Astrosite.org - Форум за Астрология

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Автор Тема: Юнона и връзките(брака)  (Прочетена 52385 пъти)

Синухе

• Редовен участник
  • Публикации: 4978
  • Chance favors the prepared mind
Юнона и връзките(брака)
« -: Юли 21, 2007, 11:38:49 am »

:blink:
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 02:08:09 am от Синухе »
Активен

Lillie

• Маниак
  • Публикации: 30528
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #1 -: Юли 21, 2007, 12:29:51 pm »

Благодаря за статията, интересна е, изглежда ми позната  :)
А кой е авторът? Нали се сещаш...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #2 -: Юли 21, 2007, 12:43:12 pm »

Цитат
...важното е да се разпространява информацията
В стил Меркурий-Близнаци  :P
Знам, че твоя не е там  :rolleyes:  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #3 -: Юли 21, 2007, 12:49:29 pm »

Точно това имах предвид, че ти е силен мерк-а  ;)  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #4 -: Юли 21, 2007, 01:01:26 pm »

Цитат
ти имаш ли наблюдения върху човек с Юнона на Асцендента?
Не познавам такива. Моята е на 10* от Асц, в първи дом. Имам много нетрадиционни схващания за обвързването и брака, предвид опозицията й с Юпитер в 7ми  :D  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

blue77

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 58
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #5 -: Юли 22, 2007, 09:31:23 am »

Тъй като се Скорпион е доста адекватен знак за Юнона и не води до голями ограничения, относно морала и това, което ще кажат хората, бих искала да вметна едно нещо, относно съвпада и с Лилит, както е при мен и при Sinyhe, което съм забелязала още преди доста време.
При този съвпад, поне при мен, ако зная, че една връзка няма да доведе до брак, въобще отказвам да правя неща, с партньора си, които се предполага, че правят женените хора. Да прекарвам повече време с човека, да имаме общи пари, да пера пердета например и др.
Някак си, като стане дума за по - големи общи планова, гледам да изчезна на някъде.
Като включим и безнадежността на връзките по рецепцията на Сатурн и Венера, някак си, като и това се включи, започвам да имам чувството, че ситуацията е наистина трагична.
И че въобще, че разликата между този човек и понятието брак или по - сериозна обвързаност, е някъде от земята до небето.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #6 -: Юли 22, 2007, 12:30:16 pm »

Цитат
При този съвпад, поне при мен, ако зная, че една връзка няма да доведе до брак, въобще отказвам да правя неща, с партньора си, които се предполага, че правят женените хора.
Като включим и безнадежността на връзките по рецепцията на Сатурн и Венера, някак си, като и това се включи, започвам да имам чувството, че ситуацията е наистина трагична.
А сигурна ли си, че това, което споделяш за съвпада Юнона/Лилит, не се дължи поне отчасти на рецепцията на Венера в Козирог със Сатурн?
Има жени, които ако знаят, че връзката няма да приключи с брак, т.е. не е "перспективна" - според рамката, определена от обществото - се опитват да държат партньора на дистанция, като с цялото си същество му изпращат негласното послание "ти си дотук". В повечето случаи, повярвай ми, дори няма нужда това да бъде казвано, просто се усеща, дори от не особено чувствителен и интуитивен партньор.
Хм, не съм забелязала връзките по рецепцията Венера-Сатурн да са трагични, но нерядко те са онази сфера от живота, която изисква специално отношение и сериозен размисъл. Когато нещо "не върви", имаме навика да му обърнем по-сериозно и задълбочено внимание и респ. шансът да направим нещо конструктивно в тази насока се увеличава.
 :)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #7 -: Юли 22, 2007, 12:53:20 pm »

Преди няколко години много се захласвах по астероиди, планетоиди и прочие -иди, сега да взема да си припомня някои позабравени неща...
Ако сте чели "Митична астрология", там се дава много добро описание на архетипната символика и митологията на планетите и някои по-известни астероиди в астрологията.
Склонна съм да приема, че астероидите не управляват и не екзалтират в знак, но могат да се свържат енергийно с проявленията на характеристиките на някой знак от Зодиака, защото представят определен архетип.
Така бе прието, че Юнона се свързва със знака Везни и Скорпион,
Церера най-добре се "чувства" в Рак, Дева и Телец,
Веста отразява енергиите на Дева и Скорпион -> обърнете внимание по какво си приличат глифовете на тези два знака и по какво се различават - там е "разковничето" - Веста ги обединява,
Атина Палада се свързва с архетипа на Овен, "жена-войн", но тук за разлика от Арес няма първичен гняв, агресия и безразсъдност - Палада е и мъдрост. Не се сещам, но май че имаше и връзка със занаятите...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #8 -: Юли 22, 2007, 04:09:08 pm »

Би ли уточнил на коя система за езотерични управители се позоваваш?
Доколкото съм запозната, Венера е езотеричният управител на Близнаци  :rolleyes:
« Последна редакция: Юли 23, 2007, 12:24:07 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

blue77

• Нов участник
  • *
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #9 -: Юли 22, 2007, 04:41:21 pm »

Цитат
А сигурна ли си, че това, което споделяш за съвпада Юнона/Лилит, не се дължи поне отчасти на рецепцията на Венера в Козирог със Сатурн?

Да, всъщност, това исках да кажа. Тъй като темата е за Юнона и връзките(брака), и е сходна с тази за Лилит реших, че трябва да кажа, че при мен, във връзка с другите аспекти от картата повече се изявява Лилит. Предполагам че е така тъй като принципа на Юнона и свързаните с нея знаци, планети и аспекти донякаква степен са подтиснати.

Имам предвид квадрати с Меркурий във Водолей в 5 дом, Северен възел в Лъв в 11 дом, Хирон в Телец в 8 ми дом. Да не кажа голям квадрат, защото знам, че такъм не се отчита, ако е с възлите или други точки от хороскопа. Това са все противоречия с важни точки от хороскопа( Нуждата от творчество, забавления и оригиналност на Меркурия. Желанието за блеснеш, макар и с помощта на приятели и колеги и нуждата на Хирон за контрол над ситуацията, за да се опазят някакви свой ценности, ), които по - лесно се преодоляват чрез принципите на Лилит.
Тъй като става въпрос за 3-ти, дом поне аз мога да го обясня така.
По - лесно да излезеш сред хора и да постигаш целите си, като самоуверен човек, който знае какво прави, отколкото, като човек, който преди всичко търси идеалната си половинка и мисли, че брака ще оправи проблемите му някога или, че всъщност това му е  главния проблем.

Предполагам, че при други хора се наблюдава обратната ситуация и те действат повече по позицията на Юнона в съответния дом или знак в която се намира, защото такова държание се приема по - добре в обществото или така според повечето хора е по - добре да направят.

blue77

• Нов участник
  • *
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #10 -: Юли 22, 2007, 05:04:28 pm »

Цитат
А Палада в 8 дом има отношение към разкритието ми в окултизма,което беше още на 15 години(е не само тя of course).

А Юнона,Лилит е Скорпион е позиция изискваща пълна подръжка и дупосочно навлизане в най-дълбоките места взаимно с партньора-ако при единия или двамата това куца с неумение,липса на импул това да се изследва и поддържа мисля за хора с такава позиция като нас връзки ,които не го активират това са обречени като нефункционални и непълноцени,ако ще Венера-Сатурн като вярност и отдаденост да са развити на max.

По - отношение на Палада в 8 дом и при мен имаше същия момент. Занимавам с окултизъм от почти същата възраст. :rolleyes:

А за останалото си прав, че във връзките си трябва да се разровим доста дълбоко и да изследваме, до някъде сами, до някъде, чрез отношенията си с партньора, тези позиции на Юнона и Лилит. Може би чрез всичко, което правим и се случва и трябва да променим отношението си към нещата, които Лилит и Юнона символизират, за да ни се видят нещата най - накрая малко по - ясни.

« Последна редакция: Юли 01, 2009, 06:49:15 pm от blue77 »
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #11 -: Юли 23, 2007, 11:46:29 am »

Да, същата система имах предвид, от учението за седемте лъча.
Alice Bailey & Djwhal Khul
тук

П.С. Този линк вече не съществува.

« Последна редакция: Юли 23, 2007, 12:17:22 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

blud

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 406
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #12 -: Юли 24, 2007, 04:06:12 pm »

Астероидитеса силно изразени в моята карта и съм забелязала, че Юнона има важно значение при транзититеси По натал тя съвпада с Луна Лилит и Палада на  куспидата на дсц. и сега транзититеи: при раждането на първото ми дете съвпада с неговото слънце. при   раждането на втория ми син съвпада с моят Ис и неговият Асц. Първи брак в точен съвпад с Хирон. Втори брак отново съвпад с Ис.
Активен
Слънце-Стрелец
Асцедент -Лъв
Луна -Водолей

blud

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 406
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #13 -: Юли 24, 2007, 04:32:54 pm »

Цитат
Имам наблюдения за синстричната Юнона т.е. искаш да кажеш че с детето си имате съвпад Юнона-Слънце?Виж дали с някой от брачните си партньори нямаш силни аспекти на Юнона в синастрията-съвпад с куспида или планета,може и Локус Фортуна.Аз знам за една дългогодишна много здрава брачна връзка в която личностите включително са и бизнес партньори като цяло са двойка отвсякъде и имат двойни съвпади на Юнона един с друг т.е. и двете Юнони са застъпени здравата.Е не е необходимо всички да са така,но би било добре. ;)
Мнееее нямаме съвпади на Юноните нито пък те съвпадат с куспиди.там има други причини  и силна синастрия моята Венера съвпада с негов сатурн , и съответно негов Юпитер съвпад  с моя Луна но от към 6дом и юнона е доволно далече. м/у другото ми се щеше да попитам този съвпад Венера с негов Сатурн ли е причина да имам 2брака с него.
И още нещо ми се ще да попитам Бялата луна или Селена са с по-силно влияние  в натала. При мен отново и двете са в точни съвпади Венера със Селена и Луна с Бяла Луна.
Активен
Слънце-Стрелец
Асцедент -Лъв
Луна -Водолей

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #14 -: Август 21, 2007, 12:42:53 pm »

Ми4сля,че това е подходящата тема,където да задам едно въпросче за множеството бракове.Когато определяме 1 брак ,гледаме десцендента,ако той е в подвижен знак,вероятността да има и втори такъв е голяма.За 2брак гледаме 9 дом.Казусът е следният-9дом е в неподвижен знак-телец,където е и юнона,но и хирон.Естествения управител на телец е венера,разположена в 5 дом,където "се радва|".Аз си направих един малко първосигнален извод,че 2брак ще бъде щастлив,но ще завърши със смърт на съпруга,имам ли основания ,за което? :blink:  
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #15 -: Август 21, 2007, 12:53:39 pm »

Откъде-накъде пък смърт?  :blink:

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #16 -: Август 21, 2007, 12:55:38 pm »

Заради хирон в 9 дом,неизлечимата рана.
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #17 -: Август 21, 2007, 12:59:21 pm »

Цитат
Заради хирон в 9 дом,неизлечимата рана.
О, не, определено не се тълкуват така нещата. За браковете, тяхното качество и количество се гледа целият хороскоп  ;)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Синухе

• Редовен участник
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #18 -: Август 21, 2007, 01:09:20 pm »

И аз съм с Хирон в 9 дом Телец и кво сега ако се оженя за тебе сигурно ще пукясам на 100%? :lol:

Едва ли Хирон може да бъде чак толкова жесток,дори и неизличамата рана просто е там за да ни насочва къде можем да разгърнем нашите лекуващи енергии,които ще ни се отразят цялостно върху разширението на осъзнатостта и преодоляване на някои граници(като мост между Сатурн и Уран).

Смърт на съпруг/а съм не би трябвало ли да бъде по Сатурн и Плутон?

А иначе това за втория брак и 9 дом е вярно в много случаи.Не знам дали наличието на планети тук го засилват,но познавам случаи в които при 2 брак определено планетата в 9 дом е свързана с новия брачен партньор.И като нищо може да пътува често и в чужбина(ама това е частен случай защото Сатурн в 9 управляваще 7 дом-явно май сам по себе си управител на 7 в 9 води до тенденция два или + брака) или да идва отдалече.

Пък и накрая за какво ти е да се жениш-живей си живота с човека,който си избрала и това е.Тази тема Юнона и брака,разбира се засяга връзките,а не брака като социална форма на поведение.
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #19 -: Август 21, 2007, 01:19:02 pm »

По 7-ми и 9-ти дом са легализираните бракове/отношения, т.е. един вид сключено споразумение.
Типът партньор/и, който привличаме, обаче не се поставя в толкова тясна рамка. Анализът започва от личните планети в наталната карта, домовете са енергийни полета на активност/изразяване.  
« Последна редакция: Август 21, 2007, 01:25:07 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Синухе

• Редовен участник
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #20 -: Август 21, 2007, 01:26:28 pm »

Това ми е напълно ясно  ;)

За това и казах какъв е смисъла въобще да се жени,пък и взаимоотношенията ни с един човек могат да акцентират всеки един дом дори и като основен, както и всички останали ако сме имали този късмет. :)

Обаче не винаги е така това с легализираните като задължително условие- ако имаш транзит през 7 дом и без брак и дори интимни връзки пак се засягат взаимоотношенията ти тъй като той по принцип си е дом за това.И те могат да бъдат всякакви-приятели,роднини,че и деца-стига в тези взаимоотношение наистина да става въпрос за връзка м/у личностите и взаимодействие между тях.
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #21 -: Август 21, 2007, 01:33:25 pm »

Напълно съм съгласна с това, което казваш за 7-ми дом. Седми дом, наред с другите два дома от въздушния тригон, дава информация за начина, по който подхождаме като цяло към отношенията си със заобикалящия свят. По 7-ми дом (и планети в него) са "отразените" потребности  ;)
Например, в момента транзитния Сатурн прави квадрат към планета в наталния ми 7-ми дом. И мога да кажа, че интимните и любовни отношения не са засегнати пряко, а може би донякъде индиректно. На фокус са човешките взаимоотношения като цяло - в семейството, в приятелски кръг и в социален контекст най-вече.
« Последна редакция: Август 21, 2007, 01:33:55 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #22 -: Август 21, 2007, 02:18:07 pm »

Цитат

А моята венера е в квадратура с плутон,което явно допълва опасенията ми.Но все пак,това е само едно от възможните тълкувания, а човек,ако е решил да се стряска, може да види всъвъзможни неща. :D  
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #23 -: Август 21, 2007, 02:33:10 pm »

Венера в квадрат към Луна/Плутон сочи определен "модел", т.е. сбор от нагласи и дилеми във връзките и междуличностните отношения.
Венера във Водолей предпочита да подхожда по доста неангажиран начин в отношенията, има нужда от повече "въздух". Луна в Скорпион в съвпад с Плутон е дълбока, експлозивна емоционалност, която имаш нужда да изразяваш (3 дом) по един интензивнен и същевременно контролиран начин. Силни чувства, извиращи от дълбините на душата, тенденция към потискане и контрол на инстинктивните реакции - "маската" на изгряваща Дева е перфектното кадифено спокойствие като външен израз, който често може да се разминава с вътрешното състояние.  
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #24 -: Август 21, 2007, 02:37:08 pm »

Цитат
Цитат

А моята венера е в квадратура с плутон,което явно допълва опасенията ми.Но все пак,това е само едно от възможните тълкувания, а човек,ако е решил да се стряска, може да види всъвъзможни неща. :D
Венера/Плутон и Луна/Плутон се свързват със страхове, фобии, самовнушения в интимните връзки, в междуличностните отношения, като най-силен е страхът от загуба/изоставяне. Страховете могат да бъдат и съвсем несъзнателни и често се "отразяват" по някакъв начин във връзките посредством проекция върху партньора.
« Последна редакция: Август 21, 2007, 04:48:09 pm от Lillie »
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #25 -: Август 23, 2007, 10:42:18 am »

Аз отново ще се позанимая с любимата ми ,напоследък, проблематика,кои фактори сигнализират,че втори брак не трябва да се сключва преди сатурновия възврат? :D  
Активен

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #26 -: Август 23, 2007, 10:47:32 am »

А и как да разглеждаме първия брак,който по документ е просъществувал 4 год.,но като фактическа раздяла,през по-голямата част от времето до самия развод.Мисълта ми е,може ли да разглеждаме като отношения,но не по 7 дом,защото в такъв случай следващия брак ще може да се впише в 7 дом?Или забравям за 7 дом и продължавам да разглеждам 9дом?
Активен

AH

• Редовен участник
  • Публикации: 2201
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #27 -: Август 23, 2007, 11:14:23 am »

Цитат
А и как да разглеждаме първия брак,който по документ е просъществувал 4 год.,но като фактическа раздяла,през по-голямата част от времето до самия развод.Мисълта ми е,може ли да разглеждаме като отношения,но не по 7 дом,защото в такъв случай следващия брак ще може да се впише в 7 дом?Или забравям за 7 дом и продължавам да разглеждам 9дом?
гледай 9-ти :)  
Активен

череп

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #28 -: Август 23, 2007, 02:01:40 pm »

А защо 9-ти дом трябва да се разглежда за/при втори брак?
Мислил съм по този въпрос.
Ако изхождаме от класическата астрология с начело Овен на Асц. излиза, че първия брак е по Венера, а втория по Юпитер. А от класиката знаем, че Юпитер се свързва с по-голямото добро, в сравнение с Венера. И съвсем елементарно е да попитам :"Е, добре, какво излиза, че човек за да се чувства по-добре в брака, той трябва да е втория ли?".

Всъщност, исторически погледнато съм намерил и друго решение. Сигурно и на други ясно.
Едно време бракът не е бил това, което е днес. Втори брак се е свключвал само когато първия бива прекъснат поради смърт.(Естествено, не винаги!).И тогава живият, вече "разведен" встъпва в нов брак с роднина на починалия - сиреч 3-ти дом от 7-ми (близкото обкръжение на партньора;роднини му) или направо 9-ти дом. И това се е правело с цел да не се разпилява имуществото. А може и поради други причини да се е правело - я, децата да не се разпиляват, я щото е имало малко население в града/селото, я ...нещо друго.

Така съм си ги свързал нещата. И точно защото така съм го направил, съм видял, че втория брак не е показан от 9-ти дом, тъй като тази традиция, каквато я е имало едно време, не се спазва!
Макар и с малка практика по тази тема за разводи и втори брак, също съм "получил разминаване".
Та, вашето мнение за това, защо 9-ти дом за втори брак и 'фаща ли дикиш ще ми е интересно да го разбера.

Активен

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #29 -: Август 23, 2007, 02:15:07 pm »

По твоята логика,след като е отживелица да асоциираме втория брак с 9,дом,вероятно е отживелица да асоциираме и 1 брак със 7 дом.Аз не съм най-върлия привърженик на класическите постулати,но обичам,когато се отрича нещо старо,то да се замести с нещо ново.В случая не виждам с какво контрираш,кажи какво е твоето виждане за нещата.С какво асоциираш 2-я брак? ;)  
Активен

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #30 -: Август 23, 2007, 02:18:46 pm »

За мен темата е изключително интересна,още повече,като се има предвид,че юнона е в9 ми дом :D  
Активен

Синухе

• Редовен участник
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #31 -: Август 23, 2007, 02:24:52 pm »

Съгласен съм с Unicorn,дори не смятам че чисто практически хората с 2 брак винаги са се женили за роднини на този от 1 вия ,което не е пречело това по 9 дом да работи.Всъщтност това на което се залага в голяма степен е наистина връзката 3 от 7 дом заради създаването на нов брачен договор.Чисто и просто.
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #32 -: Август 23, 2007, 04:46:28 pm »

Цитат
Аз отново ще се позанимая с любимата ми ,напоследък, проблематика,кои фактори сигнализират,че втори брак не трябва да се сключва преди сатурновия възврат? :D
Има случаи, когато и първи брак не е препоръчително да се сключва преди сатурновия възврат  :D
Естествено, всички техни вариации не могат да се изредят тук и да се преброят на пръсти, а и причините могат да бъдат различни. Някои от причините се виждат в динамиката на хороскопа, други зависят от субективното усещане за степента на емоционална зрялост и готовност да се поеме отговорност за предстоящия съвместен живот с партньора.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

череп

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #33 -: Август 25, 2007, 01:53:01 am »

Цитат
По твоята логика,след като е отживелица да асоциираме втория брак с 9,дом,вероятно е отживелица да асоциираме и 1 брак със 7 дом.Аз не съм най-върлия привърженик на класическите постулати,но обичам,когато се отрича нещо старо,то да се замести с нещо ново.В случая не виждам с какво контрираш,кажи какво е твоето виждане за нещата.С какво асоциираш 2-я брак? ;)
Тука не става въпрос за моята логика.
Аз написах, какво мисля и защо.
И очаквах някои да каже, защо, аджеба или харно,  е така. Защо се разглежда 9-ти дом за втори брак.
Да вземем един хороскоп на една циганка, цял живот живяла от малка в цигански среди и възпитана по цигански.
Тя, дори и да има показатели за втори брак, ценностната система, нрави, обичаи на циганите гледат с много лошо око на разведените/изгонените булки. Това да бъдеш такава е такова "петно", че просто е кажи-речи затирен/заточен.

Естествено, искам да спомена, че този въпрос за брака е доста сложен. Лично бих се учудил доста, ако въобще "бракът" в днешно време, при свобода на избора на самите младоженци, а не по старому - уредена работа м/у родителите - се хваща по хороскоп. Допускам, че е възможно, но...малко. По-скоро бракът, вече, идва след като получиш "телеграма/известие" от агенция "Щъркелово".

Иначе си мисля, че за втори брак главен сигнификатор е Водолей,11-ти дом и Сатурн(уран по новому). Главен, но не единствен!
Активен

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #34 -: Август 25, 2007, 07:00:15 pm »

Цитат
.За 2 брак съм съгласен с теб отностно знак Водолей и 11 дом,че са една допълнителна индикация и то особено в случаите когато са навързани и децата като фактор (чуждите и личните),това съм го видял на практика и то от доста близки случаи.Дори само от наличие на Венера във Водолей..
Sinyhe,можеш ли да ми разясниш за връзката на Венера във Водолей с 2 брак,а и със свои и чужди деца от брака.Стана ми изключитлно интересно,защото моята Венера е във Водолей,а освен това е и в 5 дом,който ,освен със забавленията ,се свързва традиционно и с децата на титуляра на радикса.
« Последна редакция: Август 25, 2007, 07:01:55 pm от unicorn »
Активен

unicorn

• Гост
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #35 -: Август 25, 2007, 07:19:20 pm »

Активен

бръмбърче

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 71
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #36 -: Август 28, 2007, 01:55:02 pm »

Как тълкувате попадането на партньорска планета върху Юнона?
Съвпад на Юнона със Слънце на партньора ли е най-показателен?

Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #37 -: Август 28, 2007, 02:03:43 pm »

Цитат
Как тълкувате попадането на партньорска планета върху Юнона?
Съвпад на Юнона със Слънце на партньора ли е най-показателен?
По принцип да.
Съвпадите са с най-силна енергетика, особено с лични партньорски планети - Слънце, Луна, Венера, Марс...

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

бръмбърче

• Нов участник
  • *
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #38 -: Август 28, 2007, 02:37:59 pm »

Lillie, не зададох въпроса си правилно - питах по-скоро за синастричното Слънце, а не за съвпада. Щом Юнона описва представата ни за партньор, то синастричното Слънце ли я изпълва най-цялостно?
Какво ли става при съвпади Юнона - Луна, Юнона - Марс, Юнона - Венера?
Познавам бивша двойка - Той описа Нея като типа жена, за която би се оженил (неговото Слънце е върху нейната Юнона).
Мъжка Юнона в градуса на женската соларна Луна - "радвам се, че те срещнах. искам да живея с теб"
Мъжка Юнона съвпад с женски Марс - "разтапяш ме"

Но Юнона е само представата ни и нуждата от определен тип парнтьор. Не е движение към него. Запълването на тази представа не означава непременно връзка. Или?
« Последна редакция: Август 28, 2007, 02:40:46 pm от бръмбърче »
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #39 -: Август 28, 2007, 04:55:41 pm »

Цитат
Lillie, не зададох въпроса си правилно - питах по-скоро за синастричното Слънце, а не за съвпада.
Това и имах предвид, без да го уточнявам, by default  :)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #40 -: Август 28, 2007, 05:00:07 pm »

Цитат
Но Юнона е само представата ни и нуждата от определен тип парнтьор. Не е движение към него. Запълването на тази представа не означава непременно връзка. Или?
Да, права си, че когато някой отговаря на представата ни за определен тип партньор, това не означава непременно, че с него бихме имали пълноценна връзка.
Всъщност, всяка наша връзка е "пълноценна" дотолкова, доколкото ние я правим и усещаме такава.
 :)

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

бръмбърче

• Нов участник
  • *
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #41 -: Август 29, 2007, 04:16:58 pm »

Намирате ли сходство между тълкуването на Юнона в домовете и струпване на синастрични планети в дом?
Например 12-ти: Юнона в 12-ти е почти като синастрични в 12-ти... май.  
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #42 -: Август 29, 2007, 09:00:16 pm »

Не съм изследвала този въпрос, на като че ли на пръв поглед не намирам голямо сходство.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

бръмбърче

• Нов участник
  • *
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #43 -: Септември 05, 2007, 12:31:46 pm »

Юнона в 8-ми в секстил с Лунен възел и квадрат с Венера каква информация дава за съпруга?
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #44 -: Септември 05, 2007, 01:37:31 pm »

За мен - никаква. Не разглеждам нещата по този начин, извадени от контекста на хороскопа.

Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

DDD

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 286
    • http://
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #45 -: Септември 17, 2007, 12:42:13 am »

Цитат
Тъй като сигурно всички се интересуваме от връзките и защо привличаме точно определени хора и защо преживяваме също специфични взаимотношения с техните силни и слаби страни,би било добре да се отчетат всички астрологични фактори един от които със силно влияние е астероида Юнона.Тези които вече имат наблюдения могат да споделят опита си и до колко и в каква степен Юнона и нейната позиция по знак,дом,аспекти и транзити е указала някакво съществено влияние в живота им.За тези които досега са нямали досег с нея предлагам една кратка статия,която за пръв поглед става без да бъде ултимативна в тълкуването на цялостното влияние на Юнона в хороскопа.Така всеки който желае може да изследва собствената си или на партньор картата и да види няма ли някакво покритие.
Засега съм забелязал като цяло за астероидите,че играят по-голяма роля ако в наталната карта правят най-вече съвпад с куспида на дом или планета,което важи и за синастрията,за това в останалите случаи не винаги влиянието може отчетливо да надделее над останалите фактори в картата.
Юнона ми е  в първи дом, на 3 градуса от асц-та, а слънцето и венера на жена ми са на върха на 7-мия ми дом : )
Активен

Lillie

• Маниак
Юнона и връзките(брака)
« Отговор #46 -: Септември 17, 2007, 11:44:11 am »

Ооо, Дидиди  :D честито завръщане  :D какво те води насам?
Активен
Не спирай да ме срещаш
в миг безвремие.
Аз любя се със огъня.
Неспирно.
И разпилявам пепелта си
с ветровете.

Kaya

• Редовен участник
  • Публикации: 2893
Re: Юнона и връзките(брака)
« Отговор #47 -: Декември 07, 2008, 10:38:42 pm »

темата е старичка,
но тъй като се засегна  въпроса за астероидите в друга тема
винаги ли намирате сходство  или връзка на юнона в картите на пртньорите?

от това, което прочетох оставам с впечателние, че с голяма част от пишещите тук имаме  обща юнона в скорпион и наблюдението  ми за невинност се отнася до целия 1 дом
Активен
Надявам се вселената да помага и на моите другарчета. Ще ги чакам.

galabog

• Новак
  • Публикации: 8
Re:Юнона и връзките(брака)
« Отговор #48 -: Октомври 08, 2009, 03:47:46 pm »

Моля за помощ напредналите.Как да определя мястото на Юнона в картата си.Ако някои знае и може да отдели време,данните ми са 13.12.1961 12.55 ч.Търговище.Да бъде благословен този добър човек
Активен

Uran

• Пристрастен
  • Публикации: 6037
Re:Юнона и връзките(брака)
« Отговор #49 -: Октомври 08, 2009, 03:53:55 pm »

Моля за помощ напредналите.Как да определя мястото на Юнона в картата си.Ако някои знае и може да отдели време,данните ми са 13.12.1961 12.55 ч.Търговище.Да бъде благословен този добър човек
Юнона ви е на  23 гр. и 43 мин в риби-12 дом. :) :)
p.p.В astro.com избирате Juno v additional objects
Активен