдност - Палада е и мъдрост. Не се сещам, но май че имаше и връзка със занаятите...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #8 -: Юли 22, 2007, 04:09:08 pm »

Би ли уточнил на коя система за езотерични управители се позоваваш?
Доколкото съм запозната, Венера е езотеричният управител на Близнаци  :rolleyes:
« Последна редакция: Юли 23, 2007, 12:24:07 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

blue77

• Нов участник
  • *
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #9 -: Юли 22, 2007, 04:41:21 pm »

Цитат
А сигурна ли си, че това, което споделяш за съвпада Юнона/Лилит, не се дължи поне отчасти на рецепцията на Венера в Козирог със Сатурн?

Да, всъщност, това исках да кажа. Тъй като темата е за Юнона и връзките(брака), и е сходна с тази за Лилит реших, че трябва да кажа, че при мен, във връзка с другите аспекти от картата повече се изявява Лилит. Предполагам че е така тъй като принципа на Юнона и свързаните с нея знаци, планети и аспекти донякаква степен са подтиснати.

Имам предвид квадрати с Меркурий във Водолей в 5 дом, Северен възел в Лъв в 11 дом, Хирон в Телец в 8 ми дом. Да не кажа голям квадрат, защото знам, че такъм не се отчита, ако е с възлите или други точки от хороскопа. Това са все противоречия с важни точки от хороскопа( Нуждата от творчество, забавления и оригиналност на Меркурия. Желанието за блеснеш, макар и с помощта на приятели и колеги и нуждата на Хирон за контрол над ситуацията, за да се опазят някакви свой ценности, ), които по - лесно се преодоляват чрез принципите на Лилит.
Тъй като става въпрос за 3-ти, дом поне аз мога да го обясня така.
По - лесно да излезеш сред хора и да постигаш целите си, като самоуверен човек, който знае какво прави, отколкото, като човек, който преди всичко търси идеалната си половинка и мисли, че брака ще оправи проблемите му някога или, че всъщност това му е  главния проблем.

Предполагам, че при други хора се наблюдава обратната ситуация и те действат повече по позицията на Юнона в съответния дом или знак в която се намира, защото такова държание се приема по - добре в обществото или така според повечето хора е по - добре да направят.

blue77

• Нов участник
  • *
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #10 -: Юли 22, 2007, 05:04:28 pm »

Цитат
А Палада в 8 дом има отношение към разкритието ми в окултизма,което беше още на 15 години(е не само тя of course).

А Юнона,Лилит е Скорпион е позиция изискваща пълна подръжка и дупосочно навлизане в най-дълбоките места взаимно с партньора-ако при единия или двамата това куца с неумение,липса на импул това да се изследва и поддържа мисля за хора с такава позиция като нас връзки ,които не го активират това са обречени като нефункционални и непълноцени,ако ще Венера-Сатурн като вярност и отдаденост да са развити на max.

По - отношение на Палада в 8 дом и при мен имаше същия момент. Занимавам с окултизъм от почти същата възраст. :rolleyes:

А за останалото си прав, че във връзките си трябва да се разровим доста дълбоко и да изследваме, до някъде сами, до някъде, чрез отношенията си с партньора, тези позиции на Юнона и Лилит. Може би чрез всичко, което правим и се случва и трябва да променим отношението си към нещата, които Лилит и Юнона символизират, за да ни се видят нещата най - накрая малко по - ясни.

« Последна редакция: Юли 01, 2009, 06:49:15 pm от blue77 »
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #11 -: Юли 23, 2007, 11:46:29 am »

Да, същата система имах предвид, от учението за седемте лъча.
Alice Bailey & Djwhal Khul
тук

П.С. Този линк вече не съществува.

« Последна редакция: Юли 23, 2007, 12:17:22 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

blud

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 406
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #12 -: Юли 24, 2007, 04:06:12 pm »

Астероидитеса силно изразени в моята карта и съм забелязала, че Юнона има важно значение при транзититеси По натал тя съвпада с Луна Лилит и Палада на  куспидата на дсц. и сега транзититеи: при раждането на първото ми дете съвпада с неговото слънце. при   раждането на втория ми син съвпада с моят Ис и неговият Асц. Първи брак в точен съвпад с Хирон. Втори брак отново съвпад с Ис.
Активен
Слънце-Стрелец
Асцедент -Лъв
Луна -Водолей

blud

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 406
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #13 -: Юли 24, 2007, 04:32:54 pm »

Цитат
Имам наблюдения за синстричната Юнона т.е. искаш да кажеш че с детето си имате съвпад Юнона-Слънце?Виж дали с някой от брачните си партньори нямаш силни аспекти на Юнона в синастрията-съвпад с куспида или планета,може и Локус Фортуна.Аз знам за една дългогодишна много здрава брачна връзка в която личностите включително са и бизнес партньори като цяло са двойка отвсякъде и имат двойни съвпади на Юнона един с друг т.е. и двете Юнони са застъпени здравата.Е не е необходимо всички да са така,но би било добре. ;)
Мнееее нямаме съвпади на Юноните нито пък те съвпадат с куспиди.там има други причини  и силна синастрия моята Венера съвпада с негов сатурн , и съответно негов Юпитер съвпад  с моя Луна но от към 6дом и юнона е доволно далече. м/у другото ми се щеше да попитам този съвпад Венера с негов Сатурн ли е причина да имам 2брака с него.
И още нещо ми се ще да попитам Бялата луна или Селена са с по-силно влияние  в натала. При мен отново и двете са в точни съвпади Венера със Селена и Луна с Бяла Луна.
Активен
Слънце-Стрелец
Асцедент -Лъв
Луна -Водолей

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #14 -: Август 21, 2007, 12:42:53 pm »

Ми4сля,че това е подходящата тема,където да задам едно въпросче за множеството бракове.Когато определяме 1 брак ,гледаме десцендента,ако той е в подвижен знак,вероятността да има и втори такъв е голяма.За 2брак гледаме 9 дом.Казусът е следният-9дом е в неподвижен знак-телец,където е и юнона,но и хирон.Естествения управител на телец е венера,разположена в 5 дом,където "се радва|".Аз си направих един малко първосигнален извод,че 2брак ще бъде щастлив,но ще завърши със смърт на съпруга,имам ли основания ,за което? :blink:  
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #15 -: Август 21, 2007, 12:53:39 pm »

Откъде-накъде пък смърт?  :blink:

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #16 -: Август 21, 2007, 12:55:38 pm »

Заради хирон в 9 дом,неизлечимата рана.
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #17 -: Август 21, 2007, 12:59:21 pm »

Цитат
Заради хирон в 9 дом,неизлечимата рана.
О, не, определено не се тълкуват така нещата. За браковете, тяхното качество и количество се гледа целият хороскоп  ;)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Синухе

• Редовен участник
  • Публикации: 4978
  • Chance favors the prepared mind
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #18 -: Август 21, 2007, 01:09:20 pm »

И аз съм с Хирон в 9 дом Телец и кво сега ако се оженя за тебе сигурно ще пукясам на 100%? :lol:

Едва ли Хирон може да бъде чак толкова жесток,дори и неизличамата рана просто е там за да ни насочва къде можем да разгърнем нашите лекуващи енергии,които ще ни се отразят цялостно върху разширението на осъзнатостта и преодоляване на някои граници(като мост между Сатурн и Уран).

Смърт на съпруг/а съм не би трябвало ли да бъде по Сатурн и Плутон?

А иначе това за втория брак и 9 дом е вярно в много случаи.Не знам дали наличието на планети тук го засилват,но познавам случаи в които при 2 брак определено планетата в 9 дом е свързана с новия брачен партньор.И като нищо може да пътува често и в чужбина(ама това е частен случай защото Сатурн в 9 управляваще 7 дом-явно май сам по себе си управител на 7 в 9 води до тенденция два или + брака) или да идва отдалече.

Пък и накрая за какво ти е да се жениш-живей си живота с човека,който си избрала и това е.Тази тема Юнона и брака,разбира се засяга връзките,а не брака като социална форма на поведение.
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #19 -: Август 21, 2007, 01:19:02 pm »

По 7-ми и 9-ти дом са легализираните бракове/отношения, т.е. един вид сключено споразумение.
Типът партньор/и, който привличаме, обаче не се поставя в толкова тясна рамка. Анализът започва от личните планети в наталната карта, домовете са енергийни полета на активност/изразяване.  
« Последна редакция: Август 21, 2007, 01:25:07 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.